Повиване (връзване) крачетата на бебе?

  • 29 407
  • 245
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 360
Милата ми свекърва така ме посъветва да правя с малката smile3527тя така била повивала милото ми.ТЯ е на 50години,майак ми е  на 60 и нито аз съм повивана,нито сестра ми и брат ми те са на по 36 37 години.Без да се обиждат хората от прованса ама май на село повече се е практикувало повиването. Peace

# 196
  • Мнения: 3 066
Милата ми свекърва така ме посъветва да правя с малката smile3527тя така била повивала милото ми.ТЯ е на 50години,майак ми е  на 60 и нито аз съм повивана,нито сестра ми и брат ми те са на по 36 37 години.Без да се обиждат хората от прованса ама май на село повече се е практикувало повиването. Peace
То е ясно,че ние ,хората от прованса сме си такива!ВИЕ пък ,като по-граждани не сте повивани и сте по-цивилизовани от цивилизацията изцяло Outta Joint Stop!
стана ясно,че ПОВЕЧЕТо хора са повивали децата си преди 20-30 години,а сега масово не го правят!
Такива изказвания нямат място тук!

# 197
  • Мнения: 621
Здравейте!Няма смисъл да се обиждате,всеки си има мнение.Аз съм твърдо против,даже не мога да си го помисля

# 198
  • Мнения: 342
Аз не стягам краката, а само ръчъчките, зъщото като спи и като  си мята ръце Simple Smileте се стряска

# 199
  • Мнения: 112
   Ей, днеска  на какво ме направиха на работа ooooh!, просто не е вярно.Стана дума за повиване и памперси.Аз съм  твърдо против  повиването, за мен то е форма на мазохизъм.Може би само в случаи , когато е по лекарско предписание и по точни указания, ама така, само защото баба го е правила- НЕ!
  Та милите колежки, на възраст от 36-46г ме обявиха  за заслепена и невежа, затова , че  смятам повиването  за  неправилно.Майко , като се почна от това, че се стигна до другото, че не признавам никави традиции.Бе какви традиции, бе хора.Че  аз от Марс ли падам?Вие повито бебе виждали ли сте?Ми то се  черви и гърчи и прави всичко да си извади крачетата или ръчичките.Тия хора луди ли са, децата ли си мразят.Та излезе, че като се информирам и слушам "новите" мнения на лекарите, съм изпаднала в дълбока заблуда.Защото всичко било за пари, реклама на памперсите.Може и така да е отчасти.Но  човек  трябва да влага малко  мисъл, инъче още щяхме да сме по дърветата и пещерите.Тая наща нация, ако не друго, то някои от тъпите ни традиции и бабини девитини ще я довършат.

# 200
  • Мнения: 3 456
Мен са ме повивали/връзвали. Слава Богу- не са ме увредили. Имам много хубави крака. Mr. Green

# 201
  • Мнения: 591
И аз хич не мога да се оплача от кракат си Wink, а майка ми ме е повивала в началото Simple Smile Е, аз не съм повивала, дори не съм си го и помисляла  Peace

# 202
  • Мнения: 182
И ние с брат ми сме били вързвани,но аз никога не бих го практикувала на децата си!

# 203
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ох какви ли не съвети са ми давали. То пелени и повои вместо памперси ли не бяха, със свинска мас да мажа, вълнени гащи да слагам и елечета задължително, сол във водата за къпане и мед на залъгалката, 40 дни да не ги извеждам и хора да не идват вкъщи. Даже тази вечер сестрата на свеки ми даде брилянтната идея да зарежа лекарството изписано от педиатъра за раничката на крачето на едната близначка. А да ползвам някакъв крем даден на мъжлето за хемороидите от някаква баба като даже не знаеше какво съдържа мазилото, ама щом е от билки значи ще помогне  doh И такива все умни идеи, които са доказано вредни за децата. Едно време може да са били напълно нормални, но сега медицината е напреднала и ги отрича. И всичко това от жена която уж се води за много интелигентна а не се спира дори когато се направя на момента на разсеяна и не и обърна внимание  Whistling

# 204
  • Мнения: 222
тя и свекито се опита да ми каже че освен памперса е трябвало и да му повивам нощно време крачетата,ама аз само я изгледах пренебрежително и си му слагах само ританки.разбира се че не е правилно!а като знам аз как спя като жаба не мога да си причиня такава мъка на детето. Peace

# 205
  • Мнения: X
Ох какви ли не съвети са ми давали. То пелени и повои вместо памперси ли не бяха, със свинска мас да мажа, вълнени гащи да слагам и елечета задължително, сол във водата за къпане и мед на залъгалката, 40 дни да не ги извеждам и хора да не идват вкъщи. Даже тази вечер сестрата на свеки ми даде брилянтната идея да зарежа лекарството изписано от педиатъра за раничката на крачето на едната близначка. А да ползвам някакъв крем даден на мъжлето за хемороидите от някаква баба като даже не знаеше какво съдържа мазилото, ама щом е от билки значи ще помогне  doh И такива все умни идеи, които са доказано вредни за децата. Едно време може да са били напълно нормални, но сега медицината е напреднала и ги отрича. И всичко това от жена която уж се води за много интелигентна а не се спира дори когато се направя на момента на разсеяна и не и обърна внимание  Whistling

Преходът и кризата няма да погубят българина, но бабините деветини - със сигурност. И простотията.

# 206
  • Razgrad
  • Мнения: 282
и аз сам против макар че в болницата където родих я повиваха.

# 207
  • София
  • Мнения: 39 889
и аз сам против макар че в болницата където родих я повиваха.
Напред в темата се направи разбор на "повиването" в б-цата и "повиването" от бабите преди години.
Двете нямат нищо общо.

В болницата бебето е с памперс. (в първите няколко часа) слагат пелена на крачетата, отгоре слагат друга пелена, като ръцете може да са в пелената. В различните болници действат различно.
В тази, в която раждах след 8мия час облякоха синът ми в камизолка и пелена от кръста надолу, в никакъв случай стегната.

А сега за повиването от преди години. Пелените са много на брой, вече не помня 5, 6 или 7. Пиша помня, защото присъствах на увиването на братовчед ми.
Камизолка. Парче пелена м/у краката (памперси не е имало). След това друга отгоре, мисля, че се сгъваше на триъгълник, и краищата се увиват около крачетата. Баба ми казваше като шалвари. Следват още няколко пелени, свяка по предназначение.
С последната пелена бебето се увива като пашкул от горе до долу. Ръцете са вътре в пелената.
И тук започва мъката. Взима се връв, т.нар. повой. И започва да се увива стегнато около бебето. Една жива мумия, която може да си движи главата. Една ревяща и пищяща глава.

Да се върнем на тънкото парче пелена, което се слага м/у краката. Тънко и меко, свива се м/у крачетата. Няма проблем, че бебето е увито и стегнато.
Съвременен вариант. Памперс. Твърд м/у крачетата. Държи крачетата разтворени. Някоя баба реши да даде съвет за връзване с повой. Всеки с елементарни познания по механика може да обясни какво става с краката.

# 208
  • Мнения: 1 424
Ние с брат ми не сме повиване (връзвани), изобщо не съм и мислела да го правя със сина си.
Едно време може и да са го правили, но все пак едва ли има някой, който ще го направи в днешно време. Според мен не е редно Naughty Като гледам малкия как мърда с крачета не мога да си представя да го вържа и той да се опитва да мърда и да не може. Confused

# 209
  • Мнения: 1 420
Преди да се роди дъщеричката, свеки ми обясняваше, че не било хубаво да ползваме памперси, а да повиваме бебето в пелени, че с памперсите как му се раздалечавали крачетата  Rolling Eyes Тя добре че много ме слуша по принцип и като й обясних колко е вредна тази практика с повиване на бебето се съгласи с мен  Peace Никога не бих причинила това на детето си  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт