Повиване (връзване) крачетата на бебе?

  • 29 374
  • 245
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 344
Сутринта майка ми ми го изръси, че щяла преди лягане след банята да повива с тензух и да увива крачетата и да ги пристяга, че да не се изкривят  Shocked По-добре да не ми го беше казвала ...  Замислям се, че май ще си имаме спорове по темата...

# 211
  • Мнения: 342
Сутринта майка ми ми го изръси, че щяла преди лягане след банята да повива с тензух и да увива крачетата и да ги пристяга, че да не се изкривят  Shocked По-добре да не ми го беше казвала ...  Замислям се, че май ще си имаме спорове по темата...
Аман от такива помощници.
Още сега мисля че трябва да обсъдите, какво ще и е позволено да прави а какво не.

# 212
  • Мнения: 344
Определено ще си говорим. Може преди 20 години да се е правело така, ама съвремието е друго...

# 213
  • Мнения: 1 558
Не,никога не съм повивала крачетата NaughtyДоре,че няма баби на близо да ми се месят,че по този въпрос щяхме да стигнем до война  #2gunfire

# 214
  • Мнения: 571
Ортопедите твърдо препоръчват раздалечаване на краченцата, дори когато се носи бебето.
Т.е. кенгуруто е по-препоръчително пред слинга на Премакс, примерно.
Относно повиването - не го приемайте толкова на нож  Laughing
Големия си син, съм го глдала с пелени - без да го стягам разбира се, и беше много спокойно бебе.
Не съм се тревожела дали няма да се развие, да се задуши или нещо подобно, защото той си беше просто малко вързопче  Grinning
Практтиката беше: памперс, тензух на триъгълник, който се увива хлабаво около крачетата, като ботушки. Една правоъгълна минава под подмишничките, и една триъгълна прибира ръцете.
Аз го връзвах с една сатенена лентичка, колкото да се задържи пелената. Не че не си вадеше ръчичките от нея след известно време  Joy
Малкия ми син, сега е облечен, но си ползвам памучни, разтягащи се пеленки от САЩ. Те са с лепки и в тях бебето се чувства гушнато и сигурно. Това е едно от 5-те правила на Д-р Карп.
Да чукна на дърво, нито единия нито другия ми син са имали колики. Спят си по 8-9 часа и са много спокойни. И при двата начина и дума не става са стягане. Децата пак си риткат вътре.По-скоро се имитира на майчина утроба.
Така че повиването си има и плюсовете, когато се ползва със знание и разбиране  Peace

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 14:26 от edira

# 215
  • Мнения: 539
Ужас ooooh!бабини измислици.Това е тормоз за детето и ти сама по този начин можеш да му изкривиш крачетата.Не може 9 месеца да е стояло сгънато в утробата ти и сега да го опваш Naughty

# 216
  • Мнения: 571
Не се опва  Peace
http://bebegalina.moetodete.bg/blogpost_983_0.html Ето малко бабини измислици от педиатри  Laughing На който му се чете разбира се...

# 217
  • Мнения: 305
 Не съм повивала децата си , майка ми мен също не ме е повивала.

# 218
  • Мнения: 22 499
Това са пълни простотии....не знам как ги измислят в днешно време...но е безумие за мен сега да тръгне някой да си връзва бебето.

# 219
  • Мнения: 1 219
Не съм повивала,а и от дедиатъра,при който ходихме ме увери,че бебето не трябва да се повива.Именно заради това повиване преди около 2-3 десетилетия  в Европа и развитите страни е имало масово деца с лукасация и изкривявания.Докато в Африка,например,това заболяване почти не се срещало.Логиката е,че в Африка децата са били носени в "цедилки",наподобяващи съвременните кенгуро и слинг.

# 220
  • Мнения: 332
Моя позната повиваше детето само вечер, сега то ходи и имаше проблем с крачето, незнам дали се дължи на повиването, но педиатрите препоръчват децата да са разкрачени. Дори и гушнати. Мен са ме повивали - резултатът, прави карака, но с луксация. Едва са ме оправили. Синът ми никога не е бил повит, той спи като жаба разкрачен и не мога да си представя да го "вържа".
Сутринта майка ми ми го изръси, че щяла преди лягане след банята да повива с тензух и да увива крачетата и да ги пристяга, че да не се изкривят  Shocked По-добре да не ми го беше казвала ...  Замислям се, че май ще си имаме спорове по темата...


А тензуха за какво? Памперси не може ли, и пак да ви е повито бебето.

# 221
  • Мнения: 571
С памперс, аз слагах тензуха за да му е мекичко и като рита да не се опира в по-дебелата пелена, защото е по-груба като материя.

# 222
  • Мнения: 6 365
В първите месеци изкопирах повиването в болницата- от кръста надолу, като крачетата не са опънати в никакъв случай. Помагаше най-вече при преливащи памперси.

Ръцете не му повивах- малко ги размахваше, ама след десетия ден разбра на каква планета се намира и спря да се стряска.

# 223
  • София
  • Мнения: 58
на мен даже и на ум не ми беше дошло да я повивам (въпреки че знам, че едно време така се е правило), но свекърва ми като дойде първата седмица и си беше наумила да я повива. Като чух стана голяма дандъния, а тя ми каза "Е двамата (мъжа ми и сестра му) като са повивани та да не са с криви крака и да не би нещо да им е станало"  #Cussing out и аз още повеч побеснях

# 224
  • Мнения: 2 891
Извинете, ама нещо не го разбирам това със стряскането от размахване на ръце. Звучи ми като пълна простотия. Извинете за френския  Mr. Green

Последна редакция: пт, 18 дек 2009, 19:50 от jj okocha

Общи условия

Активация на акаунт