SOS - ДА СПАСИМ ТОРТЕНАТА ТЕМА

  • 7 498
  • 106
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 358
Евала Ванче - от де намираш тези сили не знам.
Чесно да ви кажа когата започнаха номинациите на форума си казах ей ние сме най яките  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.Така ми беше приятно, че наши хора влезнаха и в други категирии, че и спечелиха - Тандури  bouquet.
Не съм вярвала,че точно в тази тема (за мен оазис във форума) ще се шири такъв спор.Аз вече просто не знам какво да пиша Rolling Eyes - ще чакам накъде ще тръгне темата Rolling Eyes.
И в бибилиотеката и сега не мога да си предложа услугите за съжаление - само като ме видят на копмютъра и #Crazy.Никакво време нямам  Sick
Ако е важно за някого ще кажа, че нищо в тортената тема не ме е дразнило - хората там ги възприемах и все още ги възприемам като близки т.е редно ми беше някакси да ги подравявам.
Със зачитането на посто ми става ясно интересува ли ме или не.Ако нямам време минавам на верев.После на спокойствие като намеря време сядам и чета любимата си тема като книжка.И така  Peace
Колкото съм могла съм отговаряла предвид малкия ми опит.
Ох не знам и на мен тези дни ми е криво Sick Sick Sick
За похвалите и критиките не разбирам какво пречат - може би да се избегнат постове от типа Еди кой си  Peace, Еди кой си  - върха, Еди кой си справила си се чудесно Hug.
Ако няма конкретна критика и съвет как нещо да се подобри или похвала, че някой търпи развитие други празни приказки може би наистина е редно да се пропуснат.Аз също съм изреждала.....мале ooooh!но си мислех че така се очаква.Вярно доста изморява това.Аз съм за  Peace да отпадне сухото изброяване  Peace

# 76
  • Мнения: 7 091
Нат,Тандури,всички "стари"момичета знаем,че сте много заети и не сте длъжни да хвалите или критикувате всички торти.По-важното е да се появявате в темата и да дадете някой ценен съвет.Това за нас е най-важно,защото от вас можем само да научим нещо важно и полезно  Hug аз май доста попосах в тази тема,но хванахте,че децата бяха кротки днес

Иринка, нали се сещаш обаче, че ако направя точно така, ще се обърнат и ще ме питат- Абе ти само това ли намери да кажеш, няма те никаква, вясна се и веднага намираш кусури и даваш акъл?
И ще изглежда, че се правим на всезнаещи или на недосегаеми, на майстори, на ....забравих вече какво, ама не беше ласкателно, а пък който ме познава знае, че съм много далече от подобни " титли"  Laughing
Ако някой каже каква е рецептата и вълка да е сит, и агнето да е цяло...аз съм ЗА, щото за момента май само овчаря е изяден.

# 77
  • Мнения: 1 069
Нека и аз да се изкажа...

Когато за първи път открих Тортената тема, преди да се престраша да пиша в нея - четох може би 2-3 седмици стари теми (имах време, близнаците бяха новородени - спяха по-често). Много термини не ми бяха познати, но от постовете успявах да се науча кое какво означава, и пак като реших да направя първата си торта имах много, ама много въпроси.

Зададох ги в темата, вярно че ми отговориха чак на второто запитване, но наистина съм благодарна на тези, които се отзоваха, на тези които ми помогнаха в "първите стъпки". Нямах търпение да покажа първата си торта - да чуя критиките от майсторите - и какво мислите, че получих?!? Не, определено, не бяха критики, а похвали - това, което на мен не ми харесваше на ТЯХ им хареса... И така тези стимулиращи първоначални коментари, от хора, които аз смятам за невероятни в тортоправенето за мен бяха решаващи. Те не ме отказаха след първият опит, а ме стимулираха - да опитвам, да експериментирам, да развивам фантазията си. Безкрайно благодаря на всички ви!  bowuu

С две думи, за мен е важно да стимулираме новодошлите - аз поне винаги опитвам, може да не съм много на ясно, но опитвам, старая се да не ги откажа след първият им опит. Защото при мен това беше много важно и го получих от абсолютно непознати хора...

Относно честитките - не е лошо да ги има, но да не са прекалени... В крайна сметка аз ви чувствам прекалено близки и с удоволствие бих ви поздравила за някаква радост в живота ви.

Момичета, нека си запазим темата... Нека да не се дразним взаимно, животът и без това е доста суров и жесток, нека поне тук си го направим приятен и уютен... Нека, ако някой нещо го издразни просто да замълчи за момент, правилото "преброй до 10" - например... Вярно е, че не пиша често вече в темата, но това не значи че не се възхищавам на всички ви...

Моля ви! Останете, такива каквито бяхте, отворете сърцата си за новите промени и не бъдете твърде сурови към "виртуалните" ви почитатели! Hug Hug Hug

# 78
  • Мнения: 1 965
Направо започвам да се мразя че подех този кръстоносен поход. Искам да въдворя мир.... някак си...
Но първо искам да се извиня. Когато знам че съм права, съм готова да споря цяла нощ, но когато съм сгафила - трябва да се извиня.
Американския телешоп - беше фраза, която изникна спонтанно в овчия ми мозък. Тя не целеше да обиди някой конкретно. Много пъти съм казвала че писането на англо-американски думи с БГ букви, ме влудява и затова и съм ви прекръстила половината в обръщенията ми към Вас. Извинявала съм Ви се вече, приемете го за моя странност. Но ... вслучая друго имам предвид. Умирам като прочета "кътър", "гъмпейст", "пънч"... ако се разровя из стари постове, ще дам стотици примери.  Точно това имах впредвид. Като се заговори по този начин, и всяка втора дума е нещо такова изкилифинчено, написано с бълг. букви, понякога придружено с линк...... ей, повярвайте ми че дори не гледам кой го е писал... превъртам надолу, ако ще живота ми да зависи от този атрибут.... Има теми в които в продължение на няколко страници се говори само за това и то точно по този начин. И това се случва почти толкова често, колкото и предъвкването на дадено покритие/крем/блат/МЕТРО/Илчовски и т.н. И понеже  незнаех как точно да нарека този тип разговори, ги кръстих АМЕРИКАНСКИ ТЕЛЕШОП. Не вложих нищо лично към "х`американките", още повече че съм лично задължена на Рая. Трябва да съм пълен идиот за да си позволя да я обидя. Но въпреки това, Ви се ИЗВИНЯВАМ ако сте се обидили или засегнали. Наистина съжалявам! Веднага посочвам Виолетката за свидетел. Тя обожава да говори по този начин. Нека каже, колко пъти я дъвча заради тези термини
Точно както Тандури нарече темата - СЕДЯНКА. На мен пък ми стана забавно. Защото на моменти сме точно като махленски клюкарки на седянка, но не обсъждаме добитъка и челядта, и тестото в нощвите а тортите и методите.....  Това е!!!

Някой питаше за поста на ФИОР.
Сутринта като пуснах темата, бях в дилема къде точно да я създам. И взех че я посадих в КЛЮКАРНИКА. За 5 минути там стана ад от такива, които направо си влязоха да се заяждат. Фиор веднаги си показа рогцата в защита и помолихме модераторите да преместят темата. Те я сложиха тук и изтриха злобните постове. Обаче е заминал и поста на Фиор.

Цитирам Краставичка:
Цитат
van444eto , мисля че е хубаво на първа страничка да има и линкче към библиотеката за местата от където можем да си намерим различни материали и пособия...
Може ли да се посмея на нейн гръб или ще я обидя????
Скъпаааааа, преди 20тина теми, направихме библиотеката. Преди това всичко беше на 1ва стр. Беше дъъъъъъъъъълга, досадна и непълна. Затова измислихме библиотеката.  Защо искам да се смея ли? Защото, когато назря спора бях казала че където и да сложим информацията, колкото и теми да се отворят, винаги ще има някой който ще иска нещо различно. И в крайна сметка ще се яви някой който отново ще поиска всичко да се върне на 1ва стр. Затова..... Аз съм гадинка, не ми се обиждай.
Ще се допълни библиотеката, тогава ще моля и тези които имат хубава колекция от теми от Х`АМЕРИКАНСКИ ТЕЛЕШОП  Wink , да ги споделят и да ги качим там.

# 79
  • Мнения: 4 358
Моля ви! Останете, такива каквито бяхте, отворете сърцата си за новите промени и не бъдете твърде сурови към "виртуалните" ви почитатели! Hug Hug Hug
Думата от устата ми взе.Тъгувам за стария дух на темата  Cry.
Забравих да пиша, че преди да се включа четох ли четох.Бях стигнала до 6 тема.Веднага ме приеха, веднага ми отговориха съвсем непознати за мен хора и ме укоражиха въпреки неугледните ми все още торти.
Аз хваля темата къде ли не.И все влача хора след мене - Крисчето, Мама Цоци.Ама ей на Крисчето ме задмина дори.Нито са ме дразнили нито нищо Hug Hug Hug - напратив.Възприемам го като доказателство колко ме готини Тортените мацки Hug
Наистина има новички дето Тряс Прас казвайте бързо за 5 мин, че време нямам. Ами като се насочи такъв човек един два пъти и не разбира от дума  Sick - еми той сам си отпада - вид естествен подбор.Сега за последното изречение само да не ме линчувате SickВсе пак като те насочат - редно е да прочетеш и следващия ти пост да е Прочетох еди какво си, но имам следния въпрос........
Поне се разбира аджеба, че нещо е прочетено а не си пита за спорта Wink

# 80
  • Мнения: 1 329
Чувствам се част от този форум, част вече близо 5-та година.
Регистрирах се в ''Искам бебе'', защото тогава исках бебе, след това пишех в ''Проблемно забременяване'' скоро не съм влизала много много, защото се оказа проблемно и за съжаление все още е.
Влизам в готварския и най-вече при вас отскоро, тъй като ВИЕ ми помагате да не мисля за останалите си проблеми. Винаги съм се възхищавала какви красоти създавате, как въобще можете да ги направите и съм отваряла ваши снимки на мои близки, приятелки и им казвам ''Виж какви неща правят момичетата! Не са ли възхитителни''.
И аз съм се дразнела в Проблемното на въпроси от рода - как мога да си проследя овулацията, на кой ден от цикъла се пускат хормони и т.н. newsm78, но е важно да има кой да ти отговори, да усетиш, че пътя по който си тръгнал е минал и някой друг от там и може да ти помогне. И най-важното - че не си сам.
Написах това, за да знаете, че ми е приятно сред вас и е хубаво да споделиш с някого всичко, което те вълнува. Било то и рожденния и ден. Защото си ставаме близки, защото сме приятелки, защото цяла вечер сънувам фигурки и се зомбирам на тема торти, защото и дори на почивка с мъжа си го оставям да спи в хотела, а аз надничам в темата.
Ще се опитам като новак да изчета всичко подробно, успях да си сваля всичко от линковете и да си направя собствена библиотека с илюстрации и картинки и да не задавам глупави въпроси.
Искренно се надявам да продължа да пиша тук и да си помагаме взаимно  Hug

# 81
  • Мнения: 1 173
Ванче за американския фотошоп хич не съм се засегнала , както и не ми дължиш "нищо"(винаги бих помогнала да се снабди човек с "тортени играчки" , като знам какви са цените в Бг. Слава не търся ...)
 За използването на английски наименования - тук съм "виновна" обаче , как да кажеш "гъм пейст" на български  newsm78 а и повечето сладкарски наименования съм ги научила тук и убий ме на български не ги знам  Embarassed( понеже не са ми и трябвали) - като например "пош" не знаех какво е  ooooh!. Така че да ми бъде простено на мен за този вид изказвания - нИ сЪ Американизирам ( въпреки че ми е време - още преди 2 г трябваше да съм подала молбата за поданство  Mr. Green)

# 82
  • Мнения: 370
Момичета влизам в под форума гледам и  не вярвам на очите си за темата!Много малко от вас ме знаят,тъй като рядко пиша.Сега може и да не ми е мястото да пиша тук,но искам да напиша някой неща.
1.Тази тема по точно, момичетата в нея ме научиха да правя торти на които да се възхищават и приятели и близки.Ако не бяхте вие аз нямаше да мога да правя нищо.
2.Не знам точно за какво се разразил спора или обидите,но не мога да разбера едно,защо във виртуалното пространство се случва така,че както една тема представлява едно огромно сплотено семейство изведнъж всичко се срива.Доста често напоследък наблюдавам този феномен,а съм във форума не от дълго,но не и от скоро-3 години.
3.Моето мнение е,че тази тема трябва да продължи да съществува,защото има много момичета като мен,които тепърва ще се учат от вас.
4.На всички момичета искам да благодаря за това,че ви има и че създавате тази прекрасна тема и знайте,че трябва да продължавате и занапред,защото без темата няма да има и нови научени хора.
П.П.Ванче прекланям се пред теб затова,че си толкова силен,можещ и вярващ човек,вярващ в ДОБРОТО! Hug
Направете темата както сметнете за добре,но тя трябва да съществува.Извинете ме още веднъж ако не ми е било място тук да напиша всичко това.

# 83
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Завиждам на изобилието на излишно време в този форум. Аз като все недоразбрала така и не чатнах защо има обидени в тортената.

Винаги ми е било уютно там и винаги съм усещала особена близост с момичетата там. Но най-голямото ми старание често идва от желанието да зарадвам вас с нещо ново, да споделя. Май не само аз съм с такова усещане.

# 84
  • Мнения: 264
Аз чета, чета и  спор не виждам. Всички сте на едно мнение изразено с различни думи.
Групи е нормално да има в един клас от 30 човека още в училище едни си допадат повече с други въобще не се разбират. Хората сме различни. Само че аз първо не виждам какви са тези групи вероятно защото съм нова, но по-важното не виждам никаква конкуренция между тях.  Това е най-важното. Явно има много натрупани негативи и разни обидени, които се оплакват на лични, аз само моля не им обръщайте внимание. Ние благодарните за всичките ви усилия сме много повече. Наистина научих страшно много от вас, от библиотеката, от коледната тема, а дори не съм си и представяла, че ще мога да направя фигурка от захарно тесто. Темата е прекрасна, може на вас да ви е поомръзнала и да има нужда от освежаване, сигурна съм че след цялата тирада някой неща ще се променят. Аз имам идея с какво да помогна, ще се обърна към Нат на лични. Ще го направя с огромно удоволствие, защото е за добра кауза.
Само ми стана мъчно, че от цялата работа се обиди Нелката, която аз усещам, като много деликатна и мила жена. Тя според мен беше ново свежо присъствие и е човек който трябва да остане. Аз съм сигурна, че нищо от изписаното тук не е насочено срещу нея, но чесно казано и аз докато чета обвинителни постове почвам да се откривам в нечии думи. Така засегнатите май са много  повече.  Искам само да кажа Нелка моля те остани Hug

# 85
  • Мнения: 1 965
24 часа след началото на темата.....
Сега искам да ви кажа нещо!
След началото на предишната тема и 10страничния спор, много народ се разбяга, обиди, фръцна, напусна, изчезна, покри, ската, вирна нос..... /всеки да си хареса думичка и да не се обижда/.   Naughty . Точно поради това, че и аз бях една от гореизредените, изчаках учишлено многото почивни дни за да пусна тази нова тема. Както се и надявах, се вкюлчиха много хора. Много от тях са от тези които поизчезнаха последните месеци /няма значение каква е причината/.
С тази тема целях няколко неща:
1. Да се изпусне малко парата и да се избие напрежението, което се беше натрупало в темата. Ама, толкова се беше натрупало, че чак припукваше и искри излизаха. /имате право да ме опровергаете/
2. Изникна ми приказката - "МНОГО БАБИ - КЕЛЯВО ДЕТЕ". Темата се попревърна точно в това. Много народ станахме и много мнения за преработка и префасониране се появиха. И това е нормално. То е ясно, че не може да се угоди на всички.
3. Другата ми цел, и тя беше основната е, да помислим дали можем да уточним някои ЕЛЕМЕНТАРНИ правила, за да няма сърдити и засегнати.
4. 1ва страница, след създаването на библиотеката поолекна. Но напоследък отново се натовари. Много хора го повтарят от доста време. Та ми се искаше, каквото можем, да попреработим и да я посъкратим.  Сега, лично на мен ми харесва. Малко е странно че го няма дългия шарен пост, но ще свикна и без него.
5. Ще помоля Виолетката да добави на 1ва стр.
 АКО ИСКАТЕ ДА ПОЗДРАВИТЕ НЯКОЙ ПО СЛУЧАЙ ПРАЗНИКА, ПОДАРЕТЕ МУ ТЕМА: ТУК.

Пък който иска да го използва. Който иска да си пише в темата. 1/3 от поздравите да се прехвърлят  там, пак ще е нещо. НО, ПОДЧЕРТАВАМ!!!! НЕ СЕ НАЛАГАМ! ДАВАМ МНЕНИЕ!
Лично на мен, ще ми хареса много повече, някой да ми подари една темичка, която аз да си прибера в колекцията с линкове и да си знам че си е само, и единствено моя...... Няма какво да се лъжем, всеки си носи неговата суета....  Rolling Eyes
6. Библиотеката - превърна се в ябълка на раздора.... Ами губим се! И аз се губя там. В началото беше лесно. Е да, ама тя непрекъснато се обновява. И допълва... И расте......И ще расте..... В момента се обмисля, какво да се направи, за да се ориентираме по лесно там. Имам идеи за ключови думи, които да ви отправят направо там, но нека го обмисля още малко.
Нормално е съвсем новите да луднат там. То, е все едно, някой да ми даде наръчник за сглобяване и управление на космическа совалка и след 15 минути, аз вече да обикалям космоса сама..... Ами няма да стане така. Много ясно!!!! Като си прочетеш наръчника 5-10-15 пъти.... и си отсееш важната за момента информация, като пробваш 5 неща и объркаш 4 от тях, ами заповядай в тортената тема. Кажи: Прочетох, пробвах, обърках..... и получаваш съвет!!!

В общи линии това е мацки!!!!
Постигнах своето. Надявам се че сме изяснили много от нещата в отношенията..... Превърнахме сме в детска градина вчера, но аз не съжалявам. Ако това ни помогне да върнем усмивките и прегръдките в темата...... готова съм да продължа да ви предизвиквам, да ви ядосвам и провокирам!!!! Важен е резултата, а не начина по който сме го постигнали.

АКО ИМАТЕ ИДЕИ И ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА ЕТИКЕТА В ТОРТЕНАТА ТЕМА:
ПИШЕТЕ ГИ!
Днес ви изоставям, защото се оказах на работа!!!  hahaha

# 86
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Темата си е много прекрасна и нека си остане.
 Laughing newsm10
И бъдете сигурни , че никои не чете пост по дълъг от 5-6 реда.
Всички са прекрасни , просете поне сега това се прави и да продължим.
Всеки има право на избор.
Аз също съм благадарна на много от вас , но нямам време и гледам картинките.
Да се използват повече лични за да не досаждаме.-Прилича на чат понякога

# 87
  • Мнения: 484
Ванче,мисля,че последният ти пост обобщава всичко!!!
Аз пък искам да кажа,че аз в библиотеката не съм се губила.За мен всичко е много добре подредено,но вчера ми направи впечатление,че половината от линковете с магазините не работят.Но няма значение.

Тандури,мисля,че нетрябва да те интересува кой какво ще напише.Когато имаш време и ти е удобно драсни някой ред,важното е ти да се чустваш добре в темата.Сигурна съм,че на момичетата,които пишем от доста време ще им е приятно да прочетат твой пост,макар и рядко  Hug

# 88
  • Мнения: 668
Иринката - почнато е ново преглеждане на линковете ,работещи, не работещи, променени и т.н. След време ще бъде ъпдейтната библиотеката.  Simple Smile

# 89
  • Мнения: 1 271
Здравейте!

Ванче надявам се, това за отхода да не го мислиш сериозно!!!!
Вчера бях от рано сутринта до вечерта на работа и още не съм изчела всичко - не знам какво е ставало...
Пак ще напиша това което вече писах:

За честитките - аз приемам нещата така - ако пиша пост и знам, че някой има празник - поздравявам, НО без картинка и без много словоизлияния - за това си има наистина отделен форум както и ЛС. Другия вариант е някой модератор после да мести честитките в съответния форум, но мисля, че с това само създаваме главоболия и излишна работа на модераторите. нека се научим да бъдем малко по-самодисциплинирани!

За коментарите на тортите също вече писах - МНОГО СА НУЖНИ! Особено за новодошлите - всеки има нужда от насърчаване, похвала и подкрепа. ясно е, че коментарите за едни торти ще са много повече отколкото за други, но нека следваме поне едно условие (което аз се опитвам да спазвам надявам се) - коментирам поне тортите, които са в превюто при писане на поста ми. Критиките са също според мен желателни, но с добър тон и градивни. Ето последната ми торта почти никой не я коментира - разбрах не се хареса, но можеше да напишете какво не ви харесва, за да мога да наблегна на това следващия път (това само като пример го давам). Peace

За поста в първата страница - съгласна съм, че е достатъчно да се даде линка към Библиотеката(най-задаваните въпроси и т.н) или да се пуснат линкове към различни постове в Библиотеката. НО мисля, че линковете към старите теми трябва да останат! За Библиотеката мисля, че се разбрахме, че постепенно ще подобряваме изгледа и. Предлагам обаче да се напише ясно ако някой задава въпрос да го подчертае с червен цвят, за отговорите - в син!

Адреси за пазаруване в Библиотеката има но само в БГ. Който има нека ми пусне и адреси за он-лайн пазаруване чрез чужди сайтове и теми към тях - ще ги допълня.

За питанията на  новодошлите - когато видя въпроса и знам и имам време - отговарям. Мисля - по-скоро надявам се, че същото важи за всяка една от вас! Да, има повтарящи се и дразнещи въпроси, но това е неизменно във всяка по-голяма и раздвижена тема!


Абсолютно съм съгласна - чела съм в тортената библиотека, но половината термини там не са ми познати... още повече - някои неща няма как да ги знам ако не питам... например, в библиотеката са дадени покрития и теста за моделиране на фигурки... от гледната точка на новак, аз няма как да знам че фонданът става за фигурки... винаги съм мислела че е само за покритие... и ми се налага да питам... или пък "покрития които стават за под чаршафа" ... иди разбери какво е чаршаф (добре че съм досетлива)...

Ами в Библиотеката с големи сини букви е написано Подходящи смеси за покриване на торти и прaвене на фигурки: и под този надпис има рецепти за фондан - значи става за фигурки. Краставичка, това не е някакво заяждане или нещо(много се радвам даже, че въпреки дърлянията, не се изплаши и продължи да пишеш в темата Hug) - само искам да посоча, че много често човек подсъзнателно прескача някои неща. Както и самата Библиотека - сигурна съм, че както и да я направим пак ще има нещо неясно и хора, на които подредбата няма да им харесва или ще смятат други неща за по-важни! (Това разбира се не означава, че няма нужда от промени там).

Моля да ме разберете правилно затова пак ще напиша (като сме започнали да се изповядваме) - тази тема в началото започна наистина като на шега - искаше ми се да споделя рецепти прочетени от мен другаде, защото се бях запалила страшно много по това да правя собствена украса на тортите за децата ми. Сметнах за необходимо и смислено да събера информацията в една тема и ако има съмишленици да разменяме идеи. Не съм и предполагала как ще се развие тази тема, колко много нови и талантливи хора ще започнат да пишат и най-важното - колко огромна е информацията свързана с тортите! В един момент започнах да изоставам от вас в правенето на торти, защото правя предимно само за нашето семейство и празници и освен това като истински Близнак имам много интереси и хобита и обикновено съм на моменти според това какво ми се прави. Embarassed (С това обяснявам, защо е имало периоди в които не съм писала много). Това и причината да не съм постоянна нито във Фотошопа, нито в чешката тема, нито в много други интересни и близки теми за мен. Нямам времето да следя и най-вече да списвам навсякъде. За това и много благодаря на момичетата които с доброто си настроени и хъс за работа поддържат темата (няма да изброявам поименно, защото със сигурност ще изпусна някой). Без вас тази тема нямаше да е толкова динамична и атрактивна за новодошлите!

ПС. За това говоря - докато напиша този пост измина 1.30 час в който, освен че трябваше да следвам препускащите си мисли, трябваше да дам обяд на болния ни дядо и Дани, да преспя последния и да заредя миялната. нямам толкова време за отделяне толкова често за съжаление....

Лек ден на всички! Hug Heart Eyes
Надявам се че тортената тема ще си остане такава както беше и то благодарение на вас мили дами!  bouquet



Покрива се отвсякъде с това, което започнах да пиша вм тази тема!
Айде сега да спре с глупостите и да запретнем ръкавчета, да видите колко хубаво и приятно ще стане пак!  Crazy

Нат, между другото-абе малко шареничка ми дойде твоята торта, но това е нормално, всеки има възходи и падения!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт