SOS - ДА СПАСИМ ТОРТЕНАТА ТЕМА

  • 7 493
  • 106
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 271
краставичке,в тортената има информация за това откъде да се пазарува.Мисля,че няма как да се сложи линк,защото не е на отделна страница или пост.Мисля,че който е почнал да чете библиотеката все пак ще стигне до края и.

Знам, но си мисля че е добре да го има и в началото на темата...

Не може цялата информация да бъде отпред!Който има желание-намира време да прочете всичко.Да не мислите, че например аз когато съм почнала преди години е имало интернет или кой да питам за нещо.Сега има толкова много инфо, че направо свят да ти се завие.  Rolling Eyes
Само мързеливия не иска да се учи-който иска да се обижда, обаче допрочитам темата и пиша онлайн...
След малко може пак да се появя...   bouquet

# 91
  • Мнения: 373
Стига бе хора! Какво й има на темата и в този и вид, какво от това, че първата страница е доста дълга, ако някой го мързи да си завърти скрола на мишката си е лично негов проблем, ако му пречат въпросите или поздравленията пак си е негов проблем....! Не можем да и не бива да се сърдим на хората, които сега започват да проявяват интерес към правенето на торти, че питат ии се интересуват.....не можем и да отделим "новите" от "старите", все пак е форум, а не секта. На мен не мие приятно да чета разни спорове за това кой какво да пише и пита. Ще продължавам да си показвам тортите, защото ми е кеф да чета похвалите след това, това ми дава стимул и ме кара да забравя за неприятностите, които съм имала и нервите, които съм похабила, докато съм ги правила. Ще продължавам да питам и да се надявам някой да ми отговори............, защото колкото и торти да направя винаги ще има нещо, което не знам как точно да постигна, а някоя от съфорумките вече ще е пробвала и ще може да ми помогне. Така, че нека да не променяме радикално нещата, а тези които започнаха този глупав спор, да се примерятс факта, че дори и нова тема да започнем след една година ще е същото, пак ще влизат нови хора, щесе поздравяват, ще си позват торите и ще задават купища въпроси!

# 92
  • Мнения: 1 271
Кларет, душко, ако си направим Скайп акаунт, мислиш ли, че темата ще продължи да съществува?  newsm78
Ще стане като при рускините-едва ли ще пробие някой нов..

Ванче, аз също не се губя в Библиотеката!  Grinning Ще ти пратя карта по Скайп-а да се ориентираш там   bouquet

И по-между другото, но  не на последно място - предупреждавам-довечера съм в Тортеното предизвикателство и почвам да ви коля и беся наред!  Twisted Evil

Ако има нужда от помощ свиркайте-тези дни до края на седмицата мога да помагам на пълни обороти!

# 93
  • София
  • Мнения: 2 116
Честит празник на всички ви!
Нямах време вчера да чета Тортената тема и то какво станало - чакаха ме 2 теми с по 5-7 страници всяка...Казвам това, защото фактът, че ги изчетох на един дъх, говори за това, че ме е грижа.

Аз още оня ден казах в Тортената, че не съм си променила постингите след последната дискусионна тема.

За коментарите на тортите: Наистина напоследък се правят много повече торти от повече и нови хора, това ми пречи да споменавам всички торти, някак си ми е неудобно, но коментирам това, което си смоням накрая на прочетените страници. Гледам да не пропускам празничен повод - приятно му е на човек да го уважат приятни нему хора... Понякога може да съм изморена, разсеяна...тогава не мога да дам много полезно мнение по торта, но винаги, когато си помисля да не коментирам нищо (особено на нов човек) си спомням как бих била аз преди време (а и сега), ако никой нищо не спомене за тортата ми...Винаги има какво да се каже по една торта, но понякога се затруднявам да кажа нещо дори за торта, която съм харесала...
В тази насока ще продължа да правя каквото мога - т.е. да казвам по нещо за всяка торта, която съм видяла, запомнила, която ме е впечатлила...

За нивото, предизвикателството и скуката: - не разчитам да науча всичко оттук. Но ако науча нещо отдругаде, нямам търпение да го покажа, да го споделя и да видя дали няма някой тук, с когота да го обсъдя, защото обикновено там, където съм го научила няма опция за разискване...

За конкретните мерки: Пак си предлагам труда за Библиотеката - нека я направим индексирана и лесна за търсене като при руските форуми (стига технически да е възможно)
Нека си пишем въпросите в червено, като преди въпроса има "Въпрос:" - това е предложение, не настояване:)

За обидените: Не можем да уеднаквим хората, не го и искаме, предполагам, нека просто си казваме по-често нещата, както ги усещаме. За хората, които не пишат или пишат рядко - всеки има различни приоритети, интереси, време - нека не отдаваме липсата на някого непременно на това как изглежда темата - едни са по-лоялни към хобито си за по-дълго време, други са по-непостоянни, променили са си интересите и т.н., а има и хора, които може да не виждат смисъл да пишат, защото нещо друго....Не бива да обобщаваме. В края ще призова тези, които ми се сториха засегнати от нещо последните 1-2 дена - Нелка, Фиор - моля ви, пишете, когато и каквото искате - нищо не се е променило кой знае колко - и общностите, както и хората си имат лоши настроения, тове не ги променя коренно завинаги:)

# 94
  • Мнения: 388
хе хе  Laughing

вече мога да се похваля че се издигам в йерархията  hahaha
моя пост се цитира и обсъжда, все едно нещо много важно съм казала  Joy Вдигам летвата на самочувствието с 1 и продължавам към тортичките  Sunglasses дано и там да имам такъв успех само че се надявам отзивите да са по-положителни... 

Така че... очаквайте продължение   chef но в другата тема

# 95
  • София
  • Мнения: 2 658
здравейте и от мен, много съжалявам, че открих тази тема Sad Аз отдавна не влизам в тортената тема, но с нетърпение очаквах да се завърна там. Жалко, ако така са се стекли нещата, но не зависи ли, точно от "по-старите" какъв ще е тона в темата? Много често сме говорили, че критика трябва да има и на който не му харесва да пише другаде. Това ми беше много приятно местенце, всички ви чувствах много близки и се надявам нещата да се стабилизират и да бъде отново така. Много ми липсвате и чакам с нетърпение да се видя с вас. Hug

# 96
  • Мнения: 592
Съгласна съм с Бъни и Нели ДиPeace затова няам да пиша за да не се повтаря.
Само ще добавя , 4е последните няколко страници от тази тема, кой какво казал, кой как го казал, кой в група, кой не.
Айде сига ве4е, кой крив, кой прав. Това не е важно.
Ван4444ето си е направила труда да пусне тази тема сцел подобрение, за което й благодаря и й свалям шапка ( 4е отделяш толкова от ли4ното си време)
Аз ли4но не съм много в 4ас с компютъра, пускане на нови теми и про4ие са ми съсвем непознати понятия затова и си трая, но ако мога с нещо ще се вкю4а.

# 97
  • Мнения: 208
Здравейте нямам нинщо против всякакви реорганизации с цел удобство. Но темичката си е хубава от край време наистина има тортена галерия и библиотека, но тук са коментарите и нашите разговори. Аз мисля да продължа да отговарям на питащите, да задавам въпроси(и естествено да чакам отговор), да поздравявам девойките празнуващи празник или постигнали нещо хубаво с двете си ръце.
Ванче душко не се ядосвай ние нали си хортуваме добре newsm08. Не се ядосвай така за глупости някой се изнервил че не намира нещо  hit голям праз някой ще му удари рамо.
НЯМА КАКВО ДА СПАСЯВАМЕ ТОРТЕНАТА ТЕМА ЗАЩОТО ТЕМАТА СМЕ НИЕ. Такива каквито сме със всичките си постове. Лично аз мисля  че е разумно да затворим тази тема и да се върнем там обратно при линка от където тръгва и да си бъдем ние си А???? newsm53

# 98
  • Мнения: 634
Да си кажа ,честно на мен темата си ми харесва точно такава кавато си е.Нищо против нямам да отговарям на въпроси задавони отскоро.Аз съм тук от есента и се чуствам страхотно сред вас .Питала съм и продължавам да питам .Стговарям до колкото ми е в компетентноста.Пращам поздрави .Така че не виждам какво трябва да се променя.Ванче ,а що се отнася до цървулките ,за които писа в изповеддта ти правя евала.Да ти кажа отавна гледах едно предаване в което гост беше Митрополит Николай и там му зададоха въпос,кой е най големият грях?А той каза ,че много се греши ,но най големият грях това е гордостта.Така ,че нека не се възгордяваме,защото всички сме от кръв и плът,а напротив нека правим добрини.Аз лично се чуствам много добре ако мога да помогна няому.Благодарна съм ,че ви открих   bouquet

# 99
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Здравейте,
Влизам само за мъничко.

Неотдавна се присъединих към вас, защото бях чела из темите и за себе си бях открила момичета с талант, момичета с интересни мисли, приятни, с които бих контактувала с удоволствие.

За беда, има и други момичета: такива, които ( и комично, и арогантно) считат форума за своя (буквално) материална собственост и се държат според подобно убеждение. Нито за миг не съм имала намерение да навлизам в територията им, но явно те решиха, че съм направила точно това. Не мога да променя подобно мислене.

Не съм писала постинг заради едното писане; винаги е било свързано с отговор на нещо (вероятно е изключение през най_ първите дни, докато се досетя за неписаните правила). Доколкото въобще става дума за това... Фактът е, че проблемът не е в съдържанието на мненията ми, а в тяхното съществуване.

Не умея да се чувствам добре там, където съм нежелана.

И доколкото в речника ми не фигурират изрази от типа "стани да седна", би ми било истински трудно да комуникирам на една подобна плоскост. И да създавам впечатление, че това е и моята ниша. Макар че И това е възможно, стига подобни думи да не бъдат захвърляни насам_ натам из форума, какъвто е случаят тук.


________________________________________________________________________________


Благодарността ми обаче към всички вас_ останалите момичета, е голяма.
Благодаря ви и лично: за доброто отношение, и по някакъв начин ви благодаря за таланта и желанието ви да творите.
Всяка една добра ваша дума ме е зарадвала и всяка една торта ми е дала нещо приятно.
Сама познавам удоволствието от това да създаваш  (нали делим същото хоби) и е толкова хубаво когато в повечето случаи тази радост ни свързва.

Благодарност и пожелание за много добро нататък.   bouquet

# 100
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Не умея да се чувствам добре там, където съм нежелана.


Нели, с това няма да се съглася- ама никак даже. Според мен даже си доста желана в темата. Спомни си посрещането. Всяка една от нас има какво да почерпи като опит и идеи от теб. Много ще ми е приятно ако пак почнеш да пишеш в тортената тема. Не мисля, че Ванчето или някой друг е визирал теб за "стани да седна" или каквото и друго нещо, което те е обидило или засегнало.
Така че ела си пак в тортената  Hug

# 101
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Не умея да се чувствам добре там, където съм нежелана.
това не е вярно  Naughty аз вече ти писах, няма да се повтарям  и ще те очаквам в тортената  Hug Blush

# 102
  • Мнения: 389
съжалявам  че намирам темата в това състояние
Отдавна не съм влизала,но в тортената винаги ми е било приятно.
нали затова сме тук да се учим взаймно.Верно ,че който си го може си го може. Но затова я има и критиката,за да станем по -добри

# 103
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
nelka.nelka определено мисля че твоето присъствие е силно желано във форума и темата. Ако поради някаква причина не го чувстваш така то е само плод на някакво недоразумение - чакаме те обратно - ясно е че ти си светлинни години пред нас (визирам по-голямата част от участничките в темата) и нямаш много какво да научиш, но със сигурност ще се радваш на възхитените ни погледи при всяка твоя следваща торта.

# 104
  • Мнения: 4 358
Нелкааааааааааааа стига бе  Cry Cry Cry. Връщай се  Hug Hug Hug ще се радвам.
Момичета кокичета давайте да спрем тоя спор.
Идва пролет бе хора.Излъскайте къщите и запрятайте ръкави.
Дъ бъркаме пролетни торти и после да да си ги обсъждаме с кеф.
Хайде бе мили момичета - такива години тортени мацки бяхме Hug Hug Hug.
Идвайте си всички и се захващайте чевръсто да мажете тортички и пак да си обсъждаме като едно витруално семейство.
Дано да се върне духа на темичката ни  Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт