Малкото врачанче е голямо калпазанче (Враца-26)

  • 13 554
  • 291
  •   1
Отговори
# 45
  • Някъде там
  • Мнения: 110
Здравейте мами и от мен. Аз също съм от Враца и чакам бебче (в 7-я месец съм). От около 4 години следя форумите но само четейки и ето че реших и да попиша. Ще се радвам да се присъединя към вашата темичка, ако позволите.
Имам като за начало един такъв въпрос (извинете ме ако сте го обсъждали вече)---ходя на консултации при д-р Петкова, но ми се ще да раждам при Славейкова и Петров. При Петкова съм по здравната каса, как би станало прехвърлянето???? Благодаря ви предварително !!!

# 46
  • Мнения: 68
vesseto_   welcome ДОбре дошла.Аз обаче не мога да ти отговоря на въпроса,ще оставя това на другите.Може да се присъединиш към нас Simple Smile  Wink

# 47
  • Мнения: 117
И от мене здрасти Peace
Диманка бързо да се оправя! Никакви болести, ей Naughty Hug
Весето, леко добременяване ти желая и добре дошла при нас Grinning Имаме си още няколко мамчета с коремчета. Колкото повече, толкова повече   bouquet На въпроса ти- мисля, че няма какво да се прехвърляш. Ако искаш да раждаш с уговорка- отиваш и говориш с лекаря. А ако няма да правиш уговорка- отиваш в родилното като дойде момента и който е на смяна- той. Peace Или ти искаш да ходиш до края на консултации при Славейкова или Петров  newsm78 Тогава не знам какво трябва да се направи. Ако някой друг знае да каже! Flutter

# 48
  • Мнения: 12
аз също ходих при петкова на консултация и после отидох да родя при който ми се падне а ако искаш при определен лекар ще трябва да се срещнеш стях и да се уговорите значи за избор на лекар и екипа му 600 лв можеш да си приготвиш но ако искаш моето мнение не си заслужава да плащаш на тези........ няма жена неродила при който ти се падне е най добре значи ако се върне времето бих отишла да родя в мездра там хората дават всичко необходимо за вас а във враца има мизерия смрад и много яка корупция ако имаш въпроси питай с удоволствие ще отговоря това ми е болна тема понеже не им платихме с още една мацка ни изнудваха докрай с заплахи и тем подобни докато другата мама не си грабна детето и избяга от болницата да видиш само как потулиха случая лелеееееееее тези мафиоти ако можех бих #2gunfire

# 49
  • Мнения: 25
Здравейте мами и от мен. Аз също съм от Враца и чакам бебче (в 7-я месец съм). От около 4 години следя форумите но само четейки и ето че реших и да попиша. Ще се радвам да се присъединя към вашата темичка, ако позволите.
Имам като за начало един такъв въпрос (извинете ме ако сте го обсъждали вече)---ходя на консултации при д-р Петкова, но ми се ще да раждам при Славейкова и Петров. При Петкова съм по здравната каса, как би станало прехвърлянето???? Благодаря ви предварително !!!

Здравей Vesseto_ !
Аз родих преди 5 месеца при д-р Петров и д-р Славейкова.
В началото на бременността си ходех при д-р Петкова на прегледи , но ми се наложи да излеза по продължително време болнични / 6 месеца / и тя не можеше да ми ги дава, та се насочих към д-р Петров. Отидох принего и той ми каза да си взема направление от личната за преизбор на генеколог и ме заведе при него. Така че най- добре си говори лично с тях. / Славейкова я видях в деня на раждането ми и нямам отзиви за нея/. Злобата и мизерията в болницата са факт, но аз не рискувах да родя при който ми се падне.
Най-завистливи са ако могат да се нарекат лекари Пеев и Иванов. Кръстев и партовска са готини може би защото и те са търсени лекари. Родих тук , защото мислех че ще родя нормално и заради доктора. Родих секцио и ако беше планирано сигурно щях да отида в Плевен или София, главно заради мизерията в болницата. Прослувутите хлебарки са напаст  Grinning
Етърва ми роди по същото време в Мездра при Цеков. Според нея обстановката и персонала били ок. Уж Цеков не вземал пари , но накрая и те дадоха колкото нас.
Лично мое мнение е, че за да родя спокойно бих се уговорила с лекар.
А иначе и аз нищо че бях секцио на четвъртия ден си тръгнах по собствено желание, просто защото не издържах вече. Но всичко минава и се забравя.
Ако имаш въпроси съм насреща.

# 50
  • Мнения: 12
само да допълня нещо родих при иванов и кръстев защото те бяха на смяна и какво се случва три родилки и трите бяхме с секцио защо и на трите бебето се умотало в пъпната връв губели се тонове и бързо бързо хайде за секцио после ни казват а знаете ли без малко да загубим бебетата и тн.. след като се посъвзехме и ни събраха в една стая си споделихме какво ни се е случило и какво се оказа три жени с една и съща диагноза подпитахме персонала който е бил в операционната и какво  Shockedрежат ни за да взимат пари от касата представяте ли си  Rolling Eyes #2gunfire #2gunfire тези идиоти как си играят с нас а при влизането ми в болница ме посрещна сестра която ме пита вие имате ли си лекар аз и казах че нямам при който ми се падне и така докато ми оправят документите тази личност стоя до мен и ме молеше да избера кръстев че иванов ще ми убие бебето и аз питам за какво става на въпрос дай 500 лв и кръстев веднага ще дойде ище те изроди този иванов е некадърник аз и казвам нямам избор такива пари аз нямам и така тази ме въртя до последно но уви пари нямах и ето аз не им дадох те си ги взимат като те срежат с здравна каса но какво се оказа че въпросния кръстев си е бил на смяна и така и така си присъстваше но си праща вълците да те изнудват ненормалник #2gunfire #2gunfire

# 51
  • Мнения: 159
vesseto_ Здравей и добре дошла  Hug Nely1208 добре ти е написала, имаш право да смениш акушер- гинеколога си, трябва ти направление от личният лекар.
ninori , виждам че много ти се насъбрало покрай раждането, но мислиш ли че това иска да чуят бременните ни майчета. Ясно е, че са корумпирани и т.н. , нека buba85, Муциту, МиШеНцЕ, афродитка да ме поправят, ако греша но не са дали пари, родили са здрави бебета и са се отнасяли с тях добре. Аз не коментирам, защото не съм раждала тук, но и на мен на са ми искали пари и се отнасяха съвсем нормално.
Димана бързо да се оправя Hug оф то звучи банално де...ама да не е от зъбките, ако са тръгнали отгоре може и да е от тях. Малинка изкара такава настинка когато избиваха горните предни зъбки.

# 52
  • Мнения: 0
Здравейте на всички настоящи и бъдещи майки от Враца и света  Simple Smile
Аз имам една молба. Можете ли да ми кажете дали във Враца има лекарски кабинет оборудван с 3D апарат?
Благодаря ви предварително и усмихнат ден на всички   bouquet

# 53
  • Мнения: 159
Nushi_80 bye Има при д-р Кръстев в Света Ана

# 54
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
Извинявай те, че така нахълтвам в темата, но ако можете да ме насочите за хубави торти, от къде мога да си взема Предварително Ви благодаря

# 55
  • Мнения: 68
vesseto_ Здравей и добре дошла  Hug Nely1208 добре ти е написала, имаш право да смениш акушер- гинеколога си, трябва ти направление от личният лекар.
ninori , виждам че много ти се насъбрало покрай раждането, но мислиш ли че това иска да чуят бременните ни майчета. Ясно е, че са корумпирани и т.н. , нека buba85, Муциту, МиШеНцЕ, афродитка да ме поправят, ако греша но не са дали пари, родили са здрави бебета и са се отнасяли с тях добре. Аз не коментирам, защото не съм раждала тук, но и на мен на са ми искали пари и се отнасяха съвсем нормално.
Димана бързо да се оправя Hug оф то звучи банално де...ама да не е от зъбките, ако са тръгнали отгоре може и да е от тях. Малинка изкара такава настинка когато избиваха горните предни зъбки.

Аз мислих да пиша за раждането сутринта,но си викам да не би да се повторя.Да аз съм родила естествено,не съм плащала нищо.Когато постъпих подписах една камара документи,че нищо не трябва да плащам.Прие ме един екип изроди ме друг,но никакви проблеми не е имало и никой за секцио не е и говорил.Плащаш ако си се уговорила с лекар или цял екип иначе не.
За Димана и аз дължа поведението й на зъбките отгоре,проверявам я,но за сега нищо.

# 56
  • Някъде там
  • Мнения: 110
да така е чувала съм и аз че в нашата болница е мизерия, но се двоумя какво да правя. Искам да раждам нормално, по естествен път, но се притеснявам че когато мъничето тръгне да излиза неочаквано няма да имам време да отида до софия. А пък иначе как става трябва да лежа предварително в болницата ли , нямам представа.

# 57
  • Някъде там
  • Мнения: 110
сетих се и нещо друго да ви питам - когато се дават пари за избор на екип кога става това преди или след раждането???

# 58
  • Мнения: 301
vesseto_ добре дошла  Hug
ninori съгласна съм с Бубето ,когато на мен ми предстоеше да раждам бях много притеснена и като чуех нещо лошо се плашех още повече.
Всеки трябва да си реши дали да вземе лекар или при който се падне. Hug
Аз съм раждала два пъти и беше и двата пъти различно ,но не ме оставиха без наблюдение .И не ми се наложи да ме режат Peace
Цитат
Извинявай те, че така нахълтвам в темата, но ако можете да ме насочите за хубави торти, от къде мога да си взема Предварително Ви благодаря
Ще изразя лично мнение ,защото собственика ми е приятел ."Торти Дани "
на края на Търговска сладкарницата .
Доволна съм и само оттам си поръчвам.
Но нека и другите да дадат мнение

# 59
  • Мнения: 24
Айде привет и от мене!
Значи по въпроса с раждането - родих в Мездра, на 12 януари тази година, при Цеков. Изключително ми харесаха условията в болницата, няма хлебарки и е много спокойно - майката може да се възстанови много бързо. Екипите там са "ЗА" кърменето на бебетата и помагат на майките да се научат. Мога да кажа, че това беше моят съзнателен, категоричен избор пред врачанската болница. Лежах в четвърти месец една седмица във Враца и се "насладих" на отношението на всички прословути светила.
Относно въпроса за избора на специалист по здравната каса - майката има мисля че само веднъж право след като е направила избор за лекар който да води ЖК да отиде при личния си лекар и да си промени желанието. Личния ти дава ново направление. Хубаво е да уведомиш настоящия консултиращ защо го сменяш и да си изискаш някои от документите, въпреки че измислят хиляди причини да не ти ги дадат. Аз така смених доктор Антимова в 5 месец с Цеков /не защото тя не е добър специалист, а защото още тогава реших да раждам в Мездра/
За 3Д ехографа - при Петкова има чудесен апарат а и тя е много внимателна и обстоятелствена. Ходех при нея всеки месец допълнително, за собствено спокойствие и си плащах разбира се.
Леле че дълъг пост, малко се отплеснах!

Общи условия

Активация на акаунт