Вирусна пневмония

  • 49 655
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
Ние бяхме на 6м. с пневмония-по същия на4ин като пове4ето без кашлица само еднократно Т и затруднено дишане.Кръвните показатели в норма само дето направи такива жестоки спазми 4е беше на кислород.10дни в болница и го оправиха.Оказва се оба4е 4е пневмонията е платена клини4на пътека и пове4ето пневмонии не са то4но пневмонии-това го знам от моя близка лекарка.
сега сме болни тоя вирус ще ми направи някоя беля-от 5дни е с Т кашля безобразно 4ак неможе да спи.Уж 4исти дробове ама  Rolling Eyes Rolling Eyes.Снощи на 2 пъти да ходим до спешното но се размина.Според нашия док това е от сополите. и сме само на някакви леки лекарства ох незнам ........
а много му се потеше главата тогава -това било характерно за пневмонията

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
защото щерка ми сега е на 11г. и е жива. Повтарям - жива. И нека така да бъде, амин  Praynig
АБ-то едвам я спаси... а какво да говорим за една гола вода?!  

# 62
  • Мнения: 824
не знам за каква вода пишеш,но факта,че се е наложило да сменят АБ и не са знаели кое ще помогне,е достатъчен,че не е било адекватно лечението.
Как ти даваха АБ след антибиограма ли или налучкваха?

# 63
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
това е спор без край.Факт е оба4е 4е има моменти в които минутите са от зна4ение и по-добре 2 разли4ни АБ да изпишат от колкото ....... нищо.

# 64
dashterq mi e na 5g. 10 dena kashlq ne se 4uvashe nishto na slushalki pihme sirop hustagil posle eurospan no kashlicata ne spirashe otidahme pak na lekar i se okaza 4e e s bronhit izpisaha ni antibiotik azatril sled 3 dni otidahme na kontrolen pregled i ve4e beshe s pnevmoniq 4uha q na slushalki . napravihme snimki i naistina beshe pnevmoniq izpisaha ni klacid na 12 4asa a deteto ne vdigalo gram temperatyra vesela e samo kadeto kashlq.

# 65
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
ох това д Sickете как кашля-направо въздух не може да си вземе .няма Т  или не е висока но е като маруля,от сополи така ли се кашля.

# 66
  • Мнения: 2
Според мен не се бави от сополи не се кашля толкоз много не чакали и заведи детенце да го преслуша доктор . В нашият град в момента 60 деца с диагноза пневмония само в болницата на венозен АБ а колко като нас на ора лен нямам престава но вируса е много опасен ! Но това не значи че и вие сте хванали този вирус  късмет ви желая и  бързо оздравяване!

# 67
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
не знам за каква вода пишеш,но факта,че се е наложило да сменят АБ и не са знаели кое ще помогне,е достатъчен,че не е било адекватно лечението.
Как ти даваха АБ след антибиограма ли или налучкваха?
АБ-то и го изписваше доц. Радивенска. Беше завеждаща дет. отделение към 5-та градска б-ца.
Ако искаш потърси инфо за нея и сама ще разбереш как лекува.
А се лекувахме толкоз дълго и бявно, защото детето имаше здраво парченце, колкото 5ст. от единия бял дроб. Другото - леш.
За СУЕ-то няма да споменавам. Приеха я с 132.
А голата вода е всеки един хомеопродукт.

# 68
  • Мнения: 824
Няма спор,ако е бактериална инфекцията и общото състояние на детето е лошо ,трябва да се вземе АБ.
Но ако е вирусна и изследванията са добри е добре първо да се ползва някаква алтернатива от добър специалист в областта.
За доценти и завеждащи отделение не ми говори,една такава щеше да ми умори детето мин година.Аз и казвам ,че детето ми прави алергия и не е добре ,тя ми казва ''майче ние знаем какво правим''.Е да де знаете ,но явно не знаете.Грабнахме си детето и при други специалисти в друг град.Оправи се и от тогава сме на хомеопатия.Децата ми са направили алергия вече към всички АБ .Как да пробвам отново,първо пробвам хомеопатия и не дай си Боже ако се наложи ,ще трябва,но дано не се налага Praynig

# 69
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
алергията е кофти нещо  Confused Да не се случва, но за жалост все повече и повече деца показват алергии.
Моята щерка до 6тата си година е отгледата на АБ-та. Добре, че й е здрав стомаха и няма алергия към АБ... иначе да я нямаше...

А вирусната пневмония, преминава в бактериална. Това го обясни nana още на 2-ри или 3-ти пост в темата...

# 70
  • Мнения: 7
Zdraveite ! Tazi virusna pnevmoniq e navsqkade.Eto i moito ,dete koeto e  na 6 god. se razbolq.Lekuvahme go s silni Antibiotici + Imunobor Biotic, za da nqma raztroistvo i sega prodaljavame s Imunobor Kids x 1 caps. dnevno sutrin na gladno predi gradinka. Mnogo barzo se povliq i se vastonovi .

# 71
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Леле пак се е започнал спора да се лекува ли пневмонията с антибиотик.
Аз не мога да разбера как може да има толкова.....майки.

А относно 4-те антибиотика - те се дават едновременно, а не се сменят.
Иначе продължавайте да лекувате горките дечица с треви, ама после не пишете че лекарите са некадърни
и не ревете пред вратите на болницата. И си повтаряйте, докато пасете тревата, поговорката
"Каквото сам си направя и господ не може да ми го направи"

Боже, Боже, опази децата от такива.....майки.

# 72
# 73
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 473
А относно 4-те антибиотика - те се дават едновременно, а не се сменят.

Това обаче зависи от развитието на болестта  Peace При моето дете не се наложи дори АБ през устата след венозния, каквато е масовата практика по мои наблюдения.

# 74
  • Мнения: 2
Здравеите на всички другия месец правя 15 години в момента имам вирусна плевмония  в началото имах само температура която стигна до 39 градуса отидох на доктор след 2рия ден с постояна температура нямах само когато спях и лека кашлица  ,,изледванията ми бяха нормални само ускорена утаика имах ГП-то ми когато ме слушаше не чу хрипове нищо ,,така изписа ми антибиотик сироп и нурофен ,, казаха ми след 3 дена да ида на проверка , през тези дни в които се лекувах взех да имам постояна температура през деня от 37и5 нагоре вечер ставаше до към 38,5 някаде когато отидох на проверка пак нищо не чуха на тея слушалки   #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy но аз продължавах да си дигам температура кашлицата беше лека тъй смениха ми антибиотика с друг  newsm78 newsm78 казаха след 3 дни пак на проверка .. температурата продължи ... кашлицата се усили беше без секрет суха кашлица което не е добре защото когато с секрет дробовете се чистят отидох на проверка и онез викат отиваи за снимка отивам и по снимката казаха че имам вирусна плевмония гп-то ми ме прати при една педиатърка тя  обаче чу хриповете ми с слушалките и ми предписа гентамицин 2 пъти на ден  ксоримакс и сироп бромхексин и витаминки каза след 3 дни на проверка .. та третия ден беше днес и аз се чуствам по добре по лесно дишам много по малко кашлям но не  може сичко от раз .. темпрература вече нямам само дето ушите са ми леко заглъхнали  ooooh! и днес като ме преглеждаше каза че тряа да иам храчки защото нещо си там ставало   Joy и аз ги имам тези храчки  Hug продължи ми гентамицина с 4 ампулки и нов антибиотик от същия вид само тези лекарства повлияха лошо на финансите общо около 150 лева за лекарства ... така аз питам мога ли да получа някакви осложнения  Thinking Thinking Thinking

Общи условия

Активация на акаунт