Подарен подарък

  • 6 950
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 064
Може мъжът да е дал кръстчето импулсивно, като жертва - в смисъл толкова много е искал да помогне, че е жертвал нещо наистина важно и ценно за самия него.

Нали жертвата е точно това - да откъснеш от сърцето си нещо, което ти е скъпо.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Тук въпросът е защо му трябва за късмет на брата  Wink
Ако мъжът ми подари нещо подобно подарено от мен на друг, защото не му харесва бих се обидила, но ако например брат му има някакъв сериозен проблем и той подари кръстчето, за да му носи късмет ще сметна постъпката за благородна Wink

# 17
  • Мнения: 372
Мисля, че реакция " Не знаех, че брат ти има нужд от подобна подкрепа. Хубаво си направил, че си го дал и дано му помогне" е много по-ценна, от колкото да си губим времето за негативни преживявания.

Защото, ако наистина пък този жест и вярата в това, което е направил мъжът ти помогнат, няма ли да се чувстваш добре. Сякаш ти си помогнала?
 И смятам, че наистина е оценил подаръка и именно за това го е дал на брат си. Знае, че е искрен и че вярва че ще помогне.

Не бива да се сърдиш, а да се радваш.  bouquet

# 18
  • Мнения: 0
За мен подаръка е символ на моите чувства ,а и нали подарък се подарява от сърце и символизира в дадена степен връзката между дадени хора .... А конкретно за случая -знам ,че брат му въобще не е вярващ ..и какви са тия глупости : "има повече нужда от късмет..."
Усещам , че има нещо друго тук ooooh!

# 19
  • Мнения: 0
Мисля, че реакция " Не знаех, че брат ти има нужд от подобна подкрепа. Хубаво си направил, че си го дал и дано му помогне" е много по-ценна, от колкото да си губим времето за негативни преживявания.

Защото, ако наистина пък този жест и вярата в това, което е направил мъжът ти помогнат, няма ли да се чувстваш добре. Сякаш ти си помогнала?
 И смятам, че наистина е оценил подаръка и именно за това го е дал на брат си. Знае, че е искрен и че вярва че ще помогне.

Не бива да се сърдиш, а да се радваш.  bouquet
Там е работата , че брат му няма никакъв проблем или каквото и да е , незнам от къде си ги измисля такива ... Sad

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 817
И аз бих се обидила Sad . Когато подаряваш нещо с желание, се предполага че отсрещната страна също ще го приеме с такова. За мен това е неуважение. Няма значение дали е скъп или евтин подаръка. За мен подаръка от любимия човек винаги е заемал много специално място. Дори това да е просто един обикновен сувенир, за мен е най хубавия и има голяма стойност, но като чета мненията, явно малко хора разсъждават като мен  Rolling Eyes

....... но ако например брат му има някакъв сериозен проблем и той подари кръстчето, за да му носи късмет ще сметна постъпката за благородна Wink

Абе това мъжете не са като хората. Има много начини да постигнеш целта си, без да нараниш другия. Ама много са малко онези които умеят да лавират. Аз също не бих се обидила, подходящо поднесено, бих се съгласила с всичко  Peace

Към авторката: Не визирам мъжа ти, може той да си е много хубав, а сега да е постъпил глупаво (аз го приемам за такова), разсъждавам си просто  Wink

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 11:02 от Miss Dior Cherie

# 21
  • Мнения: 372
И аз бих се обидила Sad . Когато подаряваш нещо с желание, се предполага че отсрещната страна също ще го приеме с такова. За мен това е неуважение. Няма значение дали е скъп или евтин подаръка. За мен подаръка от любимия човек винаги е заемал много специално място. Дори това да е просто един обикновен сувенир, за мен е най хубавия и има голяма стойност, но като чета мненията, явно малко хора разсъждават като мен  Rolling Eyes

Разбира се, че е скъп, на още поскъп става, ако има за цел да помогне.

Само дето казваш, че са измислици. Да не би да има нещо, което не знаеш?  newsm78
А ако няма... сърди си се с право.  Laughing

# 22
  • Мнения: 0
За мен това е неуважение. Няма значение дали е скъп или евтин подаръка. За мен подаръка от любимия човек винаги е заемал много специално място. Дори това да е просто един обикновен сувенир, за мен е най хубавия и има голяма стойност, но като чета мненията, явно малко хора разсъждават като мен  Rolling Eyes
И аз мисля по съшия начин !

# 23
  • Мнения: 721
няма значение какъв е подаръка(малък/голям,скъп/евтин)нито на кого го е преподарил,се ще ми стане неприятно.но чак пък да не му говоря,просто ще му кажа че ми е станало неприятно

# 24
  • София
  • Мнения: 7 990
Би ми направило впечатление, но чак да се разсърдя и да не говоря... със сигурност не.  Сърдя се и се цупя за нещо наистина важно... Не си струва да си тровите отношенията за дреболии. 

# 25
  • Мнения: 1 966
За мен това е неуважение. Няма значение дали е скъп или евтин подаръка. За мен подаръка от любимия човек винаги е заемал много специално място. Дори това да е просто един обикновен сувенир, за мен е най хубавия и има голяма стойност, но като чета мненията, явно малко хора разсъждават като мен  Rolling Eyes
И аз мисля по съшия начин !
добре де, ти сподели ли това с любимия? и той как реагира?

# 26
  • София
  • Мнения: 397
 Може би той не харесва такива неща и иска да избегне неудобни въпроси като: "Защо не го носиш?"или"Няма ли да си го сложиш?", но можеше да си го сложи поне в портфейла или в колата.
 Всеки знае, че подарък не е хубаво да се подарява, още повече пък от любимата, защото е зареден с нейната положителна енергия, насочена към теб, а този е и осветен...Абе за сръдня си е постъпката, но му разясни защо и ако отказва да те разбере, може да дадеш някой от неговите подаръци с емоционална стойност на някой друг роднина.

# 27
  • Мнения: 2 161
Най-добре се разведи.

# 28
  • Мнения: 293
Определено е неприятно.
Аз също бих се обидила.
Никога не ми се е случвало , надявам се да не се стига до там.
Винаги когато обмисляме да дадем нещо на майка му,баща му,брат му се консултираме взаимно.
Ако не харесва нещо,което съм му купила, не го казва директно,а изтъква доводи да го дадем на баща/брат и аз се съгласявам,защото виждам ,че явно не му харесва. Но да му подаря нещо и той от своя страна да го подари.....да,би ме засегнало.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Подарък не се подарява! Особено пък такава вещ. То да не е пуловер? Тук изобщо не става въпрос за следене на подаръка и собственическо чувство. Обясни го на мъжа ти. Ако брат му толкова е имал нужда от късмет, да беше казал, та да осветиш и за него едно кръстче.

Общи условия

Активация на акаунт