Помощ! Запечено бебе

  • 16 310
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
Работата е там, че малката не иска да пие сокове. С огромна неухота пие по малко вода, но много малко.

# 16
  • Мнения: 5 393

Ще пробвам и овесената вода, мерси диди

Недей. В овеса има глутен.  Това, че не пие сокове е добре, рано й е още. Не насилвай нещата.  За запек при бебетата говорим ако акат сухи изпражнения на топчета, а не ако не акат всеки ден. Особено за кърмени бебета изобщо не е задължително изхождането всеки ден.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 120
Ами смени пак  АМ....
консултирай се с лекар.
Може би нещо от типа на био гайа ще помогне.
На 3 месеца е прекалено рано за сливи, овесени води и каквото и да било от сорта.

# 18
  • София
  • Мнения: 44 120
Работата е там, че малката не иска да пие сокове. С огромна неухота пие по малко вода, но много малко.

няма и за какво да пие. В ам и кърмата има достатъчно вода, за сок е малко детето. Щом не иска вода, явно си набавя достатъчно.... а всъщност - трудно ли се изаква като дойъде, личи ли да боли, топчета ли ака???
Защото ако просто ака през ден, надали е  проблем зобщо....
По принцип кърмените бебета акат доста повече от некърмените....
Може като си кърмила да е акалао детето след всяко хранене, сега от АМ е нормално да ака 1-2 пъти на ден..... например, това не значи  че е запечено детето точно....освен това пораства и намалява....

# 19
  • Мнения: 267
А кърмиш ли все още?
Ако да яж по-рахлабващи храни,слагай по-често бебето на гърда ,за да стимулираш лактацията .Можеш да попиташ за това в кърмаческия.

# 20
  • Мнения: 194
Помня, че на нас педи ни беше казала, че запек има, ако не ака повече от 2 дни - 1-2 пъти ни се е случвало и тогава с термометъра в дупето..но нека вашето педи да ви каже, все пак ...
С АМ винаги се запичат дечицата...от кърмата по-добра храна няма Peace
Пий чайчета и слагай бебчо по-често да суче, това мисля аз Peace. На мен веднъж рязко ми намаля кърмата, изпих 500 мл чай с прясно мляко (по английски) наведнъж и гърдите ми се напълниха след 30 минути, Знам че има и други начини да стимулираш кърмата. Но най - важна е твоята нагласа дали искаш да кърмиш.
Дано запека не е сериозен, иначе е нещо, което може да се случи на всеки  Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 466
На мен педиатърката ми беше изписала Лактулоза мип - сироп . Но моето бебе беше по - голямо когато съм му го давала / незная дали е подходящо за толкова малко бебче /

# 22
  • Мнения: 1 745
На моята дъщеря само и единствено Фризовома й помогна да регулираме акането,защото и тя към 5 месец се запече много!Аз я дохранвах вечер с Нутрилон,но започнах да смесвам с Фризовом и се оправи! Peace
За глутен наистина сте малки!

# 23
  • Мнения: 2 521
На мен педиатърката ми беше изписала Лактулоза мип - сироп . Но моето бебе беше по - голямо когато съм му го давала / незная дали е подходящо за толкова малко бебче /
На листовката пише че се дава по 5мл за кърмачета,но най-добре е да се обадиш и на педиатъра да си каже мнението.

# 24
  • Мнения: 857
Щом няма дефекация повече от 48 часа, значи е запек. Може изобщо да не е твърдо, но е запек.
В овесената вода /по скоро при ядките/ има следи от глутен, друг е въпросът, че при един може да разхлабва, а при друг да запича.
Лактулоза и Дуфалак може да се дават на малки бебета, само при изрично знание от лекар.

# 25
  • Мнения: 6 002
аз дохранвах с фризовом действа разхлабващо,незная сега дали го има

# 26
  • Мнения: 439
за сухите млека не мога да съм в помощ, защото не съм давала-от кърмата, на кисело и прясно мляко.
За кърмата - съгласна съм да хапваш повече разхлабващи храни, дано на бебка й се отрази
За да увеличиш кърмата пробвай да пиеш лактогонен чай - български, Hipp, помагат и листа от малина.
Късмет

# 27
  • Мнения: 104
Ще си позволя да се намеся и аз. И ние имахме тоя проблем. Аз кърмех до 1 месец, кърмата ми спря и минахме на Фризолак. Запече се ужасно. 5  дена никакво акане. Рев, гърчене направо ад. Сложихме термометърче, ама то все с него не става. Минахме на НАН, оправи се детето, но почна да повръща. От НАН-а акаше през ден. Сменихме НАН с Фризовом, заради повръщането и сега сменям наакан памперс 2 пъти на ден. Но задължително се консултирай с педиатър за смяна на АМ, а не да даваш понеже някой ти е казал че така прави. А за овеса недей да бързаш. И аз исках да дам, но добре че по-разумните мами от мен ме спряха.  Peace

# 28
  • Мнения: 5 393
Щом няма дефекация повече от 48 часа, значи е запек. Може изобщо да не е твърдо, но е запек.

Абсолютно не съм съгласна щом става въпрос за малко бебе, което е само на мляко. Прочети малко по въпроса, има доста материали.

# 29
  • Мнения: 479
И Катето имаше подобен проблем, но в последствие се оказа фалшив запек - просто не е сукала достатъчно, че да може да се изаква нормално.

Иначе я водих на детски гастроентеролог, който й изписа Лактулоза Мип (на 4-5 месеца беше). Имаше ефект, даже прекалено - към разстойсво. Този лекар ми обясни, че няма никакъв смисъл да се тъпча с тиква, сини сливи, круши и активия, защото слабителните вещества действали само в самата храносмилателна система и през кърмата нямало ефект. Което напракитка си беше така, защото аз тичах по няколко пъти на ден до тоалетната, а тя, милата, с дни не пускаше нищо.

Проблемът окончателно се разреши, като почнах да дохранвам с Лактана Био. Преди това пробвах с НАН и Милумил, но нямаше такъв ефект.

А за сокчета й е мнооого рано, а водата от овесени ядки, съдържа глутен, както са казали момичетата по-горе.

Успех, дано скоро намерите решение  Hug

Общи условия

Активация на акаунт