Моля за съвет - болезнена гърда

  • 5 918
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
+ честото сучене както е писала mimsat.

# 16
  • Мнения: 248
а когато се отпуши каналчето веднага ли следва облекчението?
ако не - колко време след това?
опитвам се да не се притеснявам, но ми е трудно.

два въпроса:
1. маститът задължително ли е придружен с висока Т?
2. и ако е мастит - зная, че следва антибиотик? тогава какво се случва с кърменето? smile3518

благодаря ви много

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Здравей, недей да се притесняваш. Доколкото зная мастит означава, тогава, когато си вдигнала температура. На мен ми се случи три пъти да ми се запушва канал. Действа се по този начин:
1. Задължително топли компреси преди кърмене-аз си затоплях под топла вода една кърпичка и после директно на болезненото място на гърдата
2. След като приключиш с кърменето вземи един зелев лист от прясно зеле без жилката. Откъсни си колкото да ти обхване болезненото място на гърдата но без зърното. Надупчи листото с вилица и тогава си направи този компрес. Сменяй при всяко кърмене. Но не повече от 2 дена, че намалява кърмата.
3. Купи си лецитин от аптеката 1200мг и пий по 4 пъти на ден. След като ти мине запушеното каналче, постепенно намалявай хапчетата, докато стане по 1 на ден и така карай поне още една седмица
4. Пий парацетамол при висока температура, но през 4 часа. Не прекалявай
5. Винаги предлагай първо болезнената гърда, докато ти мине
Това е, сериозно ти казвам, помага Simple Smile
След като ти се отпуши каналчето, ще те боли поне още някой ден. Болката ти ще е като натъртено. Горе долу за 3-4 дена всичко отшумява.
Желая ти бързо да ти мине  newsm10

# 18
  • Мнения: 9 776
Искам да добавя и това, че е най-добре още при първите симптоми / лека болка и зачервяване /да се мобилизира бебето да суче от болезнената гърда начесто - това показва личният ми опит Peace. Не е нужно да се прави друго в този случай.

# 19
  • Мнения: 248
много ви благодаря, момичета.
вече действам по заръките ... дано ми мине

# 20
  • Мнения: 2 616
3. Купи си лецитин от аптеката 1200мг и пий по 4 пъти на ден. След като ти мине запушеното каналче, постепенно намалявай хапчетата, докато стане по 1 на ден и така карай поне още една седмица

Стандардтно се препоръчва 1 до 2 лицитина, иначе водят до проблеми със стомаха, така че опитай с 1 лицитен, ако до 2 часа не усетиш облекчение - втори, ако след още два часа нямаш облекчение - изпий още 2 и давай на детенце да суче от засегнатата гърда. Но не бързай веднага с ударните дози.
После пий по едно хапче два-три дни, няма смисъл от повече и спри - дай си почивка, за да ти се поизчисти организма.
Ако имаш по-често ходене до тоалета или детенце - не се притеснявай, от Лицетина е  Peace Не е страшно, ще ви мине  Heart Eyes

много ви благодаря, момичета.
вече действам по заръките ... дано ми мине

Ще мине, няма страшно  Peace

# 21
  • Мнения: 248
Мисля, че отшумява.
Направих и правя всичко, освен зелевия компрес и Лицитина.
Зелето не сложих, защото и без това параноизирам постоянно, че кърмата не й стига (ах, как искам градуирани гърди  Mr. Green ), а лицитина - вярвам ви абсолютно, че е приложим, но и моята GP, и тази на беба казаха, че не са го чували, а в аптеката казали на мъж ми, че таблетките са по 100 мг и на мен ми се стори съмнително да трябва да изпия 12 хапчета наведнъж за дозата от 1200 мг  Thinking
Благодаря на всички включили се  Heart Eyes
Това, че не "зазлява" значи ли, че сме го отпушили с бебка?

# 22
  • Мнения: 9 776
...Това, че не "зазлява" значи ли, че сме го отпушили с бебка?

Какво означава тази дума Thinking? Ако усещаш облекчение значи отшумява. За два-три дни трябва да премине Peace.

# 23
  • Мнения: 248
...Това, че не "зазлява" значи ли, че сме го отпушили с бебка?

Какво означава тази дума Thinking? Ако усещаш облекчение значи отшумява. За два-три дни трябва да премине Peace.

 Grinning от "зле" - "зазлява" = става по-зле

# 24
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Здравей,

радвам се, че се оправяш. И те поздравявам за вниманието, което обръщаш на гърдите си - това е много важно! Браво!

Пожелавам ви страхотни мигове в кърмене.

Поздрави

# 25
  • Мнения: 9 776
...Това, че не "зазлява" значи ли, че сме го отпушили с бебка?

Какво означава тази дума Thinking? Ако усещаш облекчение значи отшумява. За два-три дни трябва да премине Peace.

 Grinning от "зле" - "зазлява" = става по-зле

 LaughingИ днес научих нещо ново Peace.
Мисля, че да. Но облекчение няма ли все пак? То се усеща.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Радвам се, че се оправяш. Само страшно много ме изненадва, как така не са чували за лецитин от 1200мг. В момента пия точно от него по 1 на ден. Че и на мен скоро пак ми се беше запушила и сега си правя профилактично лечение от 2 седмици. Да знаеш само, че щом ти се е запушила един път гърдата, тя вече е податлива и на други запушвания. Така, че пази се много. При мен всичките запушвания се получиха от ритниците на бебо по гърдите ми. Ако нещо ти се влоши пак, пробвай със зелевия лист. Голямо спасение е да знаеш, за един ден ти дава много добро облекчение. Недей да се плашиш от намаляване на кърмата, няма да има такава опасност, ако го правиш 2 дена. То толкова трае и запушването Simple Smile Ти усетиш ли облекчението, спираш зелето и продължаваш с компресите и лецитина. Дано не ти се случва повече.

# 27
  • Мнения: 2 616
Мисля, че отшумява.
Направих и правя всичко, освен зелевия компрес и Лицитина.
Зелето не сложих, защото и без това параноизирам постоянно, че кърмата не й стига (ах, как искам градуирани гърди  Mr. Green ), а лицитина - вярвам ви абсолютно, че е приложим, но и моята GP, и тази на беба казаха, че не са го чували, а в аптеката казали на мъж ми, че таблетките са по 100 мг и на мен ми се стори съмнително да трябва да изпия 12 хапчета наведнъж за дозата от 1200 мг  Thinking
Благодаря на всички включили се  Heart Eyes
Това, че не "зазлява" значи ли, че сме го отпушили с бебка?

Лицитина от 1200мг е на Walmark.
И моята педиатърка не го беше чувала,но сега препоръчва на всички майки. Всъщност това е универсалния лек, който се ползва масово във форума Simple Smile и мисля, че го знаем от майка, която е косултант по кърмене в САЩ   bouquet (just informative Simple Smile)

# 28
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте момичета.
Аз откакто съм родила имам проблем с едната гърда и кърменето от нея е просто кошмар - много болезнено, а и малкия постоянно се дърпа. Гърдата ми през повечето време е твърда и с бучки. Пробвах много неща, включително и топли компреси, горещи душове и масажи. Искам да споделя с вас нещо което ми помага да се разсеят бучките. Прави се компрес от равни части спирт 70% и риванол. Намокря се обилно памук и се слага на гърдата (без зърното и ареолата). Аз отгоре слагах и найлон и после задължително един по-стегнат сутиен да държи компреса. Това се прави 2-3 пъти на ден. Малко пари и щипе и на мен дори ми се обели малко кожата по гърдата, но има ефект.
Дано съм полезна и на други с проблем като моя.

# 29
  • Мнения: 9 776
mira_georgieva, а това дали е добре за кърмата? Кой ти препоръча този метод? А стягането не мисля, че е добра идея при бучки.

Общи условия

Активация на акаунт