Пролет идва, птички пеят ,в КАРЛОВО и СОПОТ дечица радостно се смеят!

  • 9 994
  • 306
  •   1
Отговори
# 270
  • Карлово
  • Мнения: 328
някой знае ли как се правят спагети  Thinking
какъв кетчуп,майонеза и горчица използвате в къщи
кажете ми от кои марки сте доволни
чета тук една рецепта че пише кетчуп с подправки  newsm78 за първи път чувам за такъв

# 271
  • Мнения: 3 166
А как ви няма никакви. Минах малко преди 3 през паметника и нямаше никоя от вас. И тук ви няма - ай сега всяка да си признае къде скита.  Mr. Green

Аз да се изфукам, че се сдобих с прекрасни нещица на великденска тематика от едно страхотон магазинче. Ама вие го знаете де.  Laughing Бимбе,  Hug И ми стана едно такова пролетноооо...

Нотова, ние вкъщи сме луди фенове на спагетите и пастата като цяло. То си ни и личи де.  Embarassed Кажи само каква  рецепта да дам - за варени или за запечени?

Бебешорче, сега се сетих, че преди не ти отговорих за Продавалника - търсех си запазена лятна количка доста време и най-сетне намерих такава, каквато исках! Нашата е комбинирана и си става за лятото, но искам по-компактна и малка за път примерно! Peace

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 17:05 от svetlana_78

# 272
  • Мнения: 236
Светлана,кажи рецепта за запечени спагети,че много добре звучи  Crazy
Аз ги правя варени и им слагам един полу-готов сос Dolmio и някакво месце(филе обикновено) и кашкавалче,ама така са ни омръзнали Whistling

# 273
  • Мнения: 3 166
Ето как ги правя:
1.сварявам спагетите може и макарони и ги измивам хубавко, освен ако неса на Миско, ама обикновено взимам български.
2. запържвам до златисто лук+колбас или кайма+ гъбки - не са задължителни, и настъграгана кисела краставичка. Изсипвам поне половин буркан домати или доматен сок и оставам да поизври водата. Почти накрая прибавям счукан чесън.
3. Правя сос напринципа на бешамела, но със сметана или топено сирене в него и едни бульон Костиля.
 После в йенско стъкло изсипвам ред спагети или макарони, а върху тях соса с домати и колбас, останалите макарони и най-отгоре бешамеловия сос, който се стича надолу. Настъргвам кашкавал или топено сирене според случая и запичам. Стават страхотни.  Peace

А иначе много обичам със сос от сметана и сирене, ама идват малко скъпичко:
Ето го сосът: отново запържвам лук и чесънче до златисто. после изсипвам разбитата добре заквасена сметана - голяма кофичка, като започне да ври прибвям настъргани кашкавал, обикновено сирене и топено сирене. Бъркам непрекъснато, за да не загори. Най-добре в тефлонов тиган. Прибавям малка щипка босилек и една-две лъжички пикантина и е готово.   Peace

Правя и с традиционен сос с кайма и домати+кашкавал. Правя и със сос с майонеза и лютеница+колбас, варено яйце и кашкавал, правя и само с гъби,лук и домати. Абе с квото има в хладилника.  Mr. Green

# 274
  • Мнения: 39
Честито на всички, за всички поводи  Mr. Green Да са живи и здрави на мимчо сладурите и да си ги гони със здраве. На Тути ЧРД на патерица, и още по-добре, понеже знам че, си е прекарала страхотно   bouquet  жива и здрава и още по-щастлива на следващия си РД!
Във този фитнес в който, ходя няма инструктор, но аз си знам какво да правя благодарение на мъжа ми, а и отдавна тренирам. За начинаещите е много по-добре да има някой, който да им помага или поне да им показва кой уред за какво е.
Спагети правя по най-мързеливия начин със заквасена сметана, няколко яйца (колкото са хората толкова и яйцата) и малко пикантина. Сваряват се спагетите, отцеждат се изсипва кофичката сметана и яйцата при непрекъснато бъркане. Накрая подправям със пикантината и така  Peace
А иначе, аз уча за държавен изпит и направо ми е пламнала главата  Crazy На 26 е и нямам никакво време. Завръщам се над учебниците... Хубава вечер на всички!

# 275
  • Мнения: 40
светле, звучи много вкусно!! Stop
какъв фитнес какви пет лева . Laughing
аз в къщи имам велоергометър и не го зачитам за нищо ...
я в леглото с хубава книга в ръка. Heart Eyes

# 276
  • Мнения: 961
Здравейте! Аз също съм от Карлово но не съм писала тук. Имам един въпрос - знаете ли дали в някоя от лабораториите в Карлово се прави кръвен тест за бременност. Днес питах в ВитаЛаб и тази на регистратурата ме изгледа странно и ми обясни че такова нещо не съществува.  ooooh!

# 277
  • Сопот
  • Мнения: 165
Здравейте момичета!Извинете за "нахълтването" в хубавата ви темичка.Имам един въпрос:къде в Карлово пробиват уши?Преди време/доста години/ моите си ги пробих в златарскато ателие над полицията.Има ли и на друго място?Утре съм решила да водя малката и затова вълнението ми е по-голямо.

# 278
  • на пистата
  • Мнения: 5 873
срещудет маг мисля в паладиума,но не съм сигурна

# 279
  • Карлово
  • Мнения: 328
svetlana_78 и двете рецепти ако може ми ги кажи но със точно какво саламче използваш и доматен сос че да ми станат както трябва
plams добре си дошла  Simple Smile
веcи нахълтвай по често  Simple Smile

# 280
  • Мнения: 7
Здравейте момичета!Извинете за "нахълтването" в хубавата ви темичка.Имам един въпрос:къде в Карлово пробиват уши?Преди време/доста години/ моите си ги пробих в златарскато ателие над полицията.Има ли и на друго място?Утре съм решила да водя малката и затова вълнението ми е по-голямо.

Първо привеет!!Добре си дошла  bouquet!!! Сега е момента да си направя релкамка  Embarassed
В салон"Лейди" под хотела на Щерев bowuu Съжелявам ,че няма да съм аз ноколежката ще се справи перфектно.На този ден съм си отпробивала на ушенцаа-много го обичам  Peace

# 281
  • Мнения: 7
Здравейте! Аз също съм от Карлово но не съм писала тук. Имам един въпрос - знаете ли дали в някоя от лабораториите в Карлово се прави кръвен тест за бременност. Днес питах в ВитаЛаб и тази на регистратурата ме изгледа странно и ми обясни че такова нещо не съществува.  ooooh!
   



 а ти наистина често нахълтвай  Hug Wink  при нас е весело ДОБРЕ СИ ДОШЛААА !!!  bouquet

провери ли в новата лаборатория до клиниката на отонов  newsm78( не съм сигурна-ама от питане до цариград се стига) Ми защо точно кръвен тест????

# 282
  • Мнения: 961
по-рано се прави и е 100% сигурен

# 283
  • Мнения: 133
Добро утро,днес е Благовещение,ден на майката!Знам че днес се пробеват ушенца ама нашите още нямаааа да ги дам Peace 
Пламс,добре дошла   bouquet,ами просто мажеш да провериш и в ХЕИ.Нямам представа дали правят,но виж може и да те огрее късмета Peace
Мари днес става на 9 месеца newsm78.Е,защо толкова бързо лети времето,бе хора?Не ми стига да я нагушкам и нацелувам,още ми трябва Cry

# 284
  • Карлово
  • Мнения: 328
plams ами защо не си направиш един тест в къщи,в аптеката продават различни видове и са много точни.Когато забременях още първата седмица си направих и ми отчете EFP или вече си правила?

Общи условия

Активация на акаунт