“Хайде служба не остана – МАРТ е тук и ще съм мама!”

  • 13 246
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 361
Шуши 13 толкова съм разбрала и аз  Rolling Eyes
Роска- да Палома беше, но вече я спряли от производство и Ултра беше новия вариант.
Нефертити- честита месечинка на Митето. Още много такива поводи  Hug

Ех как ви завиждам мамчета, че си гушкате мъничетата.
Хайде от нас лека и мека   bouquet

# 271
  • Мнения: 5
Честита месечинка на бебче на Нефертити!
Ели, благодаря за поздравленията, не не съм си получила шишето на Чико, дали и аз ще получа, след, като спечелих голямата награда незнам newsm78, би трябвало, защото писаха, че всички с публикувани снимки печелят, ако някоя от нас го получи ще пише, може и да се
засечем на 12.03
., защо да си огромна,колко килограма качи до сега, аз съм плюс 16 вече  ooooh!А за прахосмукачката не разбрах има ли си воден филтър???
А, мами да ви питам, някой знае ли имейла за въпроси и жалби на НОИ или телефон за тази цел, искам да питам за един болничен, защото в сайта, като правя справка ми излиза липсват данни. На нас ни изплащат заплатите за настоящия месец на 15 число на следващия месец, тоест с един месец закъснение, на мен за януари още не са ми изплатили болничния, има ли и друг с мойта съдба при положение, че реда с изплащането на заплатите в службата му е подобен. По мои изчисления към 4, 5 число на март би трябвало да го изплатят, но резултат няма???!!!! smile3515

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 15:50 от dobro_nastroenie

# 272
  • Мнения: 361
Ели, благодаря за поздравленията, не не съм си получила шишето на Чико, дали и аз ще получа, след, като спечелих голямата награда незнам newsm78, би трябвало, защото писаха, че всички с публикувани снимки печелят, ако някоя от нас го получи ще пише, може и да се
засечем на 12.03
., защо да си огромна,колко килограма качи до сега, аз съм плюс 16 вече  ooooh!А за прахосмукачката не разбрах има ли си воден филтър???
огромна съм откъм корем, иначе съм 63кг. Ама коремчето ми прилича на топчица за баскетбол Rolling Eyes
Прахосмукачката си има воден филтър. Ето тази ни е http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&p … =8939&hotels=

# 273
  • Мнения: 8 961
Здравейте!

Честито на всички родили наскоро малките си слънчица!
Успех на всички, които ще раждат скоро!
Nefertity , честита месечинка на бебето ти! Да ти е живо и здраво!

Извинявайте че нахълтвам така в темата ви. Аз съм от Февруарки 2008г., marty24 и тя е февруарка, всички знаем,че за днес и е насрочено секциото, но още не се е обадила на никого, вие имате ли нейни координати или някаква информация как е тя? Благодаря ви и пак извинявайте че се намесвам така! Simple Smile

Хубава и спокойна вечер!


Hug

# 274
  • Мнения: 0
Да драсна и аз някой ред преди лягане.

НЕФЕРТИТИ честита месечинка на малкия Шошко.

ФИВЪР дано това да е последната ти манипулация преди голямото 9 месечно събитие Praynig

За килцата мога да кажа че бях +10 в болницата оставих 8 и сега моя мъж се шегува че останалите 2 са на млекце Joy

# 275
  • Мнения: 74
Дами , а случайно да знаете къде се продават готови тензухени пелени?

# 276
  • София
  • Мнения: 49
Благородно завиждам на майчетата, които гушкат вече своите бебчета  Heart Eyes Честито!
Моя болничен е от 28.01, заплатите за предходния месец ги получаваме до 10 число. Аз също не съм получила нито лев досега  Rolling Eyes ако ти дадат някаква информация, може да споделиш тел и аз да попитам.

# 277
  • София
  • Мнения: 673
Да ви се похваля: тази вечер ни падна пъпчето и почти няма раничка....

# 278
  • Мнения: 3 379
Нефертити, честит един месец! Все така да растете и заявкате! Айде, ти май ще си първата с погача - тамън ще припомниш какво се правеше Simple Smile

Глафира - браво за кърмата, само така, трябват време и упоритост, но накрая като се получи е супер! Браво и за пъпчето!

Ей, днес направихме втора дълга разходка навън (то по-скоро беше стоене на площадката, защото баткото се заигра с едно приятелче), но беше екстра. Аз го изведох на балкона още на следващия ден, след като се прибрахме и оттогава всеки ден (освен като духаше вятър) си седеше на балкона, че даже и по 30-40 мин е седял. А първата разходка ни беше направо един час.

Пъпчето като падне продължава да се прочиства със спирт и да се пудри с Топоцин докато се "скрие" - т.е. спре да сълзи и се прибере навътре, като нормален пъп. Дотогава не е добре да се кисне (затова бебето се къпе на ръка), намокрянето не е проблем.

Като ми свалиха конеца (докторът ми много държеше да използвам единствено число, защото бил само един Simple Smile ) не усетих ама нищо. Като сравнявам с предния път - ами тогава бая си ме заболя, а сега - ама нищо. Не мажа с нищо белега, не пръскам с нищо, къпя си се веднага след махането на конеца...

Коластра и аз нямах пред ида родя, така че споко - няма зависимост между това дали имаш по време на бременността и кърменето.

Тензухени пелени има в Малечко.

Обяснявам за НОИ - работодателят е длъжен в срок от 2 дни след изплащането на заплатите да представи болничния в НОИ. След това НОИ имат 15-дневен срок за изплащане (работни дни). Т.е. ако работодателят ти превежда заплата например на 10.02., на 12-ти е занесъл документите, почвате да броите от 13-ти 15-те дни на НОИ (работни) и се получава, че до 6.03. трябва да е изплатен болничния. Ако не е - има проблем, търсете информация при работодателя. За да потвърдя казаното с факт - вчера си получих цялата сума за първия 45-дневен болничен от НОИ (много добре, че бях на червено по разплащателната).

# 279
  • София
  • Мнения: 673
Момичета, благодаря за подкрепата, но за вечеря преди лягане все пак пийнахме 30 ml АМ, дано изкараме до сутринта. Имам си още кърма в гърдите, но пак стигнахме до любимото си действие: засекваме и заспиваме, налага ми се да й идтискам в устата кърмата, та да хапне малко.

# 280
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
дано изкараме до сутринта.
А през нощта не ядете ли?  newsm78

# 281
  • София
  • Мнения: 263
                    Ивелина, Ази,  Дидето,
      bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Да ви е честито най-голямото щастие !!!

Честито и на Дани 81!!! Леки и спокойни дни вкъщи!
Слънчоглед, добре дошли в родени на 24 февруари!!! Много здраве и щастие на теб и Мартина!!!

За конеца - и моя май беше само в двата края, защото като ми го махаха усетих само клъцване от двети страни.
Препарат за миене - на Фрош са много щадящи околната среда и не миришат така силно. Аз ползвам всякакви техни продукти.
Пелени- в комплект тензухени и бархет (или памучни ли бяха...) има в почти всички магазини , със сигурност в: Штъркел, Пигис, Захи.
glafira , днес голям ден ти се е паднал- и млякото дойде, и пъпа падна !!! Браво, честито! За помпата- хубаво е да имаш, ама и аз вече се замислям дали да се ъпгрейдвам с някаква по- скъпа... Аз се доизцеждам и събирам в шише в хладилника, което давам вечерта- да съм сигурна, че достатъчно е хапнала и ще спи.
Еее, тъкмо те похвалих и ти писа, че не ще да хапва!!! Не се отказвай- Мария също беше така преди 2-3 дни-всичко както го описваш ми се случваше.  Вече я оставям да спи колкото иска и като се събуди добре си цока от гърда. Пробвай да се цедиш и да й даваш кърма, не това АМ. Обливай гърдите с топла вода за повече кърма+ храни- орехи, бадеми, жито.  Peace
Nefertity, честит парви месец! Много здраве и усмивки!!!

# 282
  • София
  • Мнения: 1
 Един ден не влизах и.... Честити сладурковци на Дъ Лайт, Ивелина, Савидж, Мечо пух, Ази, Дидето, Слънчоглед (до тук ги записвах) и всички останали, които не записах! Живи и здрави да сте всички! Grinning
 Фийвърче, много късмет ти пожелавам и на Даниелка също пожелавам скоро да брои пак месеците, които остават, а не тези, които са минали. Hug
 Ние (щото още сме двама) вчера бяхме на видеозон и както правилно усетих, бебокът вече се е посмъкнал доста надолу. Докторката каза, ако не родя до края на другата седмица да отида да ми направи един преглед за разкритие, но честно казано се чудя дали да го правя, щото с тези прегледи май малко насилствено подкарват раждането, пък нещо подобно вече съм преживяла и не ми се ще да повтарям...Та, да попитам, има ли някоя от вас, която да не е родила много скоро след такъв преглед? То, това едно, пък и още не съм си донаправила отчетите, та не бързам. Grinning В крайна сметка терминът ми е чак на 26-ти.
 Коя казваше, че шефът и ще плаче като тръгне да ражда? Да ви разправя за една колежка-счетоводителка, дето от родилна зала давала някакви наставления на клиент за някакви документи. Grinning Grinning Grinning Накрая докторът не издържал и взел телефона да се накара на клиента, да оставят жената да роди. Laughing Laughing Laughing Е, и аз натам вървя.

# 283
  • София
  • Мнения: 673
Слънце, нощно време не се буди, особено ако е нахранена около полунощ. Тогава с повечко късмет спи до 5.30-6.00
Това ми идва душеш, защото през деня нямам време да спя, защото почти през цялото време тренираме кърмене и правилно заспиване върху гърда.
Ям жито като за световно и се наливам с чая на хип за кърма. Смятам да си взема орехи за ядене, пък дано се оправят нещата

# 284
  • София
  • Мнения: 659
 Добро утро поспаланки!
 Ние след малко излизаме на разходка, докато е все още хубаво времето и ще търся обувки на Ники, че после да не обикаляме магазините с бебока. Дано да му намеря нещо свястно, че да ми е по-спокойно.
 
 Честити бебоци на Слънчоглед и Дани81

 Маймунке, моят шеф го е шубе да не тръгна да раждам преди да съм направила ДДС-то, но аз вече съм почти готова - само две фирми ми остават и мисля, че ще успея да ги свърша до понеделник.

 Fever, много се радвам за добрите новини. Дано  Praynig след останалите изследвания пак ни се похвалиш с такива

 

Общи условия

Активация на акаунт