запушен нос при бременност

  • 68 442
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
Само Стеримар. Недей да пробваш с друго. На мен ми забраниха дори билковите капки. Аз бях така окло месец. Свиква се:))

# 16
  • София
  • Мнения: 137
Eй, много ме притеснихте. Ах имах упорита хрема преди седмица и ползвах, защото не можах да открия моята лекарка Муконазал капки. Сега като чета.....че са забранени всички капки.......  newsm78

# 17
  • Мнения: 8 999
Нама никакъв проблем да си сложиш капки. Аз съм с хроничен ринит и по време на двете бременности си слагах ежедневно капки в носа /ксилометазолин/.
Иначе съм чувала за бабешки метод - сок от кромид лук. Но не бих го изпробвала на себе си.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 365
Аз пък не мисля, че са толкова вредни капките. Все пак при определени обстоятелства могат и антибиотици да се приемат, а капките в никакъв случай не са толкова силни, все пак действието им е върхо горните дихателни пътища. Аз си ползвах олинт и съм много доволна. Иначе щях да се побъркам от хрема и запушен нос, което също не е особено полезно

# 19
  • Мнения: 1 629
аз си слагах по една две капки лучен сок. Peace но и в капките проблеми няма.

# 20
  • Мнения: 568
Моето мнение е да не слагаш капки .През бременността лигавицата се подувалапри някои повече,при други по малко и капки едва ли ще ти помогнатпри мен при хрема не помагат камоли сега.Ще изтърпиш 9 месеца Peace

# 21
  • Мнения: 194
Освен редовните промивки със Стеримар , мога да ти кажа и за капките Пиносол, те са билкови и аз лично съм ги ползвала .
Все пак питай лекаря си .
Peace Peace Peace
Аз преболедувах в началото на четвърти месец, изписаха ми тези капки - Пиносол, моята лекарка ми каза че са най-подходящи за бременни. А на мен така ми харесаха...много са приятни, билкови, с евкалипт, лавандула, мента. Веднага ми отпушиха носа!

# 22
  • Мнения: 12
  Някъде към 3-4 месец изкарах една доста упорита настинка с нетърпима хрема  Close тогава лекарят ми каза да си взема един хомеопатичен спрей Еуфорбиум,но от него нямаше никакъв ефект и след това ми каза пак за едно спрейче Тетрисал-спокойно можа да си се използва от бременни даже на рецептата ми беше изписано 3 до 4 пъти на ден по две впръсквания,но понеже на мен ми беше повече нощем запушването и си го ползвах вечер и за през ноща.

# 23
  • Мнения: 2 334
Аз съм ползвала само Стеримар по време на бременността не смеех да използвам друго Peace

# 24
  • Мнения: 182
И моя нос доста често се запушва,ама си знам,че е от бременноста,пръскам стеримар!За отпушване може да пробваш да стържеш лук и да стойш над него да дишаш!

# 25
  • Мнения: 4 070
Със сигурност има някакви хомеопатични капки- мъжът ми си слага клеева тинктура , но промлема ще го имаш още дълго, до края набремеността си хърках като тираджия Laughing, да не ти разправям в родилното какво хъркало беше- всички родилки как хъркат Joy да се чудиш бебетата как спяха.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 524
От два дена ми е запушен носа и едвам дишам,ползвам само Стеримар,
хомеопатичен назален спрей за нос еуфорбиум. Peace
допълвам - тетрисала е на практика също физиологичен разтвор, разликата е в %. коя марка вече е въпрос на лично предпочитание. Peace (риномер, тетрисал, стеримар, низита и мн. др)

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 13:32 от elpet

# 27
  • София
  • Мнения: 5 079
Старая се да проветрявам по- често и да овлажнявам въздуха в помещението. Друго спасение няма. Peace

# 28
  • Мнения: 4 434
Чай от лайка.
Пиеш и капеш в носа с пипетка.

# 29
  • Мнения: 2 110
Стеримар е много добър.
 Може чай от лайка в носа по няколко капки.
Или витамин С ,пак в носа по няколко капки.
Физиологичен разтвор.

Общи условия

Активация на акаунт