За майките при изписването

  • 8 866
  • 187
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 252
Бях с дънки ,блуза и ботуши.Стях бях и при влизането ми в болницата.Грим съвсем леко(спирала и червило),колкото да не изглеждам като мъртвец,защото съм много бледа.
А за тълпите нямам думи.Аз не искх никой да идва и го заявих.

# 166
  • Мнения: 1 174
Оооо изписването. Толкова малоумия на едно място. Какво наблюдавах. Седи жената отчаяна, с едната ръка държи бебето, с другата се опитва да хване букет, за третата и подават още един букет ... Личи и, че я боли да стои права, но на кой му пука. Събира се родата за няколко снимки - снима се с професионален фотоапарат със силна светкавица - право в очите на бебето. На кой му пука, че може да му увреди очите, не е важно бебето, а момента. Сигурно 10 снимки си направиха - а с бабите, а с лелите, таткото реве ...
Беше ми гадно само да минавам покрай горката жена и бебето. А да, и цигани свирещи за здраве пред болницата - точно каквото му трябва на бебето, силна музика.
И за този момент искате да се гримирате и облечете? Ех

За някои хора снимките с бебето са по-важни от самото бебе. Имайте предвид, че светкавиците на фотоапарата са опасни за очите на детето.

Е айде сега, не винаги е така  Wink Изписването за мен беше много хубав спомен, най - близките роднини, много хубави пожелания, бебчо си беше заспал, много кротък, аз се чувствах добре и се бях облякла добре, с малко грим и прическа, снимките на съвсем обикновен фотоапарат, но после за бабите голяма радост, то се прави повече за бабите и дядовците, които после да се хвалят на комшиите. Тогава за пръв път мъжа ми взе бебето да го подържи, има го на снимка този момент и по лицето му се вижда колко е развълнуван, това чувство, което е изпитал да гушне сина си е завинаги запечатано на снимката. После подобна физиономия не е правил, контролира се /той е от хората дето са винаги сдържани, мълчаливи/, затова ми е много скъп този момент  Crazy

# 167
  • Мнения: 4 555
Неглиже визия според мен въобще не подхожда на събитието...
На кое събитие? На напускането на болницата?
Чела съм мнение, гласящо "Бебето щеше да се отрече от мен, ако не си бях боядисала косата!". Да, сигурно точно така щеше да направи. Без съмнение за бебето няма нищо по-важно от това, дали майката е с боядисана коса, спирала, руж, червило.

Който го преживява като СЪБИТИЕ, нека да се гримира и да си купува специални тоалети и каквото друго действие смята за неизменна част от подготовката на важното събитие. За мен събитието е раждането. Прибирането вкъщи е просто прибиране вкъщи. Аз понеже съм се прибирала вкъщи много пъти, това даже не е събитие за мен, по-скоро за бебето, понеже за първи път се "прибира". Но не съм го гримирала по този повод.

# 168
  • Мнения: 1 763
Аз бях с много хубав ластичен панталон, не специално за бременни, бях си го купила от магазин втора употреба няколко номера по-голям, за да си го нося в последните месеци на бременността и маркова жилетка от студентските ми години, която без да искам бях пуснала на 90 градуса в пералнята и се беше разтегнала достатъчно, за да прибере бременния ми корем. Не съм се гримирала, но аз рядко се гримирам. Прическата ми беше както обикновено- по принцип не се реша, косата ми е естествено къдрава и няма нужда, не съм правила нещо по-специално. Точно преди изписването много се ядосах на едни лекари и акушерки и на снимките изглеждам по-скоро бясна, както и се чувствах.

Аз също не смятам изписването за нещо кой знае колко особено. Направихме три-четири снимки, после бебето огладня и се разпищя и бързо-бързо се прибрахме вкъщи, така че нямаше значение с какво съм облечена.

# 169
  • Мнения: 2 803
Бях толкова изморена, изтощена, изхабена и така ме болеше, че до нищо не ми беше. Помня, че ми донесоха дрехи, но дори не помня какви. Чаках час по-скоро да се прибера в къщи на чисто с бебка.

# 170
  • Мнения: 270
Аз си бях с една от роклите,които носех докато бях бременна,с клин,високи ботуши,а преди да изляза си оправих косата и се нагримирах.На снимките изглеждам прилично(поне в лицето hahaha),но едва седях на краката си,заради шевовете,а и от умора и безсъние Tired

# 171
  • Мнения: 735
При мен беше забавно, защото се оказа , че не мога да вляза в роклята, която ми донесоха за изписването.Та с акушерката видяхме зор докато се побера.Simple SmileИнъче като излязох получих букет, 2-3 снимки пред болницата и хайде в къщи.Беше лято и беше мнооооого горещо та нямах търпение да се прибера на хладно. Peace

# 172
  • Мнения: 2 172


Горе- долу и аз така.
Мъжът ми ми донесе дрехи отпреди забременяването (аз и без това "бременни" дрехи никога не съм си купувала)- панталон с ръб, блуза, едни много яки сандали, сложих си лек грим... и бях готова. Отне ми точно 5 минути!

Отсега съм се зачудила за второто изписване с какво да съм пременена.  Blush

Ооо,тъкмо сега стоя и пиша какво да има в торбата за мен,която ще носи мъжа ми.Черния ми панталон с ниска талия(елегантен с ръб),черния потник,черното сако,черните обувки с токчетата... въобще както си ходя сега до последно.Няма как да облека нещо друго,поради причината,че такъв е стила ми и не смятам да му изневерявам точно в деня на изписването  Crazy
Иначе откъм роднини ще са само родителите и мисля,че и баба ми и дъщеря ми ще дойдат,ама още не сме го обмислили,както дойде.Да идва,който иска,никой няма да спирам.Все пак всички се вълнуват,всички искат да дойдат,защо пък да ги кастря  Thinking Иначе би ми било мнгоо самотно,да няма с кой да споделя радостта си  Rolling Eyes

А за снимките.... толкова са ми скъпи от предното изписване,че нямам думи.Имам си такива запечатани физиономии,които надали щях да запомня,ако ги нямаше снимките.Просто като ги гледам и ми се връща всичко като на лента.Искам и сега да е така и после като се погледна ,да си кажа...."Еххх,колко хубава съм била 3 дена след раждането"  Flutter /подчертавам,че съм си суетна и държа на външния си вид до колкото е възможно/.

# 173
  • Мнения: 9 814
elfi4ka , аз този път освен за мен подготвям дрехи и за каката.  Laughing
И трите /живот и здраве/ ще сме облечени в почти еднакви рокли.
И моят стил е такъв и не му изневерявам дори като бременна, защо пък в деня на изписването?
При мен въпросът не е само до това да се наглася щот видиш ли ще ме снимат, просто така се обличам и така се харесвам. Peace

# 174
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Точно това е- човек да се чувства добре в кожата си.  Peace
Аз измита като чиния и по анцуг, примерно, не мога да се появя на улицата (без да обиждам никого).
Стилът ми е коренно друг.
И да отбележа, че на предното изписване дойдоха само кумувете ни и то само пред болницата. Тълпи с роднини не е имало, не съм имала и гости в нас  Peace
Този път ще е също така. Само не знам, кумовете ще дойдат ли, защото живеят в чужбина.  Laughing
А, да, и бебето няма да е с "комплект за изписване" Naughty

# 175
  • където има любов
  • Мнения: 307
Бях с дрехите ,с които отидох да раждам.А те да не ви казвам как се бяха намачкали в сака.По принцип  съм от суетните, ,но точно в онзи миг,бях толкова щастлива,че последното нещо за което бих се сетила е грим и как ще изглеждам на снимките.

# 176
  • плевен
  • Мнения: 643
Аз бях като парцалена кукла LaughingС хемоглобин 68 не ми беше до никакви дрехи и никакви прически и грим.Дънки и блуза и толкова.Знам че момента е важен но и досега като се гледам на снимките сякаш ме е влачил пороя Peace

# 177
  • Мнения: 1 725
Виждам и тук се е завихрил спор.  Simple Smile   Мисля, че всяка жена има нужда да се чуства добре в момент, който определя за себе си като важен. При първо раждане е нормално да се сетим единствено за бебето как изглежда - да го "нафръцкаме" като за конкурс  Heart Eyes  При второ раждане, е нормално, обаче, тъй като жената има вече опит, да се сети да помисли и за други важни неща - защо не за външния си вид, щом има възможност да го подобри доколкото обстоятелствата позволят. Мисля, че авторката просто има нужда от съвети относно дрехи и др. такива обикновени неща, а не от дървено философстване.
Аз лично, бих те посъветвала да си подбереш подходящ панталон за бременни, достатъчно широк, че да побира корема ти от преди раждането, но и не развлечен, защото все пак коремът ти може доста да се прибере още в Родилното (при мен въобще не мръдна, за жалост  Tired). Нагоре импровизирай - ефектна блуза, бижута, грим. Мисля, че е важно цветът на блузата да е този, който най-подхожда по принцип на тена на лицето ти и те освежава, защото всички току-що родили жени са много бледи (жълти) и това дори на снимките се вижда обикновено.

# 178
  • Мнения: 1 021
с панталона ми за бременни и туника, т.е. с това което съм носила докато бях бременна, щото друго не можеше да ми стане  Mr. Green
и аз така  Peace

# 179
  • Мнения: 1 629
С една пола за бременни и една туника розова и това беше. Много не ме грееха снимките честно казано Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт