5-то класници

  • 22 089
  • 304
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11
Здравейте всички мамита в темата.Моля ви насочете ме към добро училище в София Люлин с изучаване на испански език.Разбрах за 90 СОУ,но дали е добър избор незнам.А това другото Индира ГАнди какво ще кажете.Сина ми до 4 клас учи в Испания,сега е в държавно училище в моя град,но ще се местим в София.
Дайте ми съвет към кое училище да се насоча и къде има по малко агресия.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Цветан има 50 точки от 59 на олимпиадата по история.
Поздравления!  Laughing Аз пък така и не разбрах колко точки всъщност имаме. Единственото ,което каза моичкият беше, че минава на 2 кръг, но в нашето у-ще няма да се провежда.
 Сега дерзаем яко с географията  Wink. Там ни липсва само 1 т. от максимума. Много е амбициран за 3 кръг, пък да видим. Ще ви подсетя за 22-ри да стискате палци. А пък ние ще стискаме в неделя за всички наборчета, кото ще се потят  Hug.   
 От мен - приятна  вечер !  bouquet

# 17
  • Мнения: 1 142
Цветан има 50 точки от 59 на олимпиадата по история.
Поздравления!  Laughing Аз пък така и не разбрах колко точки всъщност имаме. Единственото ,което каза моичкият беше, че минава на 2 кръг, но в нашето у-ще няма да се провежда.
 Сега дерзаем яко с географията  Wink. Там ни липсва само 1 т. от максимума. Много е амбициран за 3 кръг, пък да видим. Ще ви подсетя за 22-ри да стискате палци. А пък ние ще стискаме в неделя за всички наборчета, кото ще се потят  Hug.   
 От мен - приятна  вечер !  bouquet
Браво на момчето.Ако може да се вярва ,че правилно са им казали точките,добре.Все пак той до сега не се е явявал на олимпиади,но не са видяли нищо.Така им е съобщила госпожата по история.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 710
Хайде и аз да се разпиша!
Шани   bouquet за темата!
Eliada добре дошла!  bouquetАз не съм чувала основно у-ще с първи език испански.Иначе в Люлин май по-добрите варианти са 33 и 96,но може и да бъркам.
А защо не помислиш за 32?То е с английски,но добри отзиви се носят за него,а и е удобно с метрото.
Браво на всички деца за постигнатите резултати от олимпиадите!
Такава каша ми е в главата,на 14.03 се учи,на 15.03 олимпиада,на 21.03 кенгуру,за което научих днес от БГ Мамма разбира се  Embarassed.На 28.03 олимпиада по история.
Някой не питаше ли за пролетната ваканция или бъркам?Нашето у-ще ще ходи на зелено училище тогава.Та моичкия от Австрия мина на варинат Гюлечица.Е разбира се след "обещанието",че лятото може да се пробваме семейно да отидем до там  Crazy.

Лека вечер! Hug

# 19
  • Мнения: 3 219
Записвам се и аз при вас Hug

# 20
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
Здравейте,момичета!
Честита ни нова темичка,за което специални благодарности на Шани  newsm51
Eliada,добре дошла и дано да се чувстваш добре при нас!  bouquet
Нашата госпожа по география е болна и няма кой да ни каже резултата от олимпиадата.За тази по математика нищо не знаят,ама очаквам да ми го сервират на 13 като се приберат от у-ще. Shocked  Започвам да свиквам вече  Wink И ги стягам здраво да решават задачи,дано не прекалявам.
Моя син днес ми заяви,че имал желание да ходи на бадминтон.Ще проуча въпроса и мисля да го пусна,ако не е късно да се запише.

# 21
  • Мнения: 11
Благодаря на всички, които ме приветстваха.Много сте гостоприемни.Наистина се чувствам добре тука в тази тема. Wink

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Ако може да се вярва ,че правилно са им казали точките,добре.
Това с точките - никой не знае. Снощи пак го питах за историята. Каза 75 от 100. Някъде пък точките били 70. При вас, като чета са били 59. Лично аз съм в недоумение как за София може да има различно точкуване, но вече нищо не ме очудва.
 Не знам дали ви казах за точките по география. Оказва се ,че са пратили грешни ключове от министерството. Когато изпратили протоколите се оказало ,че 5-токласниците имат повече верни отговори/ първоначално бяха казали на моя ,че е с 2 грешки/, и им вдгнали точките. При 7-мокласниците пък им взели. Много деца ,които би трябвало да отидат на 2 кръг, се оказва ,че точките не стигат. Та за точките - така.
 Все пак поздравления за всички наборчета, които въпреки всички неясноти изкараха 1-вите кръгове!
 Хубав петък на всички!  bouquet

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мина на варинат Гюлечица.

от там се върнаха моите в сряда.
Някой питаше как е било - ами добре е било  Grinning. Щом се върнаха здрави, аз съм доволна. Иначе от снимките, които видях има какво да се желае по отношение на подредба на стая и външен вид, но туй то.
Доволни са много, аз също. Малкия се върна направо с тен.

Отново поздравления за добрите резултати на дечицата ви по тез олимпиади. Евалла им  Hug

Eliada    bouquet и добре дошла. Аз съм по диагонал на Люлин, та нямам никаква представа от училищата там.

Значи на 14-ти ще се учи  Close Хъх.. гадост  ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 861
Момичета, привет и от мен в новата темичка! Шани,   bouquet  Надявам се да ви намирам тук отпочинали по празниците и готови за нови бойни подвизи!  Wink И за пореден път да ви поздравя за прекрасните дечица и да ви пожелая още по-големи олимпийски успехи!
 Hug
Много ми се искаше и аз да се похваля с успех по история, но.... на моичкия са му объркали точките (при 25 на първата част, 24 на втората и 25 на третата са му сметнали общо 58, неясно как), та ще се проверява пак! Ноооо, май при всички случаи не ни достига 1 точка да прескочим бариерата... Здраве да е!

Ali_sun, не само точкуването, самите тестове са различни за различните РИО-та, логично поради различните дати (благодаря ти и аз за линка, който изпрати, покрай него се поразрових из нета и открих и други РИО-та, дето са си публикували тестовете), на някои места точкуват съчинението с 20, на други с 40 точки...

А в нашето училище освен по история, за 5-ти клас не обявиха нито една друга олимпиада! Бясна съм!  #Cussing out Явно не им се занимава! Тааа, не ни остава друго, освен да си се тестваме кротко вкъщи...

Eliada,  добре дошла и от мен!

# 25
  • Мнения: 7 263
M4 в доста училища за жалост изобщо не ги вълнуват учителите олимпияди, участия в състезания и т.н. И как да ги вълнуват, като така ще лъснат техните пропуски и тяхното безхаберие.
В старото училище на сина ми най-редовно аз информирах "изненаданата" му класна, че ще има олимпияда по нещо си и че държа сина ми да участва. Та дори се стигна и до там да спорим дали имал знания или нямал.....

# 26
  • София
  • Мнения: 2 952
Поздравления на всичи деца за отличното представяне!
И на нас ни се очертават два "състезателни" уикенда, на сина ми така или иначе всяка събота ходи на школа по математика. Когато има състезания ходят сутрин, а не следобяд, та някак се компенсира.
Елиада, добре дошла! Съветвам те, да премислиш училището и през призмата на софийския трафик. Не знам дали и кога сте живели в тукашната лудница, но разстоянията вече се вземат много по-бавно. Училището, което ти е споменала Ali&Meli наистина е много добро, съответно наплива за там е немалък.
Хубав уикенд на всички  Hug

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 21:00 от bib.bib

# 27
  • София
  • Мнения: 1 861
M4 в доста училища за жалост изобщо не ги вълнуват учителите олимпияди, участия в състезания и т.н. И как да ги вълнуват, като така ще лъснат техните пропуски и тяхното безхаберие.
.....

Лени, не до училище, до учител си е (не, че ти казвам нещо ново)... Историчката ни луди ги направи, два предварителни теста им пусна, за да ги допусне въобще до олимпиада, а това география, БЕЛ, просто се скатаха... Е, днес най-после научихме и за математиката!

А знаете ли дали 14.03 е официален учебен ден за всички училища, че и това от вас го научавам?

# 28
  • Мнения: 7 263
Ами при нас още одавна го обявиха за учебен. Но и така е по-добре, защото иначе ми е ужасно, когато деня е работен, а пък децата не учат. Понякога мога да взема отпуска, но този път да речем и шефа си пусна отпуска - та искам не искам ще съм на работа  Simple Smile
Затова и ще съм доволна, че е учебен ден.... дано и малчовците да учат или поне да ги водят на нещо....

# 29
  • по течението на реката
  • Мнения: 325
И при нас 14-и е учебен ден.Мисля,че е обявен официално за цялата страна,така че ако има някъде където няма да учат,то ще е по други причини.

Общи условия

Активация на акаунт