Фотография 34-ти епизод

  • 16 393
  • 379
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 109
Hug Бухте... ама не питаш Малена дали я фокусират, щото си е спокойно детето. моя дивчо.... Да, успявам да го фокусирам и да не го размажа. бавно фокусира в нецентрални точки, но това е проблем на апарата. искам нов фотоапарат. на твоя може и по-бързо да фокусира.

луиза, прекрасна идея.

хера, как си представяш да се социализираш в тази тема сега?

# 346
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
лени, а твоя следващ обектив кой е?

ами нямам вече за купуване. Исках широк за пейзажи, но след като видях какво прави ето този  господин с турбосапунер и без ФШ и реших, че не ми трябват обективи, а знания  Grinning

пускам ви линк с описание на техниката, която използва, наречена 'black card tech'
http://www.flickr.com/photos/anthonyko/sets/72157600257527104/
Страхотни снимки, останаха ми очите  Shocked, мога ли да помоля някоя от вас да ми преведе или каже с няколко думи каква е тази техника  Praynig, благодаря предварително   bouquet  bouquet  bouquet

Да не забравя да питам, с какво си чистите апарата и обективите и колко често се нуждаят от почистване ? Crazy

# 347
  • Мнения: 1 630
Калина, объркала си се
Темата е само за фото разговори, не е за социализация  #Cussing out

# 348
  • Мнения: 1 639
Сейдж, имаме си модератор в темата. Отговор на инак риторичния ти въпрос.

Груба, при това  по нейни лични определения.  Mr. Green

Който чел, чел , след малко ще ме трийнат.  Whistling

# 349
  • Мнения: 6 927
Hug Бухте... ама не питаш Малена дали я фокусират, щото си е спокойно детето. моя дивчо.... Да, успявам да го фокусирам и да не го размажа. бавно фокусира в нецентрални точки, но това е проблем на апарата. искам нов фотоапарат. на твоя може и по-бързо да фокусира.
Хич не знам дали фокусира бавно, нямам с какво да сравня. Но не бих могла да кажа, че е много бързо особено с 50/1,4.
А Малена и тя да каже Hug Аз към теб се обърнах понеже си по-често на линия.

# 350
  • Мнения: 405
Лоис, хубава идея, но на мен ми се върти в главата че май преди време имаше и една друга идея - да си харесаме чужда снимка и да се опитаме да я повторим.
Какво стана с тази идея?
Тя повече ми допада, от гледна точка на това, че моите кадри не ми се повтарят, снима ми се нещо ново  Mr. Green

# 351
  • Мнения: 1 084
Флайбъл, Лоис, видях Sad( за съжаление Sad(.

И преди и мен да трийнат, да ви кажа, че ви обичам!

# 352
  • Мнения: 1 630
mods mods mods
Споко, няма вас, цялата тема ще трийнат   newsm50

Лоис, мен нещо не ми се повтарят стари снимки  Crossing Arms
Но може по една задача на седмица, за имитация на чужда снимка.
Само  трябва да внимаваме с авторските права  Mr. Green

# 353
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 924
Нямах намерение да пиша, обаче... не ви ли се струва, че прекалявате?
Толкова злонамереност и сарказъм скоро не бях срещала в този форум.

Честно казано, надявам се повече никой нищо да не изтрие от темата, за да се навъртят нужния брой страници и да спре да ми излиза сред непрочетените теми.

# 354
  • София
  • Мнения: 983
Честно казано, надявам се повече никой нищо да не изтрие от темата, за да се навъртят нужния брой страници и да спре да ми излиза сред непрочетените теми.

Има бутон "маркирай прочетено"

# 355
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 696
Лени, само да вмъкна, онова не е точно турбосапунер, доста по-добро е, като почнем от размера на сензора, и други работи.
http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=5434
Бухтичка нали си има портретен, трябва ли й още един, макар и по-дълъг, вместо възможността да снима истинско макро?

Чистя си обективите със специален разтмор на Carl Zeiss и финна микрофибърна кърпичка, която върви с него.
Апарата - с леко влажна кърпичка - с вода, по разните затънтени местенца - с четчица.

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 16:24 от LemonDesi

# 356
  • Мнения: 6 927
Бухтичка нали си има портретен, трябва ли й още един, макар и по-дълъг, вместо възможността да снима истинско макро?
Имам 50 мм, не знам колко портретен се води, но за това го използвам. В предното си мнение щях да пиша, но забравих. Предпочитам 100 мм пред 85, не само заради макрото, а и все пак по-отдалеч ще мога да снимам детето, искам да мога да си седя на пейката и само да щракам Laughing Сигурно в действителност е много по-сложно, но сега си мечтая.
Макро колко ще снимам не знам, иска ми се да имам тази възможност, но все пак приоритетът си остават портрети на шаващо дете.

# 357
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 696
Ами другата 100-тица, дето я беше дала, беше малко по-светлосилна от макровската - 2 срещу 2.8
Аз незнам за другите й предимства, предполагам ще има кой да ги каже.

# 358
  • Мнения: 2 109
аз все пак съм за макрото.
това с пейката няма да ти се получи, ще трябва да приклякаш за ниска гледна точка.
макрото ти дава възможност да снимаш по-от близо детенце. само ръчичка, само краченце. катето , дето те е запалила, няма ли го? С какви обективи е тя? най хубаво е да се пробва.

иначе 50 мм на кроп фактор 1,6, какъвто е канонския, става съвсем портретен обектив, много светъл. и хубав.

Джейд, ако прочетеш по-внимателно някои изказвания за нас в старозагорската тема, може и малко повече злоба да срещнеш. или там си им свикнала.
Вечка ти беше обяснила от какво се получава злобата, но предвидливо помоли да изтрият след нея. ако си забравила, ще ти припомня.

# 359
  • Мнения: 1 052
Шумно станало, хайде тишина моля.

Общи условия

Активация на акаунт