Правилно ли е това делене?

  • 2 563
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 227
Аз бих говорила с госпожите.Явно у дома не му обръщат внимание.Персонала е длъжен да обърне внимание на майката на детето(ако не са го направили досега).И да им намекна,че не постъпват правилно-по някакъв начин трябва да приобщават детето към другите и да му показват,че не трябва така да се държи,отколкото да го клеймят,че е лошо.

# 16
  • Мнения: 1 547
На моите от ранна възраст им казвам да се държат настрани от децата с лошо поведение - побойници, говорещи всякакви лоши неща, постоянно измислящи бели и т.н. И държа да уточня - не да не играят с тях, но да си имат едно наум и когато стане напечено да си обират крушите.

Това е и моята политика. Не говоря за лоши и добри хора, а за поведение. Обяснила съм, че това е личен избор, който обаче си има и последствия. Също съм обяснила, че често пъти хората, които се държат лошо, са по-силни и по-първи, но това е за кратко, защото после чудовищните мисли, които имат в главите си, ги изяждат.

И да, неправилно е педагог или изобщо възпитател да лепи етикети.

# 17
  • Мнения: 3 880
От време на време  ме предупреждават да му говоря да не дружи с него,че бил лошо дете.
Кой те предупреждава? Възпитателките ли?  Shocked Ако са те, значи не са никакви възпитателки....
При нас даже в брошурата за реда на градината, която получихме в началото, се обръща внимание на това да не лепим в къщи етикети на това или онова дете, заради поведението му. Едно е да се каже, че постъпката на едикой си е неправилна, лоша, не се прави така и съвсем друго- едикой си е лош.
Мисля, че клеймото "лош", може да доведе до лоши последствия за бъдещето развитие на детето....

# 18
  • Мнения: 4 594
педагозите били най -лошите психолози, моя преподавател ни предупреди изобщо да не им се връзваме на преценката за детето , защото много обичали да лепват етикети
и да заклеймяват че примерно някое дете изостава, без да виждат че на него просто това не му е интересно
естествено не може да се обобщава за всички педагози -това е просто като цяло, има много качествени сред тях
аз на мойто , по този въпрос съм му обяснявала че ако се държи и говори като лошо и копира еди кой си , така ще обиди приятелите си , те ще се разсърдят и няма да искат да си играе с тях
а на това дете да казва- не говори така , това е лоша дума, лоша постъпка и аз ще се обидя
за сега уж има ефект , защото знае доста лоши думи , но не ги използваи ако ги чуе каква ''не така , това е лоша дума''

# 19
  • Мнения: 9 814
Не бих лепнала на детето етикет "лошо", но ще се постарая да обясня на моето, че постъпките на приятелчето му са неправилни.
А иначе наистина и на мен ми е странно къде са тези учителки и защо не се опитат да поправят поведението на "лошото" дете.

# 20
  • Мнения: 1 919
Evka, предполагам не са ти казали да кажеш на твоето дословно "еди кой си е лошо дете".
Марти редовно ми се оплаква от едно детенце и съм и казала да стои далеч от него без да лепвам етикети за другото.
Може просто да му кажеш ако еди кой си те тормози си играй с другите дечица или да го попиташ какви са му отношенията с това детенце и ако нямат вземане даване да не правиш нищо.

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 11:36 от galia_mi

# 21
  • Мнения: 2 011
И моят син  в групата имат такова дете , което  дори си присвоява чуждите играчки  и си позволява да чупи общите им играчки в групата... На госпожите  им е адски трудно с него но не съм чула да го заклеймяват . Но се замислям - дали това дете осъзнава на моменти че се държи отвраатително с другите  деца и ако те не му покажат че е ЛОШ и го избягват  ще остане без приятели . Някой каза , че това би отключило по-голяма агресивност от негова страна..... Дали наистина  е така? Май в такива ситуации е доста трудно ! Аз лично съм казала на моето дете да не дружи  с него  след като го бие, чупи му играчките и т.н. и на удара му да му отвръща  с удар защото ми писна да го виждам набит  и на всичко от горе стоял наказан заради това! по добре да  си  стои наказан но да не е ял бой!  newsm78 newsm78 newsm78

# 22
  • Мнения: 2 084
Аз също не използвам определението "лошо дете". Използвам "дете, което се държи невъзпитано, грубо". Определям поведението и постъпката, не "лепя етикет" на детето.
В нашата група също има дете, което тормози децата, доста агресивно е, предизвиквало е няколко инцидента  с други деца, до кръв. Абсолютно съм забранила на моите деца да играят с него, докато не се научат да си измислят "кротки" игри и да се държат възпитано. Моите са от буйните и палавите, но в общи линии са приучени да спазват правила и да "носят" на наказание. За "игри на беснеене, биене на другите деца и чупене на чужди играчки" си имат определени наказания, които редовно припомням и редовно използвам при нужда.
Имаме и правило, че мен чуждите деца не ме интересуват и ако техните майки не наказват за бели, аз наказвам и държа да се спазват правилата в нашето семейство. Та се налага да се съобразяват поне отвреме на време с правилата. Или поне да ме убеждават, че много се стараят.

# 23
  • Мнения: 3 367
Ne забранявам да се играе с когото и да било.
Стремя се да уча на избор,за мое най-голямо изумление дори 3год ни син схваща концепцията.
Не винаги изборите им са приемливи за мен,казвам им мнението си,както и какво би последвало от избора им,но в крайна сметка-те решават.

# 24
  • Мнения: 494
Аз пък мисля, че има лоши деца.
Ще ми е интересно да аргументираш това. Не се заяждам Peace. Наистина, много често споря по точно този въпрос, най - вече в работата си (, която е свързана точно с проблемни деца) и ще ми е интересно да разбера кое те кара да мислиш така.

# 25
  • Мнения: 2 448
И моят син  в групата имат такова дете , което  дори си присвоява чуждите играчки  и си позволява да чупи общите им играчки в групата...

Какви са тези чужди играчки в градината? В редките случаи, когато съм го пущала да си вземе играчка от къщи е било с презумпцията, че може и да не я върне. Като не искам друг да му ги пипа, няма да ги носи там.
А относно чупенето на общите играчки, не вярвам да има дете, което да не е счупило поне една от играчките на градината.

Много често проблемите на децата се засилват точно заради неразбирането на госпожите и абсурдните им  на моменти педагогически похвати.   Tired
В последно време попадам на доста неприятни методи за възпитание от страна на госпожите. Не от моето време, ами от времето на баба ми сигурно.  ooooh! А те най "обичат" като им направиш забележка за педагогическите им умения.
Най честото е излагане на провинилото се дете вечерта при вземането му от родителя и в негово присъствие да обясняват колко е лош и т.н. Да повтори думи, които през деня са  му казали, че не трябва да казва, а после пред сума ти народ да го унижават и карат да повтаря. Това последното конкретна случка с детето на моя приятелка. Направо се отвратих от госпожата, при положение, че на предния ден беше казала на бащата случката, на другата сутрин трябваше да подлага детето на това и пред майката и всички нас в съблекалнята.  Tired

# 26
  • Мнения: 1 817
Не са лоши децата, а постъпките им, за което не  са виновни самите деца. Има си причини много. Едно дете винаги може да се промени, да се поправи. Затова никога не трябва да им се лепва етикет. В противен случай те наистина ще станат такива.
Аз на моите деца им казвам кои постъпки са лоши и защо са такива. какви са последиците от тях. Да си направят изводи.
Аз в детството си, и после, та до сега съм имала чудесни приятелки. Мисля  и съм сигурна,че са оказали положително въздействие върху постъпките ми./че съм била доста луда глава/ в друга среда не биха се стекли така нещата. Много съм им благодарна!
Та точно затова си мисля, че не ми е безразлично каква е компанията на децата ми. Давам и ще им давам насоки, до колкото мога.

А за възпитателките в случая, нямам думи Rolling Eyes Въобще не им е работа да делят децата.
По-добре да се погрижят за поведението на това дете, да говорят с родители, психолог... Има си начини. Това не са педагози, превърнали са се на селски клюкарки. #Cussing out

# 27
  • Мнения: 2 011
И моят син  в групата имат такова дете , което  дори си присвоява чуждите играчки  и си позволява да чупи общите им играчки в групата...

Какви са тези чужди играчки в градината? В редките случаи, когато съм го пущала да си вземе играчка от къщи е било с презумпцията, че може и да не я върне. Като не искам друг да му ги пипа, няма да ги носи там.
А относно чупенето на общите играчки, не вярвам да има дете, което да не е счупило поне една от играчките на градината.

Много често проблемите на децата се засилват точно заради неразбирането на госпожите и абсурдните им  на моменти педагогически похвати.   Tired
В последно време попадам на доста неприятни методи за възпитание от страна на госпожите. Не от моето време, ами от времето на баба ми сигурно.  ooooh! А те най "обичат" като им направиш забележка за педагогическите им умения.
Най честото е излагане на провинилото се дете вечерта при вземането му от родителя и в негово присъствие да обясняват колко е лош и т.н. Да повтори думи, които през деня са  му казали, че не трябва да казва, а после пред сума ти народ да го унижават и карат да повтаря. Това последното конкретна случка с детето на моя приятелка. Направо се отвратих от госпожата, при положение, че на предния ден беше казала на бащата случката, на другата сутрин трябваше да подлага детето на това и пред майката и всички нас в съблекалнята.  Tired
Да, преди му разрешавах да си взима по някоя играчка ( и другите  деца си носят ) но сега вече не защото или не ги връща или са счупени ! А относно  чупенето на общите играчки - зная че няма дете, което не е чупило играчка в играта - в този  случай става дума за целенасочено чупене на играчки - скачане върху тях и блъскане ! На всичко от горе това дете разваля дисциплината в групата - като слушам как моя син разказва че хлапето пикае в кошчетата за тоалетни отпадъци и се катери по  гърнета и  мивки и маже децата с мръсотия .... Всеки ден обяснявам кое поведение е лошо. А госпожите в нашата група  са добри - никога не съм ставала свидетел на подобно поведение за което  говориш но иначе си права защото  съм го виждала при други!  newsm78 newsm78

# 28
  • Мнения: 494
..........

А за възпитателките в случая, нямам думи Rolling Eyes Въобще не им е работа да делят децата.
По-добре да се погрижят за поведението на това дете, да говорят с родители, психолог... Има си начини. Това не са педагози, превърнали са се на селски клюкарки. #Cussing out
А, точно! Peace
 Бих добавила, че според мен на повечето "педагожки"(да не кажа на всички) трябва да им се назначават психологически експертизи, редовни, както и регулярни, повишаващи квалификацията курсове, обучения или супервизии, каквото и да е, само да не се оставят с години да си "кретат" както си знаят и да работят с методите на прабабите ни. Нямам нищо против опита, но с годините, по ред причини, възпитателите и педагозите зациклят яко, да не говорим, че някои стават напълно неадекватни спрямо съвременните (пък и не само) изисквания за качество на работата.

# 29
  • Мнения: 388
Аз също не мога да нарека едно дете "лошо". Винаги поправям дъщеря си, че дадемо дете не е лошо, а палаво или невъзпитано.

Общи условия

Активация на акаунт