Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Фокси,а не ти ли липсва съня.Аз май не бих издържала на твоя режим  newsm78

# 16
  • Мнения: 242
Фокси,а не ти ли липсва съня.Аз май не бих издържала на твоя режим  newsm78

Понякога-да,но и с този режим се справям.Аз по принцип не съм от поспаливите,пък и през последните 2 месеца от бременността почти не спях заради големия корем и ритниците,които получавах,та сега имам известен тренинг Mr. Green
Ооо,повярвай ми,ако беше на мое място щеше да се справиш..То като ти дойде на главата..с всичко свикваш,няма начин...

Ето така сме от 4 часа вече..е,как да не намирам време за себе си... Mr. Green
 

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 11:22 от foxy81

# 17
  • Мнения: 5
foxy81  мн са сладки твойте бебоци.
по повод съня свикнеш ли да спиш малко после е лесно и аз съм тъй от мн време като студентка работех и карах и нощ
ни смени и свикнах от тогава да спя по малко,

а по темата за свекървите и роднините - аз не мога да се оплача свекърва ми е злато ( колкото и на никого да не се врярва )
две седм беше у нас и съм и мн благодарна, че не ми се меси в гледането на детото, а само ми помага. и майка ми и свекърва ми са мн разбрани и само ми помагаха без да се месят. в началото може би на връзката ни се разбрахме кой какъв харектер е и затова мисля че нямам проблем с нея. не се ядосваайте мн на свекитата няма смисъл по добре им кажете директно защото цял живот
ще мачкат властно. баба ми е такава свекърва и майка ми цял живот и мълчи да няма конфликти и да се разбират.
оф стига съм дрънкала - иначе мишо мн е спокоен пу пу слуша хапва пръцка и яка а и вече мн се смее

целувки на всички бебоци по нааканите дупета

# 18
  • Мнения: 242
siolina мерси,мерси Hug И Мишето е голям сладур.Аз нашите си ги харесвам много,особено когато спят и това е единственото време когато има мир вкъщи Joy
Току що се нахранихме.Сега мама ще се погримира и посреше малко да не мяса на ритана зелка и ще излезем всички дружно на разходка.Само чакаме татито да се върне от работа,че и той мерак има да бута количката Mr. Green
Тук в Пловдив времето е чудно!
Еееех,като ви гледам бургазлийки и варненки..направо ви завиждам,че живеете на морето.Тази година за съжаление ще пропуснем Sad ,но следващата ,живот и здраве,ще топнем гъзетата в морето.Някои за първи път,други за пореден Mr. Green

По повод на пръцкането-ела да видиш Гошко как пърди като магаре...че и мирише на всичкото отгоре.Вече обърквам тати ли пръцка или Жорето Blush Laughing

# 19
  • Мнения: 30
Привет,привет от нас!
Временцето навън е страхотно и сме на тераската и спим сладко сладко!

Само че все се притеснявам дали съм улучила облеклото,дали не й е горещо или пък студено..тук навън е около 17-19 градуса,аз съм я завила в одеялце,отделно отдолу е с вълнено костюмче...та незнам,уж не е зачервена...
Страх ме е да включа паросмукачката,да не се събуди снежинката и май само с парцала ще мина.Понеже на нас ни е втора разходка откакто сме се родили,дали е удачно да я държа вече по 1-2 часа като е такова слънчево???
Гледам мза свекървите говорите...съчувтвам ви наистина...Слава богу моята е чак в Англия и не е от досадните...ние си живеем тримката и никой не ни притеснява.Майка ми живее на 300 км от нас и идва рядко,но много й липсваме.
Освен да ви пожелая силна воля и нерви..друго незнам... Confused
Мартеничка ми се губи от отдавна...
Честито на всички месечинки днес-здраве и големи да пораснат!
Тифани Мишел,късмет ти пожелавам на раждането и дано устискаш безпроблемно до 8-то не остана!
Хайде аз ви пожелавам лек,слънчев,красив и изпълнен с бебешки усмивки ден!

# 20
  • Мнения: 5
Честита рожба на Деската! Да е жив и здрав и много да ги радва!
Честити месечинки на порасналите бебоци! Да растат здрави и весели деца и да папкат и слушкат мама и тате!
Ех аз така се зарадвах на слънчицето сутринта ама нещо се заоблачи сега newsm78 Е ще направим кратка разходка, ама друго си е да има слънчице.
Крисито се смее доста, особено когато го преобувам и като му пея или говоря и се лигавя. Усмивка се едно такова широооко, но повечето пъти без глас, и май не гука newsm78 Ама нищо има време и за това.
Сега и аз да се включа за свекървите. Мия моята май е като вашата, дойде да гледа Криси докато отидем до КАТ. Той заспал, а тя познайте какво прави.......пука си балончета в Интернет/някаква игра/ ooooh! Никога не ми е помогнала с нищо вкъщи, нито пране, нито прахосмукачка......нищо. Идва и сяда, е какво ми помага.  Rolling Eyes Даже като върша нещо тя седи и ме гледа. Само каго изписаха малчо тя дойде и ми каза: Ако имаш нужда от помощ, ми кажи, защото все пак и Дани/мъж ми/ трябва да яде Shocked Сакън да не остане синчето и гладно, не да дремна, не да си почина, ами да е нахранен синът и. Е как да я извикам за нещо, еми никога няма да го направя. Направо ми увисна ченето като го каза. Стана ми много тъпо и някак си обидно. А мъж ми започна да се смее Crazy
Ох оплаках се и аз, ама май само вие можете да ме разберете Hug
Хубав и спокоен ден  bouquet
ПП Фокси ама много са сладки бебчовците, пу-пу Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 17
Аз сега пак влязох в албумчето да надникана далиима нови снимчици Simple Smile Ей ма големи сладури са ни бебчовците, Тони видях и новите снимки на Криско ма много сладък , и наистина ми направи впечатление че много готино се усмихва и е станал един такъв по-пухкав да го нащипе човек. А Фокси твоите двама юнака вярно са големи сладури така заспали  Hug
 Как да не му стане кеф на човек като си ги разгледа тия малки розови бебоци в албума ни.

# 22
  • Мнения: X
Здравейте момичета!
Влизам и аз най-накрая с най-хубавата новина за нашето семейство- На 28.02 в 22.40ч се роди нашия син Максим - 3900гр и 53см.
Много сме щастливи, но и честно казано аз малко уплашена от предстоящото неизвестното, за което ще съм много благодарна на вашата помощ и съвети.
Но чувството, че вече си мама е най-великото и мило усещане... Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 30
Норчела честито!
Ще мине малко време,ще се съвземеш и ще видиш,че грижата за собственото ти дете е най-прекрасното нещо!

# 24
  • Мнения: 40
 Фокси, много са сладурести юнаците ти  Hug Hug то всички спящи бебета са сладки.

Малко ще се отклоня от темата: Втори месец получавам 45% от заплата си, като болничен и съм хвърлена в тъча  newsm78 някоя друга мама в това полужение? Осигурявана съм само 6 месеца - дали не са ми ги разхвърлили за 12месеца? Ама пък нали това важи от 01.01.2009г.,а аз съм в майченство от 26.12.2008г. Кой знае по кой параграф са ме прецакали  smile3515
Като се сетя за среща с мойта тъПа счетоводителка  smile3511

# 25
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 670
Айде и от нас привет в новата тема.
Гледам бистрите свекитата Mr. Green Любима тема. С моята не се разбирахме никак и сега колкото и да е грозно да го кажа, мирно ми е, защото почина. В момента свекър ми ми лази малко по нервите, ама ще ми мине Crazy Добре, че е далеч от нас, та ще се видим чак лятото.
Аз съм супер ядосана - както си седях днес и си пия мирно и тихо кафенцето докато беба си почива и се чува някакъв страшен пукот. Обиколихме цялата къща да видим какво е и докато открием се изнервихме. Ама стана ясно, че колелото на количката е гръмнало, та сега сме закотвени у дома #Cussing out
Аз вчера така се бях сдухала, че излязох на разходка, изкарах около 6 часа навън, оръшках магазините и си направих една шопинг терапия Mr. Green
Фокси, и аз като тебе - шило в торба не стои, ама съм изпаднала в някаква ужасна депресия и летаргия и нищо не ми се пипва Sad

# 26
  • Мнения: 95
*Nor4ella честит ти син да ти е жив и здрав и много да те радва! Hug
ДДесика,честита рожба,много здраве и радост с новият член на семействотоо Hug
Фокси,ама страшна си Laughingтака красива ние темата и то благодарение на теб Hugи такива сладури са твой те бебоци...ама как случи на такава свекърва ;-
Хайде и аз да се включа за свекървите Sunglassesмоята е била акушерка преди 25 години и си мисли че аз трябва така да си отглеждам детето все едно имам 30 деца..хранене под час,инак било глезотия Close къпане сутрин newsm78не знам защо..аха то май тъй е в родилният дом newsm78 Иска всеки ден да и звъня по скайпа и да и докладвам как е минала нощта Joyаз пък и идея си нямам че това ми влиза в задълженията Sunglasses Та при нас е тъй тя си говори аз си правя както знам Grinning
Тони и при нас е така...не е важно аз дали съм спала и колко важно е синът и да има да вечеря и да спи цяла нощ!!Ех,добре че мъжът ми е душичка и ми помага много.
хайде че бебчо ме вика.....

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Цоп и от мен  Laughing
Ние до 1 бяхме на разходка,после папане и сега спинкаме сладко  Flutter
По въпроса със свекитата,моята е страхотна,не напразно малката бонбонка носи името й PeaceНа всеки пожелавам такава свекърва  PeaceНито ни се меси,нито си изказва мнение,ако й поискаш съвет ок,но иначе не се натрапва за нищо  PeaceМного ни помага иначе,да ни е жива и здрава.Винаги със свекъра ми (бог да го прости ,беше страхотен човек Cry) са казвали "Вие сте големи хора ,оправяйте се ,ние можем само да ви помагаме ,винаги ще сме зад гърба ви".

# 28
  • Мнения: 2 784
Най-накрая и аз да се запиша.
Изкарахме тежка нощ, бебка плака от 2.00 до 5.00, та само се носихме. Поукроти се малко, сложиш я в креватчето, а тя пак започва. Ей, сякаш сензори за движение има това дете... Mr. Green Но пък после спахме до 12.00 двенките на голямото легло. Сега я чакам да се събуди, да я нахраня и да поизлезем на първата ни разходка, пък може и каката да отидем да вземем от градина.
Мама З, при нас положението е същото- толкова ни е мила и добра каката, а на мен ми е все гадно, че сякаш не мога да и обърна същото внимание като преди. Гледам уж да компенсирам, ама пак е трудно. При това детето явно си изживява, че вече не е единствено. За втора вечер снощи пристигна с рев- страх я било да спи самичка в нейната стая. Наложи се татко и (бил по-голям и силен) да стои с нея да я пази, докато заспи. А спи сама в стая от 2-годишна. А сутринта, когато бебка се събуди, чувам че пристига от хола. Събудила се и за да не ни буди и нас стояла самичка и гледала филмчета по пижамка в студения хол. Sad Направо се почувствах като ужасна майка.
За свекитата- с моята може и да не се обичаме, но не ми се бърка за отглеждането на децата. Е, каката може като и я оставям да не я гледа както съм и заръчала, ама аз я оставям рядко и съм се примирила кажи-речи, че я храни с пържени картофи, вместо с това, което съм и приготвила, че не може да я накара да заспи на обяд или я навлича, за да не и е студено. С малката само обикаля и кърши пръсти около мен:"Внимавай за това, внимавай за онова, пази си кърмата."Последното и е запазена реплика. Тя не е кърмила нито едно от децата си  много ми се радва, че кърмя. Но пък майка ми е направо торнадо, добре, че няма синове, че горките и снахички! Twisted Evil Пътека проправи, всеки ден идва. Вярно помага доста, но и само съвети дава- кога да го изведа детето, кога да не го извеждам, кога да го храня, как да го храня, вода да давам ли. Когато се роди каката, живеехме при нея. При всеки плач на детето нощем нахълтваше с вратата и започваше:"Ах, защо плаче това дете! Вие така не сте плакали, това не е нормално. Сигурно млякото ти не достига. Или често го храниш, претоварило се е." За всичко е компетентна. Ама нали ми е майка, пък и сме малко италианско семейство, та като ми досади и спретвам един малък скандал и след 5 минути пак се обичаме.
Лек ден от нас! Малката се събуди- кърмим се и излитаме.

# 29
  • София
  • Мнения: 216
Благодаря за пожеланията, милички! Да ви се връщат хилядократно!!! Ние довечера може би ще отпразнуваме с една малка тортичка (за мама  Wink - на татито не му се ядяло) и ще има снимки, между другото, тук ми е по-лесно да качвам и по-често има по-нови снимки: http://picasaweb.google.bg/iva.angel.g/BabyStasi?feat=directlink#    , но това не значи, че няма да кача и в нашето албумче.

Аз да ви се оплача пак, хехе, нали вчера доки идва заради сополките и хъркането на Стаси и лечението ни е Стеримар (мъжът ми е купил Риномер бейби, защото държах уж струйката да е по-слаба, ама като гледам и накрайника е със същата големина и струйката не е от най-слабите, чак се чудя какво му е бебешкото, но поне е по-слаба от на стеримара) и половин ампулка витамин Ц 0,2 мг сутрин, а също и да мерим температурата, та...снощи за първи път мерихме температурата на детето и то в дупето, справихме се изключително добре, нашето детенце между другото да вметна, че ака по веднъж на ден в около 10 сутринта(на АМ сме), та днес след като се изака реших да му премеря температурата пак, викам си, той вече е акал, та надали ще има поражения, да ама не...като тръгнах да му меря температурата, стигнахме до 34,7 и като почна да ака това дете, аз не сварих да подлагам кърпички отдолу, че да не се изцапа, хубаво се изака и аз упорита, да пробвам пак, ами след 3тия опит вече акаше почти течно, реших да не мъча повече детето, а беше и стояло по голо дупе вече 15тина минутки, крачетата му бяха студени вече (е не ледени, но все пак...), та тъкмо да слагаме памперса и се опишкахме, явно от студа, какво да прави детето, та после го и преобличах, абе направо съм майка за убиване, дано не съм го разболяла мъничето, ама пък радусите бяха 22, дано ни се размине, че с това сополиво носле...иначе после за награда излизахме на балкона за 10-15 минутки и скоро вече ще пробвам и с количката из квартала за половин-един час, а после и за повечко, само да е хубаво времето, пък може и най-накрая да се видим с някои от вас с количките, ихааа Simple Smile

За свекитата, какво да ви кажа, милите вие, аз от моята не се оплаквам, въпреки че не е много по помагането, ама иначе ми казва, ако има нещо да й казвам, съвети дава понякога, но не често и не ги натрапва и имам усещането, че и тя не е много наясно с много неща, но все пак се опитва да бъде полезна, абе има какво да се изисква още, но пък надали и аз съм идеалната снаха, та нямам оплаквания, дай боже всекиму Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт