За празника на мама, Януарчето вече с усмивка я дарява

  • 16 142
  • 300
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 613
Здравейте и от мен,
Днес мислехме да водим детето в Горна Баня, ама в то ва време се отказах, страх ме е да не я разболеем.
Гледам килограмите обсъждате- и аз си се ядосвам на големия корем, който особено в долната част не се е прибрал, ама хич- и аз така в неделя се засилих да пробвам едни дънки, дето ми се сториха по-голям номер, ама не видях, че са  с ниска талия- олеле, кто се наврях в тях- то преливат меса отвсякъде, просто бях много жалка картинка Tired, ама диети засега не започвам, защото тъкмо гледам, че лактацията си е добре и ме е страх ако огранича храната повече, да не намалее.....като спра с кърменето, ще се отдавам на фитнес и режими, а и не може всички раждали да са слаби, аз пък ще съм пт пълните Crossing Arms
От вчера и Йоанна повръша Rolling Eyes- не е на фонтан, но беше почти след всяко ядене, добре че тази седмица ще сме при лекарката да питам Rolling Eyes
И накрая да се похваля, йоанна мина на Леберо- 3-ка, двойката й умаля Mr. Green

# 271
  • Мнения: 641
Добро утро
Сладурчеста , мерси за кафенцето
Честита втора месечинка на Преслава,Атанас,Тодор,Стела,Яна и Любов
Бързам да се похваля, че не знам кога пак ще се случи да се хваля с това – вчера целият ден Сами не е ревал ИЗОБЩО! По едно време с толкова време се видях, че се чудех какво да правя и не ми дойде на акъла да си легна да спя, че все очаквах да се събуди. Предполагам, че вчера заради ваксината така се беше оспал. Сега чакам днес да навакса.
Сиси – за сополите – пробвай да пръснеш физиологчен и после го хвани Коко с коремчето на долу и нослето да сочи към пода /дано си ме разбрала, че го обясних ужасно/. Така сополките изтичат навън.
Evjeni, айде да ви пускат по-бързо нета - чакаме те!
Ралче, аз планирам ходене до някой МОЛ или магазин другата седмица с малкия, мисля си че вече мога да не го пазя чак толковал Пък и трябва нови дрехи да му взема че доста са му омалели

Хубав и удмихнат ден ви желая   bouquet

# 272
  • Мнения: 73
Иники,вече се чувствам поздравена,мерси Mr. Green
Айде,честит ви сняг  SunglassesКажете сега как да изляза и да си свърша работата-ми аз искам слънце.Сега имам баба по изключение,ама вън духа и мокри
Тая нощ се сетих за чайчето Бронхопам-някой ползвал ли го е?Да го пия поне аз-Васи още кашля,това ме убива CryЯвно моята кърма не е лечебна,хич Thinking

# 273
  • Мнения: 45
Явно проблемът със запушените носове е доста разпространен!
На Яна носа също гъргори и й пречи да яде, защото се дави или не може да диша нормално. Изследванията на секрета показаха, че няма стафилококи, но запушването е упорито и не помага Стеримара (помага за много кратко), нито помпичката (с нея нищо не изкарвам, може и да не я ползвам, както трябва). Утре ще ходя да си взема последния болничен и да й сложат противохепатитната ваксина и ще питам педито какво да правим. За Коларгола знам от каката, но не съм сигурна от каква възраст може да се ползва.
На всичкото отгоре на беба й се появиха някакви ситни пъпчици по едната бузка, които явно не създават проблем, защото не е неспокойна, но мен ме притесняват.
А и времето е лошо....

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 5 нови отговора. Браво на вас! Joy

Честити месечинки на празнуващите!  bouquet

# 274
  • Мнения: 73
Доника,много ти благодаря за тая рецепта с клеевата тинктура-аз се чудех има ли ги тия неща в аптеките,ама не съм питала...Добре,че не са като мене всички Blush

# 275
  • София
  • Мнения: 276
Здравейте!  Поради снега вън, тук днес май ще има голяма активност  Peace

За Хрема - както Дони писа, и аз преди няколко седмици пробвах на бебо, а и като бях бременна- 2-3 капки клеева тинктура в 10 мл. Физиологичен р-р.....някак си изсушава сополките. Също хомеопатичното Allium Ceppa, ползвала съм с големия син преди години, но не помня в какви пропорции.

Лорини...поздравления за ЕБХ Hug. Аз с удивление вчера забелязах, че за деня сме използвали само 2 памперса. Като че ли свикна като го съблека да пишка и ака. Лошото е, че нощно време ми е жал да го разсъбличам( и ми се спи де  Mr. Green). И това е напредък за 10 дни newsm44

Преди 7-8 год, ако го имаше този форум по доста различен начин щях да гледам големият си син...та той беше до 2,5 год. на памперс Close...вече разбираше всичко и говореше , но не искаше да седне на гърне, а си носеше сам памперса да му го слагам, за да се изака

......С кърменето- по същият начин- кърмех и дохранвах с АМ, но тогава нямаше от къде да разбера за лактогонните чайчета и храни, и че мога да давам от двете гърди, ако недостига.
 newsm51 Радвам се че ви има!

# 276
  • Мнения: 645
Здравейте и от мен Heart Eyesкакво време е навън баба Марта се е разсърдила Mr. Green
Сладурчеста,мерси за кафето!
Честити месечинки на всички бебочета Hug
За сополките пръскам физиологичен разтвор и после се люспичките падат
За килограмите-с дрехите съм зле дънките и панталоните от преди да забременея влизам в тях ,но не мога да ги закопчая,а бременния панталон ми е като шалвари и ми пада,влача се само с анцузи и ми писна вече,ама като съм цоцолана така ще е Joy Joy Joy
За памперсите взимам по 15-20 бройки да си намерим както се казва нашите за сега сме на 3-ка,но започнах нощем да му слагам 4-ка нали сме си дундьовци Mr. Green
И сега да ви се оплача от няколко дена Марио запачна да си смуче палеца,даже нощем  след паузата не реве ,че е гладен ами го чувам как мляска и си тика ръката ,ставам и го храня,денем му дърпам пръста и давам биба ама той я  плюе,ох дано да е временно

# 277
  • София
  • Мнения: 2 613
И аз да споделя като Бръм, че се радвам, че ви има Hug
Аз сетих да споделя и нещо друго- реших да взема една най-обикновена тетрадка и да записвам в нея ден по ден за бебока разни неща- защото после ще ги забравя в подробности, а така, като запазя някъде тези записки, като порасне и предполагам, ще й бъде интересно да чете, тов ане го направих за бременността, и сега донякъде съжалявам.
Искам да попитам за Пентаксима- намира ли се по аптеките да се купи веднага или е необходимо да се заяви предварително Rolling Eyes- че на следващия преглед ще й слагат първата доза.
За носа- и на моя бебок често й хърка носа, но засега уж решавам проблема с физ. р-р, но май ефекта не е много дълготраен.
Сетих се да ви попитам още нещо- дали смо аз съм толкова луда, дето ползвам от време на време от козметиката на бебето за себе си- ми реших, че щом за нейната нежна кожа е предназначен, на моята също ще се отрази добре, та се цапотя и аз с нейните неща от време на време Crazy

# 278
  • Мнения: 656
Ралче, педито ви няма ли пентаксим при нея? Иначе не знам за аптнеките, мисля обаче, че си ги има, освен ако самата аптека не е много добре заредена Wink

Ей, Дони, жива и здрава да си за тази рецепта, отвори сега работа на Митко да ги търси тия неща по аптеките Wink  Hug А до довечера ще пробвам и на Еспа метода с носа надолу  Peace  Hug (въпреки че се съмнявам да свърши работа щото и помпата нищо не изкарва, явно са дълбочко..)

Адаш, за инхалацията - съвсем обикновено - водата да заври, слагам лайка после и държа Калоян отгоре да диша парата. Малко е неудобно, понеже се бунтува детето, а трябва да внимавам и да не пипне случайно тенджерата и да се опари.. абе не е удобно, но уж върши работа... сега го направих и като че ли маалко се пооправи.. още 2-3 пъти ще го направя днес, пък дано го пооблекчи детето  Praynig

От скоро и Калоян откри, че палецът му е много вкусен, понякога дори по-вкусен от цицата на мама  hahaha колко пъти си е гонил ръката като му я извадя от устата  Laughing а уж е на гърдата вече  Crazy

И аз тая сутрин преди да погледна през прозореца видях в нета, че предвиждат облак със слънце и 5 градуса и веднага наточих зъбки за разходка.. Познайте каква уста отворих като видях, че сняг се сипе на парцали, с други думи - вАли  Rolling Eyes

# 279
  • Мнения: 857
Благодаря за кафенцето Сладурче. Аз едва сега успях с моето.

Честити месечинки на Преслава,Атанас,Тодор,Стела,Яна, Любов. Да са много здрави.

Марти също има запушване на нослето, което не се повлиява от стеримар-а. Нощем е доста силно и едва диша горкото. През деня е по-добре. Аз сополките ги хващам с клечка за уши като видя в нослето. С помпата изобщо не хващам нищо /как ли не пробвах - не ще/. Той не ще да ака в памперса. Чака да го съблека и тогава. Пишкането за сега къде го хващам, къде не. По-кофтито е, че като го "хвана" той опишква всичко около себе си Joy. Не знам как да го "насочвам". Марти също обича да си смуче ръката, но винаги я дърпам и давам биберон. Той в началото биберона е студен, затова се дърпа, но с упоритост го засмуква.
За мен също е добре, че има подобен форум. Даде ми отговор на много въпроси. И е чудесно, че има хора като вас /да не си мисля, че само с мойто бебе се случва еди-какво си, а да знам че много се сблъскват с подобни проблеми/.
Стига с тея дрехи, че оня ден като се видях  ooooh!. Не приличам на себе си.
Това е за сега. ПОсле повече.

# 280
  • Варна
  • Мнения: 389
Цитат на: ral4e:) дали смо аз съм толкова луда, дето ползвам от време на време от козметиката на бебето за себе си[/quote

Не си само ти....

А Пентаксима - ние го вехме веднага и сега е в хладилника с давност чак до 04.2010

# 281
  • Мнения: 429
Здравейте:)
най-накрая и Петя има една омаляла дрешка  hahaha hahaha hahaha крайн о време беше  :oops


а ето това получих за 8ми март Simple Smile

# 282
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Малии, много сте изписали.
Ванила, на бройка продават в магазинчето за детски стоки на ул."пОП хАРИТОН", до уч-ще Цар Симеон. Бебе Ники се казваше магазина или нещо подобно.
Момичета, не им се впрягайте толкова на сополите- има два начина за лечение- с капки и лекарства- 7 дни. Без капки и лекарства- 7 дни.
Това от моят дълъг стаж на борба с тази напаст.
А иначе да кажа, че след като напръскате със физиологичен разтвор, веднага с аспиратора ги изсмуквата .
Айде изнасям се да се потрудя...

# 283
  • Мнения: 1 483
Момичета,на мен докторката (уши,нос и гърло) ми обясни,че физиологичния разтвор не само се впръсква,а с него се промива нослето на бебето-5мл физиологичен разтвор постепенно се вкарва и вдете ноздрички и така бебето изкарва и сополките.От как правя така-всичко е ок

# 284
  • Мнения: 61
Искам да попитам за Пентаксима- намира ли се по аптеките да се купи веднага или е необходимо да се заяви предварително Rolling Eyes- че на следващия преглед ще й слагат първата доза.

 Има го по аптеките. Ние днес го купихме от аптеката на 20-та поликлиника - 60 лева, честито на победителите.

 Отчет: 59 сантиметра (пък аз си мислех, че е над 62 заради дрешките, явно не мога да броя добре), 4800 кг. По френските норми е, за разлика от майка му, която е по ренесаснсовите.

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 11:54 от Иники

Общи условия

Активация на акаунт