хигиена при момиченца

  • 2 339
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 240
Ежедневно - почиствам хубаво с мокра кърпичка, после мия. С клечка според не е много добра идея.

# 16
  • Мнения: 1 650
И а зпърво с мокра кърпичка, а после мия с едно гелче на н ивеа, което е сензитив. Но мойта Ники вече е голяма, та сама си прецени за съвета.

# 17
  • Мнения: 4 555
Като новородено миех с преварена вода и памучен тампон за сваляне на грим. След всяка смяна на памперс така почиствах, а понеже не мажех с кремове, а със зехтин, нищо не се е наслоявало.

# 18
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
С клечка за уши и водичка. Не може да я нараниш с клечката, защото ти няма да ходиш около влагалището, а само около клитора обираш белите неща. Никакви душ гелове и тем подобни толкова навътре, защото може да докарат обриви и алергия. С душ гел само външно сраманите устни. За новородено до около 1 месец НЕ СЕ мие навътре, защото има остатъци от верникс (слоя който покрива бебето в корема на майката) и те предпазват от инфекции. Това е, което ме научи моя Канадски педиатър.
Мокри кърпи по принцип не ползвам.  Дъщеря ми се обрива от тях. Но като съм ползвала за себе си ми оставят едно лигаво усещане и все е дно не съм се почистила добре. Предполагам, че е така и с бебето.

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 15:08 от abutikon

# 19
  • Мнения: 610
Почиствах с преварена водичка и марличка.Не съм слагала кремче в този участък.

# 20
  • Мнения: 666
И аз като повечето  мами минавам с мокри кърпички,без да натискам..мн лекичко.Пък и всяка вечер старателно я мия в коритото,за да премахна събралото се кремче Peace

# 21
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
В началото с преварена вода и памуче. Сега с едно гелче на Мустела са премахване на крем. Почиствам остатъците от крема вечер, преди банята. В коритото измивам хубаво с водичка.
Иначе слагам кремче и там, защото преди няколко месеца имаше срастване на лабиите и когато я водих на гинеколог за това, той ми каза да слагам и там за да предотвратя ново слепване.  Peace

# 22
  • Мнения: 636
Почиствах дъщеря ми с мокри кърпи "Нивеа" откак се прибрахме от родилния дом. Миех я само вечер и при омазване с ако. За мен е напълно допустимо мокрите кърпи да се използват при всяка смяна на памперса, а не само когато бебето е навън, стига да използваш наистина качествени кърпи, които почистват, а не омазват бебето с някаква течност, при това силно благоуханна. Сега почиствам сина си по същия начин, а "Нивеа" и "Хъггис" вече имат кърпички без миризма. Никога не ми се е случвало дете да ми се подсече и да има обриви, заради това, че не е мито, а е само бърсано.

# 23
  • Мнения: 2 237
Аз почиствах с отвара от лайка и памуче.

# 24
  • Мнения: 2 082
с клечки за уши...вътре не слагам нищо,освен вода,а отвън измивам със сапун.тези мокри кърпички нали са напоени с нещо?

# 25
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Внимателно, с мокри кърпички при всяка смяна на памперса в посока към ануса, така почиствах дъщеря си като бебе.
А когато е била омазана от акита съм я мила с вода и сапун.
Плюс ежедневната баня вечер.
така правя и аз Peace

# 26
  • Мнения: 4 362
Всяка вечер има душче,точно заради това,че кремче е попаднало примерно  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Внимателно, с мокри кърпички при всяка смяна на памперса в посока към ануса, така почиствах дъщеря си като бебе.
А когато е била омазана от акита съм я мила с вода и сапун.
Плюс ежедневната баня вечер.
така правя и аз Peace
В началото с тампонче с преварена вода сега така  Peace

# 28
  • Мнения: 219
и аз в началото с вода и памучен тампон, след 5-6 месец - с мокри кърпички.

# 29
  • Мнения: 592
В началото почиствах лабийките - така се казват "тези неща" за които става дума с преварена вода и памуче, сега старателно с мокри кърпи задължително при всяка смяна на пелените. Не допускай да се наслои, защото може да доведе до проблеми, инфекции и т.н. Peace
И аз така,с тази разлика,че и до днес и на двете го правя с памуче и водичка-вечер след баня

Общи условия

Активация на акаунт