8-ми март е важен празник в армията

  • 2 118
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 716
8-ми Март е в Неделя. Двоен празник.

Lyusil  аз кандидатствах в Симеоново  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 166
И сега? Празнуваш ли, празнуваш ли? Ако искаш ползвай ЛС за отговора. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 716
Приеха ме в СУ  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 95
Всъщност не е точно така инфото..дали са им избор - или почиват днес или в понеделник  Peace

Искам и аз така. Тези дни се връщам на работа и то с не много приятни емоции ... За един 8-ми март се бях нагласила - бях облякла пола и си бях изсветлила 2 кичура и шефът ми направи забележка, че не съм била на ревю и че така съм дразнела мъжете (във фирмата има много мъже работници).  #CrazyИ сега този празник го посрещам със смесени чувства... Искам и аз да се почувствам жена поне един път в годината, но явно само армейките са жени на място.
Между другото за там обяви за работа няма . Всичко е с връзки. И не ги подбират много там... основно са без висше образование. И там има много мъже, но никой не им прави забележки относно прическата и останалото ... А като цивилни и за шивачки не биха ги наели на работа.
За тази работа излиза, че не трябва да се учи. Изключенията са малко.
а това е повече от тъпо изказване..

# 19
  • Мнения: 1 240
Браво на военните.
При нас в работата всяка жена получава цветя от колегите за 8-ми март. Не го отбелязваме иначе по-специално.

# 20
  • Мнения: 20
maranthea, хайде моля без определения за изказванията! Това, дали не ги приемаш е отделен въпрос! Laughing Проблемът си е твой. Просто взех отношение по темата как на моята работа се приема това да си жена и пренебрежението към такъв род празници.
А що се отнася до образованието, не сте прави, че в Армията работят най-кадърните и високообразованите. Имам братовчед, който работеше там и напусна по собствено желание, въпреки, че доста се беше издигнал в йерархията. На 34 години сам прецени, че на друго място ще бъде по-добре и неговите умения по-ценени . И сега наистина е по-добре на "другото място". Всеки сам си гради съдбата. Той ми е разказвал, че жените там наистина са с протекции и само се оплакват. Повечето са дъщери на "някого" и в администрацията е пълно с такива само със средно образование... А войничките и офицерките не ги занимават с много сложни функции.
Защо някои трябва да са повече жени от другите..., мирише на дискриминация.

# 21
  • Мнения: 95
Изказването ми беше по повод твоето изказване за квалификацията на жените в армията.И аз имам моите дългогодишни наблюдения,явно и ти ги имаш.Мисля,че навсякъде има "шуробаджанащина",че има хора на които не им е там мястото има,но не само там,нали?...радикално заключение,че са необразовани и не стават за нищо е бая силно..

# 22
  • Мнения: 2 259
Като се науча да залягам като тях,да стрелям и какво ли още не  ,може и да имам нещо против  облагите им!

# 23
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Преди 2 години покрай 8-ми март реших най-накрая да си извадя шофьорската книжка. Отидох в КАТ и в единия салон прочетох бележка:
"По случай 8-ми март на ... 03.2007 г. гишетата няма да работят."
Честит празник на всички будали, решили да свършат нещо в КАТ точно този ден.

# 24
  • Мнения: 2 030
През 2007г. на 8 март се случи да подавам документи за изваждане на първи паспорт на сина ми /за навършени 14 години/.
В Полицейския участък и в Общината имаше съобщение, че се работи до 12ч.  Значи не само в армията е така, а в много държавни служби. Представяте ли си лекарите да не работят на 8 март?

# 25
  • София
  • Мнения: 368
Здравейте  Simple Smile Малко съм провокирана и леко обидена от някои изказвания, затова се почувствах длъжна да напиша и своето мнение. Не само, че работя в армията, но съм и с висше образование  Laughing Цивилна съм, образованието си получих в държавен университет и кандидатствах за длъжността, която заемам по каналния ред  Simple Smile Също така искам да подчертая, че не само на осми март жените се зачитат и то подобаващо. Аз се радвам на уважение и колегиалност ежедневно!
А сега по темата - Трябва да ви кажа, че не само осми март се отбелязва по подобен начин в армията, но и редица други празници.
Работила съм и в други фирми, в една от които за всеки осми март ни правеха подаръци. Говоря за държавно предприятие, а подаръците не бяха само цветя или потупване по рамото - сешоар, например, още си работи, комплекти хавлии, доста хубави, не бяха само за отбиване на номера, дуралексови сервизи и какво ли още не  Laughing
Честит Празник предварително на всички дами!   bouquet и нека не е само осми март, деня в който ще се почувстваме жени - значими и обичани.   Hug

# 26
  • Мнения: 830
Имам приятелка работеща в армията-страхотно момиче, добро, възпитано, умно. В началото се чудех на избора и на работа, на школите на които ходеше, на униформата и кубинките с които я виждах облечена. Такива физ.подготовки правеха, че и половина от фръцлите тук няма да издържите.....научила съм се на една да уважавам избора на хората макар и да не ги разбирам, и да не им гледам в чинийката. Тези жени заслужават много повече от два почивни дни, те заслужават уважение, поне това им дължим!
Честит празник дами   bouquet

# 27
  • Мнения: 9
Просто се чудя понякога как може да има такива злобни и заядливи жени като някои тук....Ама нямате ли си работа??Живота ли ви куца???Мъжете ли внимание не ви обръщат.....??Явно проблемът се крие някъде там!!!Никой не ви е виновен,че не ви обръщат внимание та да си го изкарвате било то и на военните....Не може да слагате всички под общ знаменател!Този какво правел,онзи какво направил...-повръща ми се от такива неща!И в крайна сметка-ТОЗИ ЖИВОТ НЕ Е ЗА БАЛЪЦИ!!

# 28
  • Мнения: 9
Имам приятелка работеща в армията-страхотно момиче, добро, възпитано, умно. В началото се чудех на избора и на работа, на школите на които ходеше, на униформата и кубинките с които я виждах облечена. Такива физ.подготовки правеха, че и половина от фръцлите тук няма да издържите.....научила съм се на една да уважавам избора на хората макар и да не ги разбирам, и да не им гледам в чинийката. Тези жени заслужават много повече от два почивни дни, те заслужават уважение, поне това им дължим!
Честит празник дами   bouquet
ЕВАЛА!!!

# 29
  • София
  • Мнения: 368
BENI MAMA,   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт