Разведен с дете

  • 11 771
  • 156
  •   1
Отговори
# 135
Благодаря на всички за мненията очаквах,че мислите Ви ще ми помогнат ,но уви Thinking И все пак мерси и за критиките дори.

# 136
  • Мнения: 6
Личен опит нямам но имам наблюдения:
-Чичо ми се разведе с 3 деца,по желание на съпругата му обичала друг и третото последно дете е от другия.Остави всичко на нея  и децата грижеше се за тях плащаше издръжка и за третото дете и никога не му каза че не му е кръвен баща ,работеше на две места изучи децата си висшисти.Прекрасен и всеотдаен баща ,но на практика бившата си живя живота с другия мъж а чичо ми остана сам
_Моя приятелка се омажи за разведен с едно дете по взаимно съгласие студентска грешка,взаимоотношенията с детето му се свеждаха до месечната издръжка и финансова подкрепа при нужда,почти не се виждаха.изолирваики неуспешния си първи избор живеят щастливо с моята приятелка и се радват на детето си.
И в двата случая Майките със заби нокти са се борили за попечителство над децата си .  много ме е жал за чичо ми ,вече е доста възрастен и самотен децата са си поели своя път неговата всеотдайност към децата от първи брак се оказа пречка за създаването на ново семейство.
В втория случаи всички са щастливи бившата е щастливо омъжена с втори макар да мрънка и недоволства детето е приело втория баща и няма разпокъсвания този празник си тук другия там.приятелката живэ спокойно не и се налага да приема чуждо дете и на детето не му се налага да приема друга за майка .
Мисълта ми е че Живота е толкова шарен и аз сам за правото на всеки да бъде щастлив независимо дали е грешил в миналото избирайки грешен партньор.  bouquet

# 137
  • Мнения: 10
Това се опитвах и аз да рекна Grinning, а те нападнаха тази Ив все едно ако бяха те щяха да постъпват правилно,знае ли някой изобщо какво  е правилно?Ив,живота продължава,с помоща на мъжа и детето си ще си живееш нормално и не забравяй,че ти избираш нещата в живота си.И пиши по-често,че останаха с впечатление,че аз съм ти ,айде успех на всички поели по този труден път newsm10 newsm68

# 138
  • Мнения: 2 011
Мислех вече да не пиша тук,но не се стърпях.Преди време бях пуснала тема тук за бившата,и бях тотално оплюта.Моят съпруг също има дете от предишен брак с тази разлика,че аз знаех за него,и детето много ме обича аз него-също.Аз имам две деца от предишният си брак,сега двамата имаме наше общо дете.Трябва да ти кажа,че ако не са ти много здрави нервите,бягай на далеч.Нямам в предвид детето,а бившата.На всяко дете трябва да се даде шанс,и ако си малко умна ще намериш път към него,защото никое дете не се ражда лошо.Нашата бивша ми отрови живота,защото макар,че не искаше съпругът си,и постоянно го гонеше, когато се събрахме да живеем заедно реши,че трябва да ни вгорчи живота.То не бяха изнудвания за пари,че няма да видим детето,ако не и дадем пари,то не бяха настройвания на детето.В този момент реших,че трябва да спазвам дистанция,и да оставя съпругът си да се справи.Не си позволих никога да кажа пред детето и една лоша дума против майка му.В последствие детето се привърза много към мен,особенно след като майка му го изостави, и хукна в чужбина без да каже на никой.Сега спечелихме делото за родителските права,и съм се зарекла,че тази жена ще съжалява горчиво.Аз не се опитвам да замествам майката на детето,но аз държа ръчичката му да пише първите думички,аз стоя до леглото,когато е болен,с мен споделя как е минал денят му.Тази "майка" незнае от какво се лишава,но аз знам,че това дете разбира всичко и то ще бъде нейното наказание един ден.Аз не искам да съдя никой.Дано не съм ви оттегчила.
БРАВО! СИГУРНО И  АЗ ЩЕ СЪМ КАТО ТЕБ - МАЙ НЕ Е ДАЛЕЧЕ ТОЗИ МОМЕНТ!   bouquet smile3525 smile3525

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Към авторката: явно детето на съпруга ти не те харесва. Приеми го. Моят практически съвет: насърчавай го да има контакти с него, а в тези моменти не натрапвай присъствието си. Нека бъде баща, какво ти пречи аз не разбрах? То явно у вас няма да дойде да спи, но това не пречи седмично веднъж да се обръща внимание и на "бившото" дете.
И аз като бивша не съм очарована от начина, по който коментираш бившата му жена. Ясно ти е, че мъжът ни е нито толкова идеален човек, нито идеален баща.  Sick Избрала си да останеш с него, приемаш и негативите.
Аз не съм от тези, които мислят, че новата жена ще стане нова майка. Детето си има едни родители. Да се вкарват насила в живота му други хора е гавра с него. И съвсем личен и осъзнат избор е дали ще иска да общува с теб.

# 140
Благодаря на всички за мненията очаквах,че мислите Ви ще ми помогнат ,но уви Thinking И все пак мерси и за критиките дори.

Не прочетох изцяло темата, само първоначалния въпрос и ще ти кажа едно, т.е. не едно, а няколко неща и се надявам да им обърнеш внимание. Идеалния принц съществува само в приказките. В живота той има минало, предишни връзки, бракове, деца и т.н., които обаче не ЗНАЯ ЗАЩО ТРЯБВА ДА БЪДАТ ЧАСТ ОТ ТВОЯ ЖИВОТ. Те са си негов проблем. Ти нямаш никаква вина за нещастния му преден брак, нито пък детето му е твое. Противно на всеобщото мнение вобще не е задължително да търсиш комуникация с детенцето, напротив, камо ли пък да се съобразяваш с него. Нека си го тормози за пари - ако не накърняват значително семейния бюджет какво те интересува. В противен случай няма абсолютно нищо лошо да му кажеш в прав текст, че имате много по-належащи нужди и че няма да търпиш мъж, който не може да ги покрие за сметка на ненужни прищявки на лигаво дете. Няма нужда да бъдеш добра, а ако си такава по природа е време да си наложиш малко здравословен егоизъм.
Сега видях поста на Иланг-иланг под моя и вобще не бих се съгласила с нея. От какъв зор трябва да насърчаваш мъжа си да се вижда с детето си? То си има родители, те да си мислят за него. Едва ли бившата му жена ще насърчи мъжа ти за каквото и да било свързано с твоето дете.  Ако решат да се виждат трябва да им бъде ясно, че твоето присъствие не само ще бъде натрапено, а ще бъде перманентно по простата причина, че ти си настоящата жена на мъжа ти и няма да се криеш заради някакво лигаво хлапе или злобната му майка. Тя да си е правила сметка, като се е развеждала.

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
valeria22, това беше моят съвет, който мисля, че би намалил напрежението. С подобно на твоето мислене неминуемо се стига до такива междуособици.
Останалото от поста ти не го коментирам, защото е...

# 142
  • Мнения: 671
Уаууууууууу - "прищявките на лигаво хлапе  ", "злобна майка". Shocked
Човек ще си помисли че ти сереш злато бе жено???

# 143
  • Мнения: 1 073
Темата е мн сложна, не може да се каже -направи това или онова. Зависи от гледната точка, а и всеки за себе си е прав. Правилно е все пак да има що годе нормални отношения, уважение .

# 144
  • Мнения: 589
Благодаря на всички за мненията очаквах,че мислите Ви ще ми помогнат ,но уви Thinking И все пак мерси и за критиките дори.
ти си настоящата жена на мъжа ти и няма да се криеш заради някакво лигаво хлапе или злобната му майка. Тя да си е правила сметка, като се е развеждала.[/color]
  Каква невероятна мъдрост... Whistling

# 145
  • София
  • Мнения: 221
Благодаря на всички за мненията очаквах,че мислите Ви ще ми помогнат ,но уви Thinking И все пак мерси и за критиките дори.
ти си настоящата жена на мъжа ти и няма да се криеш заради някакво лигаво хлапе или злобната му майка. Тя да си е правила сметка, като се е развеждала.[/color]
  Каква невероятна мъдрост... Whistling
съвет към  настоящата,  да не забравя, че  крачката и до бивша  не е чак толкова  голяма Simple SmileМъжО и явно  лесно  загърбва деца,  жени

# 146
Към авторката:
1. Помисли какъв човек си взела и къде си се настанила. Излъже ли веднъж, ще излъже и втори път.
2. Това ли е живота , който искаш да живееш? Детето и майката няма как да се скрият, те винаги ще бъдат свързани с бащата по една или друга причина, по един или друг повод.
3.Искаш ли някой да има добро отношение с теб, покажи му и ти същото.Не търси под вола теле.Всичко това което си написала в постовете си, е извинение от твоя страна и прехвърляне на собствената си вина към други.
Повярвай, детето винаги ще търси родителите си, защото втори като тях няма, добри или лоши, те за винаги ще му останат такива.Съзнателно или подсъзнателно, то самото винаги ще се стреми майка му и баща му, да са заедно. Това е природа, и няма сила която да прекрати тази връзка или да я спре.
Мисля, че въпросите на отговорите са в самата теб. И най-добре е да се замислиш върху тях.Злобата, плюенето и отрицателното отношение, няма да ти помогнат. Напротив, ще се задълбочат неприятностите, и тогава е много вероятно ти да се озовеш седнала на стола на бившата- това го казвам просто като приятелски съвет.

# 147
  • София
  • Мнения: 2 271
Благодаря на всички за мненията очаквах,че мислите Ви ще ми помогнат ,но уви Thinking И все пак мерси и за критиките дори.
ти си настоящата жена на мъжа ти и няма да се криеш заради някакво лигаво хлапе или злобната му майка. Тя да си е правила сметка, като се е развеждала.[/color]
  Каква невероятна мъдрост... Whistling
съвет към  настоящата,  да не забравя, че  крачката и до бивша  не е чак толкова  голяма Simple SmileМъжО и явно  лесно  загърбва деца,  жени
Защо пък мислите, че му е било лесно? Може да му е било доста трудно?
Как така определяте хора, които дори не сте виждали? Няма нищо умно в това - чули сте пет приказки за един човек и вече знаете какъв е той, как взема решенията си и какво изживява вътрешно...
Не мислите ли, че обиждайки мъжа, може да обидите авторката? Изобщо мислите ли?

# 148
  • Мнения: 12 674
Понякога и една дума ми е достатъчна - мъж, който зарязва детето си.

# 149
  • София
  • Мнения: 17 329
Понякога и една дума ми е достатъчна - мъж, който зарязва детето си.

А в случая е и по-тежкото - мъж, който крие детето си.

Общи условия

Активация на акаунт