Мами чули сърчице,чакат ОКТОМВРИйското дете!

  • 11 180
  • 320
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 26
И аз да се запиша в новата темичка  Hug
Ани,да не те подведа,но някъде бях чела,че май са три прегледите,като всеки си е за определени седмици  newsm78 Embarassed  Praynig
Дано мамитата,на които ще им е за втори път да ни дадат информацийка,че и аз не съм много наясно  Embarassed   bouquet
Чочка,с теб сме в отказването на цигарите  Peace Пожелавам ти многооооооооо силна воля  Hug Naughty
Аз пък съм се побъркала на тема таратор.Ям го сутрин,обед и вечер и стомахът ми толкова подут все едно съм напреднала бременност  Crazy Praynig Даже като ходих на преглед вчера докито ми каза,че имам много газове и да ограничавам тези храни,но на мен друго не ми се яде  Rolling Eyes Tired

# 16
  • Мнения: 63
Здравейте!
Като ви слушам колко ви се яде и как ви е лошо, вземам нещо да се притеснявам. Аз нвямам такива симптоми. Много, ама много рядко ми се гади и то само за секунди. Днес пак се мерих на кантара и сам си същите килограми. Да съл качила най-много половин килограм, а съм 7 гс и 2 дни. Много ми е странно.
А някой има ли представа дали лепилата за нокти и акрилния гел са безопасни по време на бременност? От близо 2 години си правя ноктите сама в къщи. Купувам си специален прах и разтвор, който го втвърдява, но разтворът страшно силно мирише. Мъжът ми казва, че сигурно е токсичен. А аз четох в американски сайтове, че не е опасен. Иде ми да си изрежа ноктите в дъно, но съм свикнала страшно много с дълги.
Елли 1, аз знам, че можеш да пиеш панадол. Дори антибиотици да се наложи да пиеш е по-добре отколкото да поддържаш температура. Сестра ми също беше болна горе долу по същото време и и казаха, че температурата не е безобидна за бебето. Най-добре иди на лекар.

# 17
  • Мнения: 1 668
з вчера преживях най-големия си кошмар. На прегледа не се виждаше ясно има или не сърдечни пулсации и бебето изостава с 1 седмица. Приеха ме по спешност във Фемина. Има пулсации, но е близо седмица по-малко отколкото трябва да е... Май нещата не вървят добре... Стискайте ми палци - днес  ще празнуваме РД на малкия, а аз съм в едно настроение - не е истина. Другия петък пак на преглед за да видим дали нараства пропорционално. В този случай изоставането няма да е фатално
За таласемията - между 7-17% от българите я имат според различни източници. Това е огромен процент и никой не е застрахован. За раждането за първи път чувам подобна глупост да се ражда секцио при таласемия. При секциото се губи по 1 литър кръв. При хемоглобин под 90 това би било пагубно и се налагат спешни кръвопреливания на плазма  newsm78. ПРи естествено раждане се губи 200-400мл кръв... Всички лекари, с които съм консултирала ми препоръчаха естествено раждане. А аз консултирах със всички светила на България. Всички от центъра по хематология ми препоръчаха естествено с 2 ръце. На мен ми се наложи секцио по други причини, но това е друга тема.
За прегредите - правят се в 12 г.с. за измерване на нухална гънка. дава вероятност за даун и други хромозомни заболявания. в 20 г.с. за изследване на всички органи и в 32 за бъбреци и мозък. Към 21 г.с. е хубаво да се направи екокардиография, която подборбо изследва сърцето. Всички останали прегледи са пожелателни. Скрининга не замества феталната морфология! те са допълващи изследвания.

# 18
  • Мнения: 22 910
Ger4o,мила ,стискам палци бебечо да е наред и да си навакса тази седмица.Мисля,че съм чела за много подобни случаи,дано нямаш повече притеснения.
Колкото до цигарите: аз не съм страстна пушачка,но ги спрях веднага,щом разбрах,че съм бременна.Няма по-голям стимул за мен от това,детето ми да е здраво и да положа всички необходими грижи за това.Това е,което ме стимулира мен и досега не съм пушила.И миналата бременност бях така,пропуших като спрях да кърмя година след раждането.Много ме беше яд.
Ани,информацията ти я пускам пак:

Фетална морфология
Биохимичен скрининг
Още инфомация от страницата на Национална генетична лаборатория

Феталната морфология и биохимичния скриниг са много желателни изследвания.Повечето момичета процедират така:
-отиват на фетална морфология между 11-13 седмица на бременността
-на следващия,след феталната,ден отиват с ехографското изследване/феталната/ в Майчин дом за биохимичен скрининг/или лицензирана лаборатория,която изпраща кръвните резултати в София/
В някои центрове може да се направят и двете неща:фетална+вземане на кръв.

# 19
  • Мнения: 68
з За прегредите - правят се в 12 г.с. за измерване на нухална гънка. дава вероятност за даун и други хромозомни заболявания. в 20 г.с. за изследване на всички органи и в 32 за бъбреци и мозък. Към 21 г.с. е хубаво да се направи екокардиография, която подборбо изследва сърцето. Всички останали прегледи са пожелателни. Скрининга не замества феталната морфология! те са допълващи изследвания.

Ани,информацията ти я пускам пак:

Фетална морфология
Биохимичен скрининг
Още инфомация от страницата на Национална генетична лаборатория

Феталната морфология и биохимичния скриниг са много желателни изследвания.Повечето момичета процедират така:
-отиват на фетална морфология между 11-13 седмица на бременността
-на следващия,след феталната,ден отиват с ехографското изследване/феталната/ в Майчин дом за биохимичен скрининг/или лицензирана лаборатория,която изпраща кръвните резултати в София/
В някои центрове може да се направят и двете неща:фетална+вземане на кръв.

Гер4о и Деси МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ   bouquet    bouquet    bouquet Сега като отворих линковете, осъзнах, че всичко това го бях изчела първия път като го пусна в темата. Явно тогава е било доста рано и мозъка ми го е изхвърлил като "ненужна информация" Ужас! Съжелявам, че се наложи да се повторите!
Гер4о, силно се надявам и вярвам, че всичко ще бъде наред! Бъди силна и вярвай, а до другия Петък ние много силно ще стискаме палци и ще се молим!   Praynig   bouquet

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 10:30 от Ani_Boland

# 20
  • гр.София,кв.Овча купел
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен в новата тема:) Hug
Чочка,стискам ти палци да успееш,аз лично ги спрях ,два дни преди да разбера за бебо,трудно ми беше  около 5 дни и после сякаш никога не съм пушила:) ,както и с  алкохола,преди всяка вечер си пиех по една-две чаши червено вино,а сега не се и сещам,много ми е странно,но е факт newsm78.
Ger4o,всичко ще е наред с бебо,само бъди силна и мисли позитивно!!!Ние сме с теб!Приятно изкарване,довечера!

# 21
  • Мнения: 329
момичета, появими се бледо кафеникаво течение, такова ми се появяваше няколко дни преди М.. всъщност е малко петно , но незнам какво да правя  Sad, не е нито червено нито розово..... дали да се обадя на доки.... Cry

# 22
  • Мнения: 15
Според мен трябва да се обадиш на доктора си, за да си по-спокойна

# 23
  • Мнения: 63
Nadej, и аз имах такова сумати дни. При мен започна като прокървяване, след рова много бледо розово и след това бледо кафяво. Вчера вече беше съвсем съвсем бледо кафяво, а днес вече го няма. И аз питах другите мацки във нашия форум, ама ... никой не се обади. Явно другите го нямат.
Обади се на лекаря си. На мен ми дадоха да пия прогестерон, но-шпа и папаверин. Сега пия само прогестерон и папаверин. Но-шпато ми свърши, а нито в Швейцария, нито в Дубай не можах да го намеря.
За твое успокоение ще ти кажа, че тук лекарят, който ме гледа на видео каза, че е нормално. Чак пък нормално... ама айде. Даже моята лекарка тук ми спря папаверина, защото не знаеше какво е (а той ми беше изписан от бг) и не ми даде друго, но аз все пак си го пия и се консултирам и с българската лекарка.
Не се притеснявай!
Герчо, силно ти стискам палци, бебенцето ти да навакса!

# 24
  • Мнения: 329
MVinzens ,аз пия дуфастон. Сега пак проверих нищо ми няма....  Confused , твоето по цял ден ли беше или само еднократно ?
доки още немога да я открия.......

# 25
  • Мнения: 219
Спокийно nedej ! Аз съм долу-горе така. Първо ми прокърви, но едно розово. Постепенно спря, но минаха 2 дни и остана леко кафеникаво което рядко ми изцапва, а понякога го виждам само върху хартията. Не се шашкай. Моят лекар каза 4е е страшно, ако се увеличи, ако е с яркочервен цвят и започнат болки. Но така или иначе ти трябват лекарства и за тях лекарят ти ще прецени. Ти се опитай да не се тревожиш и гледай да мързелуваш!  Hug   bouquet

# 26
  • Мнения: 141
Здравейте от мен в новата тема! Ще гледам да се включвам по-редовно.Някой по-горе беше предложил да допълним информацията на първа страница, сега видях ,че при мен липсват години и град, аз съм на 26 и съм от Варна!
Чочка, и аз пушех малко преди да разбера че съм бременна, но после някак си ги спрях неусетно,сигурно заради гаденето,никак не ми се пуши.Сигурна съм, че и ти ще успееш Hug
 А момичета, как се справяте с гаденето-при мен е по цял ден, най-силно сутрин, следобяд и вечер...Никога не съм си мислила ,че ще съм така, все съм си представяла ,че ще е различно при моята бременност.
А и още нещо-как успявате да овладеете притесненията си?Аз много се притеснявам, при всяка болка ниско долу се шашкам, все гледам да се пазя, да не вдигам тежко и т.н.Сигурно прекалявам,не знам..Чудя се как ще е по-нататък,предполагам,че през цялата бременност ще си намеря за какво да се тревожа...Споделете как успявате да контролирате лошите мисли? Hug

# 27
  • Мнения: 1 763
А и още нещо-как успявате да овладеете притесненията си?Аз много се притеснявам, при всяка болка ниско долу се шашкам, все гледам да се пазя, да не вдигам тежко и т.н.Сигурно прекалявам,не знам..Чудя се как ще е по-нататък,предполагам,че през цялата бременност ще си намеря за какво да се тревожа...Споделете как успявате да контролирате лошите мисли? Hug

Предишната бременност и аз бях така. До последно не вярвах, че всичко ще е наред, даже понякога си поплаквах, защото бях убедена, че нещо се е случило с бебето. А то на всичкото отгоре почти не риташе в корема ми и само ме шашкаше. Нещата се оправиха с раждането. Сега мога да кажа, че съм от спокойните майки, за втората бремнност също не се притеснявам. Май никакъв съвет не ти дадох, но поне споделих  Hug

# 28
  • Мнения: 63
Nedej, моето беше постоянно. По много малко, но постоянно. Едва днес го нямам вече. И на мен тук лекарката ми каза, че е опасно ако кръвта е като истинска, т.е. ярко червена и се усили и има съсиреци. При такова състояние най-често се получават и болки.
Не се шашкай излишно. Тук и на запад недават даже и лекарства за това. Ама аз нали съм си българка, слушам си и българските лекари.

# 29
  • благоевград
  • Мнения: 164
Да се разпиша и аз в новата тема   bouquet
Мен пак ме подхвана гаденето и ве4ер съм нещо страшно  Sick
Слава богу е само ве4ер това 4удо Simple Smile
Искам да ви попитам какво представлява женската консултация и какво поема здравната каса точно newsm78 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт