Мирис на дъха

  • 5 810
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 769
Много ми е неприятно да го съобщя, но на дъщеря ми й мирише дъха! Sad  Обаче не на развалено гърло (то е специфично), ами и аз не знам защо и на какво точно. Забелязах това преди около месец. Сега вече се чудя на какъв лекар да я заведа. Нашата ТЪПА педиатърка нищо не може да каже, все едно и също повтаря: 'Зачервени са й дъгите':-( Какви дъги, какво зачервяване толкова време?  Close От следващия месец вече не сме при нея, но това не ме успокоява. Смятам да действам.  doctor
Не ми се вярва да е от зъбките-та тя има само 6-7 зъба (нищо че е вече на достолепната възраст от 1г и 5м)!!! Sunglasses  И освен това не мирише като на развален зъб... А преди си имаше такова хубаво бебешко мирисче...т.е. на нищо не миришеше.... Grinning
Та, чудя се: зъбар или УНГ? Някой имал ли е такъв проблем? А може и да са гъбички в устата,а? Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes  helpuu

# 1
  • Мнения: 5 500
Туфи, според мен не се шашкай така.
Цецо спря да мирише на бебе в момента, в който започна да яде повече готвена храна, а не мляко.
Забележи кога ти мирише, залагам, че е на ставане от сън Sign Exclamation
Като хапне нещо или пие вода, сигурно се оправя Sign Exclamation

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 848
И аз не знам какво може да бъде, аз съм усещала мирис единствено при болно гърло. Абсурд е да е от зъбките или въобще от недобра хигиена на устата според мен.
Гъбичките в устата би трябвало да ги видиш, обикновено са като афтички, на гнезда... по-добре на УНГ за твое успокоение я заведи.

# 3
  • Мнения: 704
Не съм много сигурна, но можеш да я заведеш да й проверят кръвната захар - мисля, че при стойности извън границите на нормата - дъхът е на ацетон.

# 4
  • Мнения: 8 769
Afroddita, хич даже не се шашкам, ами просто ми е неприятно, защото съм много чувствитлна на миризми и усещам нещата...  Sad А на такова малко дете, според мен не е редно да му мирише устата. Не е само сутрин,за съжаление, и точно това не ми харесва.
Да, Флаш, няма афти и гнезда или каквото и да е там...та за това се чудя....ще я метна на някой УНГ,май.... Sad

# 5
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Vali
Не съм много сигурна, но можеш да я заведеш да й проверят кръвната захар - мисля, че при стойности извън границите на нормата - дъхът е на ацетон.

Не,определено не е на ацетон, но за всеки случай ще направим изследвания...

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Туфи, УНГ!!! Моят син имаше лош дъх в продължение на няколко седмици и се оказаха нагнояла трета сливица, а това да се скъсаш, не можеш да го видиш ти!

# 7
  • София
  • Мнения: 13 200
Туфи, възможно е да е както от зачервените дъги, така и от венците. Моята щерка е същата работа. Първият път когато усетих мириса казах на нашата докторка, тогава тя погледна гърлото и каза, че е от венците, те също се възпаляват като растат зъбите. Когато избиха мирисът изчезна. Сега когато се разболя няколко дни преди това пак имапе мирис дъха, но тоя път беше от гърлото.

# 8
  • Мнения: 1 975
Ами да - възможно е да е от зъбче ...  Sign Exclamation

# 9
  • Мнения: 299
Понякога може да е и от стомахчето виж и гастроентеролог, ако УНГ не открие нищо.

# 10
  • Мнения: 8 769
Момичета, благодаря ви за загрижеността. Може да е било от зъбче и гърло едновременно, защото наскоро излезе едно, и дъхът й като че спря да миришр.... А, Зъхи, ако е нагнояла сливица не го ли боли гърлото детето?

# 11
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Ако спи с отворена уста, може да е от това. Като диша, в устата попадат бактерии и причинияват разни миризми.
Като цяло не е добре да спи с отворена уста, ако носа не е запушен и продължава да спи така, заведи детето на УНГ да го погледнат.

Общи условия

Активация на акаунт