Мами, да поговорим за тържествата в градината

  • 8 454
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 331
blizna4e , честит рожден ден на малката принцеса!  bouquet Поздравявам те и за решението да проведеш открит разговор с учителките! Peace
Аз също смятам, че тържеството, за което разказваш е "претупано".Мисля, че децата могат да научат много повече.Отсъстващите деца не са причина да се правят нещата повърхностно, отчитайки дейност.Мисля, че може да се поотложи във времето, но това да не е за сметка на качеството.
Аз също нямам свръхамбиции за децата си, но не искам и да се пилеят възможностите им. Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 958
За деца на тази възраст е много по-важно да се забавляват, да пеят, да танцуват и да изпитват удоволствие от дейността си.

Не разбирам за какво пилеене и на какви възможности става дума.. ooooh!

Та това са 4 годишни деца. Някои за първи път се отделят от родителите си............дайте им глътка въздух, моля ви.

# 17
  • Мнения: 2 331
Ще ти кажа за нашата градина.В  групата тази година тържеството е мюзикъл.Песничките, които са учили през двете години са съчетани смислово и е много интересно.А на по-надарените са им дадени и стихчета.Така, всяко дете, според възможностите си, участва в тържеството и не се чувства натоварено.Всичко е под формата на игра, а не насилие за "наливане" на знание.Въздух имат премного по мое мнение. Peace

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
blizna4e  за програмата, която са ви изнесли и аз си мисля, че е била доста кратка. а тази коледна песен за какво са я пяли сега не ми е много ясно. Явно учителките не са могли да подготвят по добре децата. А що с отнася до почерпката какво те подразни много не разбрах. Естественно е , че децата като се черпят рродителите ще трябва да ги изчакат. В нашата група процедираме по друг начин с почерпките- на края на тържеството всяко дете получава пакет с лакомства. Яде си ги вкъщи.

# 19
  • Мнения: 89
blizna4e, напълно те подкрепям за всичко казано до тук.При нас е същото.Всъщност нашето тържество ще е на 9 март и тогава ще пиша отзивите, но за почти една година в градината то ще е първото. Rolling EyesНямаше за Коледа, че били малки, нямаше за баба Марта,че не правели по принцип Shocked.Мисля че майките на деца, които са били в ясла сме като цяло разочаровани от градината, защото няма нищо общо нито гледането на децата, нито подхода към тях, нито наученото .Как деца на по година и половина в ясла можеха да кажат цяло стихче и да изпеят песничка, а деца на три и половина са малки за това. newsm78
И аз съм от тези които ще се освободят от работа, за да съм на време на тържеството.Дано не е за 15 мин. и при нас , ама не храня големи надежди да се получи нещо, като гледам ентусиазма на госпожите.

# 20
  • Мнения: 83
Дъщеря ми е в първа група, а преди това е посещавала и яслената група в същото ОДЗ. До този момент не е имала нито едно тържество в градината. Възмутена съм от това, че с децата не се работи. Всички стихотворения и песички, които знае, ги е научила от къщи. Яд ме е и направо не ми се говори.

# 21
  • Мнения: 2 237
kokiche78, sherr, за това говоря и аз.Как може в яслата да имаха толкова хубави тържества и длъги стихчета, а тук - по пет думички.Аз поне видях отегчени деца, със сигурност не се забавляваха.Уважавам много учителките, на този път наистина не бяха работили достатъчно.Може би една от причините е че едната учителка е доста възрастна вече и много бързо се уморява.Вчера пуснах записа на майка ми и тя ме подкрепи напълно.Каза че това което вижда са някакви бебета, които едвам казват по пет думички.Изрази въмущение че тези деца със сигурност знаят и могат много повече, но никой не им е дал шанс да го покажат.
В края на краищата заключи, че може пък такъв да е редът в тази градина и така да се правят тържества.
Аз не претендирам че детето ми е вундеркинд или нещо такова.Но със сигурност знам че и тя и всички останали имат доста по-големи възможности, трябва само някой да ги развие.Смятам, че едно четири годишно дете никак не е малко вече и трябва да се  стимулира да учи колкото може повече.
Признавам, чи сигурно и аз имам грешка.Пуснах Калина да ходи паралелно в две градини.В тази при майка ми тя ходеше с големите деца, тоест една група напред.И всичко което учат тази година тя вече го знае защото в провинцията вече е била в първа група.Самите учителки казват че каквото и да и кажат тя вече го знае и и е много скучно.
Все пак съм оптимист за следващото тържество и вярвам че то ще е много по-хубаво.
Благодаря момичета за поздравленията ! Снощи празнувахме р. ден в клуб "Лейди", ама това е друга тема.
А, и да не з абравя - честит 8 март на всички ! Бъдете живи и здрави !   bouquet

# 22
  • у дома
  • Мнения: 965
Ние също имахме тържество, останах очарована от професионализма на учителките. Беше поне 40 мин. Всички деца имаха стихотворения - песнички, танци. Първа група сме. Прекрасно беше, но за другите родители, моята щерка единствена се разрева и се гушна в мен, а имаше централна роля, защото е с най-ясна дикция от всички деца... Това беше първото ни тържество... Sad

# 23
  • Мнения: 11 910
Аз все още нямам лични впечатления, но темата ме вълнува.Очевидно навсякъде е много различно и май всичко е оставено на съвестта на учителките

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Радвам се, че има такава тема. Тържествата в градината на дъщеря ми са рядко, но за сметка на това пък изключително хубави - и за родителите, и за децата. Първото, на което присъствах, беше по повод завършването на предучилищната, и се отпразнува от цялата градина (вкл. и яслената група имаха участие) в местния дом на културата. То си беше направо грандиозен спектакъл!
Отделно миналата година само групата на дъщеря ми имаха представление, за да покажат какво са научили през учебната година. Нямаше дете, което да не си знае репликата, а се играха няколко приказки, просто подготовката беше перфектна. Госпожите бяха в ролите на разказвачи, маскирани като приказни герои. Нямам думи да опиша колко съм благодарна на този екип!
Само да допълня, че става въпрос за градина в малко провинциално градче.

# 25
  • Мнения: 2 237
TessaMon, точно такива тържества правят и в градината ни в провинцията ! А тук.....  Sad  Друг е въпроса , че там децата са малко и градините се надпедварват за всяка бройка. Хубавите тържества са част от  примамването на родителите да си записват децата точно в тази градина.
Радвам се , че при вас а минало толкова добре !  Simple Smile

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Верно е, че групата им се състои от по-малко от 20 деца, от които реално и редовно присъстват 12-15. Но не е само това. Много са изобретателни госпожите, събират празни кутии от бонбони, празни флакони от дезодоранти и т.н., с които неща децата правят магазини и продават. От нищо правят нещо! Много още мога да ги хваля...
Само едно нещо не ми харесва в тая градина, за което всъщност персоналът няма вина - много рано ги взимат децата, до 4,30-5 и вече са си тръгнали, моето винаги остава последно, ако трябва аз да я взимам   Cry. Няколко пъти ми се е случвало да ги  заваря в двора с госпожата, и двете с багажа, а градината заключена - и това преди 6 ч.! Но това да и е кусура.
А, и друго - дъщеря ми знае толкова дълги стихотворения, че хората се шашкат, като ги казва. Понеже си познавам детето, знам, че е положено огромно старание от страна на учителките, за да го има този резултат.

# 27
  • Мнения: 3 268
И в нашата градина наблягат повече на игрите и не учат чак толкова много песнички и стихотворевия.Дъщеря ми е в предучилищна и сега учат буквите и цифрите.В часа по музика повече слушат песнички и пеят с госпожата някои от тях,но като я накарам да ми изпее в къщи нещо,не може.Тържества правят веднъж годишно,ето тази година ще е за края на учебната година.За 8 март нямаше,но това не ме притеснява.За мен е важно детето ми да е щастливо в градината, а то определено е.Отива на градина с нетърпение,има си приятелчета и обожава госпожата.Какво повече мога да желая.Може да чете и пише,но благодарение на майка ми,която е педагог.

# 28
  • Мнения: 11 607
Поради грипа и у нашата група нямаше тържество. Може и да е имало, но ние бяхме болни, а и пътувахме и бяхме само 2 дни на детска, през които нищо не ни казаха. Питах детето и то ми каза,че не правили репетиции и нямало да има стихчета. Подобна бе картината преди 2 години. Тогава обаче за мама и за пролетта мина 2 в 1.

Аз пък съм разочерована от това,че посотянно едни и същи деца имат много стихчета, водещи роли, а други - едва 1 изречение и до там....И се питам - по симпатии ли се раздават ролите?

Друго - не обичам дълги, натруфени тържества, където учителките наблягат на количество, а не на качество. Изморяват ме. За мен идеалното тържество е 40 мин., стегнато и по същество. Не ми харесват и тържества с модерни музики, напр. взети от последния танц на адреналинките от Господари на ефира....Искам детско тържество, с детска музика, дори с детски грешки - не искам съвършенство, и много усмивки по лицата на децата....Понякога от това да се покажат на кой е по-по-най-, учителките така изнервят децата, че те нямат сили за усмивки.

# 29
  • Мнения: 133
Винаги започвам да се смея, като се сетя за първото тържество на сина ми /в яслата/. Всичките деца подредени в полукръг и пеят песнички, а моя син открая ухилен до уши и пляска, ли пляска. smile3501....ами трябват си хора и за тази работа....... не си отвори устат и една думичка да каже, но беше видно че се забавлява и е щастлив. Hug
В следващите години вече взимаше участие и той. Тържествата винаги са били поне 30-40 минути и са включвали песнички, танци, стихчета, разиграване на някаква пиеса. Забелязвам, че със всяка следваща година репликите и стихчетата му стават все по-големи. Явно госпожите преценяват, че вече е готов и за по-големи роли. Peace Ето, че доживях и да го видя и в главна роля в пиесата която разиграваха за коледа. Напълно подкрепям госпожите за това, те да определят кога едно дете е готово за "голямата сцена". Не би ми било приятно да го изтъпанят най-отпред и да го карат да рецитира нещо, а той да не може и да се притеснява. Излишен стрес за детето. Cry

Общи условия

Активация на акаунт