Великобритания - тема 22, пролетна

  • 17 298
  • 306
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 032
Аз се напъвам за местното католическо училище.............

Значи може все пак и некатолици в католическо училище... кръщелното му какво е? Нашенско ли?


Обиковено в католическите училища се дава предимство на сираци, после на католици и след това на православни християни.
Ама тука има много католици, та обикновено си заемат местата.
Може да ти искат "бележка от попа", че ходиш на църква, тоже. Crazy

Да, някой от католическите училища са много добри. (Ей, на Тони Блеър дЯцата бяха в католическо у-ще, държавно.  Wink)

# 256
  • Мнения: 66
Благодаря за отговорите, Fish189, S T A R D U S T  Simple Smile
Това с прасетата беше много забавно Simple Smile

S T A R D U S T  мисля, евентуално, не съм сигурна съвсем  Rolling Eyes, да ползвам въпросните памучни неща като мини чаршафчета, които да се постилат над големия чаршаф. Тоест водена от такива идеи се бях разтърсила дали тука се продават от тях и за какво могат да се ползват квадратите Simple Smile
Кой знае какво ще ми хрумне още до края за сега съм само на проучвателен мод  Laughing

eya, пропуснала съм че сте имали празник! Честит ви нов месец! И голеееми да пораснете! Simple Smile   bouquet

# 257
  • Мнения: 65
Здравейте мами от Великобритания.
Извинявайте че нахлувам в темата ви,но имам една молба.
Сигурно и при вас има майки които живеят в чужбина, без да имат възможноста да вземат децата си от България,защото бившите им отказват да дадът съгласие.Ние,няколко майки с този проблим,направихме петиция за да се промени този закон и децата ни свободно да могат да пътуват,баз да зависят от прищевките на някой егоист с ограничено мислене.Моля Ви да прочетете петицията и ако сте съгласни с нея да я подпишете.Предварително Ви благодаря.
http://bgpetition.com/petitsia_za_nashite_detsa/index.html
 

# 258
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
честит ден на майката на всички мами  bouquet Много усмивки и много цветя през днешния слънчев пролетен ден.

Мойто слънчице днес ме изненада с едно хапи мадарс дей и обичам те и след това ми казва сърпрайз, намери къде скрихме  картичката, сега ще ти дам букета дето вчера си го купихме двете. Снощи татито и цял час я инструктира какво да каже, че вчера и днес е по цял ден на работа.

# 259
  • Мнения: 1
Честит ден на мама и от нас! Много здраве и усмивки на всички ни!

Фермара вера беше супер - прасетата бегълци се казват Butch & Sundance и са избягали преди 10 години от касапина. Там даже има копия на Daily Mail, в който се описва сензацията!   Joy Между другото аз по-големи и възрастни прасета не съм виждала.

Иначе мястото наистина е много хубаво, но доста далече на юг. Препоръчаха ни и друга ферма в Godstone където също има място за пикник и няколко различни площадки за игра, подходящи за различни възрасти. Ако все пак се разберем да се видим...

Хубав слънчев ден!

# 260
  • Мнения: 1 427
Здравейте,извинявам се, че нахлувам в темичката ви. Имам едно питане Grinning
Ако закупя жилище в Англия, със собствени средства, това дава ли ми някакви права - на престой, на работа и др.?
Ще съм много благодарна,ако някой може да отговори и или поне да ме ориентира къде да попитам.   bouquet

# 261
  • Лондон
  • Мнения: 449
E.L според моите познания собственото жилище ти осигурява само честта да плащаш местни данъци и такси, а те са сериозни, в зависимост от района, и нищо друго
Правото на престой си го имаш и сега
Ако имаш си мислиш за гражданство и паспорт - покупка на жилище не се брои, извън официалните изисквания дават гражданство на големи инвеститори, такива които са отворили голям бизнес в Англия и са наели много хора на работа. Не съм се интересувала от цифрите, но можеш да последнеш на http://www.bia.homeoffice.gov.uk/britishcitizenship/applying/app … s/naturalisation/

# 262
  • Мнения: 87
A, ние сме месец по-големи. И Ели е в светско училище в нърсари, но от първия ден са с униформи.
Тук чак такава благотворителност няма, но пък са майстори как да приберат някой паунд от родителите.
Джи-пито го зарязах, правя консултации с майка ми, 37 години беше медицинска сестра в уши, нос и гърло и тя се справя по-успешно и от доктор.

Е, това с майка ти също е вариант. Само да има и някой да й преслуша гърдите ще е супер.

# 263
  • там където мога да си закача хамака
  • Мнения: 284
Съжалявам че ви отклонявам от темата, но искам да ви кажа, че ние си тръгваме - не по-късно от края на април. Днес както се и очакваше във фирмата, където съпруга ми работи, са съкратили половината персонал. За съжаление, въпреки че работи там 4 години, той е един от тези които трябва да напуснат.
Така че дилемата ми къде да раждам се разреши от самосебе си. Дано всичко е за добро. След година живот и здраве ако нещата са се подобрили ще се върнем и ако е рекъл господ с бебче. Надявам се да ви намеря във форума - доколкото се познавам ще ви чета от БГ - не знам дали ще се включвам, но знае ли човек. Щеше ми се да бях успяла да дойда на някое от вашите събирания, но има време и за това.
Искам да благодаря на всички за отзивчивостта и съветите които ми дадохте.  bouquet  bouquet  bouquet
На всички български мамчета в UK пожелавам само успехи и да са ви живи, здрави, умни и все така красиви децата.

# 264
  • Мнения: 1 959
papolino съжалявам че така се е получило при вас.Влизаи и пиши във форума когато имаш желание разбира се за да ни даржиш в течение с бременеенето и разбира се след това и с появата на малкото човече.Лек път и лека бременост.  bouquet

# 265
  • Мнения: 87
Съжалявам че ви отклонявам от темата, но искам да ви кажа, че ние си тръгваме - не по-късно от края на април. Днес както се и очакваше във фирмата, където съпруга ми работи, са съкратили половината персонал. За съжаление, въпреки че работи там 4 години, той е един от тези които трябва да напуснат.
Така че дилемата ми къде да раждам се разреши от самосебе си. Дано всичко е за добро. След година живот и здраве ако нещата са се подобрили ще се върнем и ако е рекъл господ с бебче. Надявам се да ви намеря във форума - доколкото се познавам ще ви чета от БГ - не знам дали ще се включвам, но знае ли човек. Щеше ми се да бях успяла да дойда на някое от вашите събирания, но има време и за това.
Искам да благодаря на всички за отзивчивостта и съветите които ми дадохте.  bouquet  bouquet  bouquet
На всички български мамчета в UK пожелавам само успехи и да са ви живи, здрави, умни и все така красиви децата.

Паполино, успех и в бременността и на мъжа ти. Дано си намери по-скоро нова работа било тук, в България или където и да е било. Дръж ни в течение за развитието на бебчо, а живот и здраве ще чакаме и снимки.

# 266
  • Манчестър
  • Мнения: 2 498
Аз се напъвам за местното католическо училище.............

Значи може все пак и некатолици в католическо училище... кръщелното му какво е? Нашенско ли?


Обиковено в католическите училища се дава предимство на сираци, после на католици и след това на православни християни.
Ама тука има много католици, та обикновено си заемат местата.
Може да ти искат "бележка от попа", че ходиш на църква, тоже. Crazy

Да, някой от католическите училища са много добри. (Ей, на Тони Блеър дЯцата бяха в католическо у-ще, държавно.  Wink)

Ами още не са ми поискали бележка от попа.... Grinning..поне засега....чакане му е маиката, класирането ще излезе на 24 Април .
Спомням си,че някои ме попита какво кръщелно са ми искали - ами малкия му правихме кръщене в Бг ,като беше на една годинка и попа даде кръщелно. него искаха,сама го превеждах, не пожелаха certified translation......учителката каза,че това го измествало не знам колко си места нагоре...
Не знам как е в другите общини, но поне в нашата(вкл . и това училище) имат задължителен процент некатолици да приемат..и аз на това се надявам...

# 267
# 268
  • Мнения: 3 480
аз питах в местното католическо училище,дадоха ми един куп бумги с изисквания да чета ... като разбраха, че сме ортодоксални направо ми казаха, dear ur chance is very very poor ... да не го слагам на 1-во място, защото направо няма да ни приемат. първо са твърди католици с 2-ма родители католици, след това такива, на които 1-ия родител поне католик, след това дете католик с родители християни от друга разновидност ... дефакто бройките се заемат от католици и не-такива не се вреждат въобще ...

момичета, някоя от вас пазарувала ли е от евтините американски сайтове за дрехи и обувки? имам няколко страхотни линка с ниски цени на почти същите модели като тук, които се продават 5 пъти по-скъпо, доставката също е приемлива, но не знам Royal Mail колко ще ме одрусат допълнително ... навремето в БГ пазарувах много козметика от strawberrynet, но тук получих изненада със 17 паунда мито + Royal Mail което обезсмисля ниската цена ... в БГ 1 лв. не са ми взимали допълнително за същите услуги.

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 10:28 от S T A R D U S T

# 269
  • Лондон
  • Мнения: 449
Stardust, аз не съм пазарувала, но ще ти бъда благодарна, ако ги дадеш тези сайтове. Милата ми сестричка е отскоро в САЩ и се опитва да се ориентира, но с двете госпожици май не й остава време за нищо. Такава информация и би била много полезна. Мерси предварително.
Искам да те питам и за курсовете Live in UK (пиша тук защото може и някой друг да го интересува) - колко време ти отне да се подготвиш? Аз побързах да си запазя час за изпита, но не помислих въобще дали ще имам време да прочета малко. Ние сме си интелигентни, но все пак Heart Eyes

Papolino, то ще се види дали е това е лоша новина или добра, обикновено всяко зло е за добро.
Стискам палци за лека бременност, ако искаш питай и за БГ разни неща, все пак току що се връщам от там

Ние сме доста заети с преместването и организирането на хиляди неща, но успявам да хвърля по един поглед какви ги вършите Hug

Общи условия

Активация на акаунт