Великобритания - тема 22, пролетна

  • 17 292
  • 306
  •   1
Отговори
# 285
  • там където мога да си закача хамака
  • Мнения: 284
Здравейте отново. Благодаря на всички за съчувствието. Ще се включвам от време на време. За разлика от Цветак при мен тече обратния процес по пренасяне, но към БГ. Веднъж съм го правила напускайки страната /БГ/. Само че разликата тук е че нямаме роднини, при които да си оставим част от нещата или пък да ги подарим или продадем. Много съм доволна че за кратко време успях да намеря кои да ни вземе мебелите. Останалото ще го пратим по фирма препоръчана от колежка и приятелка, която си замина предишния месец. Някои може ли да ме упъти ако имам дрехи, обувки или книги които са в добро състояние и не искам да ги изхвърлям или вземам с мен - къде мога да ги оставя за хора които имат нужда - например бездомни или пък библиотеки? Особено пък книгите сърце не ми дава да ги дам за рециклиране.

Колкото до сметките при нас беше така /ние сме двама/:
ток - за последните три месеза 246 паунда, което прави по 82 паунда на месец - да се има предвид че бяха зимни месеци и ние се топлим на ел. радиатор.
телефон с интернет - грубо казано 50 паунда на месец
кабелната /sky HD/ни е към 50 паунда
такса смет за двама души към 90 паунда - района на Canary Wharf
водата - според съпруга ми е 20 паунда на месец, но не мога да го потвърдя в момента
и да не забравяме транспорта които е едно сериозно перо - за месечна карта за метрото 1 и 2 зона приблизително 100 паунда на човек
и още по-важно - мобилен телефон - нашите сметки са мах по 25 паунда на човек
може и да съм пропуснала нещо като разни застраховки, паркинг и др.
по мои скромни сметки 542 паунда

Някой беше попитал за храната за месец - откакто си направихме шерната сметка само за пазаруване в супера и аптеката много лесно следя колко отива на месец за храна идруги необходими неща като шампоани, пасти за зъби, балсами за коса, дамки принадлежности, сапуни, тоалетна хартия - сещате се да не изреждам - хем ползваме Waitrose - между 230 до 250 паунда. Това е без всякакви лишения и голяма част от продуктите където е възможно са органик. Но аз готвя - не ползваме полу готови храни и други подобни. Парите които съм посочила стигат и съпруга ми да си носи храна на работа /така практикувхме последните месеци/ - супа, второ и десерт.

Цветак - успех на изпита. Споко ще го вземеш - чувала съм че не е толкова страшен - всъщност съм чувала че е толкова лесен та чак смешен, но да не забравяме че нито аз нито съпруга ми сме го минавали или чели за него - предаваме чуждо мнение.

Спомням си първия път когато ходихме в Париж - случихме на стачка на транспорта - голямо ходене падна - добре че хотела беше на 2 пресечки от Лувъра - беше към 20 ноември - умряхме от студ, но въпреки това бях страшно доволна.

Това е засега от мен. На всички борещи се за училищни класации пожелавам успех.

 Hug на всички

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 10:46 от papolino

# 286
  • Мнения: 66
Момичета, един бърз въпрос:
Необходимост ли е сушилнятя когато сте с малки деца? НИе в момента имаме само пералня и се чудя дали няма да ни трябва и сушилня.
Тук така и не ми стана ясно как изсъхват дрехите, ако не пусна парното, някои дрехи има да си ги чакам седмица. И винаги ми седят леко влажни.
Вие как се справяте с прането? И по-точно съхненето...

papolino късмет в България, и ако се оправят нещата, после пак тук Simple Smile Поне ще ви е познато Simple Smile  За книгите, не се ли дават по разните му чаритита? Не съм сигурна каква е системата, но мисля че там можеш да се отървеш от книги и предмети в задоволително състояние.
Другите начини може би са ebay и gumtree.com

Не съм пробвала нито един от начините но ти пожелавам успех!
 

# 287
  • Мнения: 87
Момичета, един бърз въпрос:
Необходимост ли е сушилнятя когато сте с малки деца? НИе в момента имаме само пералня и се чудя дали няма да ни трябва и сушилня.
Тук така и не ми стана ясно как изсъхват дрехите, ако не пусна парното, някои дрехи има да си ги чакам седмица. И винаги ми седят леко влажни.
Вие как се справяте с прането? И по-точно съхненето...

papolino късмет в България, и ако се оправят нещата, после пак тук Simple Smile Поне ще ви е познато Simple Smile  За книгите, не се ли дават по разните му чаритита? Не съм сигурна каква е системата, но мисля че там можеш да се отървеш от книги и предмети в задоволително състояние.
Другите начини може би са ebay и gumtree.com

Не съм пробвала нито един от начините но ти пожелавам успех!
 

Според мен е хубаво да имате сушилня. Ние сме с две деца, имаме сушилня, която рядко ползваме през зимата, защото пускаме парното, но през лятото ни се налага. Естествено не казвам, че не можеш да изкараш и без сушилня. С едно дете е друго, а и то докато порасне и не започне да се "въргаля в пясъчника" няма да си цапа толкова дрехите (естествено трябва да използваш много лигавници). Имай предвид, че ако дрехите се перат час и половина се сушат още толкова, освен това излизат много намачкани. Има програма за лесно гладене, но като се сушат на нея естествено излизат леко влажни.

# 288
  • Мнения: 823
Ползвам сушилня редовно и без нея не се виждам. Хич не обичам да ми висят дрехи по радиаторите или дори на простори вътре в къщата. Доволна съм и дрехите не са никак намачкани, ако се извадят веднага, щом спре да върти - докато още са топли  Mr. Green Лятото, при хубаво време, съхнат много бързо и навън. Просто трябва да ги прибираш преди да се свечери, че иначе стават пак влажни. Недостатък при ползване на сушилня е, че дрехите се захабяват по-бързо (или на мен така ми струва  Rolling Eyes)

Паполино, успех в БГ и да пишеш и от там  Hug

Моето детенце е болно  Confused Снощи се будеше и плака много, че го боли ушенце. Леко покашляше и аз си мислех, че нищо кой знае какво не е. Днес баща му го заведе на лекар и се оказа, че има възпаление на ушето и гърдите. Изписаха му антибиотик. Мъж ми не го е водил на преглед при Джи Пито, а направо в детското отделение в болинцата.

Лека вечер ви пожелавам

# 289
  • Мнения: 1 673
Номадик, бързо да се оправя детето!

Бърбери, ние имаме сушилня, а дори на шега не съм я пуснала откакто сме тук. На мен ми се струва, че в Лондон има достатъчно сухи дни и всичко суша навън. Привечер прибирам на сушилка в кухнята, ако не са нацяло сухи. Прането, според мен, е по-свежо, ако е съхнало на въздух. Отделно искам да пестя енергия. Детето си преобличам по 2-3-4 пъти на ден, много се цапа. Имам около 10 комплекта домашни дрешки и насмогвам.

Е.Л., ние сме 4 човека у дома, баба и Али са в къщи по цял ден, поддържаме 23 градуса с парно. Според мен вода, ток, мобилни, стационарен, тв, газ + такса смет си ги закръгляме към 400-500. За храна-още толкова. Готвим у дома и се стремим да е максимално разнообразно яденето, с плодове и зеленчук.


# 290
  • Мнения: 87
Паполино, виж дали някъде при вас не можеш да намериш магазини на фондация сърце. Там можеш да оставиш всякакви неща. Мъжът ми редовно си купува книги на старо от там, след което ги връща на същото място. Има и дрехи, мебели, всичко, каквото се сетиш. Не знам какво е положението по църквите - и там може да има някакви такива магазини.

Мари и ние сме така с разходите, общо взето доста плащаме за газ и ток - ние сме с електрически душ, пък и гледаме вкъщи да е топличко.

# 291
  • Мнения: 1
Nomadic, дано бързо да оздравявате...

Мари, кажи пак моля те какво искаш за тази народна носия? За Великден ще си ходим до БГ и ще въевим на Турново и може би Габрово. Да си призная едва ли ще имам възможност да я сместя в куфарите за насам, но ако мога нещо да ти поеъчам ако видим отворени магазинчета...? Пиши ми на лични ако искаш.

Момичета, ще гледате ли новия сезон на Apprentice? Хайде ако да, утре може да ис коментираме.

Лека нощ!

# 292
  • Мнения: 3 480
Burberry, ние още нямаме сушилня (разширението не е построено), нямаме място. Ужасно е, ние сме 5 човека с нашата баба. Когато пера спалното бельо супер много се изнервям да ги простра в двора и след 1/2 час да завали и всичко да прибирам отново ... по арното не обичам да слагам дрехи, както и на сушилника - неугледно ми е, разхвърляно и ме дразни. затова смятаме като се разширим да вземем сушилня поне за чаршафите и по-оборотните дрехи, също и миялна за съдовете, че е мъчение иначе ... от домакинската работа лично аз ненавиждам готвенето и миенето на чинии ... ако искаш изчакай да се роди детенце и тогава ако ти е необходима си вземи.

Лека нощ на всички !

# 293
  • Мнения: 121
Здравейте и от мен,

аз се позагубух малко, но с това хубаво време .... Сега пък отново лошо и пак повечко седене вкъщи ...
И направо едвам наваксах да изчета всичко, много сте писали  Simple Smile

Първо да честитя на патерици на всички, които са празнували месечинки или рождени дни! Много хубави и усмихнати дни с малките съкровища Ви желая!

Burberry - малко късно, но да ти кажа за тензухените пелени - в БГ училищата за бременни обясняват, че е хубаво да се слага една тензухена пелена върху хавлиената кърпа като къпеш бебчо, че с нея по-лесно се попивала водата от гънчиците на кожата. А и така всеки път използваш чиста пелена, иначе трябвало да переш хавлийката след всяко къпане. Аз това го научих когато моята бебка вече беше на 4-5 месеца, не съм правила така, дори и хажлийката перях на 2-3 дни, но не съм имала проблеми с подсичания по гънчиците. Само малко на гънката на гушката, защото малката не ми даваше да я мажа там с тоалетното мляко, че има страхотен гъдел. Но откакто разбрах, че гушката се маже най-лесно, когато бебето е обърнато по-коремче, и този проблем го разреших. 

А за сушилнята - аз се справям чудесно без сушилня, и честно казано нямам желание за такава. В сушилнята се губи целия аромат на чисто пране - от праха или омекотителя. А и много дрехи стават по-малък размер. На бебето дрешките ги суша само вътре на сушилник, просто от самото начало не искам да ги оставям вън заради насекоми и други гадинки, а нашите дрехи - навън -  когато е хубаво времето и подухва ветрец, изсъхват страшно бързо. Ако ме изненада дъжд, ги прибирам вътре, но ги суша в стая, където никой не спи, че иначе наистина е малко дразнещо по радиаторите ...

Та това е засега от мен, ще се опитам да вляза в ритъм и да съм по в час с темите във форума ...

Лека нощ!


# 294
  • Манчестър
  • Мнения: 2 495
Номадик, бързо да се оправя детето!

Бърбери, ние имаме сушилня, а дори на шега не съм я пуснала откакто сме тук. На мен ми се струва, че в Лондон има достатъчно сухи дни и всичко суша навън. Привечер прибирам на сушилка в кухнята, ако не са нацяло сухи. Прането, според мен, е по-свежо, ако е съхнало на въздух. Отделно искам да пестя енергия. Детето си преобличам по 2-3-4 пъти на ден, много се цапа. Имам около 10 комплекта домашни дрешки и насмогвам.

Е.Л., ние сме 4 човека у дома, баба и Али са в къщи по цял ден, поддържаме 23 градуса с парно. Според мен вода, ток, мобилни, стационарен, тв, газ + такса смет си ги закръгляме към 400-500. За храна-още толкова. Готвим у дома и се стремим да е максимално разнообразно яденето, с плодове и зеленчук.





Еи ти ме утрепа с тези 400-500 лири за сметки..... newsm78

При мен:

ток - 27лири/месец
газ - 31 лири на месец
вода- около 20 лири на месец средно( с водомер сме и икономия не се прави)
мобилни - 30 лири за двата(моя и на мъжа ми) всеки един х 15 лири line rental  и вкл. 500 мин +100 тхт безплатни
телефон/интернет - 18,50 , вкл . интернет, line rental, безплатни разговори в УК evening and weekend+ безплатни anytime до 36 страни landline, вкл. и България. До Америка/Канада free и до мобилни.

За уточнение - ток/газ плащам тези цени всеки месец през цялата година и наи-евтината тарифа е ако плащаш ДД.

За храна - не знам колко средно,може би около средно 100-ина на седмица. Готви се в къщи, полуготови/замразени храни не са на почит в нашата къща.

# 295
  • Мнения: 1 427
Момичета,много ви благодаря за полезното инфо  bouquet То май излиза,че разходите са почти като тук Thinking, само таксата смет е много повече,ама поне ви е чисто.

# 296
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 353
Добро утро от мен

Papolino много положителни емоции от тук нататък ти пожелавам, всяко зло за добро. Погледни го от добрата страна при обичаните хора се връщате.
Ave напълно са възможни такива сметки като на Мари тука в голема града Лондона. Ние сме трима и тока ни е 100 на месец, всичко ни е на ток, кансъла ни е той 120, водата 20 и наем и.... не ми се пише повече Mr. Green
Burberry аз имам сушилня, но не я ползвам, защото първо не ми харесва в какво състояние ми излизат дрехите и второ пестя от тока, като видиш по нагоре сметката ми за ток ще разбереш Laughing

Мишолина ти така и предполагаше ще стане, но пък не губи надежда стискам палци.
Мацо троп ти къде ми се губиш от мерника, не се отчиташ ще пишем неизвинени отсъствия. Crossing Arms
Алиса поздрав за теб http://www.youtube.com/watch?v=aBXeXBpTVOk&feature=related да не ти изостава езика не за друго Laughing
Nomadic бързо оздравяване  Hug
Мари я разкажи повече за носията, на народни танци ли ходите? Е друго си е да имаш момиченце. При мен вървят само и единствено строителни машини, влакове и коли.

Весел ден от мен





# 297
  • Мнения: 1 673
Еи ти ме утрепа с тези 400-500 лири за сметки..... newsm78

Аве, и мен ме утепват тез сметки, ама толкоз излизат. Плащаме с директен дебит и се стремим максимално да пестим, но вече получихме писмо, че потреблението ни на газ е 3 пъти над това, което плащаме (то нали е една и съща година цяла година), а като се замисля,  едва ли ще последват сега 10 месеца жега, в които да не пускаме парното.

Елл, на танци не ходим още, ама за насърчаване. Grinning Засега само тропкаме в къщи двете (нещо като занятие по танци в нашата детска градина), но единственият ни аксесоар са 2 тензухени пеленки (Бърбери, ето ти още едно приложение след постилането на хавлийката за баня, покриване на плотчето за пробличане, за да не е студено на Али, подлагането под главичката за да не цапа чаршафчето с повръщане, покриване на стерилизираните биберони и шишета, за да съхнат и носенето в чантата на бебето по разходки за "спешни нужди", сега вече си ги слагаме като забрадка и ги размахваме като кърпичка при игра на хорце). Просто ще ми е много мило на български празници и традиции да я виждам облечена в наша носия. Ето Цветница наближава, а малка Лазарка в дънкова рокличка не върви. А Александър нека да играе с коли и влакове. Като стане ерген, ще качва момите да ги вози! Hug

# 298
  • Мнения: 948
Две размахани ръце и глас за сушилня от мен Mr. Green Тя и миялната машина са моите слънца, много ги обичам. Програмата ми за сушене е икономична, 44 минути, по-малко от лира на пускане (събира 7кг пране). Не се виждам със сушене навън, не с двете деца, и не в този климат Simple Smile

Благодаря за моралната подкрепа; ще си изчакаме чакането, ще стане с училището.

Снощи ходихме с една приятелка (гостуваща от далеееече) по големия град; препоръчвам малайзиски ресторант Awana в Челси; имат 50% на храна оферта в момента (през toptable), много приятно прекарахме. Ето и разни други купонци, за пица най-вече: http://www.vouchercodes.co.uk/printable-vouchers.html

На някой да му се пуска нова тема Simple Smile (цитат на първи пост, копи, пейст в нова тема, готово)  Mr. Green

# 299
  • Мнения: 823
Мишолина, много съм разсеяна   ooooh! Да се включа и аз към подкрепата и стискането на палци да излезе място за Мариана в желаното от вас училище  Praynig  Успех ви пожелавам!

Общи условия

Активация на акаунт