За година и 4 месеца нямаме и нощ нормален сън....

  • 7 562
  • 75
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 380
На вашата възраст се будеше по няколко пъти, а сега по веднъж само, но бързо заспива. Рядко ми се е случвало да легна вечерта и да спя до сутринта  Peace

# 46
  • Мнения: 1 547
Докато не пийнат 150мл кисело мляко не става. Личи си, като е от глад, няма какво да обяснявам, знаете как е.

Ако е от глад, би могла да дадеш и филия, нали така? Ако обаче детето непременно трябва да си пийне от шише или пък от биберон, за да се успокои, говорим за съвсем друго... Мисля, че сама ще се досетиш.  Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 4 044
Е как ще стана да дам филия в 3 през нощта!?  Joy Принципно може, ама...

За биберона си права. Аз също много се съмнявах да е от глад. То и сега не съм сигурна де, така ми изглежда. Ако се успокоява само с биберон, би трябвало и залъгалката да върши работа. Или поне вода, сок дори( макар,че само съм пробвала-никога няма да му дам да пие сокове през нощта, по-добре айрянче) или чай. И като видях, че не става, приех, че може наистина да е гладен. Знам ли!  ooooh!

# 48
  • Мнения: 958
Интересно, да ви кажа махнах залъгалката на Никол, като направи една годинка, просто усещах, че не е необходимост. И до ден днешен детето си суче със уста, не знам как да го обясня, с устнички и езиче, сякаш смуче биберон, ако и подам шишето го гушка, и лапа с такава страст, не знам дали е глад или нужда, но ако не е яла цял ден, не ми дава сърце да и отнема и млекцето. Особенно пък ако сама си го поиска. Пробвахме с чайчета, но много се буди, подскача и спи много по-зле.

# 49
  • Мнения: 1 931
Синът ми беше така, будеше се по много пъти на нощ и аз му бутах шишето с вода и така много пъти, много вода и всяка сутрин мокър. Реших да пробвам вместо вода мляко и се оказа, че след млякото не се буди вече. Явно е бил гладен и за това се е будил. И така после до 2 години и половина със шишето мляко всяка нощ и минавахме с едно будене. Махна шишето и се буди веднъш два пъти и като му предложа чаша пие и пак ляга, но това продължи много кратко с чашата.

# 50
  • Мнения: 19 307
Не съм съгласна. Моята дъщеря се будеше от глад нощем. СЪвсем обикновен глад. Не е било никаква глезотия.

Чакай сега, как така глад... И защо гладът засищате с мляко?! На по година и половина моите деца не са пили мляко, а са се хранили с нещата, с които и ние. Мляко са яли на закуска или под формата на кремчета с плодове. Ако някое от тях се буди често и съм сигурна, че е от глад, ще предлагам по-големи количества храна през деня, защо ще му давам да пие мляко от биберон?

Моля те да не го приемаш като заяждане или снизходителен коментар, но наистина недоумявам и те моля да ми обясниш. Ако искаш, разбира се  Peace
А с какво да заситим глад през нощта? С кюфтета може би?
Естествено че сме предлагали по-големи количества през деня. Друг е въпросът дали детето може да ги поеме и обработи. Вече написах, че моето дете не можеше да изяде необходимото през деня. Ядеше малко за възрастта си.  Нашата храна, бебешка храна, каквото и да е в малки количества.


joya
, при нас сама го отказа, но ме е страх да се похваля, за да не разваля работата Blush Според мен най-добре е да се прецени в конкретния случай. Ако наистина децата се будят и искат от глезотия, да се опита да се  премахне този навик. Ако детето не се храни достатъчно по една или друга причина през деня, възможно е да се буди от глад. При нас се забелязва увеличаване на храната през деня и с това си обяснявам спирането на нощното хранене. Освен това, около един час преди лягане давам пак нещо за ядене-обикновено кисело мляко или млечна каша.
Ако не иска да яде пробвай да й правиш любими герои от храната. При нас помага правене на котета и зайчета от препечен хляб, които "къпем" в супата и после ядем. Може да не е точно това, а примерно картофи с очички, уши и т.н.

# 51
  • Мнения: 1 547
А с какво да заситим глад през нощта? С кюфтета може би?

Ще прескоча сарказма и пак ще попитам - защо млека, млечни каши и изобщо, кому са нужни тези бебешки храни? Как се очаква едно дете да се храни нормално през деня, когато се храни и през нощта? Медицинските проблеми нека не ги обсъждаме, има си друг подфорум за това.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 044
Мацка, казвам ти за синчето: Вечеря в 8.30,  примерно 1-2 пълнени чушки или порция мусака(като за мен) или там каквото ядене има. После, докато ние вечеряме, лапа салата и за десерт - 1 филия хляб(голяма е хлебарка). Ляга си и след 4 часа е гладен.  Shocked Ако е ял само веднъж през нощта, сутрин се буди в 7 без нещо и ми мляска човека-пак гладен. Ако е пил мляко 2 пъти, изкарва до към 7.30. Колко повече храна да му давам през деня! Аз всъщност му давам колкото иска де, а той иска доста.  Mr. Green На 1.7 е 84см и 12кг. , не е като да е недохранен.

# 53
  • Мнения: 1 547
На 1.7 е 84см и 12кг. , не е като да е недохранен.

Мда, моят синковец имаше същите мерки. Да ти е жив и здрав  Mr. Green

Не знам какво да ти кажа, но бих допуснала, че не е баш глад. Дете, което си яде мусаки и пиперки, да огладнее 4 часа по-късно и да се засити с някакво си кисело мляко, хм, хм...  Thinking Как го пие това мляко той, от шише, от чаша?

# 54
  • Мнения: 958
В_и_В_и  не помага като каже не и е абсурд да и вкарам нещо в устата.
Понякога кара цял ден на една коричка хляб, и млякото вечер. Просто се чудя как това дете съществува, ама явно млякото все пак си е хранително.
Вчера между другото с много уговорки яде телешко варено със сиреен и луканка в 23ч. #Crazy
И не пи мляко, но колко е полезно да се яде толкова късно.
Аман с това ядене. Аз така да обичам да си похапвам, а да ми се падне, неядящо дете Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 4 044
На 1.7 е 84см и 12кг. , не е като да е недохранен.

Мда, моят синковец имаше същите мерки. Да ти е жив и здрав  Mr. Green

Не знам какво да ти кажа, но бих допуснала, че не е баш глад. Дете, което си яде мусаки и пиперки, да огладнее 4 часа по-късно и да се засити с някакво си кисело мляко, хм, хм...  Thinking Как го пие това мляко той, от шише, от чаша?

Да ти кажа и аз си мисля,че не е баш глад.  Thinking Щото даже млякото е разредено...Обаче не става без него-другите заместители не вършат работа. И от шише, и от чаша го пие-като патрондаш съм ги заредила до главата си.  Joy По-скоро си мисля,че не може да премине през фазите на съня и като се разбуди решава,че е гладен. Аз така си ги обяснявам, щото яде детето.  Laughing
Баткото беше същия. Лятото, като навърши 2 отидохме в Бургас. Там беше много горещо и от влажния климат-лепкаво задушно просто. И за 3 дни спря да пие мляко -явно му беше усилно- и повече не потърси шишето. Вода пиеше до по-късно-чашата му седеше в леглото, но аз също пия вода през нощта, пък съм подминала 3.  Laughing
Има и нещо друго, не може да е само глад, но сигурно и огладнява малко. Знам ли! Да са ни живи и здрави, ще им мине.  Hug

# 56
  • София
  • Мнения: 714
Няма нужда да чакаш детето да стане на 2, 3 и т.н. години. Не продължавай да се мъчиш и ти и детето. Аз бях по същия начин - мъжът ми е ревял като бебе, та и малката така до 1 една година. Почнахме да спим в отделни стаи с мъжа ми. Сутрин се срещахме в коридора, като съквартиранти, всеки със свои режим. Ходех като самамбул през деня, разбих си нервите и здравето, а то пищеше по цяла нощ. Колики, зъби, болести какво ли не.
Докато не я заведох на хомеопат - вече не издържах. Една позната все ми викаше заведи детето ще се оправи не се мъчи, ама аз не. Накрая се побърквах за сън и я заведох в другия край на София. Прегледа продължи около час с всички подробности за потене, съня, хранене, ваксини, болести и т.н. Дадоха ни разни хомеопатични лекарства и си отидохме. Не бяха скъпи, взех ги. Детето пи първото лекарство една седмица през ден и за първи път от 9 месеца аз спях цяла нощ без да се събуди гадинчето нито веднъж. Не можех да повярвам! Искам да кажа че има много признаци, като потенето и други признаци, който показват на хомеопатите какво липсва на детето. Например липса на калции или последици от ваксина /Ваксините много влияят на нервната система. Моята д. спря да спи след трите пентаксим и много трудно го понасяше. Вече не го правя. / и др.. подобни.
В никакъв случай не се заблуждавайте че е гладно. Това е просто навик и глезотия! Но и то се оправя с хомеопатия.
По някога и сега /1г.10м/ ми казва вечер че е гладна, но и отговарям че яденето е било на масата да е яла. Ще яде на другия ден и не реве през нощта за храна. Просто шикалкави за да не спи. Сега ни остана единствено млякото в 6,00ч. но то е нищо сравнение с преди.
Видях, че си от Варна. Моят съвет е час по скоро намери добър хомеопат и заведи детето, за да не се мъчите повече. Това че до 2, 3, и т,н. години е така не слушай като мен. Много съжалявам, че не я заведох по-рано, защото си разбих нервите и съня и сега я чувам, като се върти от другата стая на затворена врата. Аз не мога да спя в една стая с нея, защото по цяла нощ не мигвам.
Е успех

# 57
  • Мнения: 19 307
joya, много ми е познато това неядене, но не се отказвай да й предлагаш разни неща. Не я насилвай, за да няма лошо отношение към храната. А като обича мляко, нека пие колкото иска. Нас киселото мляко повече ни засищаше от АМ.

# 58
  • Мнения: 958
Не насилвам, то и няма начин и да искам. И ние минахме на кисело, че прясно може да изпие един литър, а кисело от едно шишенце се засища.

geryger дай подробности, моля те. Дъщеря ми много се поти от както се е родила, но изследванията са и ок. Много се чудим, аз съм зиморничава и рядко се потя. Баща и, и той покрай мен се разнежи, но детето на 19 градуса, с блузка и елече и е потна, верно че тича непрекъснато, но понякога се притеснявам. Аз под 23 не вирея, и в къщи е ад, държа по хладно заради малката, аз навлечена, и със студен нос и ръце.

# 59
  • Мнения: 282
ами може и да отидем на хомеопат, въпреки че като беше бебе и имаше колики ходихме на класически хомеопат, 1вия преглед беше 50 лв, после по 25 , поне 3-4 пъти ходихме и смисъл не видях , а доста пари дадох.

При нас не е глад , а навик, който все повече закоравява. Просто при всяко едно леко пробуждане, обръщане и тн, той неможе да заспи без да цокне 20-30 мл нещо. И аз съм вече сомнамбул, понякога имам чувство, че не съм спала , а цяла нощ съм лежала със затворени очи, толкова ми е лек и повърхностен съня.

Общи условия

Активация на акаунт