бебка наддава по-малко

  • 1 544
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 433
Не мисля че е повод за притеснение.
Щом си се храни,значи е здравичко.

# 16
  • Мнения: 961
Щом бебчо е само на кърма, няма нужда от вода! Кърмата задоволява потребността не само от храна, но и от течности!  Peace

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз не мисля, че е повод за притеснение. Щом детето е спокойно и се храни  не се тревожи. Моята дъщеря беше злояда, и в осмия месец дори беше смъкнала 50 грама(започна мнодо да се движи).

# 18
  • Мнения: 12
Много ви благодаря за саветите и страшно много ме успокоихте от вчера след консултацията само за това мислех да не е гладна. Много се тревожех но сега вече съм по-спокойна. Лекарката ми каза че от другия месец ако пак е наддала малко може да почним захранване със зеленчукови пюрета. какво е вашето мнение. На мен ми се искаше това да стане след 6 месец но вече и аз не знам кое е по-добре.

# 19
  • Мнения: 12
Забравих да кажа,  че  и аз съм на мнение за водата да не се дава много. Аз гледам след като се нахрани да и давам когато иска разбира се по- малко за да си изплакне устата поне така ми казаха че е добре. Избягвам между храненията да и давам за да не и се пълни коремчето. Така че напълно съм съгласна с вас.  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 001
сина ми се роди 2500,изписаха ни 2300,първия и втория наддаде по 1200,след това по 600,400(но вече давах и АМ),щом надава ме се тревожи,ние сега сме на 3 и все още сме 11 кг

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Лекарката ми каза че от другия месец ако пак е наддала малко може да почним захранване със зеленчукови пюрета. какво е вашето мнение. На мен ми се искаше това да стане след 6 месец но вече и аз не знам кое е по-добре.
Щом имаш кърма и детето се храни и е спокойно за какво ще го захранваш толкова рано, няма смисъл. Детето все пак наддава, те не може да наддават всеки месец по кило все пак. Успокой се всичко е наред. Hug

# 22
  • Мнения: 1 725
Не бързай със захранването. Вече където и да отвориш в интернет все за това се тръби - да се изчака поне до 5.5-6 месеца, така е по целия свят. В развитите страни отдавна се знае и практикува. Знае се, че бебето има нужда от поне толкова време, за да узреят системите му - храносмилателна, ферментна, нервна и т.н. - и да са готови да понесат храната без тя да им повлияе зле, което често много по-късно се разбира.
Настя наддаде - 4м-400г,  5м-300г,  6м-300г Беше и сега си е много жизнена, не се спира и за секунда на едно място.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 467
И моето дете така беше и това обърка педиатъра, та спрях да го кърмя, а той пак толкова си качваше с изкуственото мляко  Rolling Eyes Та до дете си е, важното е че не плаче след ядене, значи е папкало достатъчно.
Иначе мога да те посъветвам да не даваш вода, при кърмене не е необходмо. казват даже, че водата заема място в стомахчето и му понижава апетита, без нея би цокала повече, може би.

# 24
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Няма място за притеснения! Всяко детенце е различно.

# 25
  • Мнения: 961
Казали са ти вече - повод з апритеснение нямаш - детето ти качва идеално - не може все да качва по 800-900 г.
За водата - също ще подкрепя, че при кърмачетата кърмата задоволява нуждата от вода. За захранването - изчакай докато стане на 5-6 месеца, прочети малко повече в интернет за захранването и вземи най-доброто за детето ти решение.

# 26
  • Мнения: 4 784
Като гледам с всички отговорили ти преди мен сме на едно мнение - детето си наддава нормално. Не виждам какво те притеснява.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 764
Лекарката ми каза че от другия месец ако пак е наддала малко може да почним захранване със зеленчукови пюрета.
за какво ще го захранваш толкова рано, няма смисъл.
И аз съм на мнение, че не трябва да бързаш със захранването. Не мисля, че ако започнеш захранване бебето ще започне да качва повече.

Продължавай да кърмиш. Щом искаш да захранваш по късната схема, захранвай така.
Дияна захраних на 2м. На 6 беше с нисък хемоглобин. Не е пила лекарства, но беше на "зелена" диета. Кърмих 5м.
Алекс също го кърмих 5м. След това започнах да давам Милумил. Захраних средата на януари, на нав. 7м. Изследванията му бяха добри. Педиатърката каза "по мои наблюдения късно захранените бебета имат по-висок хемоглобин".

# 28
  • Мнения: 175
Лекарката ми каза че от другия месец ако пак е наддала малко може да почним захранване със зеленчукови пюрета. какво е вашето мнение. На мен ми се искаше това да стане след 6 месец но вече и аз не знам кое е по-добре.
Щом имаш кърма и детето се храни и е спокойно за какво ще го захранваш толкова рано, няма смисъл. Детето все пак наддава, те не може да наддават всеки месец по кило все пак. Успокой се всичко е наред. Hug

Много точно казано   Peace И я си помисли,ако наддава по 1кг на месец до годинката колко ще тежи. Те са бебенца,не роботи,които да наддават по зададена програма.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 340
Според мен нямаш повод за притеснение. Моят син е май по-тежък случай - роден е  2 800 гр., наддаде първите два месеца 800 гр. и 1 кг. и следващите 3 месеца по 300-400 гр. Крайният резултат - на 5 месеца тежи 5 500 гр. Водих го на прегледи, пускахме пълни изследвания - всичко е наред, просто си е такова детето. Много подвижен и енергичен, развива се като връстниците си. Явно перисталтиката му е по-засилена, пълни памперсите по няколко пъти на ден  Mr. Green. Още не съм захранила, може би ще изчакам да навърши 6 месеца, все още не проявява признаци на готовност за поемане на твърда храна.

Общи условия

Активация на акаунт