Можете ли да ми препоръчате марка сирене?

  • 32 171
  • 113
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 275
Аз продуктите на ЕлБи почти никъде не мога да ги намеря... Sad Засега само кисело мляко в Пикадили Мол София съм намирала... В другото Пикадили в CCS го няма...

Сирене ЕлБи вземаме от Била.

# 76
  • Мнения: 39
Хмммм, заинтригувахте ме с някой марки, които не познавам.Поразрових да прочета повече за Еко-балкан Тетевен. Ами те на сайта си са обявили че в сиренето слагат Е330, което е канцерогенно....  http://mozzarella.dir.bg/_wm/pbasic/?df=186&GDirId=5b8a66c5b … 96721d2c28f4fd06a
Вече съм в шах.....Изобщо не знам какво да купувам за детето...Сякаш ЕлБи най ми допада от опитите до момента. Продължавам издирването...

Само за инфо: Е330 е лимонена киселина и не е канцерогенно!. Запозната съм с производствения процес и съм сигурна, че тези производители не включват никакви стабилизатори. Добавянето на лимонена киселина е необходима като регулатор на киселиността на продукта, за да може да се пресече казеина в млякото и да се образува сиренината на продукта..... Моцарелата е високомаслен продукт направен само и единствено от мляко. Трайността му е 10 дни, а не цял месец както е при вносните продукти!

# 77
  • Варна
  • Мнения: 391
Petia5, не мога да се похваля с блестящи познания в областта на производството  Embarassed , просто споделям какво ми направи впечатление. И в двата сайта в които гледам Е-тата за Е330 пише, че е канцерогенно.
http://www.vegebg.org/materiali/razumniat_vegetarianec.html
http://bgtrener.blog.bg/viewpost.php?id=56948

Но става дума за обикновено сирене, не за моцарела. Надявам се да си права.....

# 78
  • Мнения: 565
Маджаров от доста време насам го развалиха,преди само такова купувах сега ми носят едно от Съединение-с холограмен стикер-е няма такова сирене-уникално на вкус ,по-скъпо е,лошото е че не го виждам по магазините,иначе с него зареждат президентството и народното събрание Mr. GreenНо вкуса му е точно на сирене от едно време,страшно е Peace
От три години сме само на това сирене = ОМК Съединение Енчо Костов. Страхотно истински узряло сирене. Само и цената му е страхотна над 9лв., но на фона на останалите боклуци ги давам без да се замисля.

# 79
  • Там някъде......
  • Мнения: 197
Ние си правим домашно екологично чисто ,без никакви примеси и боклуци а тези сирена дето ги продават по магазините са смес от сухо мляко .

# 80
  • Мнения: 288
Поспаланка,  Е 330 със сигурност, както и Петя5 ти е казала, е лимонена киселина и се използва точно както тя е написала ... И наистина не е канцерогенна съставка, намира се и в естествените/пресни плодове/цитруси и др... Виж и тук /има и на руски език/:

http://www.food-info.net/uk/e/e330.htm

И аз се "пазя", ама колко се опазвам, хич не знам.... Grinning

# 81
  • Мнения: 1 883
Маджаров от доста време насам го развалиха,преди само такова купувах сега ми носят едно от Съединение-с холограмен стикер-е няма такова сирене-уникално на вкус ,по-скъпо е,лошото е че не го виждам по магазините,иначе с него зареждат президентството и народното събрание Mr. GreenНо вкуса му е точно на сирене от едно време,страшно е Peace
От три години сме само на това сирене = ОМК Съединение Енчо Костов. Страхотно истински узряло сирене. Само и цената му е страхотна над 9лв., но на фона на останалите боклуци ги давам без да се замисля.


В София може ли да се намери от това сирене?И къде?

# 82
  • Варна
  • Мнения: 391
Petia,Ivasl - мерси за инфото. Ще взема от това сирене тогава - много го хвалят тук...

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 116
купуваме само сирене Елена и Благо

# 84
Познавам собственика на една компания, която произвежда сирене. Млякото се добива в собствена кравеферма. Така че гарантирам че е 100% от мляко. Марката е "Камен" . Има го във Фантастико, но не всички .  Сиренето е супер. Откакто го опитах друго сирене не ям.

Ето така изглежда етикета :

етикета.]

# 85
  • софия
  • Мнения: 25 483
И влезе във форума само, за да ни споделиш тази "малка тайна"  Tired? Пък, чак и гарантираш! Със сигурност това ще е сиренето, което няма да опитам.

# 86
  • Мнения: 12
хаха да ,, и аз не бих пробвал ..супер сиренето  КАМЕН Simple Smile .. .. еее.. верно само тоя пост .. хаха

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 443
Онзи ден купих от Била краве сирене на Маджаров (от разфасованото, не вакуумираната опаковка). Нямаше такава гадост, честно!  Sick Миришеше на туршия - кисело, солено, отврат! Цена - около 7,50!

И аз така,само че не взех от разфасованото,а от вакуумираното.Изръсих се близо 9 лв,а отиде в коша.Мъжа ми се пъна 3 дена да го яде,но само при миризмата му и му минаваше мерака.Отвратителна воня на стар коч,а уж беше краве  ooooh!
Къде го намирате това Елена?Аз не съм срещала досега.

# 88
  • Мнения: 288
DARI_76, разбързах се да ти отговоря, но видях, че си от Бургас.... Много щях да те озадача с отговора си  Grinning. В София Елена има на много места, предимно в по-малките хран магазини - насипно, т.е. на буци, не съм виждала вакумирано. Иначе освен Елена, купуваме Добрич и Шумен, пак от малките хр маг и те ни допадат, сигурно и на вас, ако харесвате Елена... Но от опит да ти кажа, че съм попадала и на по-лоши партиди от същите - по-ронливи/меки, но на вкус - стават /за кус кус и баница  Laughing/ Не знам имате ли Пикадили в града - виж и там продават сирена на бучки... Успех Hug

# 89
  • София
  • Мнения: 9 864
Аз Елена вакуумирано си взимам от Билла и Т-маркет,поне първата верига я има в Бургас.

Общи условия

Активация на акаунт