Всеки ден с наслада си говорим за Елада - 19

  • 15 562
  • 302
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 83
Лина, в този случай най-добре е да отседнат близо до гарата ако е хубав района.
Благодаря за подкрепата Hug

Днес се събудих както обикновенно към 5 и чаках с нетърпение да стане 7 да събудя скъпия за работа. Половин час го побутвах, какво ли не му говорех, врънках .... в един момент вече разсънен ме поглежда ухилен и ме пита " И по време на аргия ли искаш да работя" Laughing

# 271
  • Мнения: 213
" И по време на аргия ли искаш да работя" Laughing

 Joy Joy Joy Моят днес от сутринта ми мрънка, че "цяла Гърция празнува, а аз трябва да работя тука  Wink"

Честит празник!   bouquet

# 272
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
ThracianLina, не мога да ти препоръчам хотел, но не мисля че е добра идея да са около гарата. Района не е с най-хубавата публика.

# 273
  • Мнения: 213
Ясно, Тео  Hug Но можеш да препоръчаш детски атракциони   bouquet За забавление на госпожица на 2 години и 10 месеца  Party

Мерси   bouquet

# 274
  • Мнения: 216
Здравейте,от арабската тема съм  bouquet

Обръщам се към вас с молба за информация по въпроса-Какви документи са нужни на постояннопребиваващ в бг чужденец(ливанец),женен за бг гражданка, да посети Гърция...
Звънях в посолството,но нещо никой не вдига Crazy
Предполагам,че ще се намери някой ,който може да ми помогне...ако не,все пак Благодаря  bouquet

# 275
  • Мнения: 83
Dua, днес е национален празник на Гърция и са затворени. Обади им се утре.

По принцип не мисля, че има нужда от нещо, но за да си сигурна най-добре да ги питаш. Преди да влезем в ЕС, на разрешителното ми за престой пишеше Съпруга на EU гражданин и можех да пътувам без проблем из целия ЕС, с изключение на UK.

Ако ще пътувате с кола или влак, най-добре да попиташ на Промахона, а ако ще пътувате със самолет на митницата на летището в Атина. От гръцкото посолство ще ти дадат актуални телефони. Ако ще пътувате със самолет, могат да ти помогнат и от авиокомпанията.

# 276
  • Мнения: 558
какъв празник е точно?  Embarassed
neky, ние от 2001 имаме право на безвизово пребиваване из страните от шенген, към който принадлежат почти всички ЕС-страни... но след като си била омъжена, странно защо не си можела да ходиш в ЮК?

редактирам се, че някакви глупости съм написала. Оказва се, че с приемането ни в ЕС, сме ратифицирали и шенгенския договор, но при нас, Румъния, Кипър и UK (защото отчасти са подписали споразумението) граничния контрол не е отпаднал. Края на март отпада контрола по границите със Швейцария.

ДУА, май не ти помогнахме  Rolling Eyes най-добре е да питаш в посолството. Peace

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 12:14 от Azalee

# 277
  • Мнения: 213
Azalee, днес е Националният Празник на Гърция (188 години от освобождението от Турско робство, през 1821  Simple Smile). Най-големият не-църковен празник, както се шегува мъжът ми  Wink 25 Μαρτίου - εθνική γιορτή της Ελλάδας  Peace

25-и Март е по-скоро нашият 22-и Септември, Ден на Независимостта - виж след това какво става -
http://en.wikipedia.org/wiki/Greek_War_of_Independence
Мъжът ми затова го нарича Ден на Революцията  Peace

П.П. Доколкото знам, Гърция и Кипър също не са към Шенген (занимавам се с документите за подготовката на митническите и гранични власти за Шенген, черпим ноу-хау от Словакия и т.н. хаха  Wink) Опаа, Гърция е член и прилага всички разпоредби  Peace Ограничението важеше за САЩ, затова се обърках  Laughing За приятелката на neky най-вероятно е било така до 2007, тъй като Обединеното Кралство е извън Шенгенската Зона и прилагат само полицейско и съдебно сътрудничество  Peace

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 12:31 от ThracianLina

# 278
  • Мнения: 83
Днес е като нашия 3 март. Освободили са се от османско робство.

Да ти кажа честно не съм пътувала към UK, но една приятелка ходеше често, също съпруга на грък и си спомням, че до преди 1-2 години винаги кандидатстваше за виза.

Малко инфо от bghelp.net
Цитат
Главна дирекция "Гранична полиция" въвежда от 20.03.2009 г. до 05.04.2009 г. пълен граничен контрол.Ще се проверяват всички лица, преминаващи през граничните контролно-пропускателни пунктове. Мярката важи и за автомобили.
Мярката е във връзка с предстоящото провеждане на срещата на върха на НАТО на 3 и 4 април тази година в Германия и Франция.
Като външна граница на Европейския съюз, стараната има задължението да въвежда такъв контрол.

# 279
  • Мнения: 213
Края на март отпада контрола по границите със Швейцария.
Точно  Peace В документите за Чешкото председателстване, които подготвяхме в края на миналата година, предвижданията бяха за края на май (за Швейцария)  Wink

# 280
  • Мнения: 558
абе Лина, ти какво работиш?
мн съм любопитна, ей  Embarassed аз съм към Navteq... колегите в гръцко са доста симпатични, но 4-мата ми сънародници от софийския клон са мн утрепани  Rolling Eyes

# 281
  • Мнения: 213
ейййй много си любопитна  Laughing Laughing Laughing Пък аз съм много приказлива  Joy
Ами тя работата е доста разностранна, но с една дума работя в една малка Бг компания на моите арменци, лицензирана към Външно Министерство, занимаваме се с всякакъв вид юридически и икономически въпроси (аз и това съм завършила, смесица между двете  Wink) като използваме всичките езици, които владеят 50-60 служители във фирмата  Peace Консултации, проекти (имаме сключени договори с различни БГ институции). Моите хора в София са си по легализацията (ако е необходима), а пък аз съм по проектите и си продължих моите след като се преместихме в Истанбул и поех част от тукашната работа с клиентите физически лица при техни приятели арменци  Wink. Конкретно за Шенген имаме сключен договор с Комисията за Защита на Личните Данни и затова като сме на летището вместо проверяващите да ме гледат така  ban аз ги гледам подозрително  newsm65 Sly (ще ме проверявате вие с вашите системи). Мъжът ми умира от смях  Laughing

Така че ако имаш нужда от free консултация по някакъв въпрос, само свиркай (ще задействам офиса в София  WinkHug

П.П. И само да спомена, че гърците все ме карат да подписвам декларации за конфиденцианост за телекомите им  Joy
 Peace

# 282
  • Мнения: 558
чудесно е, че можеш без проблем да се местиш от едно място на друго. докато не се появят децата  Wink
на мен ми се живее в Барселона, и скоро започвам да си опреснявам и задълбочавам испанския. с работата ще го мисля... аз съм с икономика, с английски и немски...ще трябва да се намери нещо  Praynig

# 283
  • Мнения: 213
Да, наистина, чудесно е  bowuu Дори като тръгнахме да се местим в Истанбул моите арменци ме попитаха деликатно дали ще мога да продължа да работя (т.е. дали не съм случайно бременна  Laughing), но аз невъзмутимо отвърнах, че към друг не съм поемала ангажименти  Peace С арменците работите са така - приемат ли те веднъж, ставаш част от семейството им, мафиотска работа  Mr. Green

А за децата - появят ли се, зарязвам всичко  Peace (все ще си организираме максимално живота).

Барселона е...  Rolling Eyes Но много лошо ги удари кризата, постоянно ги оплаквах, дори колегите ми в БГ започнаха да ми се сърдят, че толкова се тюхкам - трябва да се притесняваме за Бг и нашите си работи. Затова и си стоя на мястото и си пазя работата, засега. В Турция нещата (особено с поръчките за САЩ) не вървят добре. Родителите на мои приятели БГ турци си загубиха работата в корабостроителниците (първо местене от Бг през '89, изграждащ живот наново, после пак се чудиш накъде да поемеш... ние поне можем да се върнем  Peace).

Стискам ти палци  Hug Hug Hug

# 284
  • Мнения: 334
Лина, много интересен човек си, ако някога съм искала да се запозная с някого от форума, то ти си една от първите Hug

neky, стискам палци всичко да е наред утре! Наистина е странно как без да познаваш някого в реалния живот, можеш да си съпричастен към вълненията и тревогите му. И уверявам те, без грам лицемерие   bouquet

Честит празник на всички гърци, първите, осовбодили се от турско робство ( и с малко завист за това). Готвите ли бакалиарос?   chef Мен празникът ме хвана неподготвена, особено като стана ясно, че това чудо се кисне във вода от предния ден.

Общи условия

Активация на акаунт