Плащате ли на персонала в ДЯ/ДГ, за да са мили с детето ви?

  • 4 597
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 156
Не Naughty и не мисля да го правя.

# 16
  • Мнения: 4 187
Не, през ум не ми е минало даже.

# 17
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Не съм плащала, няма и да плащам. Доброто отношение идва отвътре, надали парите биха променили нещо трайно. Въпрос на късмет е да попаднеш да добра и сърдечна госпожа и лелка.

Иначе аз когато имам възможност и без да ме канят купувам разни неща за градината - или коледна украса, или голяма мартеница за вратата. Но това е за да им е на децата по-уютно, а и защото съм такава, харесва ми. Не за да направя впчюечатление на госпожите.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 558
Не съм плащала. Отношението към децата ми винаги е било добро. Дори още ми е мъчно за яслата на по-голямата. Не мисля, че това е решението. По-добре поговори с персонала на новото ДЗ за нещата, които е преживяло детето ти в предишното. Може би ще приложат по-различен подход към него, за да го предразположат. При всички случаи ти желая успех  Peace!

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Само за подобна безумна практика не бях чувала  Sick

И през ум не би ми минало да плащам за това.

# 20
  • Мнения: 1 240
Не съм плащала и никога няма да го направя!

# 21
  • Мнения: 284
И какъв кошмар е преживяло детето?
Не съм плащала и не бих!
Това им е работата.

# 22
  • Мнения: 3 695
Не съм плащала не бих. Абсурдно ми се струва.  Stop

# 23
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не плащам нищо повече от установената такса за ДГ. Госпожите са мили с детето ми и без това - просто са порфесионалисти. Peace

# 24
  • Мнения: 2 478

Но ми стана любопитно, какъв "истински кошмар в ДЯ" е изживяло детето...?

Ще ти отговоря за моето дете.И аз не знам какво провокира страха му,защото той не говори все още.Но знам,че сгреших с ДЯ.
Не очаквах този безумен страх и ужас в очите му.Не обвинявам персонала.Но ако знам,че те са виновни за толкова промененото неестествено поведение на детето,не само,че не бих им платила допълнително,ами и бих ги накарала многооо да съжаляват за проявата си на непрофесионализъм.

# 25
  • Мнения: 46 526
Не се плаща, говори се с персонала, с директорката, подава се жалба.

# 26
  • София
  • Мнения: 958
Не съм и никога не бих.

Цветя и бонбони за Рождество и 8 март, единствено. И то не букети, а саксия за групата.

Попадали сме на много добри и подготвени учители, които винаги са успявали да се справят без много драми с буйния ми син. За което винаги съм изразявала благодарността си. А в последната група, госпожата беше приготвила на децата персонален подарък за довиждане - напечатано  стихотворение на много интересна хартия и други неща.

Сега за малката отново попаднахме на чудесни учителки и персонал. Детето се адаптира за 2 месеца, въпреки, че не е от тези, които се дават лесно..... Simple Smile

# 27
  • Мнения: 636

Но ми стана любопитно, какъв "истински кошмар в ДЯ" е изживяло детето...?

Ще ти отговоря за моето дете.И аз не знам какво провокира страха му,защото той не говори все още.Но знам,че сгреших с ДЯ.
Не очаквах този безумен страх и ужас в очите му.Не обвинявам персонала.Но ако знам,че те са виновни за толкова промененото неестествено поведение на детето,не само,че не бих им платила допълнително,ами и бих ги накарала многооо да съжаляват за проявата си на непрофесионализъм.

Детето ти не е било готово за ясла, както и повечето деца, но много майки си затварят очите и казват, че ще свикне. Моето го пробвах за 3 дни на ясла и също видях този кошмар, затова го спряхме. Повечето деца изглеждаха измъчени ...

# 28
  • Мнения: 455
Не съм плащала, няма и да плащам. Доброто отношение идва отвътре, надали парите биха променили нещо трайно. Въпрос на късмет е да попаднеш да добра и сърдечна госпожа и лелка.

Иначе аз когато имам възможност и без да ме канят купувам разни неща за градината - или коледна украса, или голяма мартеница за вратата. Но това е за да им е на децата по-уютно, а и защото съм такава, харесва ми. Не за да направя впчюечатление на госпожите.
Peace
Никога по никакъв повод не ми е минавало през ум да плащам на някого в яслата или градината за да го гледа добре.

# 29
  • Мнения: 2 448
Не съм си и помисляла даже за подобно нещо. Нито някой ми е правил намек.

Общи условия

Активация на акаунт