Плащате ли на персонала в ДЯ/ДГ, за да са мили с детето ви?

  • 4 604
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 144
Никога не съм плащала на лелките или на възпитателките, ако групата е имала нужда от нещо сме събирали пари разбира се ,но заедно всички родители, но това е било в случай ,че градината не може да осигури средства, и не съм го правила заради някого , а за да бъде уютно на моето дете.

# 76
  • Мнения: 16
Леле аз съм в ШОК,как така пари ...ние ходим на ясла от една седмица и тя непрекъснато плаче,но не се бях сетила за това.Мислиш ли,че е редно това с парите????И моля те сподели за какъв ад става дума и какво се е случило с детето там?Какво им правят,че така се чувства????Оф извинявай,но разбери ме ,че направо ме шокира с тая тема нали ти казвам,че и ние сме от скоро там и ми е интересно всичко свързано с това Hug
        Мисля, че е нормално детето да плаче в началото, то по един или друг начин ще изстрада раздялата си с родителите и близките си. Но ако там го посрещнат мили и дружелюбни хора, мъката на детето ще се преодолее по-лесно.
        Не мисля, че е нормално това с плащането. Пуснах темата за да разбера дали това е практика и дали се очаква от родителите именно това ... 
        За това, което изживя детето ми и ние като родители покрай него не бих искала да говоря. Всичко, което се случваше там, не бих могла да докажа (по обективни причини), а това което не може да се докаже е ....... клевета. Не искам да се връщам назад във времето и лошиет спомени. Пожелавам успех на тези, които тепърва ще минат по този път.

     За мен е важно, че имах възможност и изведох детето си от агресивната среда, в която попадна. Жалко за дечицата и родителите, които нямат финансовата възможност да останат в къщи и да си гледат детето, докато му осигурят по-спокойна атмосфера.

Да са ни здрави и спокойни дечицата!
СВЕТЛИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ!

# 77
  • Мнения: 2 110
Не, не плащам и не съм плащала !

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 5 734
Точно никога ще им платя.

# 79
Aвторката,едва ли е възможно при 20 деца,твоето да е с най-големи грижи.Наясно ли си,че двама човека персонал няма как да гушкат и успокояват всяко едно ревящо дете.Ами другите деца какво да правят през това време.Такива родители,като теб предварително предубедени непомагат по никакъв начин нито на детето си,нито на персонала.Ако толкова държиш детето ти да е с персонално внимание наеми жена,която да се грижи за него.Относно гърнетата това не е концерт по желание,едното ревяло,другото му се спяло и т.н...Има си правила и на обществени места и те  се спазват от всички.Навици се формират първите седем години.

# 80
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Не бих платила . Винаги в един конфликт има две страни , колкото са виновни родителите за поведението на детето , толкова и възпитателите в ДЗ . Има и добри възпитатели има и такива които  не са . Учителството е призвание, а не професия.
Много често търсим вината  първо в друг, а след това в нас самите.

# 81
  • Мнения: 1 586
Не плащам и смятам,че никой не трябва да го прави! Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 2 296
Не плащам и смятам,че никой не трябва да го прави! Peace
Peace

# 83
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не съм плащала, а и не съм чула от познати и приятели някой да го прави.

# 84
  • град Русе
  • Мнения: 78
Това си е чисто безумие. Направо съм изумена и аз, че има родители, които БИХА го направили. И накрая се оказва, че цялата ни държава е корумпирна, но по чия вина?!... Не става въпрос за нещо друго, а за ДЕЦА!!!

# 85
  • Мнения: 2 803
Не, не плащам и не съм плащала !

 Peace Точно така. Естествено в знак на уважение сме им носили цветя и почерпка.

# 86
  • София
  • Мнения: 3 249
Ако днес платиш, но другия месец не го направиш, защото са те съкратили или ти бавят заплатата? Тогава какво ще се случи с детето ти? А с всички останали деца? Всичко ли ще купуваме? Отношение, поведение, задължение?

 Sad

# 87
Тези, които плащат за такова нещо, са пълни безумци и правят зверски лоша услуга на децата си.

# 88
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Тези, които плащат за такова нещо, са пълни безумци и правят зверски лоша услуга на децата си.

Така е. и отглеждат деца, които след време ще станат същите- ще си мислят, че всичко се купува с пари...

# 89
  • Мнения: 413
ako започнеш да плащаш от сега, ще продължиш и в училище, после в университета, лекарите, полицаите... така корумпираш и ти без да искаш. Ако си решила да плащаш запиши си детето в частна детска градина - поне ще ти издават фактура и ще можеш да изискваш повече, а и няма да корумпираш... не искам да звучи гадно   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт