Лексикон за кърмачки:

  • 8 125
  • 173
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 508
1.Как родихте?(секцио или нормално) - секцио
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? - Не дохранвам, кърмата/коластрата му стигаше.
3.На поискване или на определен час? - Даже го будя на 2.5 часа.
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? - По едно време бях започнала само от едната, но кърмата намаля, така че се върнах пак на двете. Гледам обаче максимално дълго да седи на едната.
5.До кой месец кърмихте нощем? - Смятам да продължа, докато сам не се откаже.
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? - ОВЕСЕНИ ЯДКИ. Направо преливам от тях. Simple Smile
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? - Много вода - 2-3 литра.
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? - Малко повече от нормалното, ама той е много дълъг.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? - Засега не, стискайте палци. Praynig
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? - B-C
12.Съвет към бъдещите кърмачки? - Много са. Четете за всичко.

# 121
  • Мнения: 387
1.Как родихте?(секцио или нормално) Нормално
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? Изцяло на кърма
3.На поискване или на определен час? На поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? Предимно от едната
5.До кой месец кърмихте нощем? Все още кърмя(на три месеца)
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? Сок от моркови, ядки
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? 2.5л
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? Нормално
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? Засега не е
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? Надявам се поне до 2г.
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Четете повече и Кърмете навсякъде
13.Кога,как и с каква храна захранихте? Ще захраня при навършени 6месеца с пюрета и каши

# 122
  • Мнения: 2 090
1.Как родихте?(секцио или нормално).Секцио,и двата пъти
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?Не дохранвам/Достатъчна е
3.На поискване или на определен час?На определен час
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?От едната
5.До кой месец кърмихте нощем?За първото дете не помня,второто си го кърмя нощем
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?Не съм забелязала определени храни да влияят
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително?Да,защото изпитвам голяма жажда Grinning,около 2л
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?Първото дете-малко повече,второто-засега нормално
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)?Не
10.До каква възраст на мъниците кърмихте?Първото дете-6 месеца
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint75Д Crazy
12.Съвет към бъдещите кърмачки?Не се чувствам толкова веща,чак да давам съвети.Единственото от което се опарих първият път е цеденето на гърдите до дупка,и влизането в един омагьосан кръг-кърмене,цедене,впоследствие свръхлактация,напрегнати гърди,запушвания... Whistling
13.Кога,как и с каква храна захранихте?Зеленчуково пюре,преди 6-я месец





# 123
  • Мнения: 336
1.Как родихте?(секцио или нормално)  Нормално.
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? Не се е налагало дохранване.
3.На поискване или на определен час? На поискване.
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? От едната.
5.До кой месец кърмихте нощем? До 14 месеца. Embarassed
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? Жито.
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? В самото начало изпивах около 3-4 л течности. С течение на времето самият ми организъм нямаше вече такава необходимост от такова количество.
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? Нормално.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? През зимния сезон да.
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? Все още кърмя.
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint 85 см.
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Наслаждавайте се на това безценно преживяване!
13.Кога,как и с каква храна захранихте? Около 4,5 м плодово пюре.

# 124
  • Мнения: 166
1.Как родихте?(секцио или нормално) - Нормално.
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?- Изцяло кърмих, без дохранване. Достатъчна беше.
3.На поискване или на определен час? - На поискване.
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? - Обикновено от едната, но се случваше и от двете понякога.
5.До кой месец кърмихте нощем? - До една годинка.
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? - Не съм забелязала конкретни такива.
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? - Винаги съм пиела поне по два литра на ден, не се промених и докато кърмех.
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? - Нормално, но по-скоро към долната граница.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? - Не.
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? - До една годинка, но ако имах възможност щях да я кърмя поне още половин.
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? - В - С, никога не съм знаела точно  Embarassed
12.Съвет към бъдещите кърмачки? - Да бъдат по-упорити и да се водят по децата си. И да знаят, че това е едно наистина прекрасно изживяване.
13.Кога,как и с каква храна захранихте? - На почти пет навършени месеца с плодово пюре.

# 125
  • Мнения: 280
1.Как родихте?(секцио или нормално) напълно нормално, без каквито и да е упойки и без нито един шев Peace
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? изцяло на кърма, дори и вода не пие. Явно е достатъчна  Wink
3.На поискване или на определен час? На  поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? различно, предимно вечер предлагам и двете  bombs
5.До кой месец кърмихте нощем? Към 3-4 месец намалихме нощното хранене на 1, сега пак ядем по няколко пъти, НО по-скоро за успокоение, не от глад. Докога.....докато иска
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? Житото, може би Rolling Eyes
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? Не, повече от обикновено - около 2 л
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? Нормално, първите 3 месеца чакваше по 1+ , последните по 0,600 кг
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? Засега не е, дано и не се разболява  Praynig
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? Надявам се да кърмя поне до 1,5 год fingerscrossed
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите?  В-С, но почти не пораснаха  Crossing Arms
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Бъдете упорити  Hug
13.Кога,как и с каква храна захранихте?
  Захранвам бавно, започнахме на 5м и 5дена с лъжичка ранни моркови на Хип

# 126
  • Мнения: 3 164
1.Как родихте?(секцио или нормално)-секцио с пълна анестезия

2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?-не, кърмата ми беше в излишък

3.На поискване или на определен час?-винаги на поискване

4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?-пъво от по-напрегнатата и после от другата малко

5.До кой месец кърмихте нощем?-винаги

6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?-кисело мляко

7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително?-не

8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?-повече

9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)?-не

10.До каква възраст на мъниците кърмихте?-до 3г4м


11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? :-чашка Д

12.Съвет към бъдещите кърмачки?-да не се отказват от трудностите в началото-мъките си заслужават

13.Кога,как и с каква храна захранихте?- с някакво пюре към 5-6м.

# 127
  • Мнения: 94
1.Как родихте?(секцио или нормално) - Нормално, с епидурална упойка
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?- Не дохранвам, смятам, че ми е достатъчно
3.На поискване или на определен час?- На поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?- По-често от двете
5.До кой месец кърмихте нощем?- Все още два пъти на нощ /бебо е на 4м29дни/
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?- Не съм забелязала
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително?- Старая се поне 1 литър
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?- В норма, по-близо до долната граница
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? - За сега не /слава богу!/
10.До каква възраст на мъниците кърмихте?- Надявам се възможно най-дълго Simple Smile
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? - Винаги съм имала големи гърди Wink
12.Съвет към бъдещите кърмачки?- Да вярват в собствените си убеждения, на инстиктите си и най-вече да следват своето бебче. Също така, трябва да знаят, че тук във форума могат да открият информацията, която ги интересува и да разчитат на пълна подкрепа относно кърменето и проблемите, които възниквато около него!
13.Кога,как и с каква храна захранихте?- Намеренията ми са да захраня след навършени 6 мес със зеленчуково пюре

# 128
  • Мнения: 398
1.Как родихте?(секцио или нормално) - Нормално
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? - Кърмене изцяло.
3.На поискване или на определен час? - На поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? - от едната
5.До кой месец кърмихте нощем? - почти до годинка- но така ми беше лесно да го приспя отново.
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? - ориз , лешници , чай "Бебезан." , бадеми.
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? - както обикновено
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? - повечко - след годинка се нормализира теглото
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? - не изобщо
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? - година и 5 месеца - за жалост той се отказа сам , а аз още имам кърма , но юнакът тръгна на ясла и каза Край.
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint - ми , не знам Laughing - от магьосниците дето като дигнат ръце и хоп няма нищо.
12.Съвет към бъдещите кърмачки? - Кърмете , кърмете и пак кърмете.Със сигурност ще намерите поне една причина , която да ви убеди в плезността на кърменето.
13.Кога,как и с каква храна захранихте? - със заленчук - картоф към 6 месец.

# 129
  • Sofia
  • Мнения: 823
1.Как родихте?(секцио или нормално)Нормално
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?никога не съм дохранвала
3.На поискване или на определен час?в началото поради невежество под час, в последствие след изкарана кърмаческа стачка, на поискване.4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?в началото от едната, скоро след това от двете.
5.До кой месец кърмихте нощем?дори след годинката продължих с нощното кърмене, дори беше на почти  годиники, когато приключихме с нощното кърмене.
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?нямам подобни наблюдения.
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? пиех повече вода, на всяко кърмене по една чаша.
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?нормално.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)?след като тръгна на ясла, макар, че продължих с кърменето, боледуваше много често, но само през първата година докато ходеше на ясла.
10.До каква възраст на мъниците кърмихте?все още кърмя, макар и само сутрин и вечер, сега е на почти 5 г. и 6 месеца.
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? нормални.
12.Съвет към бъдещите кърмачки?да кърмят на поискване и да кърмят поне една година.
 13.Кога,как и с каква храна захранихте?започнах едва след навършени 6 месеца да захранвам с каши, после със зеленчукови пюрета и най-накрая с плодови. Дадох бульон от месо като беше на 11 месеца, а месо след годинката и то заешко.

# 130
  • Мнения: 92
1.Как родихте?(секцио или нормално)Секцио по спешност с пълна упойка

2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?Изцяло на кърма до към 10м, беше и напълно достатъчно.

3.На поискване или на определен час?на поискване

4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?До 7м от едната гърда, после от двете ако не й стигаше

5.До кой месец кърмихте нощем?Все още кърмя, понякога по често друг път само по 1 път

6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? нямам наблюдение

7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? нямам наблюдение

8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? Мисля че нормално, 1м - 1,200кг; 2м - 900гр. след това средно по 500гр

9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? Не, от зъбите само веднъж вдигна температура и веднъж се разсополиви, но с хомеопатия всичко мина без проблеми.

10.До каква възраст на мъниците кърмихте? скоро ще стане на 1год, и ще продължим така

11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Зависи от марката 75 чашка С или Д. В началото като кърмих главата на Лора беше колкото едната ми гърда Blush

12.Съвет към бъдещите кърмачки? Да кърмят на поискване и да се вслушват в бебето си.

13.Кога,как и с каква храна захранихте?Опитите започнаха с пюрета от 6м, но резултата беше по 1 лъжичка. Прояде с пръсти попари на 10м когато почна да не й стига кърмата. Laughing

# 131
  • София
  • Мнения: 2 121
1.Как родихте?(секцио или нормално)
Планово секцио

2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?
Изцяло кърмя, когато му е било недостатъчно сам си я е увеличавал

3.На поискване или на определен час?
На поискване - за глад, за жажда, за утеха, за заспиване... Grinning

4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?
Когато както дойде, докато се засити. В началото от двете.

5.До кой месец кърмихте нощем?
Спим заедно, цицата му е нон-стоп на разположение. Цока, когато и както му скимне  Heart Eyes

6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?
нямам наблюдение

7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително?
В началото веднага щом захапеше зърното ми, изпитвах неописуема нужда за глътка вода. На всяко кърмене съм изпивала по чаша вода, сега по-малко, но със сигурност повече от 2 литра

8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?
Нормално, първите месеци по 800-900 грама на месец

9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)?
Чукам на дърво, до сега нищо сериозно. Една хрема в първия месец (оправи се от самосебе си със физ. разтвор) и едно противно зло вирусче, лепнато от близко детенце преди месец. И в двата случая - само хрема

10.До каква възраст на мъниците кърмихте?
Преди да родя си мислех да кърмя до годинка, годинка и нещо...сега не съм сигурна. Нищо не може да се сравни с усещането на близост между нас, когато засуче. Мисля, че ще кърмя, докато и двамата имаме нужда от това.

11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите?
Преди C, сега D

12.Съвет към бъдещите кърмачки?
Да кърмят на поискване. Също така, да разберат, че детето не суче само от глад. Така ще отпаднат притеснениятая, вечно подклаждани от доброжелателни баби и педиатри, че кърмата не достига.

13.Кога,как и с каква храна захранихте?
Захраних на 5 месеца и 1 седмица със зеленчуково пюре. До тук почти 2 месеца, но количеството си остава половин бурканче на ХИПП. Не мисля да замествам хранене. То и няма как за сега...и без това яде 3 зелечука и 2-3 плода. Ще видим с месото как ще е.

# 132
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
1.Как родихте?(секцио или нормално)?
 Нормално.
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?
Не съм дохранвала никога.
3.На поискване или на определен час?
 На поискване, доста често.
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?
 Най-често от двете.
5.До кой месец кърмихте нощем?
Все още (7 м. 1/2) без изгледи за промяна.
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?
 Вода, повече течности като цяло. От храните нямам конкретни наблюдения.
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително?
 Над 2 литра на ден в началото, сега по-малко, но аз по принцип малко пия  Blush .
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?
Съвсем нормално - началото по 1,3кг, после около 600-800гр, после- 300-400гр на месец.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)?
Досега не е боледувал.
10.До каква възраст на мъниците кърмихте?
 Засега 7 м. 1/2, надявам се поне още 1,5 година  Peace
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Може би C чашка.
12.Съвет към бъдещите кърмачки?
 Внимавайте със съветите за кърмене и захранване на медицинските лица, както и на всякакви доброжелатели - баби, приятели и т.н.

# 133
  • Мнения: 256
1.Как родихте?(секцио или нормално)

Нормално


2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?

Не съм дохранвала

3.На поискване или на определен час?

Винаги на поискване

4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?

До към 5-ти месец от една гърда

5.До кой месец кърмихте нощем?

Все още се случва (на 11 месеца е синът ми)

6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?

Лешници, най-вече

7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително?

Много вода (4-5-6 литра на ден до 3-4 месец, вечепо 2-3л)

8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?

До Към 4-ти месец повече от нормалното, след това в норма


9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)?

Не, веднъж от настинка (все така да е!)


10.До каква възраст на мъниците кърмихте?

Надявам се да продължавам още


11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint

Преди или след кърмене Simple Smile))))) След се събирам в сутиен 70 А  Laughing преди в 75 Д

12.Съвет към бъдещите кърмачки?

Пийте повече течности и слушайте детето, то знае какво иска!


13.Кога,как и с каква храна захранихте?

Захраних с плодови пюрета в края на 5-ти месец, заради започнало трудно изхождане.



# 134
  • Мнения: 518
1.Как родихте?(секцио или нормално)
Секцио
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?
Само първите дни имах проблем,но от незнание, не от липса на кърма. когато се прибрахме у дома нещата се нормализираха с много търпение, постоянство и упоритос от моя страна и доста четене и ровене в кърмаческата библиотека
3.На поискване или на определен час?
на поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?
първо от 1-та до дупка, после ако не и стигне втората предлагам
5.До кой месец кърмихте нощем?
все още кърмя нощем,малката  на  година и 8 месеца
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?
не съм забелязвала храна да има ефект при мен.
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително?
Приемах ормалното за  мен количество- около 2л
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?
нормално мисля - в първите месеци по килограм на месец
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)?
не е боледувала сериозна,до сега не съм давала антибиотик никакъв;имала е дребни неразположения няколко - като настинка напр. и 1 лятна диария
10.До каква възраст на мъниците кърмихте?
продължавам да кърмя
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint
нормален, по скоро малък.Всъщност по край бременността и след това качих 1 номер на сутиените си
12.Съвет към бъдещите кърмачки?
Да намерят успешно кърмила мама,която да им помогне- по ценно от опита няма. Никой не може да покаже и да каже това,което 1 кърмачка знае. И да вярват в себе си и в бебето си -  то е най-точния барометър какво се случва с кърменето. Грижливо да си подберат педиатъра,за да не се оплескат нещата както при мен например...Да не се отказват въпреки трудностите - кърменето е нещо уникално и неповторимо в контакта с бебето особено,когато поотрасне. За ползите от кърменето - няма да пиша романи......
13.Кога,как и с каква храна захранихте?
на пет месеца и половина с оризова каша.

Общи условия

Активация на акаунт