Лексикон за кърмачки:

  • 8 103
  • 173
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 488
1.Как родихте?(секцио или нормално) Нормално
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? Дохранвах за известен период в началото за около 2 месеца
3.На поискване или на определен час? На поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? Различно, ако и стига от едната, добре, ако не, давам и другата
5.До кой месец кърмихте нощем? Все още кърмя нощем, 6м и половина
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? Може би овесени храни
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? Да, повече от обикновено. колкото ми се пие, толкова
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? Нормално
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? Не е боледувала, с изключение на 2 леки настинки
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? На 6м и 1/2 е в момента, още кърмя
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint Бяха В, сега са размер С
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Кърменето трябва да бъде удоволствие , а не бреме. Бъдете спокойни, така и бебето ще е спокойно.
13.Кога,как и с каква храна захранихте? На 5м, с оризова каша.

# 16
  • Мнения: 9 814
1.Как родихте?(секцио или нормално)-нормално
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?-не съм дохранвала
3.На поискване или на определен час?-през деня в определен час, през нощта на поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?- от едната гърда на едно хранене
5.До кой месец кърмихте нощем?-до 8-мия месец
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?-не съм обърнала внимание
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително?-приемах нормално за мен количество течности- около 2 литра
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?-нормално; първият месец 880 гр.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)?-не е боледувала
10.До каква възраст на мъниците кърмихте?-година без малко
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите?- средни
12.Съвет към бъдещите кърмачки?-не се отказвайте, кърменето е едно от най-добрите неща, които може да направите за малкото си бебе
13.Кога,как и с каква храна захранихте?-на четири навършени месеца с плодове пюре

# 17
  • Мнения: 149
1.Как родихте?(секцио или нормално) - нормално, без упойка
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? - Никога не е опитвал АМ
3.На поискване или на определен час? - на поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? - от едната, но е имало и случай и от двете; бебешока си показва Wink
5.До кой месец кърмихте нощем? - Все още кърмя нощем /7м./
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? - сурови ядки; чай за лактация; лук; бира Mr. Green
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? - около 3л. дневно, но аз и преди си пиех по толкова
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? - първите три месеца над кило; после по 500гр. прибл.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? - досега само веднъж е бил хремав; АБ не съм давала
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? - все още го кърмя и дано дълго време да е така   
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? - преди да забременея размер С, в края на бременността и началото на кърменето - размер Д Rolling Eyes сега - пак размер С
12.Съвет към бъдещите кърмачки? - Четете много, питайте опитни мами и слушайте майчинския си инстинкт!
13.Кога,как и с каква храна захранихте? - 5м. 15д. домашно пюре от тиква

# 18
  • София
  • Мнения: 12 159
1.Как родихте? Секцио по спешност
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? Беше изцяло на кърма.
3.На поискване или на определен час? На поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? Бебето беше недоносено и давах изцедена кърма. Изцеждах и двете гърди за всяко хранене.
5.До кой месец кърмихте нощем? До 7-ми
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? Овесени ядки, сурови бадеми и лешници, супи
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? Около 2 литра, но не съм следила специално.
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? наддаваше повече, което беше много добре, защото се роди 2400 и в родилното отслабна до 2200.9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? не е боледувал нито веднъж.
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? 10 месеца
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? средни
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Преди да родите прочетете Библиотеката и си намерете добър педиатър подкрепящ кърменето и следящ новостите в областта.
13.Кога,как и с каква храна захранихте? На шест навършени месеца с безмлечна оризова каша.

# 19
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 485
С голямата ми дъщеря преди 9г. , без никаква странична информация на 22г.1.Как родихте?(секцио или нормално) Нормално, без епизотомия
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? Кърмих изцяло 45 дни после дохранвах3.На поискване или на определен час? На определен час , така казаха в болницата, без нощно хранене
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? Редувах ги
5.До кой месец кърмихте нощем? Само първите 20 дни, тя после спря да се буди
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? Не съм забелязала7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? Да, около 2 литра - кис.мляко, вода /незнаех за съществуването на лактогония чай/
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? Повече от нормалното
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? Не но и после не10.До каква възраст на мъниците кърмихте? До 45дни и после до 3 месец смесено
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? 75В
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Не се отказвайте още в началото, просто трябва да сте по-упорити
13.Кога,как и с каква храна захранихте? На 45 дни със сок от ябълка и морков, така каза педиатърката

Сега със сина ми на 32г., след купища прочетена информация, предимно в интеренет:
1.Как родихте?(секцио или нормално) Секцио по спешност, 5дни след термин
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? Само кърма, Достатъчна е
3.На поискване или на определен час? В началото на поискване, след 5-тия месец на около 3часа, ама защото той така иска.
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? В началото ги редувах, сега и от двете.5.До кой месец кърмихте нощем? Все още кърмя нощем, поне по веднъж, понякога и повече
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?Овесените ядки, орехите, тестяното
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? Да много, основно лактогонен чай на семена
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? Повече
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? Не
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? Още кърмя
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? в момента 75В
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Не се оставяйте на некомпетентните лекари да ви убедят че е нужно да захранвате. Намерете си лекар, който да е на ти с кърменето.
13.Кога,как и с каква храна захранихте? На 6месеца, без 5дни, с картофено пюре домашно приготвено , 6 дни по 2-3лъжички.

# 20
  • Мнения: 666
1.Как родихте?(секцио или нормално)-нормално с епидурална упойка
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? - за сега малката е изцяло на кърма и не се оплаквам за количеството и ...даже поизцеждам от време на време
3.На поискване или на определен час? - храня я на поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? - по принцип и давам само от едната,но ако не и стигне предлагам и другата
5.До кой месец кърмихте нощем? - Laughingрано е да се каже
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? - може би прясното мляко
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? - незнам дали е от това,че кърмя обаче на ден пия сигурно по 4-5л вода..преди не беше така
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? - сега на 10 сме на 2 консултация, но на първата(на 20-я ден)беше качила 640гр.Мисля че е нормално newsm78
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? - рано е още да се каже,ДАНО не Praynig
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? - може би ще отговоря след 8-9мес(поне така съм запланувала) Wink
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint - по-големи от преди bombs
12.Съвет към бъдещите кърмачки? - не се отказвайте да кърмите бебчето докато то само вече не проявява интерес Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 95
1.Как родихте?(секцио или нормално) - секцио с епидурална упойка и после с епидурален катетър-24 часа анестезия
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?-предостатъчна-за две Rolling Eyes
3.На поискване или на определен час?-пробвах на час ама разбрах че ще е на поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?-от едната ако плаче и иска още давам и другата
5.До кой месец кърмихте нощем?в третия сам започна да не се буди
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?-нямам наблюдения
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? -в началото не защото имах прекалено много кърма и ми казаха да намаля течностите, после след регулиране на кърмата гледам поне 2,5л на ден
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?-около 750гр на месец и поне 3 см
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)?-засега не
10.До каква възраст на мъниците кърмихте?-все още се кърмим, караме 5 месец
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? -чашка Д, преди бременността С
12.Съвет към бъдещите кърмачки?-не се плашете ако имате някакви проблеми в началото-всичко се регулира, дори и 40-градусовата температура Wink
13.Кога,как и с каква храна захранихте?-смятам сега в края на 5 месец и с тиква.
Успех на всички

# 22
  • Мнения: 344
1999г.
1.Как родихте?(секцио или нормално) Нормално, с епизиотомии и всякакви екстри...
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? Имах много кърма, но бебето не искаше да захапе. Мед.персонал на място не можа да ми помогне - казаха, че имал къса юздичка.
3.На поискване или на определен час? След като се прибрахме, на поискване.
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? Редувах ги.
5.До кой месец кърмихте нощем? До към третия - мина на АМ и спра да се буди нощем.
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? Не ми е правило впечатление.
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? Да, около 2 литра - сокове, пр.мляко.
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? Повече от нормалното.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? Не.
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? Два месеца и половина. "Спря" ми кърмата.
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Средни.
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Не се отказвайте, изчетете библиотеката и се подгответе добре дори и само теоретично. Кърменето трябва да е първият естествен избор на всяка майка. Кърмете на всякъде и колкото искате. Когато родих първия ми син видях за първи път кърмеща жена в родилното ooooh! Но напоследък виждам кърмещи все по-често по градинките Heart Eyes
13.Кога,как и с каква храна захранихте? На 45 дни със сок от ябълка, по съвет на педиатърката.
***
2008г.
1.Как родихте?(секцио или нормално) Секцио по желание.
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? До сега е изключително кърмен и е напълно достатъчна към момента.
3.На поискване или на определен час? На поискване.
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? От едната, понякога вечер давам и двете.
5.До кой месец кърмихте нощем? Все още кърмя нощем, спим заедно и не знам точно колко пъти суче.
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?Лактогонен чай, бира, сурови бадеми и орехи.
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? Старая се поне 2л на ден да пия.
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? По 1.5-2кг първите месеци.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? За сега не, надявам се и в бъдеще.
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? Още кърмя, надявам се да продължим така мноооого дълго - на почти пет месеца е сега.
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Средни.
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Същия.
13.Кога,как и с каква храна захранихте? Още не съм.

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 21:50 от sophiepp

# 23
  • Мнения: 2 818
2007
1.Как родихте?(секцио или нормално) - нормално, във вода
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? - не съм дохранвала изобщо.
3.На поискване или на определен час? - на поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? - зависи, понякога едната, понякога двете, зависи от неговото желание
5.До кой месец кърмихте нощем? - все още кърмя и нощем (спейки обаче  Mr. Green ), човека е на 2г.
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? - нямам такива наблюдения... може би орехите...
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? - малко повече, към 2л, а в началото може и повече да са се събирали
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? - нормално
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? - не
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? - все още е кърмаче на две години
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint - в началото след раждането някъде 90С, сега 80Б
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Слушайте инстинкта си
13.Кога,как и с каква храна захранихте? след 6м уж, педагогически, но реално към 8мия прояви интерес към ябълки и хляб(домашен, като правенето на хляба му беше много интересно)


2003
1.Как родихте?(секцио или нормално) - нормално, с епизиотомия... гадно накратко
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? не съм дохранвала
3.На поискване или на определен час? режим, но не твърде строг
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? двете по 20 мин  Mr. Green  ooooh!
5.До кой месец кърмихте нощем? не помня  Embarassed
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? ....
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? ....
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? много добре
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? не
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? 6м
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? ...
12.Съвет към бъдещите кърмачки?
13.Кога,как и с каква храна захранихте? на 5м с морковено пюре, на 6м вече имаше заместено хранене с каша  Whistling

# 24
  • В събота
  • Мнения: 201
1.Как родихте? Секцио, обща анестезия
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? Изцяло я кърмех, не съм дохранвала. В началото не искаше да засуче от гърдата и цедях и давах кърма от шише, но благодарение на съветите в кърмаческия, желанието ми и упоритостта бебка засука на седмия ден
3.На поискване или на определен час? На поискване
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? От едната на хранене, имах достатъчно и добре се регулира
5.До кой месец кърмихте нощем? До края на първия месец, сама започна да спи по цяла нощ без събуждане; след петия месец пак започнахме с нощното сукане (че и до ден днешен Mr. Green ).
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? Миди.
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? Колкото и преди, не съм увеличавала специално течностите.
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? Нормално, както си пише в дебелите книги  Laughing.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? Изобщо (да чукна на дърво)
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? Още кърмя (в момента е на 10м15д)
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Преди да забременея - 75Б, сега - 80 ДД(Е)  Laughing
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Кърменето е най-естественото нещо на света. Освен това е и най-приятното изживяване с детето ви, което само в началото може да изживеете. Не го пропускайте!
13.Кога,как и с каква храна захранихте? Шестия месец, оризова каша, елдена каша, картоф и т.н.

# 25
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
1.Как родихте?(секцио или нормално) Родих близнаците си със секцио
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? Никога не съм дохранвала. Дори в един момент се оказа, че не могат да пият от шише с биберон, понеже не им бях давала нищо друго освен кърма до 6м.
3.На поискване или на определен час? Първите дни след като се прибрахме вкъщи се опитвах да спазвам някакви часове, даже си водех бележки в една тетрадка, но много бързо се отказах и оставих децата сами да определят интервалите
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? Понеже кърмех близнаци се наложи всеки да си има негова гърда и винаги да си суче само от нея, иначе се обърквах кога на кой коя съм дала  Mr. Green
5.До кой месец кърмихте нощем? Кърмих нощем докато децата показваха признаци на необходимост. Бяха на 1год и 5 месеца, когато без истерия се отказахме
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? Нямам наблюдения
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? Пила съм толкова течности, колкото ми се е искало. Не съм се насилвала
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? Не наддаваха много- първите 2-3 месеца по 800гр, а после по 200гр, но педиатърката ни беше доволна и не ме е карала да дохранвам.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? Не са боледували никога
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? Отбихме се на 1год и 7 месеца
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint Преди бяха доволно големи, но сега плачат за корекция- останаха само кожи, както казва баба ми Mr. Green
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Съветвам ги да са спокойни и уверени, че природата си знае работата и няма как да няма
13.Кога,как и с каква храна захранихте? Захраних на 6м със зеленчуково пюре на обяд.

# 26
  • Къде ли не
  • Мнения: 690
1.Как родихте? - Нормално с епизиотомия.
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? - Никога не е опитвал АМ.
3.На поискване или на определен час? - На поискване.
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? - Най - често от едната , но преди да заспи вечер се случва и от двете.
5.До кой месец кърмихте нощем? - Продължавам да кърмя нощем.
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? - Ядки, бира, овесени ядки, чай за кърмачки ( български ), но това беше до към шестия месец сега нямам наблюдения, защото все съм изсмукана максимално!
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? - В началото постоянно бях жадна и пиех окол 3 литра сега май съм намалила количеството.
8.Как наддаваха децата Ви?- Нормално.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? - Като цяло - не , но вирусчетата зачестиха през зимния сезон.
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? - Продължавам да кърмя.
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? - Преди - 75D, сега - 80 F Blush
12.Съвет към бъдещите кърмачки? - Прочетете материалите от кърмаческата библиотека, вслушвайте се в майчинският си инстинкт и търсете подкрепата и съветите на момичетата тук, ако има нужда!
13.Кога,как и с каква храна захранихте? На 6 месеца с пюре от морков.Всичко ставаше много бавно и до сега основното му препитание е кърмата.

# 27
  • Мнения: 11 006
1.Как родихте?(секцио или нормално)
Секцио, с епидурална упойка.

2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата?
Не съм дохранвала, не беше нужно.

3.На поискване или на определен час?
Първите 2 седмици се стараех паузите да не са по-дълги от 3 часа. Оттогава досега само на поискване.

4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?
Основно от едната, но давах малко и от другата. Ако следващото кърмене се падаше да е по-рано от 3 часа, давах по същия начин. При кърмене след 3 и повече часа разменях.

5.До кой месец кърмихте нощем?
До 2-тия, след това дъщеря ми сама спря да се буди нощем.

6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви?
Не съм забелязала храни и течности да влияят на кърмата ми.

7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително?
Не. В интерес на истината приемам малко течности и много кафе.

8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?
Нормално. Първите 2 месеца с по 1.100 кг, след това с около 300-400 г.

9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)?
Не, детето ми само веднъж е било с висока Т, която свалихме само с Панадол. Никога не е пила АБ и не е боледувала от нещо сериозно.

10.До каква възраст на мъниците кърмихте?
В момента дъщеря ми е на 1.11 г., още я кърмя.

11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint
Малки Mr. Green

12.Съвет към бъдещите кърмачки?
Спокойствие и увереност в собствените им възможности.

13.Кога,как и с каква храна захранихте?
Захраних на 6 навършени месеца, с пюре от морков на Hipp.

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 23:36 от Linofrina

# 28
  • Мнения: 3 638
1.Как родихте?(секцио или нормално) - Близнаци, нормално
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? Опитвах се да дохранвам малко само едната първите дни, защото спадна на тегло /роди се с вакуум и може би се чувстваше малко некомфортно/
3.На поискване или на определен час? На поискване и по мое искане - събудеше ли се едната, будех и другата, за да не им се разминават много храненията.
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене? Винаги само от една, сменях гърдите на всяко хранене.
5.До кой месец кърмихте нощем? Някъде до шестия, но само едно нощно хранене обикновено.
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? Супа, бира /с много ниско съдържание на алкохол, тук има една специална/.
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? Не мога да кажа точно колко, но ожаднявах много по време на кърмене и изпивах почти по половин литър вода всеки път.
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)? Нормално, по-скоро в ниската част на графиката за растежа.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)? Не. Досега са били болни сериозно само веднъж - изкараха един вирус с разстройство.
10.До каква възраст на мъниците кърмихте? Все още кърмя - годинка и почти 7м.
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? 75С, стигнах до F първите месеци, сега гърдите ми са почти като преди.
12.Съвет към бъдещите кърмачки? Информирайте се много преди раждането и следвайте инстинктите си и никога не се съмнявайте в себе си. Човечеството е оцеляло през вековете само с майчино мляко! Дойките са кърмели до 6 деца, така че вие ще успеете с едно, две или три!
13.Кога,как и с каква храна захранихте? На 6 навършени месеца - с морков и после броколи. Вид педагогическо захранване, ядат всичко сами и дъвчат от самото начало. Не съм правила пюрета.

# 29
  • Мнения: 405
1.Как родихте?(секцио или нормално) секцио по спе6ност със спинална упойка
2.Дохранвате(хте) ли или кърмите изцяло?Достатъчна ли Ви е кърмата? До 6 навър6ени месеца кърмех изцяло. В момента дъ6теря ми е на 15 месеца и все о6те я кърмя 4есто.
3.На поискване или на определен час?На поискване и до ден дне6ен.
4.От едната гърда ли кърмите или от двете на едно хранене?През първите месеци от двете, после от едната и от около 6 месеца отново от двете.
5.До кой месец кърмихте нощем?Все о6те кърмя но6тем. Ние си имаме голямо семейно легло, така 4е това не никакъв проблем.
6.Кои храни сте забелязали,че увеличават кърмата Ви? Не съм забеляала подобно не6то. Когато кърмя, кърма има.
7.Приемахте ли повече течности?Колко приблизително? Пия тогава когато съм жадна.
8.Как наддаваха децата Ви?(нормално,малко,повече)?Нормално.
9.Докато кърмихте боледуваха ли често (децата Ви)?Не.
10.До каква възраст на мъниците кърмихте?Все о6те кърмя.
11.Въпрос пожелание:Размер на гърдите? Outta Joint 85F Crazy
12.Съвет към бъдещите кърмачки?Информирайте се добре о6те по време на бременността, за да не станете жертва на некомпетентни съвети.
13.Кога,как и с каква храна захранихте?След навър6ен 6-ти месец. Педагоги4ески.

Общи условия

Активация на акаунт