Икебани в дома-как и с какво!

  • 14 790
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Аз също ще се запиша да следя темата защото е интересна.

# 16
  • Мнения: 243
аааа момичета нещо не сте активни Sad аз направих още няколко снимки днес на част от великденско-пролетната окраса,хайде покажете вашите красоти  Hug




това ми е подарено така Simple Smile:




това ми е любимото петелче:


# 17
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
 Hug Hug
много са ти хубави украсите
само малко сме го закъсали откъм време че великденските благотворителни базари
чукат на вратата, но скоро ще се поправим  Peace

# 18
  • Мнения: 243
Много големи надценки им слагат по магазините и подобни базари,аз ходя в складове да си купувам дрънкулки ако можеш да си намериш нещо подобно ще е по-добре!Antom виждам че и ти си от пловдив,ако искаш ще ти обесня къде ходя

# 19
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
информация никога не отказвам да получа   bouquet

# 20
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Вчера си позволих да внеса малко слънце в къщи
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=328268&pid=11152146

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 647
уау, страхотно е това с нарцисите - останаха ми очите в него  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 30
край на редакциите, ще пиша  Wink
водата я сипвам след като нареда цветята, а
когато съда който ползвам е с по голям диаметър и позволява
слагам и топче пластелин за висока свещ / не много било до цветята/
натискам свеща на топчето и така се закрепва
най накрая сипвам водата, за да скрия пластелина понякога слагам цветни камъчета
ако скоро правя, ще пусна снимка
успех на творящите  Peace

извинявам се за невежеството но аз не разбрах къде точно слагате пластелина и ползвате ли гъба пиефлора

# 23
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
голо записче,че да ви гледя какво творите.  bouquet

# 24
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
ами как да разбереш vania_555 като тъпичко съм го написала  Mr. Green
значи слагам пластелина на дъното на съда в края който смятам да ползвам за нареждане на цветята
после отгоре поставям кензана /металния игленик/ и натискам, така той се залепя и не шава много
след това нареждам цветята/ ако искам да сложа и свещ пак поставям пластелинчето на дъното и
притискам отгоре свеща така че да се залепи и сипвам водата , дано да съм го написала по човешки/
гъба пиефлора ползвам в по високи съдове с по-тесни гърла, защото в тях цветята няма как да се килнат
ако са по тежки в единия край
не съм пробвала да лепя за дъното гъба, но и мисля че няма да се получи, защото структурата и една такава
лесно ронлива ...
  bouquet

# 25
  • Мнения: 243
antom много ми харесва плетената гъсочка,много е сладка!
и малко извън темата,видях снимките бутилчици,предполагам че са твое творение много ми харесват,писала ли си някъде по подробно за тях,ако може да ми дадеш линк да прочета, мерси предварително   bouquet

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 22:07 от Лиленце

# 26
  • Мнения: 30
ами как да разбереш vania_555 като тъпичко съм го написала  Mr. Green
значи слагам пластелина на дъното на съда в края който смятам да ползвам за нареждане на цветята
после отгоре поставям кензана /металния игленик/ и натискам, така той се залепя и не шава много
след това нареждам цветята/ ако искам да сложа и свещ пак поставям пластелинчето на дъното и
притискам отгоре свеща така че да се залепи и сипвам водата , дано да съм го написала по човешки/
гъба пиефлора ползвам в по високи съдове с по-тесни гърла, защото в тях цветята няма как да се килнат
ако са по тежки в единия край
не съм пробвала да лепя за дъното гъба, но и мисля че няма да се получи, защото структурата и една такава
лесно ронлива ...
  bouquet
да сега наистина ми стана ясно, само имам още едно въпросче-тази кенанза от къде я купувате , то в нашият малък град едва ли ще мога лесно да намеря но все пак да знам къде да търся Confused

забравих да спомена че преди време аз ползвах един керамичен таралеж с дупки , беше за химикали и моливи , но успешно закрепях на него цветята, съжелявам че не мога да изпратя снимка защото вече не е  в къщи, аранжирах го със сухи цветя и го дадох на майка ми-май ще трябва да си го взема обратно Joy

# 27
  • пловдив
  • Мнения: 2 364
Лиленце радвам се че бутилките са ти харесали, рисувам ги за благотворителните базари
до преди 5 месеца и четка не бях хващала, но ме увлече. В началото започнах да рисувам с лак за нокти  Joy
но открих темата в хоби и момичетата ми дадоха страхотни съвети /ако знаеш и как рисуват
ааааааах  smile3544 и никога не отказват помощ  omm
виж тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=322190.75
 Flowers Rose
днес се натъкнах на този албум и много ми хареса
http://www.ikebanabyjunko.co.uk/junko_photo_gallery.htm

# 28
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
ного красиви неща видях.
Ето сега ще цъфнат пролетните цветя и ще може да се твори .
Пък и за Великден ще е хубаво-тематична украса-Великденска икебана.

# 29
  • Мнения: 1 732
здравейте момичета!и аз да се запиша във вашата тема,че много харесвам такива красоти.вкъщи експериментирам със сухи цветя,свещи и разни дребни нещица.а това си го купих от кауфланд-http://www.snimka.bg/album.php?album_id=337058&pid=11104849, а това онзи ден от била-http://www.snimka.bg/album.php?album_id=337058&pid=11154369.много си падам по тези дреболии.

Общи условия

Активация на акаунт