Първокласници (n-та тема)

  • 30 342
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 716
Семирамида - направо започвайте да действате срещу въпросния "баровец"
Направете подписка и опишете страховете, сблъсъците на няколко деца с въпросното момче.
Вероятно трябва да се подведат под отговорност родителите. Които сигурно просто ще си грабнат отрочето и ще го отведат да тормози други деца.

Ние ще имаме празник на буквите. Обаче кога, къде.... нищо не се знае. Снощи ме пита "мамо да попитам ли кога ще е?"  ooooh!

# 76
  • София
  • Мнения: 39 884
Знаток да отложим кафето? След малко ще ходя да взимам кръвните изследвания на Деяна. Ако не е скарлатина... може и да пием кафе Simple Smile

# 77
  • София
  • Мнения: 747
При нас също имаше такова дете,на всички оплаквания от родители,майката казваше:"Ами,какво да направя,палав е като всяко дете" #Crazy,а той биеше всички първолаци на ред,защото е с една глава по-висок и с 10кг по-тежък.Една майка ходила при директорката,тя казал да направим подписка,това било единствения начин,та, стана!!!Детето е изключено от нашето училище,сега ще го преместят на друго място,където предполагам пак същите проблеми ще има Confused
Нашият празник на буквите беше миналия петък,дали пък не са много бързи newsm78.Вече имат домашни от Читанката,преписват текстове.Нашата учителка,накарала всички деца да научат на изуст "Аз съм българче",Оги го е научил перфектно,като ми го рецитира,чак се просълзих Blush,като я питах защо го учат,празник ли ще има,тя каза:"Не,просто според мен,всеки българин трябва да знае това стихотворение".От което естествено се почуствах глупаво,че съм попитала Laughing

# 78
  • Мнения: 2 716
AnMary  времето е наше  Laughing А скарлатината повтаря, така че ще ви чакаме да се излекувате.

елказелка  нормално ви е темпото. Ние сме много бавни. Помните ли, че правихме парк 2 седмици след вас.

# 79
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 359
Здравейте! Да не ме забравите пиша, не че има нещо ново при нас  Mr. Green

Нашия Празник на буквите бше на 06.03, както писах. Имали разни състезания, свързани с буквите и нашия клас се е справил чудесно, доста награди са отнесли. И нашите вече са на Читанката и учиха "Аз съм българче". Отделно имат тетрадки към Читанката, където пишат заглавие+автор на даденото произведение. Г-жата задава въпроси, те отговарят и после рисуват в тетрадката нещото, което най-много ги е впечатлило от текста. Учиха и "Родна стряха", но не знам дали не беше от Буквара още.... newsm78 ....едва ли.

На 20.03 ще имат концерт с в залата на ВИАС. То са покани, то са чудеса.

А мен треска ме тресе-от 01.04 съм на работа. Толкова си ми е добре в къщи.....

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 14:49 от Гита Ог

# 80
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 379
И на 20-ти няма да учат, ангажимента е само да ги заведем от Младост до ВИАС и обратно в най-натовареното движение. Аз съм в чуденка дали ще мога да го заведа изобщо, за да участва.

# 81
  • Мнения: 505
Здравейте  Hug
Нашият празник на буквите ще е на 26.03 в класната стая. За след това сме ангажирали едно заведение до училището, в което ще бъдем само родителите и децата от класа. Ще поръчаме торта - буквар, за всяко дете ще има по една книжка подарък, ще има и томбола с награди за всеки и естествено нещо за пийване и хапване.
В събота ще ги водят на кино, но който не иска да ходи може да си остане в училище, където ще има дежурен учител. Познайте моята щерка, какво избра  Joy

# 82
  • София,
  • Мнения: 4 267
Нашият празник на буквите е бил вчера, ама така и неразбрахме какво точно е било, имало е състезания между класовете, раздали са награди, ама ние обсъждахме родителската среща и за празника направо си забравихме. Днес са ги снимали с тоги  Mr. Green

# 83
  • София
  • Мнения: 39 884
Май няма скарлатина. Кръвните изследвания са добри. В събота спирам Биопарокса и в четвъртък педиатърката ще й вземе гърлен секрет. Гърдите са чисти, няма обрив, няма надути лимфни възли. Гърлото не я боли.

# 84
  • Мнения: 3 886
и ние сме на биопарокс но сме с ангина от сега почваме да дигаме Т #Cussing out #Cussing out

# 85
  • Мнения: 2 716
Дано в Неделя не вали  Praynig

Галя е почти сигурна, че тържеството е на 19-ти и мисли, че ще е в клас.
Госпожата (от занималнята) днес си оставила кубетите на бюрото и някое от децата й ги взело. Отворили ги и се почерпили. И госпожата направила скандал кой ги е пипал.
И всички казали, че е Едикояси. Защо? Тя краде ли?-питам Не, но като стане нещо, я нарочвали  ooooh! А защо госпожата е турила кубетите пред децата...
Ама нали сме на 4-5 седмици от финала, та слязох от метлата.

# 86
  • Мнения: 2 196
Аз докато се разпиша, ще дойде време за нова тема.
В училището на Ани празникът на буквите ще е в събота. Искаха ни 6лв и два билета, щели да пътуват с трамвай. Това е цялата информация.
По БЕЛ са още на Буквара, утре свършват с него. Като чета тук, ми прави впечатление, че се движат доста назад с материала.
Вчера класната и е споделила с мъжа ми, че Ани напоследък е доста изморена и трудно се концентрира. По този повод мисля от понеделник да я спра от занималня, а вероятно за момента и от шах. Вечер заспива най-късно в 20ч.
 Вчера са  снимали класа им от БТВ новините, голяма емоция е било. Бяхме надлежно строени вечерта да гледаме, без право да мърдаме и да говорим. Някакъв репортаж имаше, за записването на първокласниците, бяха снимали учениците в двора и техния клас, по време на час. Laughing

# 87
  • Мнения: 1 817
И нашите сега свършват Буквара. Последно взеха -ьо- 
Крис доста се затруднява кога се пише -ьо-, кога -йо-
Сега се мъча да му измъдря правила някакви Rolling Eyes
Скоро ще започват Читанката.
По математика започнаха 3-тата учебна тетрадка.

За сега Крис е само с кашлица. Моля се да не се задълбочи. Пие сиропи, чай, витамини.
Много се страхува да не изтърве Делфинариума в събота.

# 88
  • Мнения: 1 033
И Габи днес са взели -ьо. Госпожата им е казала да носят книжки, за да четат. У дома малкият е болен и кашля много яко, след като 3 дни ни изкарва акъла с висока Т....
Тържеството ще е другата събота, още не говори за него.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 612
Днес бях на родителска.Последно се уточнихме за празника да е на 27ми в класната стая.Събраха ни по 12лв за някакъв учебник или по-точно помагало букварче,но на всяка буква е описано историческо събитие.Има и диск с някаква игра.Щяло да им трябва до 4ти клас.
Като цяло учителите по Английски и Физкултура много похвалиха целия клас,но си казаха,че с тази госпожа обикновенно е така.Дано така продължат Praynig.А и каза още,че няма да ни дава списък за четене през ваканцията,а да им даваме да четат каквото им е интересно,но да четат.

Общи условия

Активация на акаунт