Хораааааа, докога ще търпим и ще живеем в кочина?!?!

  • 13 159
  • 376
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
Бях в центъра. И там прелива. По Пиротска летят найлонови пликчета, салфетки и каквото се сетите. По земята е ужасно.

# 31
  • Мнения: 2 723
а това дето Волф си отрязаха и прибраха ръждясалите кошчета за боклук от улиците е може би най-огромната и скудоумна балканска селяния...

ама тук у махалата са си старите контейнери, а бат Бойко разправя при Гала, как бил слагал нови контейнери навръх 3 март.
Добре де, ква е причината да тънем в боклук  Thinking
Имаме си контейнери, има нова фирма със сключен договор за събиране не боклука... тогава кво?

# 32
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Точно за това говорех преди малко.
Данъци плащат там където имат собственост.
И за боклук, и за коли и за каквото щете.
И после в София било мръсно, дупки по улиците....
И Бат Бойко виновен, не можел да се справи ?
А как, като бюджета на общината е като за 1 милионен град ?
Peace

# 33
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Приятелката ми казва, че въпросната кола преживява от години зад Скай Сити Мол ( ако не греша).

# 34
  • София
  • Мнения: 2 623
Едно време и аз пусках подобни теми.
Ядосвах се, карах се, алармирах,
изпращах и публикувах снимки,
дори на Милен Цветков бях изпратила
една поляна цялата в кучешки лайна -
поляна до детска площадка и какво ?
Видях, че нито мога да променя нещо,
нито някой се трогва, а на всичкото
отгоре някои тук ме изкараха злобна
и негативна личност.
Никога, запомнете НИКОГА няма да се
оправи това положение.
В голямата си част българите са
мърлячи и овче стадо.
Може да е обидно, но е факт !
Само миналата седмица в Зоопарка
си направих труда да наблюдавам
майките извели децата си, на детската
площадка срещу слоновете.
Нито една, забележете, НИТО ЕДНА от тях
не си угаси цигарата в няколкото кошчета
поставени до площадката.
Пушат, пускат на земята и тъпчат  Sick
Поне половината от тях сигурно пишат тук
и се възмущават колко е мръсно  Sick
Повдига ми се вече, но няма изход или
поне аз не виждам такъв  Naughty

# 35
  • Мнения: 3 634
ама тук у махалата са си старите контейнери, а бат Бойко разправя при Гала, как бил слагал нови контейнери навръх 3 март.
Добре де, ква е причината да тънем в боклук  Thinking
Имаме си контейнери, има нова фирма със сключен договор за събиране не боклука... тогава кво?

Слага нови там където Волф изрязват старите. Аз днес бях в района на Южния парк, живея в Младост... нормално е където видях.  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 6 999
... Дааааааааа, данъка скочи, но за тия които плащат данъци в София.
Нали се сещате, че един милион "софиянци" плащат данъци в родните си селца ?
А там кофите не преливат  Joy

Данък сгради и такса смет се събира според съответната СГРАДА. С други думи, плаща се според жилищната площ на апартамента, в който живееш, а не според това дали имаш постоянен/настоящ сдрес в София или не.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
...Само миналата седмица в Зоопарка
си направих труда да наблюдавам
майките извели децата си, на детската
площадка срещу слоновете.
Нито една, забележете, НИТО ЕДНА от тях
не си угаси цигарата в няколкото кошчета
поставени до площадката.
Пушат, пускат на земята и тъпчат  Sick
Поне половината от тях сигурно пишат тук
и се възмущават колко е мръсно  Sick
Повдига ми се вече, но няма изход или
поне аз не виждам такъв  Naughty

Мда... на детската площадка, на която водех дъщеря ми като бебе имаше поне 10 кошчета за боклук, но не само фасовете, ами и чашките от кафе си пускаха по земята майките... А децата им ровеха в боклуците на майките си и лапаха фасове, чашки и прочие  ooooh!

# 38
  • Мнения: 4 892
За съжаление съм съгласна с jj okocha и до някъде с jullianna. Кочината си я правим и сами. 

# 39
  • Мнения: 2 723
За съжаление съм съгласна с jj okocha и до някъде с jullianna. Кочината си я правим и сами. 

Абе така е, но не и в този случай, щото и най-големите чистници да бяхме, пак нямаше да има какво да направим Tired

# 40
  • Мнения: 4 892
За съжаление съм съгласна с jj okocha и до някъде с jullianna. Кочината си я правим и сами. 

Абе така е, но не и в този случай, щото и най-големите чистници да бяхме, пак нямаше да има какво да направим Tired

Да, така е. В конкретния случай.
Може да си слагат в чувал хората боклука и да го вържат, а не да го мятат така.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 074
... Дааааааааа, данъка скочи, но за тия които плащат данъци в София.
Нали се сещате, че един милион "софиянци" плащат данъци в родните си селца ?
А там кофите не преливат  Joy

Данък сгради и такса смет се събира според съответната СГРАДА. С други думи, плаща се според жилищната площ на апартамента, в който живееш, а не според това дали имаш постоянен/настоящ сдрес в София или не.

Едва ли си мислиш, че не зная  Grinning
Но колко апартаменти са дадени под наем на един човек, а живеят десет ?

# 42
  • Мнения: 3 447
Така, че за мен проблемът е локален и е само на София.
За първи път видях летящи торби с боклук в Студентски град, факт. Убедена съм, че студентите не вършат такива простотии по родните си места, напротив, там пазят чистичко, че комшиите какво ще кажат... Тук обаче могат да минат анонимно и безнаказано. После завършват, намират си работа, нанасят се в панелка в краен квартал и продължават да си изхвърлят боклука през прозореца. Така че проблемът изобщо не е локален, за мен. София преди 20-30 години не изглеждаше по тоя начин и това също е факт.

# 43
  • Мнения: 2 723
Може да си слагат в чувал хората боклука и да го вържат, а не да го мятат така.

Абе аз си вързах днес чувала, но вътре имам например парче мухлясал хляб и разни остатъци хранителни  Embarassed
Та кученцата ще го разкъсат много бързо и пак памперсите на малкия ше се подритват по улиците а чувала ще отлети на някъде Sick

# 44
  • София
  • Мнения: 6 999
Едва ли си мислиш, че не зная  Grinning
Но колко апартаменти са дадени под наем на един човек, а живеят десет ?

Звучеше като да не знаеш... Във всеки случай, дори плащащите данъци извън София да започнат да ги плащат в София, това няма да промени обема на събраните такси смет.
Допълнително жилищните и офис площи в София растат всяка година, расте и таксата смет... Значи нарастват и парите, които получава СО, но не забелязвам това да води до по-голяма чистота.
Не знам за апартаменти пригодени в тях да живее по 1 човек, а да се обитават по 10... В нашата кооперация обаче близо половината апартаменти са празни през част от годината поне, но им се плащат данъци и такси.

Общи условия

Активация на акаунт