Мами в Сърбия или бивша Югославия

  • 13 320
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 865
Миналата година по това време се стягах за Черна гора, изкарах три доста дълги месеца там, но сега ми липсват тези дни... Ходи ми се пак някъде нататък, от филологията ли, от що ли, много обикнах западните ни съседи.

# 31
  • Мнения: 3
Благодаря за идеите. Вероятно е просто въпрос на време човек да се адаптира и да намери приятели тук.

# 32
  • Мнения: 2 724
Здравейте  Hug.
Има ли някой, който живее в Словения?
Интересувам се от университетите в Любляна, Марибор и Нова Горица.
Ще съм благодарна за всякаква информация.
Благодаря предварително.

# 33
  • някъде
  • Мнения: 979
Здравейте момичета!Имам един въпрос-как стои въпроса с пътуване на сръбски граждани до Австрия и съответно престой там?Има ли нужда от виза,лесно ли ги дават,въобще всичко,което ви е известно.Благодаря предварително  bouquet

# 34
  • Мнения: 413
Мисля, че от декември 2009 сърбите както и Макдения и Черна гора са без визи за държави от ЕС, но трябва да имат биометрични паспорти, и престоя им е до 90 дни. Разбира се без право на работа.
Виж това
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=2650391

# 35
  • Мнения: 234
Добро утро. Да побутна малко темата, ако все пак малката групичка реши да започне да бъде по активна. Лек и спокоен ден.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 561
Момичета, влизам при вас с въпросче - да ми препоръчате хотел в Белград. Близо до центъра, не особено скъп, да има паркинг или поне наблизо да има. Предпочитам да е с включена закуска и да предлагат бебешки кошарки, но това последното аз ще си го уточня, пък и не ми е задължително условие.
Мъжът ми е сърбофил Grinning и е замислил по Великден да оставим големите деца на свеки във Видин и с бебето да обиколим малко Белград за 3-4 дни. Та второто ми питане е нали Великденските празници съвпадат с нашите и как се почива догодина по Великден при вас.
Предварително ви благодаря и весели празници !   bouquet

# 37
  • Мнения: 0
Здравейте!Аз сам от 10 месеца тук...в Белград...Има ли още някой???Simple Smile Simple Smile

# 38
  • Мнения: 234
Спетакович, има 2-3 мами в Белград, но сигурно не са видяли темата. Една от най - добрите ми приятелки е омъжена там, но в момента замина на кораб. Аз пък съм омъжена в Черна гора ако имате път насам обадете се Hug

# 39
  • Словения
  • Мнения: 32
С доста голямо закъснение откривам тази тема, но нали по-добре късно, отколкото никога  Heart Eyes
От почти 3 години живея в Словения, а и останалите бивши югославски републики са ми кацнали на сърцето.. И с университетите имам опит - специално за този в Любляна мога да снеса прясно инфо Wink

# 40
  • Мнения: 2 724
Ще ти бъда благодарна на всякаква информация относно висшето образование, макар че за тази година май сме пропуснали сроковете за кандидатстване  Hug.

# 41
  • Словения
  • Мнения: 32
Няма проблем! Не съм обаче от най-редовните тук заради много-врящата се-нявсякъде-търсеща си белята-малка дъщеричка Laughing Ще ти пратя инфо направо на лични   bouquet

# 42
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Искам нещо да ви питам. В Сърбия предполагам все още се продава подправката "Вегета". Тук в България се продава, но лично аз не я харесвам, няма го онзи познат вкус който аз съм запомнила. Преди години като си ходихме в Сърбия, майка ми редовно купуваше. Та мисълта ми тук някъде в Бг има ли магазин в който да продават оригинална сръбска "Вегета" ?

# 43
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Много моля някоя мама от Сърбия, която има желание да ми отговори на два въпроса, които ще задам на лични.
Търсих отчетна тема, за да пиша на някоя мама, но такава не намерих.
Така че, ако имате желание да ми помогнете, моля драснете ми едно лично, за да си отправя двата простички въпроса.

# 44
  • Мнения: 3 050
Здравейте! Имам нужда от малко помощ  Praynig Трябва ми написано на сръбски следното изречение: "Приветстваме участниците от Сърбия!" На гугъл преводача не разчитам  Naughty Предварително благодаря на всички отзовали се!

Общи условия

Активация на акаунт