Мъжът ли е длъжен да издържа семейството ?

  • 29 156
  • 260
  •   1
Отговори
# 240
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
о4аквам с нетърпение следваЩата тема  Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384159.0;all

# 241
  • Мнения: 871
feiam, темата е просто трепач и плаче да се обсъди в тази тема от мамите поддръжнички на тезата, че само мъжа трябва (а.к.а. длъжен е) да осигурява финансово семейството  Laughing

Малък цитат, мили дами, за да можете да доразвиете мислите си за семейството и неговия финансов източник:

Цитат
Здравейте!Обръщам се към Вас,защото зная че във форума четат и пишат много млади жени.Ситуацията е такава.Мъжът работи на две работи,но парите не стигат/за маркови дрехи,бижута,собствено жилище и т.н.т.Има вероятност да остане без работа.Жената гледа малко дете.Родителите са състоятелни,а тя е едно дете и те искат тя да живее при тях.Не одобряват мъжа и ,защото не е богат.Тя живее сега при тях и не иска да се връща при мъжа си.Упреква го,че не можел да и подсигури това, което заслужава.Ситуацията е.... smile3514.Как бихте постъпили,ако съпруга Ви е в затруднено финансово положение.Въпреки,че би трябвало да пиша,ако семейството ви е затруднено финансово положение.Все по- често чувам,че единствено мъжа е длъжен да работи и осигурява парите.

ето една участничка в тази дискусия, какво е написала там

Цитат на: NikiFin
Хм, ами ако това означава че ще  умрем от глад.... нямам голям избор освен да си търся друг начин за оцеляване. Ако се наложи може и да го зарежа. Но не ми се вярва, че някога ще ме докара до просешка тояга. Ако съм имала подобни подозрения не бих се оженила за него и никаква любов няма шанс да ме ожени за несигурен човек.
Виж, по интересно е ако нещо се случи с мъжът ви и стане неработоспособен, не ами и на легло и освен за деца и за него трябва да се грижите тогава какво ще правите  ooooh!

НикиФин, не е ли по-лесно и по-логично да отидеш да работиш ти вместо да го напуснеш, защото вече не носи пари в къщи ?Той може да рискува да се научи да гледа децата, в случай че си загуби работата поради кризата.

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 14:17 от greendream

# 242
  • Мнения: 4 399
greendream, прекалено буквално прие приzива на feiam, мисля си. Едва ли има смисъл да повтаряме и да предъвкваме тука всяка тема пусната в клюкарника. Ако някой има интерес към нея, би могъл да се включи там.
Освен това ми се струва неуместно да цитираш NikiFin. Пак по същите причини, който иска да прочете мнението и може да го намери в другата тема. Стана ясно вече че сте на раzлично мнение по тия въпроси и не се налага да я сочиш с пръст и да и zадаваш провокативни въпроси. Нито тя, нито ти ще си промените мнението, пък не и нужно.
Всичко това е ако гледаш конструктивно на темата и тя наистина те интересува. Пък ако целта е да я докараш до 80 страници, това вече е друг въпрос..

# 243
  • Мнения: 871
виноват  Embarassed
извинявайте, че ви досадих  Peace

# 244
  • Мнения: 1 107
май много време се задържа тази тема...дали не е време да я "залостят" newsm78

# 245
  • Мнения: 2 757
greendream , като цитираш поне дай и въпросът на който съм отговорила с този цитат. А той определено не е Дали мъжът е длъжен да издържа семейството.
Освен това явно си от ограниените, които си мислят, че гледането на деца, дундуркане на мъж и поддържане на къща не е работа. Да ама не.. И не само, че е работа, ами е и на 24 часов работен ден. Ти обаче разбира се имаш предвид, че щом не носи пари не е работа. Ами ако този, на когото гледаш децата и му слугуваш не ти плаща много ясно, че няма да носи пари. Ако мислиш, че е нормално да трантуваш на някой безплатно ОК. Аз мисля обаче, че ако получаваш нещо трябва да дадеш и в замяна. Затова при това положение нормалното е мъжът да издържа жената, като така и показва, че уважава и оценява труда и.
За мъжът ми не е проблем да ме издържа. Ама теб май те е яд, че при вас нещата не стоят по този начин и непрекъснато търсиш съмишленици да те успокоят относно проблемът, който те гризе, че има жени на които не им се налага да разботят. Ами да си си избрала по читав мъж бе.

# 246
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
greendream , като цитираш поне дай и въпросът на който съм отговорила с този цитат. А той определено не е Дали мъжът е длъжен да издържа семейството.
Освен това явно си от ограниените, които си мислят, че гледането на деца, дундуркане на мъж и поддържане на къща не е работа. Да ама не.. И не само, че е работа, ами е и на 24 часов работен ден. Ти обаче разбира се имаш предвид, че щом не носи пари не е работа. Ами ако този, на когото гледаш децата и му слугуваш не ти плаща много ясно, че няма да носи пари. Ако мислиш, че е нормално да трантуваш на някой безплатно ОК. Аз мисля обаче, че ако получаваш нещо трябва да дадеш и в замяна. Затова при това положение нормалното е мъжът да издържа жената, като така и показва, че уважава и оценява труда и.
За мъжът ми не е проблем да ме издържа. Ама теб май те е яд, че при вас нещата не стоят по този начин и непрекъснато търсиш съмишленици да те успокоят относно проблемът, който те гризе, че има жени на които не им се налага да разботят. Ами да си си избрала по читав мъж бе.


мисля 4е прекаляваШ. каза се ве4е, 4е вси4ко е индивидуално, ок?
което не озна4ава, 4е някой мъж е по_малко такъв от другия, или жената, която си е "намерила" кой да я издържа е по жена  ooooh!
ай стига средновековни възгледи, плс

# 247
  • Мнения: 871
greendream , като цитираш поне дай и въпросът на който съм отговорила с този цитат. А той определено не е Дали мъжът е длъжен да издържа семейството.
Освен това явно си от ограниените, които си мислят, че гледането на деца, дундуркане на мъж и поддържане на къща не е работа. Да ама не.. И не само, че е работа, ами е и на 24 часов работен ден. Ти обаче разбира се имаш предвид, че щом не носи пари не е работа. Ами ако този, на когото гледаш децата и му слугуваш не ти плаща много ясно, че няма да носи пари. Ако мислиш, че е нормално да трантуваш на някой безплатно ОК. Аз мисля обаче, че ако получаваш нещо трябва да дадеш и в замяна. Затова при това положение нормалното е мъжът да издържа жената, като така и показва, че уважава и оценява труда и.
За мъжът ми не е проблем да ме издържа. Ама теб май те е яд, че при вас нещата не стоят по този начин и непрекъснато търсиш съмишленици да те успокоят относно проблемът, който те гризе, че има жени на които не им се налага да разботят. Ами да си си избрала по читав мъж бе.


я кажи твоя читав мъж осигурява ли те за пенсия и защо като е толкова читав не може да си плати чистачка и слугиня, а използва любимата жена  bowuu

# 248
  • Мнения: 2 757
greendream , да, осигурява ме. Защото от как сме женени аз се водя на работа при него. Затова и получавах майчинство, болнични и т.н. После една година работех като си гледах собствените деца. В Дания това е възможно, държавата ти плаща. Преди месец спрях и пак се водя на работа при мъжа ми, в неговата фирма. Плаща ми всички данъци и осигуровки, нищо че за сега не работя реално. Но ще почна защото имам нужда от разнообразие. А сега като всички деца са на детска нямам и какво друго да правя. Колкото и странно да ти звучи, аз също обичам да се чувствам полезна, затова и ще ходя да му помагам когато той иска и когато аз искам и мога, без работно време и задължения. И пак защото обичам да се чувствам полезна си върша сама домакинската работа. За мен е удоволствие, което също сигурно ще те учуди. Пък и нямам доверие на случайни хора да се въртят по къщата ми и да ми отбиват номера. Ако имам нужда от помощ и помоля едва ли ще ми я откаже. Докато тръгнаха малките на ясла от как са родени е плащал на бавачка да ми помага. Други уточняващи въпроси имаш ли?

# 249
  • Мнения: 593
В този ред на "умни" мисли, бих искала да се включа с малко по-адекватен коментар:

 blahblah

# 250
  • Мнения: 871
Други уточняващи въпроси имаш ли?

аха  Simple Smile
защо си готова да го зарежеш тутакси ако престане да изкарва пари и да те тунтурка (справка: по-горе цитиран твой постинг от друга тема) - не те ли е събрала любовта с мъжа на живота ти, който е и баща на децата ви ... каква е идеята да го зарежеш, защото повече не може да дърпа каруцата  newsm78

# 251
  • Мнения: 2 757
Любовта ни е събрала, но тя се базира на нещо. Освен това не съм казала, че ще си зарежа мъжа, защото той не е такъв тип, че просто да спре да изкарва пари. Винаги ще намери начин да издържа семейството си. Това, което съм казала е, че ако един мъж престане изобщо да носи една пара и поради някаква причина жената  не може да изкарва достатъчно пари за да изхранва децата, че и него, би следвало той да е първата жертва... на самия себе си разбира се.
Сега едно въпросче към теб. Би ли носила цял живот мъжа си на гърба си, защо защото го обичаш.

# 252
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ох, НикиФин, дано тия изявления са плод на онлайн персонажа ти, иначе човек наистина да съжали горкия ти съпруг...

# 253
  • Мнения: 871
Сега едно въпросче към теб. Би ли носила цял живот мъжа си на гърба си, защо защото го обичаш.

аз никога не съм носила мъжа ми на гърба си  Peace по-скоро обратното е валидно, въпреки че винаги съм допринасяла за семейния бюджет по един или друг начин (стипендия, майчинство или работа)

но ако се наложи ще го правя и без да го обичам вече - в границите на допустимото, т.е. ако е само защото е решил, че не му се работи и така му е по-лесно да си седи в къщи - едва ли  newsm78

# 254
  • Мнения: 2 093
NikiFin не ми е работа да ти правя разбор на писаното, но, колкото повече се обесняваш, толкова започваш да си противоречиш. Мога само да ти кажа, да се надяваш че на сьпруга ти няма да му скимне да стане следващия Пол Гоген. За справка, Пол Гоген зарязва финансовата си кариера и заминава за Хайти да рисува.

Общи условия

Активация на акаунт