Ужас разранени зърна-боли!!!

  • 25 300
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
На мен ми помогна Лансинох , но и два дни бях със силиконови зърна.

# 31
  • Мнения: 2 110
Аз ползвах  Лансинох , и бях много доволна. Дано и при теб има полза. Успех ,защото знам как боли.

# 32
  • Мнения: 3 718
*sofi_val*, много е неприятна болката и разраняването в първите дни. Хубаво е обаче, да се разбере дали бебето суче добре, дали правилно засуква гърдата, защото това може да е както причина за разраняване, така и показател за неефективно сучене. Ето малко статии от библиотеката на кърмаческия форум, ако още не си попаднала на тях.
Как да разположим бебето за кърмене?
Правилно поставяне на бебето на гърдата.
Когато започваш кърменето, хубаво е да накараш бебето ти да отвори широко устенца за да поеме зърното заедно с голяма част от ареолата. Когато суче, трябва да чуваш как преглъща, да виждаш как движи ритмично челюстите си и преглъща след няколко дръпвания.
Можеш да опиташ да я кърмиш в различна поза, да я повдигнеш на възглавница за да е по лесен достъпа или просто пробвай дали има поза, в която не усещаш болка.
Вече са ти казали, но ще потвърдя, миенето на гърдите със сапун може само да спомогне разраняването. Сапунът премахва изсушава гърдите и ги прави по податливи на разраняване.
Можеш ли да ми отговориш на няколко въпроса, така по лесно ще ми хрумнат идеи за решение на проблема ти. Виждам, че имаш по голямо детенце, имаше ли подобни проблеми при нея?  Как е бебка с наддаването, имаш ли вече впечатления? Как мокри пелените, по колко мокри и по колко наакани пелени сменяш средно за денонощие?
А иначе, за да облекчиш болката, можеш да слагам бебето на гърдата малко преди да се е разревала от глад. Ако е много гладна, тя ще засуче лакомо и силно и това може да ти причини болка, но има шанс когато не е свръх гладна, да засуче по леко, по правилно и постепенно да спре разраняването.
Вече са ти писали, чудесен метод е след кърмене да размажеш малко кърма по зърната и да ги оставиш да изсъхнат на въздух. Изобщо колкото е възможно да са повече гърдите на въздух. Ако не ти е възможно да се разхождаш по голи гърди из къщи, можеш да опиташ да изолираш с нещо зърното от сутиена. Чувала съм, че някои майки ползват малки цедки с изрязана дръжка, поставят се между гърдата и сутиена и така зърното се проветрява. Смешно е, но е ефективно.
За силиконовите зърна, малко са нож с две остриета. Може да облекчат болката, но има опасност бебето да свикне с тях и да не иска да суче на голо. Друга опасност е, че понякога с тях бебето не успява да изсуче ефективно необходимото количество кърма и не стимулира достатъчно лактацията. Ако ги ползваш, по добре да е за кратко и внимателно.
За кремчетата са ти писали момичетата, много е индивидуално кое точно ще помогне. Дано скоро мине разраняването и кърменето да стане приятно и лесно  Hug

# 33
  • Мнения: 566
благодаря ви за  бързите отговори и за съветите,обадих се на мъжо да ми купи  кремчето и силиконови зърна за всеки случай,но днес все още продължавам с помпата боли даже и при допир,страх ме е да и дам да ме засмуче,ще изчакам още поне един ден да се пооспокоят нещата.Още веднъж ви благодаря  bouquet
Дано успея да се справя с това ,неможах да кърмя голямата си дъщеря и сега затова искам да успея.

# 34
  • Мнения: 1 372
Ползвах Лансинох, но и болката при кърмене е сигнал че детето не е правилно поставено. Ако имаш някоя приятелка която също има бебе и кърми или пък до скоро е кърмила я помоли да ти помогне с поставянето на бебето на гърда. Честно казано на мен една от сестрите много ми помогна още в болницата.

# 35
  • Мнения: 95
Знам колко е неприятно Sadаз използвах ето това   не знам дали го има в България newsm78 На мен за 2 дни всичко ми мина,почти се бях отказала от кърменето преди това..Късмет

# 36
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Ползвах Дефламол и Гермастан. Бързо оздравяваме. Peace
Peace

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 834
На мен много ми помогна Лансинох,както и да оставяш зърната на въздух след кърмене.

# 38
  • Мнения: 899
Хвалите Лансинох, Гармастан, Мустела, Авент......може би наистина са ви облекчили. От раждането се мажех с Лансинох, след 20-ина дни без резултат пробвах и останалите мазила, от които ефекта също беше нулев. Не съм съгласна и с това, че задължително болката е сигнал за неправилна захапка. Може и да е - при незнаеща начинаеща кърмачка. Но когато си изчел стотици страници по темата, изгледал си множество демонстрационни клипове и си сравнил и установил, че правиш нещата правилно, а продължава да боли? Моята истина, до която стигнах по време на моето кърмене е, че болката отминава след като зърната загрубеят, а това става около месец и нещо след раждането. Не искам да влизам в спор, а да изложа една различна гледна точка за наистина неприятната болка, от която се оплакват повечето кърмачки на новородени бебчета. Дано помогнем на момичето и да имаме още едно довoлно кърмаче с щастлива майка  Hug

Компресите на Биоклин, които dessi06 е показала наистина са добри, но не можах да ги открия в нашите аптеки.

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 23:27 от alliss3

# 39
  • Мнения: 185
Имах същата драма - кремчетата не помогнаха, мазах с кърма и ходех по цици из къщи няколко дни. И не мий гърдите със сапун! Болката отмина няколко дни след като зърната заздравяха. Не се отказвайте!
Успех  bouquet

# 40
  • Мнения: 3 595
Шаманката е казала наистина всичко  Simple Smile
Мога само да допълня, че когато зърната са разранени, може да се смени позата на кърмене. При промяна на позата, бебето засуква гърдата от друго място и е възможно да се получи значително облекчение. Бих те посъветвала да опиташ различни варианти, каквито ти хрумнат независимо колко нелепи могат да изглеждат, важно е да ти е удобно и да не чувстваш дискомфорт по време на кърменето (примерно да няма болки в гърба, ръката да не е отмаляла и т.н.)
Стискам палци и от мен успех  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 21
Сигурно на повечето майки им се случва това трябва търпение при мен трае 40 дена мазах се с Гармастан и Дефламол отначало не помогна но после се оправи зърното ми и сега вече почти е на 9 месеца и продължаваме да се кърмим. Успех и не се отказвайте.

# 42
Сигурно на повечето майки им се случва това трябва търпение при мен трае 40 дена мазах се с Гармастан и Дефламол отначало не помогна но после се оправи зърното ми и сега вече почти е на 9 месеца и продължаваме да се кърмим. Успех и не се отказвайте.

Zdrawei, i az se mazah s kakwo li ne, i s Garmastan i s karma, no nai efektiwnoto spored men, kazala sam go na wseki koito e imal takaw problem, deistwa barzo i bezotkazno. Trqbwa da si wzeme6 p6eni4no ni6iste waniliq naj- dobre, leko se zapi4a v furnata. Sled karmene, bez da iztriwa6 gardata, slagai ot nego, to poema izli6nata wlaga, ne e nujno da go iztriwa6 predi nowo karmene, stoi kato bezcweten filtar, az go praweh moje bi okolo mesec i vsi4ko priklu4i. Uspeh, i ste kaje6 ako go probwa6, sigurna sam v rezultata Grinning

# 43
  • Мнения: 2 818
А може би просто за месец бебето е пораснало и се е научило да захапва добре Simple Smile

# 44
  • Мнения: 566
Само да споделя вече всичко със зърната  е ок  Grinning breastfeeding се отново от цицата Mr. Green и всичко изглежда наред,само дето от два дни яде на 2 часа но си го обяснявам че е скок в растежа ,но утре пак сме на консултация и ще видим как е с теглото и ще ви кажа.Благдаря ви още веднъж за разбирането.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт