Инфекциозна болница

  • 34 639
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 163
Ивонска ние не сме хората, които предписваме антибиотиците. Моята лекарка също е против тях и ги изписва в много краен случай. Но понякога лечението е по-адекватно с антибиотика отколкото без. И ние сме лежали в инфекциозна болница /във Варна/ заради разстройство и повръщане и там са ни лекували с антибиотик и преливаха на детето банки с глюкоза. За ден и полвина детето се стабилизира. Но да го гледам девет дена как се мъчи и отслабва това няма да го позволя в никакъв случай та дори ако трябва да му изпишат поредния антибиотик.
Ивонска, извинявай ако съм те обидила с нещо но нямам претенции да лекувам по-успешно от Инфекциозна. И нека да не водим спорове в темата, защото авторката е видимо притеснена, че не се прави нищо за детето а така ми се струва, че ще усложним ситуацията да и обясняваме колко е кадърен тоя доктор Мангъров.

# 16
  • Мнения: 591
Здравейте. Аз съм приятелка на майката. И знам добре, че не й позволиха дори прахчета ентерол да дава. Вчера Йоан имаше 14 изхождания, дори с кръв. Още през първите дни са направили посявки и са отхвърлили съмнения за дезинтерия и салмонела. Доколкото разбрах, Мангъров категорично е отказал да назначи каквото и да е лекарство. Близките се свързаха с друга лекарка от същата болница, която явно се явява някакъв административен шеф. Тя е прегледала детето и е назначила суметролим за диарията. Не мога да разбера защо, след като в началото детето се повлия от суметролима, защо му спряха медикамента в болницата?!
Пише ви майка, чието дете вече два пъти е лежало по болници, а същия този вирус сме го карали поне три пъти досега в различни комбинации. Последния път направихме дори бронхит като усложнение... Умът ми не го побира как може да се чака при бебе на година и половина и да се държи само на системи срещу обезводняването?! При малките деца динамиката е съвсем друга и не може да се чака 10 дни вирусът да си отшуми от само себе си... Опитах се да помогна чрез няколко обаждания тук-там, защото явно в България, ако не вдигнеш скандал или не намериш връзки, няма да ти обърнат внимание... ooooh! А детето не се мести, защото преместването от инфекциозна е трудно, да не кажа невъзможно. Тъй като, според министерска заповед, пациент от инфекциозна трябва да престои поне 72 часа в изолатор. От своя страна детските отделения не разполагат с такива. Което означава, че мърдане от инфекциозното отделение няма... Друг е въпросът защо там приемат деца с вируси, като навсякъде другаде, и ги държат, без да имат инфекции и заразни болести... #Crazy Самият им престой в това болнично заведение означава риск от вътреболнична инфекция, много по-страшна от тази, с която са влезли... newsm78

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 17:18 от masha

# 17
  • Мнения: 478
ами всъщност нищо конкретно нямаме като информация за случая, като например ПКК+ДКК+СУЕ, микробиология от фецес не може да се е търисло само салмонела и дизентерия.
Ентеро вирусите са стотина или появече, сред които коксаки/адено вируси, да много лошо може да протичат ..дори с летаен край както помним трагедията в китай в родилно отделение 8000 бебета с "ентеро вирус 71" или кой беше не помня.
Има за някои от тях серологични методи за доказване. СЛЕДОВАТЕЛНО ЛАБОРАТОРНИ ДАННИ СЕ ТЪРСЯТ

Някой от ентеро вирусите е набелязан, че се среща негов антиген у 33% от децата с внезапно настъпил автоимунен ювенилен диабет, затова се смята че при определен хла тип на имунна с-ма може да се получи автоимунния диабет точно в следествие на ентеро вирусната инфекция, сега не мога да дам линка на литературата ..нещо от сорта на "ентеровирус B8", по късно ще потърся инфото.

Иначе Йерсиния, листерия ..и куп други бактерии може да имат работа..
Чудя се защо се пестят стотинки на касата за микробиология, толкова се злоупотребява с българския пациент.
И аз сега съм цъфнала та вързала, не ми дават изследвания за едни лимфни истории ..ще трябва да се бъркам от роднини за биопсия ..но защо?!?! като други вътрешни шефове източват касата?

трагедия, хей ..да му мислите като гласувате отново за триглавата ламя.
цирк държава..

masha, а детето да е имало достъп до животни?
Ако беше мое дете и ако не ме държат с детето вързана в отделението бих напускала някакви кръвни тетсове, например за ентеро вирус нещо и "Йерсиния IgA", също за паразити ..та дори да е излишно - общи имуноглобулини.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 099
Опасявам се, че повечето майки възприемат АБ като "предприемане на лечение", а после се оплакваме педиатрите как лекомислено изписват къде с повод, къде без...Ето го и доказателството: не изписал докторът и го емнаха из форума.

Хубаво е да се знае за какво е изследвано детето, за да има яснота срещу какво не се предприема лечение.  Peace (няма да изпадам в подробности колко неоснователно е твърдението, че АБ ще вдигне дете на крака за ден, ден и половина....)

# 19
  • Мнения: 478
Цитат
автоимунния диабет точно в следествие на ентеро вирусната инфекция
Цитат
Мединфо, брой 10/2007
Доц. д-р Т. Червенякова, д-р Страшимиров
Цитат
Съществуват някои предположения, че КОКСАКИ В вирусите, в частност B4, може би играят роля в патогенезата на ювенилния инсулинозависим захарен диабет. около 30% от децата с ИЗЗД имат антитела с/у коксаки В в сравнение с 5-8% при контроли.
Цитат
серологични техники.
Хеутрализационните тестове са може би най-добрите съществуващи диагностични тестове. Трудоемки, изискват поне 3 дни, титрите на антитела се сравняват в двойни проби, първата взета 5 дни след поява на симптомите и втората няколко дни по-късно. За инфекция говори значителното покачване в титъра на антителата.

# 20
  • Мнения: 478
поправка: Хеутрализационните тестове = Неутрализационни тестове

# 21
  • Мнения: 591
Ен, нямат животни. Днес са ги посетили доц. Червенякова, директор на болницата, и д-р Найденова. Детето вече има два приема на суметролим. и днес има 14 изхождания. Шефката на болницата е казала, че подобно поведение , като това, което е демонстрирал Мангъров, е недопустимо...
Ивонска, аз не си падам по АБ, но при малките деца усложненията настъпват много бързо и обикнвено си има лимит на изчакването... щото и аз имах една джипи, дето изчака три седмици и детето ми влезе с болница с утайка на кръвта 70 мм при норма 12-13 мм и гноен отит! А последния път, през януари, малкият ми донесе вкъщи диария от яслата, висока температура, суметролимът спря разстройството за два дни, предписа ни го новата педиатърка, която си избрах. Впоследствие направи леко възпаление на ушите и гърлото. Ушната изписа "зинат", но аз, понеже от декември насам беше пил поне три АБ-та, реших да изчакам тоя път и да не го тровя. На третия ден бяхме с бронхит, после с бронхопневмония, макар че вече пиеше "зинат". Резултатът - пак в болница на венозен аб.... #Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 3 099
masha, моят пример със собственото ми дете (2 г.) показва, че диария, дори с усложнение пневмония може да се излекува без АБ (5 нощи вдигаше много висока Т).

Мангъров дори не очакваше, но съм благодарна, че въпреки предположението му, че ще стигнем и до АБ, и до болницата, изчака и ни даде шанс да не стигнем до там. Но ми каза да се настроя, че вирусът ще вилнее 10 дни минимум.

# 23
Здравейте!
сутринта се чух с майката,след два приема на суметролим детето е значително по-добре.
Ориентировъчна диагноза-бактериална чревна инфекция . През нощта е имал 6 слузести изхождания с кървави жилки/явно антибиотикът действа,все пак не са 10-14 !/.
А що се отнася до поведението на лекуващия лекар и екипът му от медсестри-след сериозната намеса на висши служители сега всички преливат от любезност,просто не са същите хора Embarassed
Що се отнася до твърдението на Ивонска,че са се преборили без АБ в техния случай,вероятно ставало е въпрос за вирусна,а не бактериална инфекция.Освен това при малки деца температури от порядъка на 40С могат да причинят температурен гърч и като последствие-епилепсия.Така че тя е смела майка newsm78 newsm78
Благодаря на всички майки,които ни подкепят!

# 24
  • Мнения: 1 163
Tara1234, това са чудесни новини. Ето понякога е неизбежен антибиотика даже и не трябва да се чака толкова дълго време, защото при адекватно лечение детенце щеше да си е в къщи но както и да е. Много се радвам за детето и майката. А такива некадърници  #2gunfire #2gunfire #2gunfire нямат място в болниците.

# 25
  • Мнения: 591
Само да вметна, че суметролимът не е антибиотик, а химиотерапевтик. И се изписва при по-леки възпаления на дихателните пътища, но най-вече помага при диария и чревни инфекции. От опит го казвам. Пък и нашата джипи ни го изписа преди месец и веднага пресече разстройството, наистина след втория прием. Суметролимът действа по принцип веднага, а не се чака поне два дни да минат, както е при АБ. Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 3 099
....Освен това при малки деца температури от порядъка на 40С могат да причинят температурен гърч и като последствие-епилепсия.

Това е абсолютно невярно твърдение. Гърч може да получи само дете с предразположение и то дори при 37.6 температура. Освен това, тези гърчове нямат нищо общо с епилепсията и тя не би могла да бъде "последствие"....

Хубаво е, че детето се оправя, но всичко останало е силно преувеличено. Сигурна съм, че много от четящите също го забелязват...
 

# 27
  • Мнения: 3 157
Другите четящи забелязват дразнещите и тенденциозни напъни на ivonska да наложи на всяка цена мнението си без значение,че в конкретната ситуация е погрешно.
За гърчовете и епилепсията можете да прочетете по-подробно тук:
http://www.pramed.com/febr_gyr4.htm
Описано е доста просто и разбрано,дано всички го разберат и тия безсмислени напъни за доказване вече престанат.

# 28
  • Мнения: 673
 И на мен ми се наложи да лежа в тази "болница" преди около две години през лятото. Върнахме се от морето с разтройство и повръщане. Детето беше на 1,4 г. Постъпихме там с ІІ степен обезводняване. Включиха го на системи еднократно и до там. Последвалото лечение беше преварена вода, рехидрин и лечебна хумана/ която той повръщаше/. На третия ден от престоя не забелязвах никакво подобрение, а напротив - все повече се отпускаше, а и кожата му започна да се отлепва. Наложи ми се да се скарам със сестрирте и дежурните лекари ,за да ми включат детето отново на системи. От там нататък започнах на своя глава - Ентерол, лечебна хумана / но аз си я приготвях сама като каша/. Безкрайно съм възмутена от престоя си там.Имаше и деца, които бяха без придружител, които се деряха денонощно и никой не им обръщаше внимание. Не може в ХХІ в, в Европа да има такава мизерия!

# 29
  • София
  • Мнения: 3 099
Другите четящи забелязват дразнещите и тенденциозни напъни на ivonska да наложи на всяка цена мнението си без значение,че в конкретната ситуация е погрешно.

Извинявай, че различното мнение така те разстройва. Сигурно е много ужасно твоето мнение да не се възприема от всички като абсолютната истина. И линкът не оборва това, което споменах, но благодаря за него (а, линкове и тълкувания в нета - колкото искаш...).

Общи условия

Активация на акаунт