Житен режим-3

  • 87 247
  • 759
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 142
Солей, ако знаеш колко баланс и спокойствие внасяш в темата... Благодаря ти!
Линковете и ценните ти съвети ми помогнаха да се настроя за режима и да издържа до тук. Дай Боже и до края! ...   bouquet

# 706
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен - и аз да се запиша за деня.  Аз също съм на 6-ти ден днес и ми е супер.   По-късно очаквам малко изкучения, защото обещах да приятели да ходим на кино, но мисля да си взема орехчетата и да си ги хрупкам вместо пуканките.
За отделното хранене и аз хапвам ябълките отделно. Но си смесвам житцето с малко мед, някой път и орехи , някой път само с мед а орехите по-късно.
Радвам се, че сме се събрали тука и се подкрепяме. Много помага.   bouquet Специални благодарности и на solej за полезната информация и подкрепата.  Hug  Успех на всички житенки!  Peace  

# 707
  • Мнения: 206
Мислете позитивно! Изхвърлете''трудните дни''от ума си.Не мислете и за ''сладки изкушения''.
Докажете и на себе си, и на околните, че можете да стигнете до финалния десети ден! После ще разказвате на ваши познати колко хубаво е било.
  Една източна мъдрост гласи:,, НЕ Е ВАЖНО ДАЛИ БОГ СЪЩЕСТВУВА.ВАЖЕН Е ПЪТЯТ КЪМ НЕГО''.
Много е важно, че се опитвате да направите нещо полезно не само за вашето тяло, но и за душата си.ЗАЩОТО ВАШЕТО ТЯЛО Е ХРАМ ЗА ДУШАТА ВИ.

# 708
  • Мнения: 206
Е, някои са вече шести ден.Може да се доуточни, че са почнали през резервния ден-понеделник.
 Много е важно какви са вашите цели. Примаме, че те са''чистене''и обновяване на  организма,а ако е необходимо и лечението му.
 Ето ви поясненията:
''Ако човек започне режима в неделя, той се свързва със Слънцето, Духът и Светлината в живота и тогава е много подходящо да чете и проучва Библията. После ще завърши във вторник, ден на борба, в която активно ще участва умът на човека.

Ако Житният режим започне в понеделник, човек ще се свърже с развитието на своята душа, ще възприеме любовта в сърцето си и ще пречисти всичко около себе си. Ще завърши в сряда - денят на Природата, с която човек трябва да се свърже.

Ако Житният режим започне във вторник, човек ще работи активно за развитието на своя ум и придобиване на положително знание за живота. Целта му ще се постигне само с воюване и чистене от човешките наслоявания - от отрицателните човешки мисли, които пречат много за придобиване на знанието. Режимът ще завърши в четвъртък - ден на благородството и развитието на човешката личност чрез волята.

Ако Житният режим започне в сряда е най-добре, защото влизаме в лечебницата на природата за 10 дни и завършваме в петък - деня, в който е създаден човекът. Тогава, ако искаме да постигнем нещо в живота си, трябва усилено да работим за развитието на сърцето си и животът ни да стане напълно съзнателен. Целта ни ще бъде постигната с усилена умствена работа и системни сериозни занимания.

Ако Житният режим започне в четвъртък, ние ще проявим своята воля, ще придобием сила, с която ще превъзмогнем мъчнотиите, изпречили се в пътя на живота ни. Сами ще решаваме въпросите и ще работим за собственото си развитие. Режимът ще завърши в събота - деня на Бога, към когото трябва да насочим целият наш личен и съзнателен живот.

Ако Житният режим започне в петък, ние ще се свържем с Живото Слово Божие - изявената Божия Любов на Земята, което ще ни озари със своята светлина и ще стане господар на нашата съдба, на нашия Живот. Това може да се постигне само при пълно проявление на Божията Любов. Режимът ще завърши в неделя - ден на Духа, науката, изобретенията и прогреса в Живота, ден на постоянно Веселие и непреривна вътрешна радост.

Ако Житният режим започне в събота, ние се свързваме с Бога, вечното начало на живота, на всичко, което съществува във Вселената, ден на Природата, която ни заобикаля и която постоянно ни учи. От нея ще разберем как да почиваме, като служим на всички наши приятели. Така ще стигнем в съзнанието си до идеята, че сме родени на Земята, за да бъдем разумни същества. Режимът ще завърши в понеделник, когато ще направим вътрешна връзка с душата си - с Бога, нашия Велик Баща, чрез Любовта, която Той е вложил в нас, като очистим ума, сърцето и волята си от посторонните човешки неща и поставим чистотата за основа на нашия живот - първото правило за влизането ни в Божествения свят. По отношение положението на Слънцето В зодиакалните знаци ние засегнахме въпроса за Житния режим по време на минаване на Слънцето през знака Водолей-господар на сегашната епоха на пречистване и Риби - на Христовата епоха на мистичност и мълчание.''
 

 

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 17:58 от solej

# 709
  • Мнения: 206
 АКО ТЕКСТЪТ ВИ СЕ Е СТОРИЛ МАЛКО РЕТРО ИЛИ ДОСТА РЕЛИГИОЗЕН, НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙТЕ.ВСЕ ПАК ЖИТНИЯТ РЕЖИМ Е И ДУХОВЕН РЕЖИМ.
 ПРИЕМЕТЕ ОТ НЕГО САМО ТОВА, КОЕТО ВИ Е НУЖНО.
 ИЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ НА РЕЖИМА КАТО НА ПОРЕДНАТА ДИЕТА.
 ВАЖНОТО Е ДА СТИГНЕТЕ ДО ДЕСЕТИЯ ДЕН.

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 18:03 от solej

# 710
  • Мнения: 206
НЕЩО ,КОЕТО НЕ ВИ ПРЕПОРЪЧВАМ ПО ВРЕМЕ НА РЕЖИМА ,НО МОЖЕ ПОНЕ МАЛКО ДА ПОУСПОКОИ ТЕЗИ ,КОИТО МАЛКО СА ''КРИВНАЛИ'' ОТ УКАЗАНИЯТА:
http://www.bratstvoto.net/vehadi/menu/2forum/index.php?topic=289.msg1092#msg1092

Последна редакция: сб, 06 фев 2010, 19:02 от solej

# 711
  • в моя свят
  • Мнения: 849
solej благодаря ти за отговора и за съветите,които ни даваш.  bouquet

Като прочетох това за сока от кисели краставички може би и моя организъм има нужда от сол,защото мъжа ми днес се прибра от майка си с цяла кофа кисело зеле  Grinning Ужасно ми се искаше да пийна малко от зелевата чорба,но се въздържах.Сега като го написах отново започнах да мисля за това.Изкушенията са много,но с малко повече инат ще издържим. Mr. Green

# 712
  • Мнения: 2
Здравейте отново, отчета ми за днес:
11.30 орехи
13 жито
14- 14.30 чай с мед
15 ябълка
16 жито
18 жито+ орехи+ мед

Открих една зависимост при себе си, когато разнообразявам храненията, в смисъл, един ден стриктно разделям продуктите, на другия смесване, прескачане на хранене, ако нямам нужда от него и наваксване в по- късен час, като, че ли се избягва монотонността на режима и уеднаквяването на дните. Когато правих елда, точно това ме съсипа, че едно и също се случваше всеки ден /там е твърдо моно диета, чиста елда/. А тук, кеф ти сладко- мед, кеф ти солено- орехи, кеф ти плодче- ябълката. И като знам, че е разрешено от само себе си ми се получава нуждата да се справя без някой продукт, защото при мен основното е да отслабна.
Това е моя начин, ако искате опитайте. Кураж и успех.  Hug
Солей на теб специална прегръдка като гид на режима.  Hug

# 713
  • Костинброд
  • Мнения: 198
Момичета, ако започна от понеделник дали ще е късно?
И друго- понеже в момента пия една билка, пия я вместо вода, дали ще е проблем да я продължа, но вместо захар, да я подсладя със 3-те лъжици мед, че в друг вариант не бих вкусила меда, просто не обичам?

# 714
  • Мнения: 2
И аз пия Ройбос вместо вода и нямам проблеми. Захар по принцип не е хубаво да използваш и замяната с мед е наложителна, не си попадала на истински мед и затова не ти харесва.  Hug За начало на диетата не мога да дам указания, защото е по- специална и е обвързана с лунен цикъл, и някакви други условия, не съм наясно. Солей ще ти обясни всичко.

# 715
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Аз да попитам за меда,че нещо ми се струва,че хапвам много малко.solej пусна линк и там пише 1оо гр. мед и общо 1кг. за целия режим.Това значе ли че меда е 3 супени лъжици,защото аз взимам чаени лъжички и до сега едва съм преполовила едно от средните бурканчета.Та колко трябва да е точно меда?

# 716
  • Мнения: 206
Qnitza, мoжете да се включите от понеделник до петък -пет дни .
За билката -зависи от нея.Има някои ,които изискват нормално хранене,имат начин на приемане....Ако е  някакъв традиционен ''масов'' чай и няма да ви дразни стомаха, или да повлияе на нервната ви система-тогава няма проблем.
 Можете да пиете меда заедно с водата.Но горещата вода ''убива ''част от полезното му въздействие върху организма.

# 717
  • Мнения: 206
Количеството на меда зависи  от конкретния човек и от неговите нужди.Зависи и от целта на режима.Ако е отслабване-по-малко мед.Един килограм мед за 10 дни е максималното полезно количество за организма /според медицината/.За Житния режим няма строги указания.Повечето хора ползват до 50 гр.дневно.Но съм чувал за един ,който си хапва 2 буркана за 10 дни./Не знам дали е вярно/.За мен това не е режим.
 Но ,ако усетиш слабост,можеш да го удвоиш/две чаени лъжици/.

# 718
  • София
  • Мнения: 5 606
Здравете момичета, виждам, че много успешно се справяте!  Hug Аз днес се издъних-4 ден ми е  Embarassed, но поне не е най-много. Просто докато правих на малкия зеленчуковото пюре на обяд, един картоф направо крещеше "Хапни ме". Не устоях за съжаление.  От утре до петък спирам на малкия картофите в пюретата  Mr. Green. Въпреки всичко резултатът е видим при мен физически, надявам се скоро и психически, въпреки, че съм недоспала и на диета. solej страхотна си!   bouquet

# 719
  • Мнения: 78
tzvety26 страхотен Hug Здравейте и от мен днес ден 7 newsm76 вчера си викам днес ще бъда само на жито ,че превиших дневната доза на ябълките и орехи нямам,но се чудя дали да не хапна една ябълка Blush (eй много ги обичам тези ябълки,преди време изкарах 7 дена само на ябълки,не се претеглих,но мисля че не бях отслабнала,че как да отслабнеш аз тъпчех по 1.5 кг на ден Crazy ) Днес като мине мисля,че следващите три дни ще са лесни Hug Лек ден и усмихвайте се повече newsm51

Общи условия

Активация на акаунт