Адапторите за Maxi Cosi Citi и Cabrio еднакви ли са?

  • 4 581
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Център
  • Мнения: 136
Всъшност НЕ стават, но аз си ги купих..
по-големи са, влизат във входа на кошницата , но трудно, няма го щракването, после трудно се вадят, но аз за това реших че няма да е проблем, просто не ги махам от кошницата, те не и пречат, те имат същите копчета като 2та коша на количката и така много лесно вадя столчето заедно с тях...
п.п.
може би адапторите за други колички да стават и за 2 те столчета (Quinny наприемер, както са писали от Неделчев), като ги погледнеш отдолу 2те столчета изглеждат абсолютно еднакво, но явно тези за Joolz, са ги направили малко по-големи да стават само Cabrio, там пасват идеално.

# 16
  • Мнения: 2 768
Deskata, много ти благодаря, страхотно ценна информация!   bouquet
Сега поне ще мога да си направя точна преценка.

# 17
  • Мнения: 346
Предполагам зависи от адапторите за съответната количка. За Стокке изрично пише, че стават само за Кабрио и Кабрио Фикс.

# 18
  • София
  • Мнения: 8 283
Предполагам зависи от адапторите за съответната количка. За Стокке изрично пише, че стават само за Кабрио и Кабрио Фикс.

Горната част на адапторите е една и съща за Кабриото и Ситито



.....
 адаптери, които ползвах бяха от Buzz 2007, ползвани с Cabrio и Dreami. Аз ги ползвах на Buzz 2004 със Citi.

или казано по друг начин. Ползвах Buzz 2004(само летния вариант), адаптерите му ги нямаше и приятелка ми даде нейните от Buzz 2006 (горе съм допуснал грешка в годината), тя бе ги ползвала с Cabrio 2006 и Dreami 2006, а моето столче бе Citi 2007. - никакъв проблем никакво разминаване.

... единствения проблем, който може да има е, че Citiто изглежда евтино за количката  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 768
При количките Quinny и Маxi-Cosi е така, абсолютно са взаимоизползваеми.
Обаче Stokke и Joolz явно са направени кошница модел Cabrio(Fix) да им пасва на адапторите. В магазина на Stokke казаха същото, което и Deskata  Peace

За сега реших да взема кошница Сити, понеже бебето ще е зимно и предпочитам да го возя в коша за новородено.
Но пък ако излезе някоя приятна промоция ноември-декември, може и Кабрио да взема, ще го мисля.

# 20
  • София
  • Мнения: 8 283
Ета, мисълта ми е, че няма логика да е така, тъй като щом Кабриото и Ситито са взаимно заменяеми на адаптерите монтирани на   Quinny и Маxi-Cosi  няма как това да не е и върху адаптери на друга количка "предназначени само за едното" - Математика, т.е ако a=b, b=c, то a=c
Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 768
Ами Deskata обясни, просто адапторите на Йолц са по-големи и Сити се пъха и изкарва с голям зор, изобщо го няма щракването. А Кабрио пасва идеално.

# 22
  • София
  • Мнения: 8 283
 newsm78
при Бъза, за да се получи щракването трябваше да е махнат основния кош в точно определено положение, за да потънат докрай адаптерите в количката, като в потъната и в жлебчета отгоре (много плитки). Ако не съвпадаха (разместването се получава когато примерно сложиш летния кош и му променяш легалното положение) столчето можеш да го монтираш, но не се чуваше щракването и после по-трудно се изваждаше.
Този жлеб беше важен само за дримито и столчето(явно за да са в перпендикулярно положение спрямо адаптера или успоредно на земята). При летния кош не оказваше влияние, той се поставяше и щракваше при всяко положение.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 345
Здравейте и аз да питам,че с четене не разбрах  Embarassed Имам Макси кози сити обаче му загубих единият адаптер. Сега мисля да си взема Куини бъз с по голямият кош не дунапреновият и тя има адаптори, но  изглеждат различно дали ще стане? Как се монтира самата кошница с нейните адаптори + тези на количката или тези на количката и директно кошницата? Сори за тъпият въпрос,но нещо много се замислих  Embarassed

# 24
  • София
  • Мнения: 8 283
Ще станат, ако не вярваш питай Неделчев. (предполагам говориш за модел преди 2007, когато им се обаждаш знай, че е важно да кажеш кое коя година е модел). Меежду другото се продават и отделно само адаптери - около 60 лв. бяха (преди 2,5 г.)
Махаш коша на количката.
Слагаш адаптерите (спазвайки ляво дясно) и после върху тях монтираш кошницата. После вадиш кошницата (натискайки бутоните отстрани) адаптерите остават вътре. За да сложиш обаче коша на количката, трябва да извадиш адаптерите. Това става през едни дупки на количката през които натискаш нещо като бутончета, за да хлътнат и да извадиш адаптерите.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2009, 14:40 от Desem

# 25
  • София
  • Мнения: 1 345
Много ти благодаря за бързият отговор. Да става въпрос за моделът преди 2007  и кошницата също от синчето е. Ще проверя дали пише някъде по тях години за по сигурно и щ епитам. Щом има адаптери не е страшно. Аз търсих да видя има ли ама нещо не открих и за това реших,че ги няма

# 26
  • София
  • Мнения: 8 283
Адаптери, които ползвах бяха от Buzz 2006, ползвани с Cabrio 2006 и Dreami 2006. Аз ги ползвах на Buzz 2004 със Citi 2006 или 2007.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 345
Еее значи ще станат ситито ми е 2006 или 2007и то си имаше адаптери ама тогава не бях с бъз и не са ползвани та незнам, а при пренясянето съм загубила единят.

Общи условия

Активация на акаунт