Отговори
# 45
  • Мнения: 1 485
Кюфтенца, биричка.........разговор за чужбина........ newsm78
Много май се отклонихме(в това число и аз,да не вземат да ни ударят катинара Joy)

Като видях биричката и ми дойде на ум да ви питам(то е ясно,че сме всички бебеправещи),но пиете ли алкохол и в какви количества?
Аз няма да крия,но от време на време удрям по чаша бяло винце.Но все се притеснявам после........


# 46
  • Мнения: 84
Аз си признавам, че пия често по чаша червено вино или по една бира. Четох доста по въпроса и останах с убежеднието, че тези количества не са вредни. Освен това нали докато няма връзка между плода и  майката, т.е. в самото начало не виждам много как ще се навреди на плода. Дали пък не греша. Ще ми е интересно да чуя и останалите.

# 47
  • Мнения: 7 263
Puhibg най-напред ми се иска да ти кажа добре дошла естествено   bouquet и после на въпроса ти.
Много е важно как ти усещаш нещата. Хората се събират, създават семейства \ надявайки се естествено, че ще живеят заедно до края на земния си път- едни успяват, други се разделят\ други не намират своята точна половинка и след 2-ри и 3-ти опит. В днешно време поне не е никакъм проблем да създадеш и отгледаш дете сам. Ако решиш, че си готова и че силно искаш това дете, то намери начина.
Имам предвид, чисто хипотетично поставяйки се на твоето място, ако приема че няма човек когото обичам и с когото искам да живея \ и съответно и той да изпитва същото към мен\, но силно искам дете и смятам, че вече е крайно време, не бих отхвърлила варианта с донорството.
Правилно са отбелязали и преди мен - ти може да искаш даден човек да стане баща на детето ти, но той иска ли \ имам предвид истински\ и после нужен ли ти е фиктивен баща? Според мен първо порови в съзнанието си и виж какво търсиш - дете или партньор.
Лично аз ти пожелавам естествено и двете, но доколкото второто не зависи само и изцяло от теб - то от все сърце ти желая да станеш майка, ако това е твоето желание Peace

Fior нашето слънце е станало факт след една незабравима седмица в Прага, в която наред с музеи и галерии беше голям купон и естествено се пи биричка в доволни количества.
При големия ми син не съм имала такива прегрешения, защото тогава все още не близвах алкохол, с малкия много рядко. Сега от момента, в който започна да ми става гадно преустанових с алкохола, но пък и рядко пия повече от бира, бира и половина или 50гр твърд алкохол, така че не вярвам да е навредило на човечето.

# 48
  • Лондон
  • Мнения: 449
Много, много интересно разказвате, права е Fior, но за мен темата е много актуална и не мога да не се похваля, че след голямо чудене, цяла година мислене и колебания, се връщаме на Острова, всъщност аз вече съм тук, а след 2 седмици ще доведем и детенце. Вярвам, че решението ние е правилно за нас и за нея Praynig

Puhibg по въпроса за донора - защо просто не го отгледаш това дете, колкото по-положително си настроена, толкова по-добре, нали? Пожелавам ти да направиш без колебание каквото прецениш за правилно и бе се тормози за постъпките на другите

За 40те години също не се тормози, много си е хубава възрастта ни, даже мисля на пук на всички традиции за 40тия рожден ден, мисля да спретна един хубав домашен купон, по случай рождения ден, Цветница, католическия Великден, настаняването ни на новото място и най-вече затова, че сме най-после всички заедно Grinning

За алкохола да си призная, че на този етап си пийвам по 1-2 чаши вино, но когато забременях спрях алкохола напълно и успешно отказах цигарите Joy

Желая ви много хубава вечер



# 49
  • Мнения: 1 485
Ей,да знаете,че се поуспокоих малко-не съм сама! LaughingВсе си мислех,че ще ме нахокате Naughty
Скоро говорих с моя позната-има син на 17г и момиченце на 5г,което се е появило след толкова година ,при положение,че било установено,че не може да забременее никога.И тя ми каза,че си е пила(как да е знаела жената,при наличие на такава диагноза) и едва в третия месец е разбрала,че е бременна.Но детенцето и е живо и здраво!
Но иначе аз с дъщеря ми в момента в ,който разбрах,че съм бременна-отказах всички вредни навици,в това число и кафето.
Но бях по младичка Mr. Green

# 50
  • Мнения: 1 586
Ауууу, на флиртове ми намирисва ...
Къде? Тук ли  Innocent   Няма такова нещо  Naughty  newsm56
Даже напротив голям си симпатяга #Crazy
Мдааа...направо куче-медалист  newsm57 Шегувам се - имам си самочувствие като за десет (само дето напоследък съм започнал да пускам коремче  Blush )

Това, че живея тук не означава, че съм предател.
За да ти излезе това изречение от устата някой здраво трябва да те е настъпил по опашката  newsm78 Ама 'що все други са късметлиите и никой или много рядко някой се заяжда с мен за глупости  smile3516 Така ми се иска да поспоря с някой дървен философ  bash box newsm66 bambam jedi ... словестно де  smile3508 Иначе губя тренинг и спортна злоба  Hug
Puhibg - Нямам еднозначен отговор, пиле  no Бяха големи терзания, големи вътрешни борби и страх от мнението и реакцията на  околните. Смени града, в който живееше и това според мен беше прекалено, но може би не е усетила тук достатъчно подкрепа от хората, които трабваше да я дадем. Имаше моменти преди да роди, в които страшно много съжаляваше. Когато роди се успокои и прие решението, че е постъпила правилно дори си показа носа пред хората, макар че според мен нямаше нужда от голяма смелост за да го направи. Те не я отхвърляха - проблема беше по-скоро в това че тя не беше сигурна в себе си.
Както забелязваш горните изречения са в минало време. Можеше и досега да продължава така, но от две години си има един супер пич (мен много ме дразни, но не мога да не му се кефя, като гледам как си гукат). На 44 години е и ... чака близнаци през юни  Laughing С Мирослав (кръсти го така за да и донесе мир  Thinking ) първото и дете всичко е наред във всяко отношение. Тя е сравнително слаб човек, но някак успя и аз много и се кефя  Hug Не бързай прекалено с решението или ... се хвърляй през глава. Май само това ми идва на ум като съвет, но не те познавам като човек и заради това го правя леко двупосочноSimple Smile.
Fior - ние си поркаме по малко, ама нали сме в застой и сме на етап проектиране, на нас ни е позволено. Иначе моята мома отказа цигарите доста преди да забременее, а след това пиеше на седмица-две по една малка чаша вино  Wink

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 20:25 от ARGHT...

# 51
  • Мнения: 337
Днес ми е дно такова мързеливо, та чак аз самата не се понасям. Няколко пъти влизах да ви "видя" как сте. На някплко пъти дори започвах да пиша, ама нещо не се получи.
Щеше ми се  на Puhibg да напиша  нещо за добре дошла, а също така да я подкрепя в решението и да стане майка. Колкото за бащата, ако аз бях изправена пред подобна ситуация мисля че бих избрала донор. Това обаче си е мое лично мнение. Съвеи и аз не смея да давам. За такива деликатни теми човек сам тряба да си взема решенията.
Vanhorne за Flax oil  Peace. Аз вече трети месец пия нещо подобно. Доколкото прчетох е същата комбинация но е на друга фирма Health Aid. На мен ми го препоръча хематоложката, която ме следи за тромбофилията. На последък доста се коментира за есенциалните масни киселини и кокретно  за омега 3, 6, 9. На каквато и информация да съм попаднала само хубави неща пишат, ама то в рекламите винаги е така   Laughing

nikol7972 иARGHT... хайде без оправдания. Гледам голяма веселба сте си заформили почти по комшийски  hahaha
*Pukanka* с кюфтенца и биричка черпиш а? Хайде за твое здраве  cheers и скоро да приключат всичките твои мъки и болежки  Praynig.
А за алкохолеца и аз пиивам почаша червено вино за цяр че съм с ниско кръвно . Сега обаче не смея, ама да си призная определено ми се пийва Embarassed.
Аз съм на преглед чак на 19.03. До тогава ще си умирам всекидневно от страх дали всичко е наред, или другия вариант е да се тръшна с 80€ за допълнителен преглед. Такива ми ти работи  Thinking И в чужбина не е цвете. Щом си плащаш - получаваш , ама то май навсякъде е така.
     Лека вечер ви желая! Hug Hug Hug

# 52
  • Мнения: 1 169

Това, че живея тук не означава, че съм предател.
За да ти излезе това изречение от устата някой здраво трябва да те е настъпил по опашката  newsm78 Ама 'що все други са късметлиите и никой или много рядко някой се заяжда с мен за глупости  smile3516 Така ми се иска да поспоря с някой дървен философ  bash box newsm66 bambam jedi ... словестно де  smile3508 Иначе губя тренинг и спортна злоба  Hug

ARGHT...

Дам. Една позната, която познавам от гимназията още. Тя потърси контакта с мен. Разговора ни завърши така:
"И какво сега ти заряза родителите си на произвола на съдбата. Сега и брат ти го няма да ги наглежда. Не бих могла да извърша такова предателство".
Какъв рев му дръпнах, ходех като "попарена" и започнах да си мисля, че може и да е права.
За споренето с дървени философи- отдавна съм претръпнала. Преди подскачах, но вече ги пускам по склона и хич не се церемоня. Омръзнало ми е да се обяснявам, а и няма смисъл.

Puhibg   Hug подкрепям те, каквото и да решиш.

Цитат
Vanhorne за Flax oil  . Аз вече трети месец пия нещо подобно. Доколкото прчетох е същата комбинация но е на друга фирма Health Aid. На мен ми го препоръча хематоложката, която ме следи за тромбофилията. На последък доста се коментира за есенциалните масни киселини и кокретно  за омега 3, 6, 9. На каквато и информация да съм попаднала само хубави неща пишат, ама то в рекламите винаги е така 
 

Рея и аз четох много добри неща. Моята гинеколожка ми го препоръча. Organic Flaxseed Oil with Omega-3 Fatty Acids е моето. Някъде май четох, че има разлика Flax Oil and Flaxseed Oil? Не съм сигурна.
Fior и аз съм грешна  Embarassed. Много обичам винце и биричка. Пийвам, но никога не прекалявам.


# 53
  • Мнения: 4 358
Puhibg не съм забравила да те поздравя  Hug за добре дошла, но някакси не знам какво да ти кажа и затова не писах.
Не си ли мислила да си вземеш едно детенце Rolling Eyes или този вариант не изключен при теб?Извинявам се предварително ако се натъжиш от този въпрос Embarassed  Hug Hug
Фиорка ма ти си много праведна бе моме.На мене даже не ми хрумна това, че пиенето вече е табу Embarassed Embarassed hahaha - имам предвид чаша вино да не си помислите нещо друго hahaha hahaha hahaha

# 54
  • Мнения: 7 263
Vanhorne толкова и ти е била приятелка въпросната персона. Ако питаш мен е била поредната злобна завистничка вадеща вечер очуканото огледалце и започваща вечния като света монолог "Огледалце, огледалце, я кажи коя е най-красива на земята .....и защо тогава аз не успях като нея да се намърдам на обетованата земя!!!"  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Всеки има право на своето щастие, това че твоето и на Рея са се оказали зад океана не значи, че с нещо сте по-лоши от останалите. Значи, че просто там е било вашето място и сте го намерили Peace
И аз дълго си търсих мястото, моето пък се оказа тук. И мен ме гледаха 92-ра година като излязла от психиатрията затова пък че се върнах - е има ли угодия  Wink Wink
Бъни   Peace Hug и това беше едно от нещата, които ми хрумна аз май точно в тази тема съм ви разказвала за моя близка, която си осинови детенце \ то детенцето е вече студентка де  Joy Joy Joy, ама за нас си е детенце\ и са едно прекрасно двучленно семейство Peace
Но и тук ние само можем да вметваме идеи. Надявам се Puhibg да ги възприема именно като добронамерени идеи от добри познати. Естествено решението ще е нейно  Peace и естествено каквото и да реши ние ще я подкрепим, макар и виртуално   bouquet

# 55
  • Мнения: 3 621
Аз докато се запиша в новата тема и вие и нея ще изпишете - хайде докрая и всеки да се похвали с нещо хубаво  Hug Hug Hug кой каквото си пожелае

# 56
  • Мнения: 84
Аз пък да взема да се извиня, че така изневиделица нахлух в компанията ви. А вие сте толкова мили, за което ви благодаря пак. Ами ще го мисля аз ...Сега е вече време за сън. Със закъснение искам да честитя на Нефертити това бонбонче на снимката! Здраво и щастливо и много радост да ви носи! Дано пожеланията и към нас се сбъднат скоро. Аз имам да чакам още десетина дена преди да проверя за резултат. Вчера имах мигренна криза и като хапнах малко парче пилешко и повърнах. После почнах да се чудя дали е от мигрената или съм бременна. Ама то толкова рано, едва ли организма може толкова бързо да реагира. Но пък не се знае, нали. Луда работа, почнах да откачам. Но май повечето тук минават и през този етап. Много ми помогнахте да преживея днешния ден. Тенкю на всички.

# 57
  • Мнения: 1 586
Сън не техваща, а?
Никой, на никого, никога не е обещавал, че нещо ще бъде лесно в този "шибан" живот.
Ще се справим  Hug
Лека нощ!!!

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 00:36 от ARGHT...

# 58
  • Мнения: 510
Добро утро днеска май закъснявате с кафето Crazy

# 59
  • Варна
  • Мнения: 756
   Добро утро извинете ,че малко съм се успала и закъснях с кафето Wink

Общи условия

Активация на акаунт