Изплаквате ли устата на детето си след кърмене

  • 2 340
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 951
И аz не съм давала и не сме имали проблеми.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 006
И аз не изплаквам, проблеми не сме имали. Няма смисъл да го насилвам като не иска вода и после да се оповръща от рев.

# 17
  • Мнения: 9 776
Аз също не изплаквам. Не е имал проблеми. Но като започнах да го захранвам, понеже отказва вода, пробвах да му давам шишето и да дъвче биберона. Вода не е пил, просто се лигавеше Laughing.

# 18
  • Мнения: 1 091
Не съм давала вода до 6-я месец. Не е имал млечница. Сега пие пи 2-3 глътки на ден.

# 19
  • Мнения: 292
Не съм "плакнала" и не е имала млеЧница. И дефакто аз мисля Че е невъзможно да се оплакне устата на бебе, защото каквато и глътка да поеме, тя отива буквално, директно в гърлото.Бебето все още не можеда жобури с  водата, нали? Или греша ...  newsm78

# 20
  • Мнения: 2 376
Не.
Млечница по често  се получава от бибероните.

# 21
  • Мнения: 117
Първия ми син имаше много рядка млечница, която я диагностицира стоматолог преподавател в Стоматологичния факултет. Освен лечението той специално ми поясни, че след кърмене не се мие устата на бебето, не е необходимо. След връщане на пресечено мляко трябва да се даде лъжичка вода (чаена), заради киселинността на върнатото, но не е задължително бебето да я пие, може и да я изплюе важното е да премине през  устата. Дори е по добре да я изплюе.
Вода за плакнене/почистване не се дава с биберон, защото всичко залепва по него и не се почиства.
Това мнение е от гледна точка на стоматологията.

# 22
  • Мнения: 202
С голямата ми дъщеря след всяко кърмене давах вода; сега, с малката-не; до ден днешен не знае какво представлява водата и въпреки моите опити да я запозная с нея, тя е непреклонна Laughing. И двете са нямали соор Peace

# 23
  • Мнения: 990
Не.
Млечница по често  се получава от бибероните.
и аз не съм, но имаше млечница точно от смукането на биберон в комбинация с приема ми на антибиотици в болницата след секциото  Peace Оправи се бързо за ден два с Дактарин.

# 24
  • Мнения: 54
не, не съм изплаквала и не сме имали проблеми, а вода пропи към 8-ми месец до тогава не искаше изобщо.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Не изплаквам с вода,не е имал млечница.Но и незнам как бих му дала вода,като отказва шише,а с лъжица опитите  ми са върху дрешките му,но не и в устата

# 26
  • Мнения: 7
На нас педиатърът също ни препоръча изплакване заради млечница.През деня и давах по една глътка вода която е топла задължително,защото от студена и се гадеше,но при последното кърмене за деня се страхувах да не събуди и да ореве света.До сега сме нямали проблем Praynig

# 27
  • Мнения: 9
Не изплаквам устата на бебка. Никога не сме имали млечница , пък и водата просто я ненавиждаме. Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 5 286
Педиатърката ни препоръча след кърмене да изплакваме устата с преварена вода (с лъжичка).
Предлагам 3 лъжички вода, Калин изпива да речем половината, а останалото се разтича по него  Joy Но той е малко свикнал с лъжичка, защото в началото дохранвахме с лъжичка, а сега даваме капки за коликите, разтворени в кърма, пак с лъжичка. Ако трябва да съм искрена, понякога забравям да му изплакна устата, но не го вдигам от леглото заради това.
Също ако се случи в един бъдещ момент да яде навън не съм сигурна, че ще може да се прави това упражнение, защото много често и трите лъжички свършват  hahaha по яката на дрешката... а и цялата менажерия: водички, лъчижки, кърпички...

# 29
  • Мнения: 4 451
Никога не съм го правила.

Общи условия

Активация на акаунт