бременност и високо кръвно

  • 10 122
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 271
Благодаря ви много на всички  Hug
да, почивам повече, но за съжаление продължава да се покачва и сега е 140/90. Мисля да изчакам до утре и пак да търся доки.  Sad

# 16
  • Мнения: 221
и аз имах високо в началото до 4 месец мисля,че беше,казаха ми да спра шоколада и газираното,незнам дали се дължи на това,но сега се нормализира  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 1 907
Няма да се притесняваш не е толкова опасно високото кръвно стига да взимаш мерки навреме аз съм з 4-ти месец и съм с високо кръвно но  ходих на кардиолог и ми изписаха хапчета които трябва да взимам докато не родя и всичко ще е наред

# 18
  • София
  • Мнения: 12 554
Благодаря ви много на всички  Hug
да, почивам повече, но за съжаление продължава да се покачва и сега е 140/90. Мисля да изчакам до утре и пак да търся доки.  Sad

Това вече е високо кръвно.
Като гледам кога си писала, стискам палци всичко да е наред.

# 19
  • Мнения: 3 621
Много зависи с какво кръвно си стартирала бременноста, в началото моето кръвно беше 100/60 или 90/55. Когато в средата на 8-мия месец кръвното ми стана 130/90 веднага доктора ми ме прие в болницата. От него знам че ако горната граница се повиши с 20 от нормалното за тебе кръвно, а долната с 10, трябва да се постъпи в болница за по-сериозно наблюдение
Пожелавам ти късмет

# 20
  • Мнения: 267
140/90 не е много страшно,когато лежах в МД повечето бяха с такова кръвно,важното е да не се вдига повече от това и да си под наблюдение.
Аз бях с високо кръвно от 4-5 месец до края .Изписаха ми допегит пиех си го,повече почивах.Не ядах сол,кафе,кола,пикантно ,мазно.
И така го подържах до около 135-140/80-90.Бях под наблюдение и влизах в болница в 8 месец и накрая преди да родя.
В никакъв случай не искам да те успокоявам,но и не се притеснявай ,защото става още по-зле от притеснение също се вдига кръвно.Трябва да се консултираш с док. и ако трябва да влезеш в болница.

# 21
  • Мнения: 1 354
Благодаря ви много на всички  Hug
да, почивам повече, но за съжаление продължава да се покачва и сега е 140/90. Мисля да изчакам до утре и пак да търся доки.  Sad

Да, това е малко по високичко кръвно,направи консултация с кардиолог най добре.Стискам палци всичко да е наред!

# 22
Непременно се консултирай с повечко специалисти,все пак високото кръвно не е шега работа!Не искам да те плаша, но си направи изследвания и изключи от менюто си всички храни и напитки повишаващи кръвното!
Дано всичко да е ОК! Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 1 271
Благодаря ви на всички  Hug
Наложи се да поостана в болница за няколко дни, дадоха ми допегит и днес ме изписаха. За сега се покачва инцидентно, вече започва да се нормализира. До края ще пия допегит и се надявам всичко да е наред  Praynig Grinning

# 24
  • София
  • Мнения: 39 766
Успех и леко раждане ти желая.
По-напред бях писала. И при двете бременности вдигах кръвно. Алекс родих с кръвно 155/100. След раждането се нормализира кръвното ми.

# 25
  • Мнения: 3 621
След раждането се нормализира кръвното ми.
И моето кръвно се нормализира тогава, още на следващия ден сутринта след раждането беше 100/60

# 26
  • Мнения: 1 629
И аз веднъж вдигнах 140/100 с ужасно сърцебиене. Пих обезводняващо тогава. Мисля половин хапче, но задължително трябва лекар да попиташ. Naughty

# 27
  • Мнения: 96
Аз бях с високо кръвно в деветият месец 140/100.Приеха ме в болница за една седмица и след излизането ми продължих да го поддържам високо.Изписаха ми ДОПЕГИТ,който пих до самото раждане на детето.Това което ми препоръчаха е да го следя ,което и направих.Мисля ,че трябва да държиш връзка с лекуващият ти лекар и всичко ще бъде наред .Успех.

# 28
  • Мнения: 1 090
Хубаво е да си следиш редовно кръвното и да си почиваш. И двете си бременности изкарах с високо кръвно - стигнах до 160/100 при условие, че пиех Допегит. Първият път лежах 2 пъти, а сега - 4 пъти в болница. Не е много приятно, но там наистина си почива човек. Вкъщи колкото и да стараех, все имаше нещо да се свърши, от работа ми звъняха и т.н.
Стискам палци да мине всичко нормално и след няколко седмици да гушкаш прекрасно бебче.  Praynig
 

# 29
  • Мнения: 3 211
Още 2 мес. вдигнах кръвно 170/110. Ходих на кардиолог-изписа ми Допегит.
Сега 2 месеца не бях вдигала, но педи 10 дни пак вдигнах 160/100 и започнах да пия постоянно Допегит.
Освен солено, трябва да се избягва и сладко и кисело-това са храни, от които се задържа вода.
Аз вдигам от притеснение и на нервна почва. Затова ми изписаха и Валериан и Лексотан, но засега не ги пия.
Предната бременност почнах да вдигам от 8 месец до края и бебето се роди 2кг. точно на термин и водите ми бяха зелени.

Общи условия

Активация на акаунт