Имате ли дом.любимци и какво става с тях когато си ходите ваканция?

  • 4 139
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 934
мен ме притеснява най-вече къде ще ходи до тоалетна,ако е куче как да е,но котка...,но няма как-ще се наложи да дойде с нас Hug
Можете да носите картонена кутия и да я пълните с котешка тоалетна - после изхвърляте!
Колко време е пътя? Едно денонощие спокойно може да издържи без храна и тоалетна, само вода е хубаво да му се даде, да не се обезводни. Най-удобно е да е в кутия/клетка.

# 16
  • Мнения: 3 880
Сетих се, че се подхилвах онзи ден на една девойка в квартала, която беше решила да разходи котката си на каишка, ама котка на синджир ходи ли Laughing или хващаше другата посока или се свиваше на топка и отказваше да мръдне... та това ме подсети, че можете да си носите кучешка каишка и повод и като спирате да почивате вие и животното да може да се поразтъпче, изходи и тем подобни нужди, без да хване някоя гора Simple Smile, че то иначе през цялото време затворено в клетка съвсем ще подивее горкото...

# 17
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
абе, като пътуваш някъде много е възможно котката или колата ти  да нощуват за повече пари от теб ...
при последното ни пътуване се случи колата ни да нощува на сума равна на самолетния билет на единия от нас.

по темата за животните- една от причините да не си взимаме куче (аз съм кучкарка), когато трябва да пътуваме настъпва голямото чудене какво ще го правим. къде, колко, с кого, как newsm78
предпочитам  да си спестя тези главоблъсканици, а и животно в апартамент нещо не ме кефи (имали сме, тормоз за животното и за този, който чисти).
стигат ми две саксии зелении, тях поне ги оправям някак си.

# 18
  • Мнения: 27 524
Имаме един Рашо и аквариум със златни рибки. Рашо го оставяме или при съседите (българи са), или при други познати, без да го пускат от клетката.
За рибките идва всеки ден друг приятел да ги храни.
За случаи без познати и възможност, навсякъде си има магазини и хотели за животните за такива случаи, таксите са приемливи  Peace

# 19
Това за каишката не е лоша идея newsm78,иначе като нищо да хване гората,и идеята за картонените кутии са супер,мерси за идеите на всички Hug

# 20
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Имаме един дивак котарак Heart Eyes, който преди ходеше да гостува, когато ни няма, но семейството си взе коте (благодарение на нас  Rolling Eyes) и нашият много ревнува. Една жена го гледа, но за по-дълъг период ми е доста неудобно....Не й плащам, но папката ми със списания + подаръци са през цялата година. Най-важното е, че дивакът ни много я харесва и се държи любвеобилно с нея (миналото лято съседката се грижи за него и той много явно е показвал лоши чувства към нея Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes). Такъв характер има това диване.....

Аз не бих се навила да го водя на 2300км. Един път в годината го водя на 220км и се стресира, но има котета, за които не  е проблем. Дано и твоето да е така.

# 21
  • Мнения: 4 916
Нашата котка много мрази всяко местене и по тази причина все търсим някой, който да я храни докато ни няма.

# 22
  • Мнения: 934
Моят пък е странна котка, малко като куче - смяната на обстановката не му пречи, стига да е с нас. Даже го разхождахме пред блока в София (без каишка), и не бяга, нито се крие.

# 23
  • usa
  • Мнения: 2 113
имаме куче. даваме го на семейство приятели когато те са тук, когато ги няма - идват приятели на децата да го разхождат и да го хранят. от както сме го взели обаче не сме ходили никъде за по-дълго от две седмици и съм направо в неведение какво ще правим с него като тръгнем за българия, където ходим за не по-малко от месец  Confused.

# 24
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Имаме котарак, и приятели го хранят, докато ни няма. Но за повече от седмица не сме го оставяли сам, де.

Нашият лигльо вие на умряло, като го кача в колата да го закарам до ветеринаря за 10 мин., камо ли на пътешествие да ходи. Една седмица рева като се преместихме от стария ни апартамент, хич не обича промени, горкият.

# 25
Домашните любимци ги раздаваме я на съседите, я на родата. И те правят същото. Обменяме си ги, така да се каже. То и без това съседската котка я храним непрекъснато, та разлика голяма няма  Joy

# 26
  • WA, USA
  • Мнения: 512
ПОследният път бях уредила хотел, но едни колеги казаха че ще го гледат - имаме 2 годишен лабрадор- и се преместиха в къщи, което беше супер за мен защото пазеха и къщата и лигавиха зввяра.   

# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
ПОследният път бях уредила хотел, но едни колеги казаха че ще го гледат - имаме 2 годишен лабрадор- и се преместиха в къщи, което беше супер за мен защото пазеха и къщата и лигавиха зввяра.   

Този начина на гледане е доста популярен тук. Записваш се в една организация и хора, които искат ваканция на по-различно място, отсядат в къщата ти срещу гледане на животното.

# 28
  • Мнения: 18
ние имаме куче и по принцип си го носим с нас навсякъде, но сега ни се налага да пътуваме до Ирландия и хотелът ни не приема кучета та ще трябва да го оставим на кучешки хотел тук - проверих в PetSmart и цените са приемливи, утре ще ходим да проверим как са условията. Някой имал ли е опит с PetSmast в USA?

# 29
  • Мнения: 4 916
Гледам, че онзи ден съм писала как все търсим кой да храни котката. Този път обаче не намерихме и си я взехме с нас. Искам да я похваля, че геройски издържа 14-часовото пътешествие. За мое голямо учудване тя веднага си позна нашия апартамент и се разположи като царица, а аз мислех, че паметта на котките е много кратка и вече е забравила  Hug

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 15:25 от argun

Общи условия

Активация на акаунт