Имате ли дом.любимци и какво става с тях когато си ходите ваканция?

  • 4 154
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 249
Аз имам котка. Ако ни няма 4-5 дни съседката ми сменя пясъка вкъщи и наглежда водата и храната. Като си ходим в Бг за подълго я пращам на хотел. Но първият път, когато щяхме да я оставяме на хотел минах да огледам всички хотели на около 20 км от вкъщи, 5-6 места. Има доста места, които дават само клетка, а 1 цял месец в клетка е ми се стори просто ужасно. Намерих един хотел - цяла малка стая + малко място в градина, стаята дори си има и прозорец, нали всички котки обичат да лежат на первазите. Много съм доволна.

# 46
Здравейте. Аз имах страхотна малка калпазанка - коте. За съжаление сутринта почина и много ще ми липсва. Няма да спамя повече темата. Направо на въпроса - ако пътувате с кола, мисля, че ще е по-добре за котето, ако го пуснете да се разхожда свободно в колата. Моето коте повръщаше и се наакваше почти всеки път, когато пътуваше в транспортна чанта - дори и за 5 мин. до ветеринаря. Ние го взехме докато още живеехме в БГ и си го взехме с нас в Англия. Пътува с кола, но свободно, а не в клетката. Ходихме и на ваканция в Шотландия, с кола - повече от 8 часа. Котето пак пътува с нас без клетката и нямахме никакви проблеми. В началото мяука малко и се разхождаше напред - назад, но после се поуспокои и спа почти през цялото време - и на отиване, и на връщане. Важното е да има водичка. Когато спирахме за почивка и тоалетна за нас, котето също получаваше нещо за хапване. За тоалетната - купихме от тези котешки тоалетни, които прили4ат на кутии с капак и отстрани имат вратичка - като транспортна кутия, но с пластмасова вратичка вместо решетката. А самата тоалетна - от тази бялата гранулираната, която прилича на морска сол. Самата кутия има и филтър - малко по-скъпа е от обикновените кутии за котешка тоалетна, но е много удобна за транспортиране. Никак не мирише и не се разпръсква от самата тоалетна (сместа, пясъка) и не цапа колата. Така и котето ви ще е доволно, и вие няма да се притеснявате от някоя беля в колата. Пожелавам ви лек път и приятна ваканция.

# 47
  • Мнения: 3 034
Здравейте,от 2 месеца имаме коте,много си го обичаме,но си мисля какво ще правим когато решим да си ходим ваканция.Няма на кого да го оставим тук за 1 месец,понеже и нашите приятели си ходят тогава.Мисля да го вземем с нас,но пътуваме с кола,а разстоянието е 2500 км-незнам дали е добра идея.Вие какво правите с животните като си ходите до Бг или на друго място?Пуснах темата тук,а не в дом.любимци,защото искам да попитам тези които са в чужбина.

имам котка, давам я на хотел (животински). спокойна съм, има и ветеринар, гледат я чудесно и не е безбожно скъпо.

# 48
  • Мнения: 4 916
...имам котка, давам я на хотел (животински). спокойна съм, има и ветеринар, гледат я чудесно и не е безбожно скъпо.

Какви са таксите, ако не е тайна? Винаги съм се чудела...

# 49
  • Мнения: 3 034
тук е 11 долара на ден за краткия престой (уикенд примерно), ако я оставя за две седмици и повече правят отстъпка и става към 9 долара. значи за цял месец е 270 и ми е мирна главата.  Peace

# 50
  • Мнения: 4 916
тук е 11 долара на ден за краткия престой (уикенд примерно), ако я оставя за две седмици и повече правят отстъпка и става към 9 долара. значи за цял месец е 270 и ми е мирна главата.  Peace

По-евтино е отколкото в България  Crazy

# 51
  • Мнения: 3 034
може би защото тук имат много по-голям оборот, много по-популярно е и не търсят печалба от високи цени. особено през отпускарски сезони, трябва да правя резервации, понякога и месец напред.  Crazy

# 52
  • Мнения: 61
И аз си имам котарак,двойник на Гарфилд.когато пътуваме го оставяме на съседката,тъй като нашият котарак мрази да пътува.Миналата година му се наложи да пътува с кораб за 8 часа и много тежко го изживя.

Общи условия

Активация на акаунт