Операция на синус

  • 36 717
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 305

оххх...много се притеснявам,защото знам ,че си права Embarassed...така си е.
Iskrena,давай да ходим и двете,защото така като се ослушваме и няма да я докараме до никъде....аз и сега ,в момента поддържам температура около 37.37-2...и мисля ,че знам от какво е.... Rolling Eyes...ама страхът е голяма работа
































# 16
  • София
  • Мнения: 304
Ама ти нали вече си я правила операцията, защо пак ще правиш? От какво поддържаш температура?

# 17
  • София
  • Мнения: 304
Момичета, действайте скорострелно по проблема, не отлагайте. От подобна котица, вкарана в синуса и ненавреме овладяно положение вчера на мой близък му правиха много тежка операция. Да не ви плаша, но даже набралото е станало като тумор, който ще продължават да махат с химиотерапия.Моля, Ви не отлагайте. Не е шега работа, защото сега сме пощуряли от притеснение...........

mamadanii, Къде и кой ще го оперира твоя близък, и кой постави тази диагноза?

# 18
  • Мнения: 636
Той работи в Гърция и аз още през август когато беше тук го забелязах, че е подута бузата му. Той все отлагаше, че има работа  и по нова година вече имаше силни болки. Личния лекар го прати в Ст. Загора и там веднага насрочиха операция, но понеже е осигурен в Гърция отиде за бележка, с която уж тук ще мине по здр каса. Да ама нещо пак го хвана срах и остана там и понеже го боляло много започнаха изследванията в Солун, то не бяха стачки и проблеми докато насрочат дата.Слава богу мина, но е останало нещо, което не позволявало да се извади и затова сега химиотерапия.Нека да се поуспокоят пак ще питам, но проблема стана много сериозен.Така, че действайте.Тук бях проучила и втори вариант в София за д-р Станимиров от Стоматологичния, но той от страх не се нави.За този д-р чухме мн. добри отзиви.

# 19
  • Мнения: 1 305


Публикации: 156

Местожителство:
София


   
   
Re: Операция на синус
« #16 Петък, 20 Март 2009, 00:14 »
   Отговори с цитат
Ама ти нали вече си я правила операцията, защо пак ще правиш? От какво поддържаш температура?

да...но когато (предио 5 години),след операцията ме изписваха ,хрургът ми каза ,че и от другата страна (пак на 6ти зъб) се появява същото "нещо",само че в малка степен...да ида след известно време да се оперирам....Да,но моят зъболекар ми каза  да не ровя там ,където няма все още видим проблем....и действително ,след 5 години,нямам симптомите и усещанията ,които имах тогава....Но ми остана някакво притеснение...и от около месец взех да поддържам гадната температура 36,8-37,2,която непрекъснато се мени и ме влудява......знам колко е глупаво...обаче съм много бъзлива

# 20
  • София
  • Мнения: 304
След първата операция имаше ли температура? А този зъб прелекува ли го преди операцията, или само му отрязаха корените?

# 21
  • на Русе
  • Мнения: 358
Аз имах проблеми със синусите. Не беше от зъб, а от възпаление на лигавицата. Бяха ми сложили диагноза "доброкачествено туморно образование". Това "нещо" беше отишло в гърлото почти и през носа не дишах въобще. Ходих в ИСУЛ и там ми го "изтеглиха" през гърлото, с местна упойка, на всичкото отгоре ме гледаха и студенти - чувствах се като опитно зайче. След месец носа ми пак се запуши и отидох в Транспортна болница при проф Едрев. Той се изсмя на диагнозата, каза 4е това са полипи в следствие на възпаляване на лигавицата. Оказа се, че проблемът тръгва от някакъв максиларен синус /или нещо подобно - точно под окото е/ . Оперираха ме и се възстанових супер бързо. Доволна съм от цялото УНГ отделение. Така, че препоръчвам Едрев и всички в отделението му  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 304
slavip, как те оперираха в транспортна болница - дали през венеца и костта са ти чистили синуса, или полипите са били в носа- тогава знам, че е по-леко?

# 23
  • на Русе
  • Мнения: 358
През венеца и костта, незнам да ли ме се майтапеха, но казаха, че са ползвали и чук и длето.  Shocked Сега единствено ме боли бузата, когато е много студено, но не се подувам.

# 24
  • София
  • Мнения: 304
Кой доктор точно те оперира и колко време стоя в болницата?

# 25
  • Мнения: 1 305
След първата операция имаше ли температура? А този зъб прелекува ли го преди операцията, или само му отрязаха корените?

преди това ми го лекуваха...много пъти....и да ти кажа за температура незнам  след това ,но оклоо 2,3 дни след операцията ,да имах.  как си ти?  някакво развитие има ли при теб?   аз утре ще си правя панорамна снимка и ще споделя какво ме чака и мен Hug

# 26
  • на Русе
  • Мнения: 358
Кой доктор точно те оперира и колко време стоя в болницата?
Бяха екип - проф. Едрев и другия май Василев се казваше /висок мъж/. Иначе стоях в болницата два дни, но трябваше да са пет.

# 27
  • София
  • Мнения: 304
Кой доктор точно те оперира и колко време стоя в болницата?
Бяха екип - проф. Едрев и другия май Василев се казваше /висок мъж/. Иначе стоях в болницата два дни, но трябваше да са пет.

Защо толкова малко те държаха, а как са условията в транспортна болница - в смисъл голяма мизерия ли е? Не че има голямо значение, ама да знам, да съм подготвена. Операцията скоро ли беше?

# 28
  • на Русе
  • Мнения: 358
Ами аз така исках. Ина4е в сравнение с ИСУЛ е доста по-добре откъм обстановка. Даже имаше душове. Повечето пациенти бяха дечица и чистачките се стараеха. Операцията беше преди 3 години. Незнам дали сега е същото. Ти записа ли си час?

# 29
  • София
  • Мнения: 304
Ами аз така исках. Ина4е в сравнение с ИСУЛ е доста по-добре откъм обстановка. Даже имаше душове. Повечето пациенти бяха дечица и чистачките се стараеха. Операцията беше преди 3 години. Незнам дали сега е същото. Ти записа ли си час?

Ами не, защото последно ходих в Пирогов при доктор УНГ и той каза, че при мен има два проблема - освен полипа в синуса имам и невралгия (възпаление) на троичния нерв от тази страна. Аз съм със силни болки в главата отляво. Та докторът каза, че първо трябва да се оправи болката от невралгията, защото ако направя операцията на синуса сега, ще стане по-лошо. Даде ми хапчета, болкоуспокояващи и  трябва да взема направление от личната за физиотерапия, незнам къде ще ме прати, и първо да се спрат болките от нерва. Незнам, но засега ще пробвам това, пък после - сигурно след седмица-две ще ходя да видя за синуса.

Общи условия

Активация на акаунт