Сладкиш с ябълки и грис - подходящ по време на пости !!!

  • 75 077
  • 185
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 358
бъни и ние я направихме много ни харесва на всички, особено на мен, че нали не можем други да ядем- броят се на пръсти
Много се радвам Hug
Аз за 6 м. на малкия като торта я правих.Сега пак се замислям.
П.С-ти друга торта измисли ли Wink

# 151
  • Мнения: 234
бъни и ние я направихме много ни харесва на всички, особено на мен, че нали не можем други да ядем- броят се на пръсти
Много се радвам Hug
Аз за 6 м. на малкия като торта я правих.Сега пак се замислям.
П.С-ти друга торта измисли ли Wink

аз днес направих една, рецептата е друга от един манник от руски сайт, но е подобна с твоята, и тя е много хубава  Peace

за тортата има доста рецепти със соево мляко или оризово мляко, и се чудя за глазурата, блата не ми е проблем, извинете за спама

Последна редакция: вт, 12 апр 2011, 16:06 от lux

# 152
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Вчера и аз направих сладкиша и много ми хареса.Добавих му някои продукти от мен. WinkСмесих ябълките с круши.И върху първия пласт ябълкова смес ,сложих цели лешници.Преди печене поръсих със захар.Стана много добре. Peace

http://prikachi.com/images/800/3216800g.jpg
http://prikachi.com/images/799/3216799m.jpg

# 153
  • Мнения: 115
 Направих сладкиша с тиква.Преди това я задуших леко с малко олио.
Стана,но не е това,което очаквах,хареса ни,но с ябълка си е най-вкусно!
 
 
 

  Бъни,жива и здрава да си,че възроди тази рецепта   bouquet Правих го по твоята този път,че имам още три подобни  Peace

# 154
  • Мнения: 4 358
iva.а чудесно изглежда на снимката.Че и на пластове като торта Peace
А твоите рецепти подобните с какво се различават.
Че аз само постни сладкиши ям и.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 155
  • Мнения: 256
МММММММММ.Много вкусно изглежда този сладкиш.Още сега отивам да го направя

# 156
  • Мнения: 115
 
1.5 кг ябълки ( обелени и рендосани)
1ч.ч. брашно
1ч.ч. грис
1ч.ч. захар + още 5 л. за карамелизиране
1. бакпулвер
1 ч.л. канела
50гр. краве масло ( 1 кибритена кутийка)- разтопено


Тава тип/форма "електрическа тенджера" се слага на котлона с 5 л. захар и се прави карамел. След това се маха от котлона.
Всички сухи продукти се смесват.
Ябълките и сухите части се разделят на 3 равни части.
1/3 от ябълките се растилат на дъното. Над ябълките се слага 1/3 от сухата смес.
Редуват се.
Започва се с ябълки, но се завършва със сухата смес.
Полива се с маслото
пече се до зачервяване в умерена фурна!!!!


Това е едната рецепта,която се различава само с това,че се карамелизира захар на дъното.Получава се добре с аромат на карамел,но аз слагам по-малко захар,че много сладко става.
   Другата рецепта е с яйца в брашното и гриса,олио в тестото,но не я намирам  Tired тогава обаче се губи "постния " ефект.И тя става добра,малко по тежък се получава,но се харесва у нас.

   Третата е като твоята,но с повече ябълки,брашно и грис съответно и с 1 пакет бакпулувер.Макар аз на всички да слагам по един пакет  Peace

     И трите са хубави,но тази ,която си дала ти е най-добрата и като вкус и като пропорции   bouquet

# 157
  • Мнения: 11 818
Изключително приятен сладкиш! Правя го с различни плодове - ябълки, круши.. много се харесва с дюли (без канела, те са достатъчно ароматни сами по себе си)! Аз ползвам пълнозърнесто брашно (понякога смесено с типово) и кафява захар (меласа също). Ползвам олио от гроздови семки или зехтин, но в малки количества, случвало се е да забравя да сложа помежду пластовете и да капна само отгоре и пак става чудесно!

# 158
  • Мнения: 1 352
Цитат
Още топъл поръсваме сладкише с пудра захар.

Съжалявам, че го направих, хем знаех, защото захарта се разтопи. Следващия път ще изчакам да изстине и тогава ще поръся с пудра захар.

Значи още не съм го разрязала, спазих точно рецептата. Питам - нормално ли е да тежи толкова този сладкиш? От опит знам за тестото, че ако тежи, значи е глетаво.

# 159
  • Враца
  • Мнения: 94
Цитат
Значи още не съм го разрязала, спазих точно рецептата. Питам - нормално ли е да тежи толкова този сладкиш? От опит знам за тестото, че ако тежи, значи е глетаво.
Нормално е да -тук просто няма тесто във вида в който го познаваме Peace.В сладкиша има суха смес и ябълки ,всъщност те тежат.

# 160
  • Мнения: 4 358
Цитат
Значи още не съм го разрязала, спазих точно рецептата. Питам - нормално ли е да тежи толкова този сладкиш? От опит знам за тестото, че ако тежи, значи е глетаво.
Нормално е да -тук просто няма тесто във вида в който го познаваме Peace.В сладкиша има суха смес и ябълки ,всъщност те тежат.
Да така е.Все пак не е кекс това-не може при тези продукти да стане пухкаво и въздушно като тестото за кекс примерно с яйца и т.н.
Съвсем друг тип сладкиш е.
Колкото до пудрата захар ръси се хубаво-един,два пъти Laughing.Ако толкова искаш пък да е бял като поръсен със сняг изчакай да поистине Peace и тогава ръси.
По принцип в повечето сладкиши а и в бисквитки в рецептата още си пише така.Вкусове най различни Laughing

# 161
  • Мнения: 468
A дали ще се получи, ако смесим брашнената и ябълковата част, т.е. без редене на пластове? Играе ли роля за вкус, опичане? Иначе ясно - разрезът няма да е такъв ефектен.

И втори въпрос - като се извади сладкишът от формата с откопчаващо се дъно, стабилен ли стои, може ли да се транспортира? Или трябва внимателно да се борави с него, за да не се разпадне?
(А, хрумва ми току-що, че транспорт във формата също е възможен.)

# 162
  • Мнения: 468
Чаках неволята, помайвах се, мързя ме да прочета темата, и... вчера го спретнах по рецептата и инструкциите.

Сладкишът е супер - малкият разбойник и татко му мноого го оцениха.
И е толкова лесен! Чак ме е яд, че знаех за темата и рецептата от доста време, а чак сега - като се появи темата на стр. 1 - се наканих.

Много вкусен!!! Подходящ наистина и за рожденденска торта!

Бъни, много ти благодаря! Ще прегледам и другите ти “Любими“!

# 163
  • Мнения: 4 358
Ида радвам се Hug
Докато бях на диета заради малкия само този сладкиш ме спаси.Правих му за 6 месеца като торта.
Така ревах Sad, че не мога друга,но този сладкиш спаси положението Heart Eyes
Радвам се, че малчо си е хапнал HugДа му е сладко.

# 164
  • Бургас
  • Мнения: 79
Здравейте!  Hug

По рецепта пише, че се редуват: суха смес - ябълкова смес - поръсва се с олио.
Не е ли по-добре олиото да се сложи върху сухата смес?  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 29 юни 2012, 00:28 от kzbsn

Общи условия

Активация на акаунт